CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Alste

Kawanku Seorang Penanggal

zulka replied at 10-10-2011 04:39 PM
aku boleh citer sampai pagi pasal hantu penanggal ni sebab arwah atuk aku dulu kira 'pembunuh penang ...

Salam, parking jap sini. (2016 baru merempit sini)Aku pun orang Kota Belud juga, sekarang cerita balan-balan di KB kurang da, dulu ja banyak waktu aku masih kecik.

kirakekuri replied at 21-1-2016 12:58 AM
Salam, parking jap sini. (2016 baru merempit sini)Aku pun orang Kota Belud juga, sekarang cerita ...

wslam...hai org kampung..
awk kat mana ni?kt sabah ke.. kalau kat kl bolehla mengupi sama2...

zulka replied at 21-1-2016 08:50 AM
wslam...hai org kampung..
awk kat mana ni?kt sabah ke.. kalau kat kl bolehla mengupi ...

Haiii jugak bro Zulka, hahah x lah masih dekat Kota Belud juga, ndak dapat lah mengupi sama sama, kalau setahun yang lalu memang dekat KL tapi balik kampung sudah, nanti aku cerits juga lah pasal kisah balan balan yang aku pernah dngar di sekeliling aku.

kirakekuri replied at 21-1-2016 12:49 PM
Haiii jugak bro Zulka, hahah x lah masih dekat Kota Belud juga, ndak dapat lah mengupi sama sama,  ...

bah..nti sy balik kg kita mengupi sana kb

zulka replied at 21-1-2016 02:11 PM
bah..nti sy balik kg kita mengupi sana kb

InsyaAllah broo

Edited by kirakekuri at 21-1-2016 04:48 PM

Salam, di sini aku nak kongsikan juga beberapa cerita aku pasal Balan-balan ni. Aku asal daerah Kota Belud. Seperti bro Zulka cakap, kat KB ni memang banyak benda ni. So, ada beberapa cerita yang aku kutip pasal balan-balan@penanggal nih sejak aku kecik. Hidup dekat sini nih, memang tidak sah kalau tak kena cerita pasal balan-balan. Diorang memang femes dekat sini. Kebanyakan akan panggil shortform balan-balan contoh b kuasa dua dan BB. Motif? Takut balan-balan akan terdengar 'conversation' kononnyalah. Tapi orang tua cerita, jangan sebut nama betul dia dah la. Dikatakan telinga dia akan berdesing, dia tahu siapa yang cerita pasal dia.

SHORT STORY 1
Sumber: Mama

Mak aku pernah cerita, kisah ni waktu dia mengandungkan kakak aku (anak sulung). Dekat kampung aku ni, Kampung T.D (shortform) ada someone yang kiranya gelaran nenek saudara kepada kami teleh berkahwin dengan lelaki yang berketerunan balan2 dari kampung sebelah. Mama aku cerita, nenek tu actually bukanlah keturunan benda tu sebenarnya, tapi disebabkan suami dia keturunan benda tu, dia pun terjangkit/terkena sekali.

Dipendekkan cerita, waktu tu mak aku tengah dekat kampung. Kakak aku dalam perut lebih kurang macam 4 ke 3 bulan lagi nak keluar tengok dunia. Waktu tengah jalan dekat kampung tuh, mak aku terserempak dengan nenek balan2 tu (kami panggil nenek balan2). Cuak lah mak aku. Then boleh pulak nenek tu tengok ja perut mak aku, sambil tu dia cakap ,

Nenek b2 : Dendo ea' ko'? (bahasa bajau) | Translation: perempuan tuh kan?

Tapi mama aku tak balas pun apa nenek tu cakap dia diam ja. Kiranya mak aku malas lah layan nenek tu nanti lain pulak jadinya. So, mak aku senyum2 sikit, then mak aku pun pergi. Mama aku kata, tahu tahu ja nenek tu yang dalam perut mak aku tu perempuan.
Tapi sekarang nenek tuh da takda da. Dia dah meninggal.

