CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sophyz

[Dunia] budak umur 5 tahun lantang selamat kan gaza dari diperangi.....

tasha posted on 21-11-2012 12:52 PM
some how or rather ... aku mmng pernah dgr yg semua puak ereb ni mmg pandang rendah kat org melayu e ...

Itu la, ini bukan soal generalization. kita bukan bodoh. Banyak berkawan, luas pengalaman.

aku ada kenalan arab gak kat kl ni. tp da xkwn da. asyik dok pi clubbing mabuk je.
org palestine ada sorg aku kenal. high class sibuk nk bergaya. xde kene mengena ngan thread ni

noor2 posted on 21-11-2012 12:09 PM
cantiknya muka depa berbanding org kita...

tu belum lagi aku paste gambar wanita2 mereka.. mmg jelita

atira posted on 21-11-2012 01:53 PM
tu belum lagi aku paste gambar wanita2 mereka.. mmg jelita

harap perangai/budi depa sejelita rupa yang allah kurniakan...penat tgk oram arab di kawasan  ni ..org lain dah maju dalam pembangunan...depa masih lagi ditakuk lama..

truly posted on 20-11-2012 09:44 PM
Dulu saya kesian orang Palestin. Tapi setelah berkawan dengan a few of them (pemuda pemuda dan gadis ...

tapi knp sy rs org yg u kwn tu mesti somebody kat sana..org yg mmg dah ada duit sikit atau mmg org yg kuagenya tau kepentingan pelajaran.mcm mn dgn yg rumah kena bom,xde tmpat tinggal,hidup di khemah pelarian,kanak2 yg langsung xberpeluang ke sekolah..yg xde selimut mengerekot kesejukan waktu malam..kanak2 yg kematian ibubapa..mcm mn dgn semua tu?

sy tau jg perangai arab..tapi kita xboleh nilai mereka bhw mrk memang suka memprovok yahudi.dh berzaman israel ceroboh tanah mereka.takkan ibu bpa nak bgtau cerita yg elok2 pasal yahudi...berada di tanah mereka kehidupan tu ibarat jihad.semangat mereka lain dari semangat kita yg xpernah alami perperangan ni..malah dlm hal ni paling penting kita tak cari isu siapa salah kerana memprovok.tapi perang harus dihentikan,nyawa kanak-kanak harus diambilberat. itu peranan antarabangsa.klu soal tanah,pengiktirafan mana hak palestin?knp dunia senyap tapi mempetikaikan pula siapa memprovok siapa sedangkan puluhan malah ratusan nyawa melayang setiap hari.

genot posted on 21-11-2012 12:33 AM
ni daripada pengalaman aku la masa di usm penang dulu. aku duk roommate dengan dua ekoq palestine. s ...

hahhaha btoi wehh...geng2 arab kt usm mmg nohorom...depa jenis drive keta buruk mcm jln kt usm tu tokwan depa punya.....aku pnah kena depan international house.....dia drive slow kt depan skool food tech...besa laa situ kan bukit...aku dgn bwk EX5 take over keta dia.....bole plak dia sentap n cucuk aku dr blkg smp kt simpang international house di kona baring  blah kiri nk langgaq aku....vavi oiii.....sumpah seranah hari tu

member aku pun kena depan aman jln yg ada bumper tu....jln jem keta bratoq...dr cermin pndg blg dia duk nmpk sorg mamat arab ni....bwk moto sbelah kete smbil duk smbang ngn driver keta tu.....pastu keta member dia da slow tp dia menten kpala pusing blkg gelak2....moto duk jln lg....member aku da gelabah takle lari mana....BAMMMMMMMMM.....kemek abih bonet keta.....
masa duk pantun pas eksiden tu dia ngaku dia salah mata tgk kot len....bila pak gad smp...trus jd koliang kata member aku brek mengejut...vavi sgtttttttttttttt....dah tu lesen pun tadak.....siap nk rasuah lg.....smbil tu duk mengejek kata pompuan tk reti bwk keta.....rasa nk tumbuk jah

seb bek aku da berambus dr USM ...fuhhhhhhhhh

Follow Us
Ye lah Palestin tu cantik bukan nye macam muka orang Ulu Tembeling jangan nak judge dorang pulak sebab sorang dua je yang perangai macam longkang. Contohnya kalau orang Kelantan buat perangai longkang semua sekali orang Kelantan pun perangai macam longkang sebab bukan Palestin. Palestin je la yang suci murni lawa cantik mulia eksotik alim ulamak

