CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LembingDayanti

Filem Filem Terbitan Metrowealth Tidak Berkualiti?!

saya setujuk yang arif...

Dalam malaysia ni ada insan-insan nak ikhlas, jujur berkarya sebab itu jiwa mereka, itu hasrat mereka. Contoh, arwah Yasmin Ahmad.

Diaorg tak kisah pasal kutipan, box office ke tak, janji mereka hasilkan sesuatu yang berkualiti dan mereka puas hati. contoh lagi filem CRAYON, bagus, tp penerbit tu tak balik modal pun rasanya.. sbb ramai org tak tengok.. kurang promosi barangkali

Ada insan buat filem sebab nak untung dan kaya.. itu insan macam David Teo, itu sebab filem kongsi tu FK nak buat serius, tp dia suruh buat jadi komedi, sebab kata dia kalau serius, tak ramai org nak bawak anak tgk..

so filem dia memang dia akan fikir keuntungan.. tp ada satu dia pernah buat, tak untung, sebab dia mmg nak buat.. filem SYUKUR 21, yang kump raihan berlakon tu.

biasanya filem 'berat' arahan Uwei ni tak ramai yang menonton,...
cmf_Uranus Post at 20-6-2011 14:20

apa boleh buat, majority penonton sini suka adegan terloncat2 cam monyet

Filem Mig lately mmg teruk tahap kesampahannya. Aku rasa puncanya si DT dah tamak nk produce filem byk2 mcm kilang filem dah. Dia pentingkan Kuantiti drpd Kualiti. Walaupon x lah best mana tp aku masih boleh layan cerita MIG dulu2 mcm JPB, JPBC, Remp-IT n Adnan Sempit selain drpd tu termaksukla Ngankung dan Kongsi mmg out dah x boleh layan lg. out!

Lately aku suka layan filem Syamsul mcm Khurafat dan terbaru Kl Gangster. Cerita Mamat Khalid HKLBR pon boleh layan juga. Selain dr tu filem2 yg aku boleh layan tahu ni mestilah NKTM, Merong dan coming soon wa rasa Rasuk pon ok kot.

Kpd David Teo aku nk pesan sama lu ya apek. " bkn pasti tapi kompom menyesal tgk wayang cerita lu skang apek!'' Come on la David jgn tipu olang melayu la. bikin cantikla skit

Intan Ladyana mmg kayu dalam Jgn Pdg Blkang tu...

dialog paling ingat tentang kekayuan Intan & betapa x bestnya JPB:

Pierre: awak tutup x kipas tadi?
Intan: Tutup.  Kenapa .  (sebut  tanpa intonasi)

Kpd David Teo aku nk pesan sama lu ya apek. " bkn pasti tapi kompom menyesal tgk wayang cerita lu skang apek!'' Come on la David jgn tipu olang melayu la. bikin cantikla skit
akulala78 Post at 20-6-2011 14:52

Hahahahhaha setuju

dah lame aku tunggu thread mcm ni di buka...tp nak wat cenggane...org melayu minat...david kuar duit je...nasih la ade Sol dan papa wat kl ganster...

Follow Us
Reply 41# pnut

Crayon ke pensil?

berkualiti atau tidak terpulang kepada sesiapa yang menilainya...

Reply  pnut

Crayon ke pensil?
chenta_dewi Post at 20-6-2011 15:08

pensil lain
crayon lain..
apesal gelak??? eheheh awak yg silap ni...

awak tak sedar kewujudan filem crayon ke?

Reply 49# pnut

aah..nampak sangat ketidakpopularannye kan...ingat pensil je tak laku...

Reply 44# tebuanharimau

sangat-sangat kayu mase filem yg ruffedge belakon sekali tu....tipah tetipu...

Reply 14# samshik

orh kuat MIG mek ni? relaxla mek actualy bagus juga org mcm David ni ada walaupon Cina tp dia buat byk filem2 melayu yg pecah panggung cuma lately byk sgt propa filem2 dia ni. harap2 kritikan boleh meningkatkan Kualiti. lg satu kalau MIG bertrusan produce cerita2 sampah ni lambat laun penonton xkan percaya dah produk2 dia la lg. contoh mcm filem kongsi ramai yg expact filem ni best sebab trailer dia bagus dan pelakon dia mantop tp bila tgk? nan hado ok?! berapa ramai org rasa tertipu dan x puas hati?!! Ok kita tgk 321 cinta ni punya collection aku rasa nk sampai rm 1m pon sakit!!!