SHORT STORY 2
Sumber : Bapa

Bapa aku kerja bahagian poultry. Jadi memang menjadi kebiasaan dia masuk kampung2 orang untuk tengok projek ayam dan inspect kandang or reban ayam tender. Bapa cerita malam itu dia pulang lewat dari satu kampung ni sebab dia kena tengok reban/kandang ayam orang tu sesuai ka tidak untuk ayam diternak dll.Kampung tu lokasi dia jauh dari rumah kami waktu tu.

So, dipendekkan cerita waktu bapa aku lalu satu jalan ni, macam biasalah, kampung kan,opkos banyak pokok2 dan semak samun kiri-kanan. Waktu bapa aku lalu satu pokok kelapa ni, tetiba dia nampak satu buah kelapa nih macam jatuh ke tanah. Memula dia rasa biasa ja, sekali tengok benda yang disangkakan 'kelapa' tu rupanya 'kepala'. Instead of dia jatuh pergi tanah, 'kelapa' tu terbang ke atas pula. Confirmlah balan2. Mana ada buah kelapa tergolek ke atas bukit. Apalagi, bapa aku terus pandu laju2 pulang rumah. Nasib benda tu tak follow.

kisah yang lain to be continue...

Follow Us
haha gatal plak nk melepak kt board ni mlm2..dhla tgh keje opis ade 4 org je...

semalam leka baca thread ni lps office hour tapi tak habis. Tau2 je dah pukul 6.30 so kemas2 brg nak cabut balik. Office kat tkt 50 and kat area lift mmg ada 6 pintu lift.

Masa lalu ke kawasan lift ni mmg semua pintu lift tgh katup. Tapi, bila elok tekan je butang turun tetiba ada 1 lift ni terus bunyi mcm bukak pintu. Rupanya lift no 1 belah kiri. Tapi masa lalu kat kawasan lift tu mmg confirm semua pintu tertutup. Tapi pintu lift tu sebenarnya dah terbukak pun sbb x ada nampak pergerakan pintu pun (boleh paham dak?).

Lift bangunan office ni mmg dah lama so selalu rosak. Vendor berlagak time buat servicing sbb single provider so lift mmg selalu rosak. So dah nampak lift terbukak, aku pun masuk lah. Tapi bila masuk je terus meremang tengkuk. Dalam hati dah berbelah bagi nak tunggu ke tak. Sib baik lift tak tutup lagi so aku pun terus keluar dari lift tu and tunggu lift lain. Selalunya kalau kat floor tu ada pintu lift terbukak mmg lift lain tk akan berhenti floor tu tapi nasib baik lah ada lift lain yg berhenti n bukak pintu and ada ramai org dlm tu... fuhh lega.

Tapi mmg seram gila kot. Selama ni tk pernah rasa meremang dalam lift walaupun pernah tersangkut dlm lift sorang2 dalam gelap for 1/2/ hour. Dalam office kdg2 ada la rasa meremang ni. Tapi semalam kt ofis tk ada rasa meremang. Dalam lift pulak tetiba rasa... adakah sbb leka sgt baca cerita dlm thread ni semalam?

*post tak ada kena mengena dgn tajuk, sori

Habis merempit,dari 2011 thread ni,dari porem format dulu sampai format baru. Harap tt baik2 aje.

Sorry selama ni jadi SR je. Ni baru tergerak hati nak komen. TT taknak cuba suruh kawan TT berubat dengan ustaz wahab ke? Dia duk kedah jugak dkt area pekan rabu. Dia antara beberapa ustaz yang handle kes mona fendi

Penanggal memang terbang berapi ke? Sebab ada yg cakap hatinya bercahaya? Confius..

