CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanie_z

[Tempatan] Mampukah anak muda akhirnya beli rumah?

sunsilklady posted on 16-10-2014 08:22 PM
Tu la melayu, gila Sgt beli keta.. Kdg2 tu blom grad lagi dah pakai keta.... Rasain now harga rumah  ...

Kalo x pakai keter masa stadi kat U, cemano nak tekel aweks2???

Anak_Nogori posted on 16-10-2014 07:21 PM
Mungkin jugak ramai yg Pk kereta itu satu keperluan Dari fikir beli rumah.

Kereta tak boleh sew ...

tulaa, kawan-kawan suami ku lebih pentingkan kereta dari rumah..
kalau bagi nasihat lebih2, mulalah compare pasal gaji..

susah betul nak buka minda orang macamni..

bunga_lestari posted on 17-10-2014 09:21 AM
tulaa, kawan-kawan suami ku lebih pentingkan kereta dari rumah..
kalau bagi nasihat lebih2, mulal ...

Ta pa...yg penting kita tahu kita kasi nasihat...dia tak nak dgr...itu masalah dia...kalau dia bg mcm2 alasan...dia yg rugi...

Ni aku nk sharing ttg aku nye lak..

2010-married..after kawen menyewa umah smp 2012.Then every year tuan umah naikkan rm50 utk duit sewa. umah.terasa gak kenaikannye.which means from 650 to 700 then up to 750 for 3 years aku duk situ.apartment saje ok..

Kete aku?? Pakai kelisa je which is kelisa tu aku beli ms aku dpt keje lps hbs belajar.

Then bila dh ada ank sorg sgt terasa sempit dgn nk blk kg bwk brg2 yg byk.mmg dh xsabar nk tukar kete.ikutkan aku mmg dh xsabarrrrrrrrrrrrr sgt.tp hubby sabar..mtk aku bersabar.simpan dulu komitmen n duit utk beli umah dlu.sb bg da nk beli kete bila2 pn boleh coz loan just up to 9 yrs maximum.for inform we both salaried.

Setiap kali blk kg mmg in laws or parents aku sndr asik brtanya..bila nk tukar kete bila..bila..n bila..ktrg just diam n ckp doakan kami ada rezki lebihso that boleh tukar cepat2..walhal dlm hati sedih yg amat...mkumlah..setiap kali blk kg duk brtnya..boring!!

Then, end of 2012 kami sepakat beli satu condo lama nearby rumah sewa yg kami dduk..rezki kot dpt beli condo sbb bg kami amat murah ms tu coz xsmp 200k sbb owner xambik tau sgt ttg market value ms tu sbb dia duk sabah.rumah tu all completed with half renovated.phew!! klcc view far from the balconi..alhamdulillah..

Cekau sn sini n allah permudahkan semua urusan jualbeli...berkat kesabaran nk bergaya dgn kereta besar akhirnya membuakan hasil.after 1 year n half duk situ n ekonomi pn dh stabil ktrg baru tukar kete......
Apepun yg penting SABAR adalah segala2nya.jgn fikir nk bergaya saja...ukur bj kt bdn sndri..buat kptusan yg tepat.

Alhamdulillah berkat kesabaran..
Doa jgn putus supaya allah permudahkan jalan..

(based on my true story)

ejans posted on 16-10-2014 10:24 PM
Umur u berapa?
I 27 this year.
I rasa i x de lah tua sgt.

tapi ok la, 4yrs back time tu dapat lagi umah 60k... then dengan gaji 2.5k
sekarang ni kalau aku gaji 2.5k, mana ada dah umah harga 60k..tu la yg aku cuba sampaikan
tapi rezeki la, ko mampu beli 3rumah hasil untung jual umah 1st tu

sama macam cousin aku, 4yrs back dia beli condo harga 120k... gaji dia time tu 3k
last year dia baru jual umah tu harga 300k++ kot... dapat untung dalam 100K
then dia beli umah lelong low cost harga 190k,  duit untung jual rumah tu dia buat renovate umah
memang rezeki dia la... sama macam kes ko

so aku rasa sesapa yg beli umah 4yrs back time umah still murah, memang rezeki korang

Td otw g lrt station ada iklan jual rumah flat 2r,1b...588sqf...tgkat brapa xtau harga tulis ctu 185k...bleh nego..so, nk beli ke x?klu gaji bersih x smpai 3k

Follow Us
bunga_lestari posted on 16-10-2014 04:38 PM
aku pun beli rumah tahun lepas, rm200k dah rasa mahal.. padahal rumah end lot, ada sikit seciput jer ...

Gaji rm1400 beli kereta rm700?????? Mcm mana dorang nak survive dengan baki rm700 jah???? Taste tinggi x hangat nak beli kereta mahal2.

perembes posted on 16-10-2014 11:21 PM
Syukur aku dah ada rumah landed, dan 1 kondo utk invest la kiranya.dan 1 ruma yg aku jdkan homestay. ...

Uols beli smua ni baru2 ni ka? Iols tengah kira2 nak beli another House tp xtau la lepas ke tak loan ni.

ailoveusomuch posted on 17-10-2014 02:12 PM
Uols beli smua ni baru2 ni ka? Iols tengah kira2 nak beli another House tp xtau la lepas ke tak lo ...

