CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: biksu

pegi kenduri kawin org berada

kawan aku kawin...aku pakai slipar jer..orang kaya jugak..siap ada reserve meja utk tetamu VVIP

ni semua mentaliti..

Orang kaya kahwin biasanya aku nengok dan attend at least ada 3 kali jamuan/resepsi...utk sebelah pihak jer...!!
1st buat kat hotel...nie utk tetamu VVIP/corporate/menteri/business partner/golf club member dan sedara-mara paklong,makngah, sepupu sepapat terdekat jer..
2nd buat kat dewan...yg nie utk jamu member2 kawan2 opis,kwn fesbuk,client,customer,member2 club keta/motor,kawan biasa makpak pengantin,etc...
3rd dan last buat kat rumah..jemput ahli qariah masjid/surau taman/tok siak/imam/bilal...jiran2,tokey kedai runcit depan rumah,doktor klinik kat taman tu,makcik kedai tomyam yg selalu singgah selepas balik kerja,etc....

Setiap satu resepsi nie lain2 invitation card dia...depends on how close you with the pengantin...kategori mana nanti ko dpt jemputan...off course laa yg paling cikai buat kat rumah...tapi tu pun budget aku rasa tak lari RM70K~80K...
So aku sajes tak yah bagi hadiah or duit apa2...lepas habis settle semua nanti ko bagi laaa hadiah personally ngan pengantin tu ...

Tapi kalo cina kahwin buat kat hotel dan kalo ko dpt invitation...jgn buat giler...
Satu table khas utk collect duit kat pintu masuk siap ngan list nama,pastu catit berapa amount yg ko bagi...
Kureng2 RM150~200 sorang tak lari laaa....
Takkan nak bagi 10 hengget kot...

Post Last Edit by bvsf06 at 24-6-2010 07:49

Reply 64# danedzya

Yup, klu chinese kawin mmg berpeluh gakla sebab mmg kena sedia angpow
5-6 tahun lepas boleh lg la nak kasi RM50, skang ni minimum RM100, mcm hantaran lak makin naik harga
Kalau buat kat hotel berstar2 lagi up kena kasi
Siap ada buku lagi rekod berapa sumbangan, kekeke
Tapi makan bessssssttttt n mmg grand la selalunya kalau chinese kawin

Mcm ada forumer lain ckp, klu kawin dgn super vvip mereka guna bridal registry
Tujuannya xnak ada redundant bg brg n kita bg hadiah apa yg pengantin nak
Tapi kalau takder bridal registry ikut u nak bg apa

best baca thread ni sbb bnyk info dpt...bkn apa kdg2 kita dh "biasa" tgk org bg duit/ hadiah tp ekceli kenduri kawen ni tujuannye utk khabarkn kt org ramai yg kita/ anak/ adik beradik kita dh kawen. so pd i terpulang la pd kita nk bg adiah ke or duit ke. tp kalao xbg apa2 pn dtg salam dan doakn pengantin pn dh cukup

Follow Us
bg hadiah jer...ikut je kemampuan....nape lak nak bermewah bagai sb kawen kt hotel...xd halnyer..

Post Last Edit by damiqula at 24-6-2010 08:34

normaly bagi 100-150 kalo melayu.kalo cine maybe lebih up,lagi2 kalo mejelis wat kat sheraton ke,shangri la ke.dalam 200-300 gak kot.sbb tu la melayu kawen hotel rugi,org bg paling hebat pun 100 hengget je.bese 50 hengget.takleh kaver duit kenduri.kalo cine,they can make 100% profit from duit yg org bagi.jadik bisnes plak.kesimpulannye,diorang tak yah kuar duit pon utk mejelis sndiri

YG PENTING MKN JGN PELAHAP

pakai la bj ko yg paling lawa...

jgn sombong2...

aku pernah attend majlis kahwin anak big boss aku kat otel...well kami staff2 ada meja sendiri lah...tp kami dah diberitahu awal supaya jgn bawa apa2 present or duit pun...wedding gift dia pun memang gempak ler...

kebiasaaan kat kg aku plak...mmg dah biasa ni kalo gi kenduri kahwin kena la hulur sedekah kat org kahwin biasanya duit la...kalo fren2 gitu bawa la hadiah...kebiasaan org kg bagi duit kat sampul berserta nam...biasanya kitaorg akan catit nama dan berapa amaun so that next time dorg kenduri plak so turn kitaorg akan bagi amaun yg sama atau kalo ada rezeki lebih maka bagi lah lebih......

