CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JimatDuit

Assalamualaikum nak update!!!

ajakto replied at 7-1-2015 12:06 AM
Nabi shallallahu ’alayhi wa sallam berkata : ”Seorang isteri itu belum menunaikan hak Allah selagi ...

ini yang selalu dibaca,dikupas,dibahas dan diwarwarkan..
peranan isteri tanggungjawab isteri..kena layan suami gitu gini...alhamdulillah,kami kaum hawa faham dan amalkan..

tapi sangat tidak adil bila mana perkara ini dibincangkan secara sehala..
mana dia peranan/tjwb suami terhadap isteri...

kita dok 'recycle'(sesuai dak guna)maknanya kita ulang balik apa yang tok guru ajar 40,50 tahun dulu..
dulu2 media xmeluas mcm sekarang,,jadi kaum lelaki keluar menimba ilmu,dia faham,dia balik rumah dia didik isteri dia,jadi masa tu yang dihighlightkan banyak2 ialah perana isteri supaya mereka fham di mana peranan mereka,sbb kaum hawa masa tu jaarang keluar rumah n jarang sangat diberi peluang utk belajar..

sekarang ni dah jadi terbalik..perempuan yang berlumba2 dalam segala segi..menuntut ilmu,bekerja..lelaki pemalas
sekarang ni pompuan dah tahu tjwab dan peranan mereka..tetapi lelaki?..sangat jahil..yang dia tahu kena taat kat dia,taat mender,kalau dah nafkah pun xmampu nak bagi..malas belajar,dah masuk alam kerja,malas kerja..baca dalam FD ni sadis sangat sampai nafkah batin pun xmampu nak bagi/atau malas nak bagi sedangkan bersama dgn isteri mendapat pahala dan ia merupakan salah satu daripada nikmat2 dlm syurga..yang sedap tu pun berkira nak bagi kat isteri ...pas2 boleh pula ada scandal..nak bersama dengan isteri jijik..astaghfirullahalazim..kenapa berlaku halmacam ni? sbb jahil agama,dok sebut isteri nusyuz...suami nusyuz kenapa x diwarwarkan...suami xbertjwb/atau lebih2 lagi bila bercerai(tjwb kat anak)..dlm islam merupakan satu jenayah..kenapa xhadapkan bapa ni ke muka pengadilan..kenapa xdikuatkuasa undang2ni..yg sadis pas cerai dah jadi musuh..ugut nak bunuh la..semua berlaku kerana LELAKI JAHIL
saya bukan pertikai hadis tadi,bagus baik..cuma masyarakt dok bincang sebelah pihak..

Makwa: setuju sang at 1000× dgn apa yg u bangkit kan di atas sana.

Ajakto:,hang sah2, jantan! Hang buta ABC ka? JD kata taat tapi BERSYARAT! Kalau dapat laki elok mcm UZAR, UAI ka ok la sejuk mata. Kot dpt yg seperti dsebut boleh makwa tadi, mcm mn? Majority laki skrg solat 5 minit tu pun culas, mcm mn nak harap bimbing keluarga?  Yg hang dok quote tu bagus. Secara ideal nya mmg begitu islam dah nyatakan. Secara realistic? Tgk x kaji x tgk x keadaan sang suami tu sendiri?

Cuba jwb sket tang nusyuz yg disebut oleh makwa? Nusyuz sang suami? Kami ni bincang  sbb dah ADA PENGALAMAN...

ajakto replied at 6-1-2015 05:52 PM
Kalu suami tu mintak kita melacur maka tidak la perlu kita taat....tapi kalu laki nak seks perlu la  ...

bila bab isteri kena taat isteri habis semua kitab di buka
habis semua hadis nabi keluar
tapi bila mana sebut pasal tanggungjawab suami seperti yg islam ajar, masing2 mula buat2 dah terer tak perlu rujuk kitab tak perlu buka hadis...

betul kata TT, org melayu islam kita masih banyak pengaruh hindu
bila kawin suami rasa dia memiliki isteri maka dia punyai kuasa veto...apa aku suh ko buat
jarang kut suami suh bini melacur
tapi ramai gila suami konon2 nak bini baik taat sedangkan diri sendiri tak pernah adil pada isteri walaupun isteri hanya ada seorang

bel pernah baca kata2 seorang ustaz...
dia kata allah hadiahkan isteri untuk suami...suruh suami jaga dan bimbing isteri dan anak2
tapi tgk la melayu islam sekarang...
suami, masyarakat expect isteri yg jaga n bimbing suami
waddehel???? islam la sangat kan?

note : aku tak marah tapi kita perlu stop didik anak2 kita dr jadi mcm ni...

ajakto replied at 7-1-2015 12:02 AM
Kalu nak mintak taat pun payah...nak cite pasal hak 70% suami dan isteri hak 70%??? Nak tanya bela ...

aku belum sempat baca page 3 lagi...
betul kan aku cakap ko dah setat buka macam hadis kitab mitab bagai...
dan aku tak nafikan sikitpun isteri kena taat...
dan aku sebagai isteri pun aku mentaati suami aku
apa dia cakap no aku ikut
apa dia nak aku ikut
ya tepat hadis2 ko tu

ok now...sila senarai kan tanggungjawab ko sebagi suami
dan tulis juga kat sini hadis2 nas2 al quran..firman2 allah s.w.t tentang tanggung jawab suami terhadap isteri
ya aku cabar ko...tolong la kupas sekali sebagimana ko kupas ttg tanggungjawab isteri

JimatDuit replied at 7-1-2015 08:57 AM
Makwa: setuju sang at 1000× dgn apa yg u bangkit kan di atas sana.

