CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: metalnivana

Aaron Aziz,Tolong Jangan Pakai Rantai

stylistikaCt posted on 22-8-2012 12:09 PM
Mat Harun..Mat Harun...kesian ngan ko ni....org dh beri kepercayaan..ABP lagi...tp ko bukan nk bg im ...

Alah kau ni. Lipat lengan pon jadi isu. Pikir positip je ar. Mungkin die tangkap gambar ni mase on the way nak jamah rendang. So die lipat ar, taknak lengan kotor terkene rendang mase makan. Aku pon lipat lengan tinggi2 jugak mase nak makan.

tt ni Sharifah Nurul Ain atau JohanShah Najmuddin atau nasuhaibm??

ctredzuan posted on 21-8-2012 02:25 AM
masuk ke FB dia dan bg pandangan, teguran lebih baik dr kata2 di blkg

masuk fb dia? dah ada pun yg komen kt gambar tu siap bagi dalil2 lagi tapi peminat2 fanatik2 dia termasuklah yg beragama ISLAM mempertahankan perbuatan aaron pakai rantai tu. Yg sadis tu dituduh pulak yg komen tu menunjuk pandai lah, kena maki2 lagi. Katanya kalau nak berdakwah pergi je lah berdakwah kat forum perdana. Sedih sungguh saya. Kalau org kafir yg marah kritik tu saya faham lah tapi ini org islam sendiri. Kononnya bila artis kesayangan mereka kena kritik kita akan menjatuhkan maruah mereka padahal mereka yg menjatuhkan maruah mereka sendiri. Saya tau kita tak boleh mengaibkan org kalau nk menegur tapi masalahnya si Aaron tu (termasuklah artis2 lain yg pakai rantai tu), terang2 tunjuk rantai tu. kalau disorok disebalik baju tapi  ada yg ternampak dan dikritik sehingga yg tak perasan pun boleh perasan dia pakai rantai itu barulah boleh dikatakan mengaibkan dia. Saya pun peminat aaron tapi hukum tetap hukum. Dan saya juga tak suka zizan berantai bagai sebab saya pun peminat zizan. Rasanya kalau saya komen kt gambar zizan yg berantai, bergelang tu mesti berbakul2 saya kena maki dek peminat fanatik dia...Bagi saya kita komen sebab kita sayangkan mereka, supaya mereka tak terus2an berdosa. Tak gitu? Dalam islam sendiri pun disuruh menegur perbuatan mungkar kalau kita nampak. Tiada istilah cermin diri sendiri dulu kalau nak menegur org lain. Kalau perbuatan salah tegurlah baik2. Bukan marah pun. Tak nak terima terpulanglah kan. Yg penting tanggungjawab kita selesai.

lantak dia la.

x sesuwai la dia pki gitu..dhla besau loketnyer

setuju memg x seswai harun pakai rantai segala, harommm ok

yg musykilnya, nape TT persoal abe harun sorang, kan ramai lagi yg lain pun pakai rantai, kan elok tegur sume2 sekali, nape tegur harun sorang

mmg x minat laki pakai rantai, n x minat harun, so AAK CZK

Follow Us
aviators posted on 22-8-2012 09:37 AM
errrr.. aaron ni busy basuh pinggan mangkok kekdah ye
lengan baju singsing kemain.. pesen ape ni

nak org ikut jadi trending le tu

x semenggah sungguh rupa, sok2 sume org buat

wiwie posted on 22-8-2012 03:29 PM
metalnivana ni x boleh kena komen ke...nak melenting pulak ko...hot temper n low attitude...

cam ada hidden agenda

lantak pi dia la nak pakai rantai ke nak dye rmbt ke..nama pun artis.
ko pi tegor adik bradik sepupu sepapat ko yg dekat dulu(yg pakai rantai) pastu baru ko pi tegor AA naper pakai rantai ok.

sedangkan najib pakai rantai pon selamba je apatah lagi si haron ni

mungkin ada signifikannya loket itu. seboklah uols

ghamai jah jantan2 melayu isle kat luo sana pakai gelang bagai

Tt ckp dh btol dah..

Tp komen aku xkemas la bang harun pakai lua baju...

mber aku mamat singapore pun pakai rantai ngn baju melayu.. mmg pesyen diorg kut.. tp mmg x elok la..

br teringt abg aku ms kahwen dulu pun pakai baju pengantin siap dpt aksesori rantai lg...

aiyak moralnya jgn la kuman seberang laut nmpk, gajah depan mata buat x nmpk plk..

bukan la bermakna aku menyokong pemakai2 rantai, cuma kita dah dewasa masing2 dah blh menilai baik buruk termasuk la abg aaron kita ni...

kalo btl dia jahil x tahu hukum pakai rantai ni rasanya, skang dia da tau lps baca komen2 kat fb tu kot.

p/s: yg askar pakai rantai yg ada loket tulis nama tu apa plk hukumnya?

alah si awie tu langsung pakai rantai emas..siap leh kongsi ngan anak dara dia dulu..aku mmg menyampah tgk laki pakai rantai ni..hazab

Dik Jing akan beritahu pada abam AA

tetibe kan...

by the way.. mmg kurang gemar dgn pemakaian rantai abam tapa ni ha... mcm pelik je ghupe...

Rantai batu geliga la tu..

Ramai aje org lelaki pakai rantai tingkat2 lagi masa sanding. Takda yg kecioh pon

Ilkan mat haron tu cam nk kesian kt famili dia , bila dia ckp masa dulo kecik x penah rasa raya yg best lps kawen br rasa.

Waaah mmg mat haron sygn bini & famili bini.

Tp kesian kt famili mak/pak dia ada anak x merasa kesemorkan beraya dgn famili sdn.  Sooo sad