X, bli kondo dl, 5thn lpas, harga 120k++ .. Pastu kombine dgn asben bli ruma yg kmi jdkan homestay skrg ni .. Then Thn lpas bt ruma ats tnh yg kmi bli sndri, kos bt ruma guna duit kwsp kombine jg laki bni.. Hutang kmi kalu kombine lbh stgh juta... Kmi paki kancil ja,nak tkr blm mampu lg, tapi xpala yg pntg smpi tmpt dtju

Anak_Nogori posted on 16-10-2014 11:21 AM
Mungkin jugak ramai yg Pk kereta itu satu keperluan Dari fikir beli rumah.

Kereta tak boleh sew ...

ye la..

ni jadi dkt org yg i kenal..

susah nak nasihat,saya cuma ckp,klu rasa apa yg dia buat tu betul teruskan..

naik bas x suka sbb terpaksa bersesak2,alasan utk beli kereta..

padahal dr rumah ke tmpt kerja tu ada pengangkutan bas,rumah yg duduk pon rumah company,utilities even gas pun company byr..

gaji tu patut belajar simpan je,ni asyik dok branded bagai..

x boleh ditegur pun ye..

tgk aje la..nnt ckp lebih2 kata dengki pula..saya cuma mampu melihat je..

masa ni mmg lah senang,sementara company ada duit,esok2 jd apa2 back up plan x de mcm mana?

Hmmmm.. Cousin aku dah kerja (doktor kerajaan) dok bising pagi petang siang malam pasal tak boleh beli rumah. Gaji dia habiskan beli kereta mahal . Belajar overseas. Nak kata pandai idoklah aku tengok. Beli kereta besar dulu. Rumah baru nak pikir. Rasa rumah pun nak besar jugaklah kot. Bila sembang ngan orang cara cakap pun cam pandang hina pada orang lain yg bukan "doktor". Ingat lagi dia cakap, eleh ko kerja ni je. Puik

Sib baik aku tutup mata 2006 sambau teres kat area Melaka... Fasa pertama utk 24x65 baru 95k... 2009 2nd phase launch rumah sama saiz dan tukar sliding door kepada pintu daun dah naik 140K...

Penat gak bayar bulan2... tapi bila duduk rumah sendiri rasa senang dan lapang dada...

Menyampah ngan org yg buat kenyataan ni.. sembang kuat.. karangan mmg hebatla.. leh dapat A++++++... tapi... ermmmm

contoh paling mudah..skim rumah pertamaku tu... dah kata tidak melebihi 220k... kenapa nak amik contoh umah 220k( had maksimum)... paduhal... banyak jer umah yg harga murah dari tu... oh.. lupa... umah murah dari tu x best... malu klu org kg tau dia beli umah flat... umah flat x selesa... dot..dot..dot... pakai kete x ngalah.... qt yg gaji rm5k pon pakai kete kancil je tau... yg gaji bawah 3k pakai honda...

Dijangkakan harga rumah mampu milik kawasan sekitar Nusajaya untuk tempoh 4-5 tahun akan datang ialah RM1.2 Mil untuk rumah teres 2 tingkat 20 x 70.

Feasi study.

crankshaft posted on 15-10-2014 01:08 PM
Tidak hairan...in the very near future...pasangan yang baru mendirikan rumahtangga......kena buat ba ...

aku setuju ... nnt nk sewa rumah pun makin payah.. sbb rumah pun dh mahal..hermm apa akan jadi dengan anak cucu kita nnt...kesalahtadbiran kerajaan sekarang kesannya akan npk 20 tahun akan datang..bukan sekarang

lylea posted on 17-10-2014 02:48 PM
aku setuju ... nnt nk sewa rumah pun makin payah.. sbb rumah pun dh mahal..hermm apa akan jadi den ...

Usah bimbang generasi akan datang tak mampu beli rumah. Kerajaan kan dah kata selepas tahun 2020 nanti negara akan menjadi maju dan urban serta berpendapatan tinggi?  Pasti Anak muda masa tu tak ada masalah memiliki rumah.

spiderman80 posted on 17-10-2014 02:52 PM
Usah bimbang generasi akan datang tak mampu beli rumah. Kerajaan kan dah kata selepas tahun 2020 n ...

negara je maju.. dan berpendapatan tinggi.. ye ke berpendapatan tinggi.. 2020 lgi berp tahun je lagi.. gaji duk taraf tu jer.. x de nak naik2..

lylea posted on 17-10-2014 02:54 PM
negara je maju.. dan berpendapatan tinggi.. ye ke berpendapatan tinggi.. 2020 lgi berp tahun je la ...

Jangan bimbang. Kita harus yakin kepada Presiden Umno.

perembes posted on 16-10-2014 11:21 PM
Syukur aku dah ada rumah landed, dan 1 kondo utk invest la kiranya.dan 1 ruma yg aku jdkan homestay. ...

hehehe..paham sgt perasaan tu..bangga dgn harta bank

nasib dh beli umah pd tahun 2008......kalu x demam gak nk beli skrg.