adik aku dl ms study sebilik gan seorg budak palestine nama dia aku lupa pulak...tp tak pulak mcm korang cite...baik pulak...siap nangis2 lagi mengenangkan bapak,abg n adik dia kene bunuh dpn mata dia oleh  tentera yahudi...siap dia ckp lg beruntung rakyat m'sia dpt idup dlm negara yg aman tak mcm kat negara dia...tak lak pengotor siap adik aku ckp kwn dia yg kerap kemas bilik n anta baju pegi dobi...aku jumpe pun ok jer...siap leh mkn makanan melayu lg makan guna tangan lg sambal belacan pun makan gak...kwn adik aku cite yg dpt larikan diri awal2 dr palestin asalnye dia org adalah org kaya2...tu yg dpt larikan diri ke negara lain...mn yg susah2 semua kene tinggal...mcm kawan adik aku tu sebatang kara coz semua dah terbunuh kene serang dgn yahudi...mmg sadis n tak sanggup aku dgr kwn adik aku citer coz aku nie penyedih skt...aku rs yg berlagak2 tu anak2 org kaya yg dapat larikan diri awal dr bumi palestin...kalo org yg susah2 tu mmg korang sedih tau mendengarnye...
Last edited by ina_na on 21-11-2012 03:26 PM

batmana posted on 21-11-2012 12:47 AM
jgn racist ler..
baru kawan seekor , dua terus claim 11 juta org palestine serupo je perangai..

Ntah2 dia yg berperangai tak semenggah, berlagak dgn Palestina tu, sbb tu Palestina tu layan dia mcm tu gak.. Terus nak tuduh semua rakyat mereka mcm tu.. Dlm forum ni nak buruk2kan org lain mmg mudah... Cakap jeklah 'kawan aku', 'sedara aku' , 'jiran aku' begitu begini, dia ingat semua org akan percaya & telan bulat2 ke?

zorrro_03 posted on 21-11-2012 12:53 PM
bukan provok lah.  kalau duduk dalam situasi tu kita akan faham apa rasa dan tindakan sebenar.  
...

Mereka yg dpt tidur nyenyak, makan kenyang, duduk dlm ekon siang malam, tak pernah rasa anak bini atuk nenek ibu ayah dibunuh + dibakar depan mata , rumah & harta dirampas & dihalau malam2 tanpa arah tuju mmg mudahlah cakap ikut sedap kepala lutut... Cuba mereka dlm situasi tu?

ina_na posted on 21-11-2012 03:22 PM
adik aku dl ms study sebilik gan seorg budak palestine nama dia aku lupa pulak...tp tak pulak mcm ko ...

betul tu ina..kalau kita tengok yang banyak jadi mangsa dalam peperangan tu budak2 dengan pompuan..
ish apalah dosa budak yang baru dilahirkan dengan ibu yang sedang mengandung..
hanya orang yang x de hati dan perasaan jer yang x kan kesian dengan nasib yang menimpa dorang..
bayangkan setiap hari x pernah aman..
hidup penuh dengan ketakutan..

Bedah.Cun posted on 21-11-2012 03:01 PM
Ye lah Palestin tu cantik bukan nye macam muka orang Ulu Tembeling jangan nak judge dorang pulak seb ...

ye lah...
muka set2 rohingya tu kan... ada nampak org kita terhegeh2 mcm ni??

buterfly  tu la kalo btl2 nak perang lawan sama2 adil la kan...laki gan laki...sama2 ada nuklear bagai...nie palestin tak de apa2 ada la bom yg tak seberapa tu alih2 batu jer yg dilontarkan...lps tu pulak bom org pempuan,kanak2 n bayi baru lahir..n kawan adik aku cite sebenarnye bukan senang tau dia nak kuar dr bumi palestin...tp disebabkan mak dia ada bg sedikit duit n berlian dpt la dia melarikan diri kalo tak de harta mmg mati la tunggu kene bom...