Penanggal tak suka duri sbb dia takut terkena tali perutnya
Tu sbb org dulu2 letak duri mengkuang di bwh rumah setentang tmpt ppn yg bersalin
Klu kita bolehlah tanam pokok kektus keliling rumah
Selain antu tak suka orang nk mencuri pon jd payah.

yang menangis darah
kerana terpedaya

yang meminum darah
kerana menjadi hamba

tapi

jasadnya bukan miliknya
nyawanya hanya menanti untuk dilepaskan

biarkan ..... nyawa terpisah badan
biarkan ... yang sememangnya pemik jasadnya yang mengadili

kenapa perlu ditahan
sedangkan ia tidak lagi bertujuan

Azana replied at 12-10-2011 09:43 AM
camner lak rupanyer ilmu anjing jadian tu.. mcaam2 laa sekarang nie

pasal binatang2 jadian ni kebanyakannya kat Indonesia lah ...sebab kat Indonesia ni ... bermacam2 haiwa jadian ada ..
ada babi ... anjing ... rimau .... ular ...

yang aku dengar ... yang jadi babi ni nak kaya ...

sampai tukar mayat jadi haiwan pun ada .....
sbb itu ada satu perkampungan kat indonesia ni
diorang akan jaga mayat .. bukan sbb amalan diorang nak puja kubur or what
tapi nak jaga jenazah dari pengamal2 ilmu hitam ni

...........................

kalau bab penanggal ni
aku xtau apa pun ... hihihih
yang aku tau ... selagi dia tak jumpa pewaris selagi itulah dia akan tetap jadi penanggal and hidup
itupun kalau aku punya infor betul

Alste replied at 12-10-2011 01:17 PM
Ni ciri-ciri yang ada kat kawan TT

1. Kurang bergaul

motif cantik tapi xleh berdiva? ...

I ada satu soalan my dear TT ... cewahh berdear2 bagai ...

dia boleh keluar negara ke? ... maksud I "melangkah laut" ???

saja tanya .... sudilah kiranya dear TT menjawab

masa kecik-kecik dulu memang selalu sangat jumpa benda ni. di kedah orang panggil hantu tanglung. tapi tak dikategorikan sebagai hantu yang merbahaya la. rumah dekat kampung berkembaq dengan bendang jadi malam-malam kadang-kadang bukak tingkap bg angin luaq masuk (bila musim tak dak nyamukla).dulu-dulu kerap blackout jadi hiburan bila blackout adalah buka tingkap tengok bendang. ayah aku siap tunjuk-tunjuk lagi tanglung tu dok terbang turun naik dekat bendang. ayah kata dia dok makan katak. bila pikiaq-pikiaq balik merapu jugak ayah aku ni ada ka dok tunjuk hantu kat anak pompuan dia time blackout. penah sekali tanglung tu terbang mai dekat dengan rumah. kelam kabut tutup tingkap.

Tread ni idop blk ek...hehe...mana tt trs hilang :

assalam. nak celah gk la..

masa taun 2001 dulu. ikut g camping kt yan. esoknye kami kena masuk utan.. jauh jgk la berjalan dlm utan. naik turun bukit. rupanya deme tu nak bawak ke titu hayun.

sampai titi hayun dh lambat skit dekat dekat pukul 6. dak dak ni ade yg mandi air terjun sana alang alang kan. aku xmandi pn sbb penat sgt. cuma celop celop kaki kt gigi air.
dah dkt mgrib cikgu dgn guide tu soh naik. nnti nak solat jemaah. tp adelah yg xnak naik. last last ada 3 4 org langsung xleh naik dr air. kaki kaku tros dalam air. dah jadi siri mengobat plàk lepas magrib tu. aku dgn kawan aku plak lepak je lepas solat. tengah dok tgok tgok pokok kami nampak la tengalong ni.. tp xdtg dr arah kami. cuma melintas. tinggi jugak. nampakla cahaya kt usus dia tu. lepas dh hilang. teros gi kt tempat ramai ramai

masa 2002 kt camping kat skolah. last aktiviti kt surau. nak balik khemah dh. tetiba riuh dorang nmpak bola api tu terbang. macam melompat pokok ke pokok kekdahnye. aku nampk dh ujung ujung. nampak kecik jela bola api nyr.. budak yg nsmpak dr awal ckp besar jugak benda tu.. benda alah tu gerak gi ke arah utan blakang padang skolah. tp blakang utan tu plk kawasan kampung.. xtau la ape jadu pastu

gegeh aku trowbek tred 5 tawon dulu. ape cer la tuan tanah kedaung yer..