dgrla kritikan juga jgn cepat melantun. penonton adalah customer dan jgn lupa pepatah "customer always rite". Tingkatlan Kualiti bkn Kuantiti. contohila SOL sol sol yg tabah menerima kritikan walaupon ramai yg x ske dia menang ffm... hahahahaha

p/s ; Harap bertabah dgn thread ni sebab aku rasa mmg ramai yg akn melahar MIG disini. tp aku ada dgr DT baik dgn momod2 disini? mungkin x lama kena lock or delete terus topic ni kheennn? masyuuukkkla katakan... hehehe

Reply  samshik

orh kuat MIG mek ni? relaxla mek actualy bagus juga org mcm David ni ada walaupon ...
akulala78 Post at 20-6-2011 15:27

hish .. mek bukan orang MIG .. mek pun sependapat .. nak buat caner .. orangnyer berduit .. so tabur jer la duit tu utk buat promosi filem, beli jiwa2 orang media .. orgnyer bisness minded.. so die pk untung jer la .. kualiti atau tak idakle die kisah.. ayat best.."sayer tidak kacau orang punnnnn!!! sayer buat filem pakai duit sayer sendiri punnn!!! " hehe

pilem2 david teoh ni aku tgk graph kualiti makin lama makin menurun, yang cerita SOL ni pulak at least ada la kesungguhan nak naikkan kualiti bagi setiap pilem dia.. cth pilem kongsi, bagi aku tak layak dapat 1bintang pon.. cam cilaka je ending.. harap trailer yana samsudin berlari sambil bawak watermelon saiz D je ponn..

saya setujuk yang arif...

Dalam malaysia ni ada insan-insan nak ikhlas, jujur berkarya sebab itu  ...
pnut Post at 20-6-2011 14:28

tp yang kesiannye soul selam wat KL gangster dgn tema serius + komidi sket box office pecah rekod panggung segala..mesti Dave teo nyesal lorr..yg sleepy head si Farid kamil tuh xtau ler idok tercbr egonye..pepepun FK leh ckp "at least I dapat DD"

apa boleh buat, majority penonton sini suka adegan terloncat2 cam monyet
c===8 Post at 20-6-2011 14:34

mungkin trend masa kini sukakan filem begini,tak dinafikan unsur komedi dan populariti penting dalam sesebuah filem.

Post Last Edit by akulala78 at 20-6-2011 16:02
hish .. mek bukan orang MIG .. mek pun sependapat .. nak buat caner .. orangnyer berduit . ...
samshik Post at 20-6-2011 15:43

yelah org berduit pon lelama boleh lingkup kalau asyik rugi je kemudian hari nanti mek... tp lantak diala kheennn? duit dia kheennn? dia punya suka la. so harap jgn sentap bila org marah, kritik or dah x suka dgn filem2 dia sebab org tgk wayang guna duit sendiri juga bkn minta duit dia. org dah keluar duit tp x puas hati dgn hasilnya maka terimalah laharanku ini seadanya... hehehe. pis yaw!

pilem2 david teoh ni aku tgk graph kualiti makin lama makin menurun, yang cerita SOL ni pulak at lea ...
pejai_arts Post at 20-6-2011 15:48

btui ckp hang..memang makin menurun lar graphnye.. soul pulak mungkin dia munasabah diri n berusaha apabila dikritik tak mcm david teo aritu masa preview kongsi dia marah nye kat reputs sbg kritik film dia..adoiiii aku harap dgn pecahnye panggung KL gangster ni david teo balik kepd sifat rendah diri dan baiki kelemahan yg sgt ketara dgn film dia..sbb baik aku tak tertipu ngk film ni sbb aku sgt2 minat shaheizy sam..kl gangster ni aku nak tgk tp xde babysitter le plak..

filem2 komedi seram ringan tu lah penonton zmn skg inginkan..sbb tu berjuta2 pound ...filem epik sjarah maleyu..ada ke org nak nengok...yusof selam pun terikut genre david gak wat citer seram khurafat ala2 cite2..jgn pdg belakang..cumanya xde komedi..serius jeeeeee....

Reply  devilito

Bagi majoriti penonton filem melayu:

Kualiti = trailer gempak + Sahezy Sam +  ...
prototaip Post at 20-6-2011 11:11

khennn........ patutnya jgn salahkan apek tua tu tp salahkan diri sendrik yg terhegeh2 nak pi menonton filem keluarannya.....