Ajakto:,hang sah2, jantan! H ...

dia lupa...satu jari dia tunding kat isteri...lagi empat jari tunding kat diri dia sendiri
typical lelaki melayu islam la ni...sebijk la cam ajakto tu
duk quote2 hadis bagai...macam aku tak tau tu sume
dia ingta dia sorang baca hadis kut

mak_wa95 replied at 7-1-2015 06:36 AM
ini yang selalu dibaca,dikupas,dibahas dan diwarwarkan..
peranan isteri tanggungjawab isteri..ken ...

Bravo mak wa!

Follow Us
beldandy replied at 7-1-2015 09:42 AM
aku belum sempat baca page 3 lagi...
betul kan aku cakap ko dah setat buka macam hadis kitab mita ...

mana dia nak boleh senaraikan..dia copy paste daripada google juga...recycle bahan...

paling tidak..minta dia senaraikan ciri suami nusyuz je...

sunnah nabi yang depa hadap POLIGAMI....POLIGAMI pun xboleh ikut apa yang nabi buat..nabi,khadijah mati baru dia poligami...
bantu janda yang susah...
ni kacau bini orang,sampai laki ceraikan..sunnah gila babi...phuiiiiii

mak_wa95 replied at 7-1-2015 10:13 AM
mana dia nak boleh senaraikan..dia copy paste daripada google juga...recycle bahan...

paling ti ...

mari kita lihat apa dia nak senaraikan
tu pun kalo dia amalkan apa yg nabi ajar...
if not dia pusing kita balik punya...
corner baringgggg sagat lutut gitu!

beldandy replied at 7-1-2015 11:29 AM
mari kita lihat apa dia nak senaraikan
tu pun kalo dia amalkan apa yg nabi ajar...
if not dia pu ...

recycle bahan...

kita nak bahan baru..sesuai dengan peredaran masa...

tanggungjawab kita dah lama kita belajar...tjwb depa pula????.

kalau xhadap duit bini,xdenya nak suruh bini kerja..pelahap duit bini..

Tu la masa bercinta ingat bahagia sampai syurga...lepas tu pasang niat nak didik suami.. ccontohnya mungkin lepas kawin laki aku berubah jadi rajin atau start kerja....memang xde punya la....lepas tu kena ayat manis janji bintang di langit cair....kata perempuan terpelajar tapi otak letak kat lutut bila kena ayat manis menyampah aku jumpa perempuan mcm ni lepas tu salahkan laki....

kalo camni la ko jawab mmg takde la nk bimbing anak bini
mmg bini dia yg sekolahkan dia

pi belajaq la dulu weiiii
kasian sama kau
tanggungjawab bini tau...tanggungjawab sendiri tak tau
malang betul anak bini dpt laki camni

Ajakto: ngko xtahu hjg pgkal kes aku, ko jgn byk bunyi kat sini. Mula2 kemain lagi tepek hadis nabi now, nak ckp kasar2 pula. KO TAK TAHU KO DIAM!!!! Kami ni cakap dari pengalaman!!! Pengalaman dizalimi boleh insan yg namanya lelaki yg xbrtanggungjawab (xsemua ya)

Ajakto: kau nak salahkan kami yg dianiaya w/pun terus nyata terang salah sang suami. Ape ke hal???? Bukan kan tugas suami tu mmg ddik is3!!!!

Ajakto: kalau dah mmg terang jelas n nyata salah laki, xkan nak corner ke org lain kan???

Ajakto: utk pgtahuan ko aku TAK perna niat nak didik suami, xde nak kata Lps kawen laki rajin bagai..  Xde janji bintang bukan manis bagai.. Tak tahu cerita DDK DIAM2! Otak kau la yg letak kat lutut!!! Nyampah aku jumpa laki yg xadil mcm ko ni! Tak pakai helmet, tapi suke suki pi trjah org. 'Terpelajar' la Sgt tu yeee??!!!

Ajakto: t'jwb bini bukan hanya seks shj yaaa... Dok highlight seks ajaaa. Ko igt perempuan  Ni sex tool??!!!!!

ajakto replied at 7-1-2015 02:31 PM
Tu la masa bercinta ingat bahagia sampai syurga...lepas tu pasang niat nak didik suami.. ccontohnya  ...

Xde sapa soh ko carik pompuan camni buat bini pon.dh ko perfek sgt mocik rasa mesti bini ko jenis..ko main betina terus kena sepak terajang then ko ceraikan terus.pastu ko kawen lagi..the cycle juat go on and on..mocik rasa ko jenis jantan camni.

Makcik: sah2 yo la tu!

JimatDuit replied at 7-1-2015 04:43 PM
Ajakto: utk pgtahuan ko aku TAK perna niat nak didik suami, xde nak kata Lps kawen laki rajin bagai. ...

sabaq JD...jantan hampeh macam ni yang banyak merosakkan institusi keluarga..
sendiri jadi jahat nak salahkan orang..

ajakto replied at 7-1-2015 02:31 PM
Tu la masa bercinta ingat bahagia sampai syurga...lepas tu pasang niat nak didik suami.. ccontohnya  ...

ok.

first ayat ang sndiri ckp laki yg janji manis

bila pmpuan percaya, kata pmpuan bodoh senang percaya

yenadeiii. kalo laki tu tak munafik, pegang pada janji, takde nya cerai berai mcm depa2 ni lalui.

Bila dh kawin, mmg la akan ada perubahan sikap.

yg laki harap isteri layan depa mcm king, masak, kemas, layan serba serbi la

yg pmpuan arap laki brtanggungjawab, sedia nafkah zahir batin, tgn kaki x naik..

kalo nak ikut kepala mcm masa bujang takleh la weii. ada mende yg kena slow down, ada mende yg kena buat baru.

ang ckp ni dh kawin ke blom?