Reply 64# danedzya

yap sokong................mmg ader list down nama kita..n berapa kita bagik.....aku siap ckp g ng kwn aku tuh..aku p kendurik ko aku bagik 50rm jek...hehehe..tu pon da bnyk....sib bek dia ok jek.......

ikut ikhlas hati nak bagi.. tak yah la pk kenduri org kaya ke org miskin ke..

aku penah p majlis kawen my japanes boss kat carcosa sri negara...siap tema kai baju tadisonal lagik...kbnykan bagik duit.....aku bantai beli hadiah jek...kang nk bagik rm10 cam x bebaloi lak...g pon sapa2 yg  bagik duit pakat2 tulis nama...tapi tu lah majlis owang kaya ni mmg protokol abis lah...petama kali aku g majlis kawen mkn x kenyang....tgh2 ari buta mkn western x dak nasik...dok korek daging steak ng roti perancis..jek..da la ciput...balik singgah kedai carik nasik....huhuhuhuh...lelain majlis kat hotel ader gak tapi ok lah....orang melayu punya majlis ader nasik kenyang gak lah...walpon jenuh menuggu time nk cekik tuh....aku x bagik ape2 pon....tapi kalu p majlis kat umah2 ni kalu x bagik rasa cam segan sgt2...aper pon aku enjoy lagik p majlis kawen yg buat kat umah..sampai2 terus serang nasik hehehehe....x dak protokol2 nih

takder kawan yang kawen kat hotel. jadi, takder nasihat.
aku penah hadiri sekali ajer dlm seumur hidup aku. orang kawen kat hotel. itu pun aku kena jadi usherer. tukang bagi tau tempat duduk orang
masa tu aku melawala. buat set rambut. baju baru. over mcm itu majlis aku lak.
tapi, pengantin lawa lagi sebab dia pakai dress dari rizalman.

majlis kat hotel, biasanye setting dah set kan. ko kena tahu, seat ko kat mana ye.
kalau nak makan byk2 pulak, tgk la orang2 dlm seat ko. kalau derang jenis pelahap, untungla. kalau derang control2 makan..terpaksa la ko control2 gak..jgn over..

Nasihat aku - nanti, ambikla lauk daging ekk.. misti sedap.

pastu, jgn lupa, buat post mortem kat sini. kalau boleh, ambik gambar lauk pauk ekk..

oppss...PATUT LER AKU NIE GEMUK..tak abis abis pasal makanan..

Reply 75# Hana

tol2 sbb tu aku kalu p majlis protokol cenggini aku da soh kenkawn aku set tmpt duduk...sama2 geng kitorg...senang nk cekik...sampai kenyang...mmg hazab kalu dok ng owang kontrol mkn nih...kang balik sajer jek korek nasik kat umah......

napa?

just gi as usual,  why?

you gi , wish, makan, wish again, jejuompa org, meet teh groom or family, give hadiah seikhlas semapu sahaja it is okay
theh balik ...

it is okay dear , no big deal.

seriously.

bagi je brapa yg termampu, tapi yg penting

1. pakaian sesuai ngan theme
2. datang awai sbab selalunya kenduri tu ada tentative (kalo lambat mmg jadik center of attention laa hehe)

aku pernah pergi gak kenduri kawen anak dato' ni
huhu..
protokol abis...
ala...ala2 kita makan dinner kat mana2 function tu le

kadang2 nak amik gambar pun cam tak sopan je
sbb smua org tgh berprotokol gitu
kene tunggu sesi

sbb tu la..
kita org islam ni
kalau boleh..jgn terikut budaya kaum lain yang bertentangan dgn ajaran islam ni
tujuan walimatulurus tu sendiri apa?
bukannya nak buat collection
tapi nak menghebahkan perkahwinan

kdg2 rasa nak tergelak tgk perangai org melayu islam
kalau bab nak sambut hari valentine ke...
benci israel ke..
fuhhh..berkobar2...

sampaikan nak sambut hari ibu n hari bapa pun..tak boleh (haram katanya..sbb ikut budaya barat...)
isk isk..

tapi bab2 boros....mengharapkan collection kenduri..bersanding..tabaruj...
takpe pulak...