ala sebenarnye yahudi pun provokasi kat rakyat dia sama mcm org palestin ajar anak2 dia org...adik aku cite lagi org yahudi dr anak seusia 1 tahun dah tanamkan dlm diri anak mereka bahawa umat islam di dunia harus di hapuskan kerana umat islam umpama sampah yg harus dimusnahkan...setahu aku kalo tentera yahudi dpt bunuh org islam dia org dpt seketul emas tak tau la bp berat emas tu tp kalo dpt bunuh org islam yg berpangkat besar dlm hamas lg besar la ketulan emas tu......pd aku lar biase jer budak tu...coz kat m'sia pun ramai mana yg mak bapak aktif ber politik umno ke dap ke pas ke pkr ke mesti anak2 kecik pun sama berprovokasi...setahu aku org yahudi nie pandai bermuka2...n dulu kakak angkat aku penah pegi kat israel ada lawatan belajar ms tu thn 1990an dia kata kerajaan yahudi sekarang tengah giat menanam sejenis pokok (aku tak ingat nama dia) pokok nie boleh lindungkan manusia bila dajal kuar...kalo manusia berselindung dajal tak nampak...n mereka nak menanam pokok tu ke seluruh kawasan tuk terhindar dr dajal...n kalo tak salah gak ada kat universiti oxford(kalo tak silap) ada satu kelas belajar mencari rahsia alquran...bila dah abis belajar lecturer akan arahkan student semua letakkan al-quran di bawah punggung student semua...ibarat duduk atas alquran...terhina tak...kakak tu kata dia terhina sgt2 tp tak leh bersuara bl nampak benda mcm nie...

korang tau tak pernah beberapa thn lps ms org islam tengah sibuk nak menunaikan haji  yahudi penah nak serang mekah tp tak berjaya dengan izin allah...mcm gak org kat m'sia mana org anak org berada n kaya2 berlagak gak bila masuk universiti naik kete mewah...makan nak mewah2...mana nak study kat ipta semua nak ke ipts...mkn nak kat mcd paling miskin msk kedai mkn melayu tak nak...sama jer kalo dah org kaya tu kat mana2 pun sama perangai dia melekehkan org biase...aku bkn per kesian yg tertinggal kat palestin tu kebanyakkannye org susah...ala2 org kampung kat m'sia nie...org kaya2 semua dah lari...agak2 kalo m;sia berperang pun menteri2 semua tah kemana larinye...org kaya2 pun awal2 dah lari ...tinggal la kita2 yg miskin2 nie...
Last edited by ina_na on 21-11-2012 04:19 PM

Manami posted on 21-11-2012 03:55 PM
Mereka yg dpt tidur nyenyak, makan kenyang, duduk dlm ekon siang malam, tak pernah rasa anak bini  ...

moga Allah tidak menguji mereka dgn ujian seberat ini.  sebab kita tahu mereka lemah.  

zorrro_03 posted on 21-11-2012 04:42 PM
moga Allah tidak menguji mereka dgn ujian seberat ini.  sebab kita tahu mereka lemah.

Teringat ayat2 nih:

Manusia itu diuji sesuai mengikut kemampuan ... Allah itu tidak sekali-kali akan menzalimi hamba-hamba-Nya dengan memberi kita ujian-ujian yang melebihi tahap kemampuan kita. Tapi, apabila sesekali Dia menguji kita dengan ujian yang tidak terduga, jadilah kita tersentap, lalu diam terduduk.

Tapi rakyat Palestine tak duduk diam... ujian demi ujian buat mereka semakin kental.. Moga Gaza terus kukuh & kuat dibawah panji2 Islam

Manami posted on 21-11-2012 04:48 PM
Teringat ayat2 nih:

Allah dah janji akan kuatkan umat Islam spt di Palestin sana dgn berbagai ujian dari sikap durjana zionis laknatullah.  dan umat yg kuat tersebut tidak bersendirian.  pasti menang.  

Manami posted on 20-11-2012 07:55 PM
Mereka yg dpt tidur nyenyak, makan kenyang, duduk dlm ekon siang malam, tak pernah rasa anak bini  ...

termasuk lah kau yang duk di Jepun Dasar Pandang ke Timur Mahathir UMNO tu

Bedah.Cun posted on 21-11-2012 05:12 PM
termasuk lah kau

Hader haku kutuk2 saudara seIslam yg ditindas & dibunuh serta dianiaya tu mcm kau?? Siap beking lagi zionist .. Bila nak berhijrah ke Yisroel nun? Sure laku tong gas & buah dada ko~!

Manami posted on 20-11-2012 09:14 PM
Hader haku kutuk2 saudara seIslam yg ditindas & dibunuh serta dianiaya tu mcm kau??  Siap beki ...

Kau nampak kat mana aku beking Israel? emosi kau ni mesti kau tengah datang bulan. jepun makan tofu lembek macam kau reti mandi wajib tak?

zorrro_03 posted on 21-11-2012 04:56 PM
Allah dah janji akan kuatkan umat Islam spt di Palestin sana dgn berbagai ujian dari sikap durjana ...

Inshaa Allah .. Amiinnn... Tapi sesungguhnya manusia hanya mampu merancang.. Dialah Maha Perancang utk segala rancangan.. Hanya Dia yg Maha Mengetahui apa yg terbaik utk hambaNya ...