CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melinda_kerr

[EdisiMistik]DivaAA disihir lelaki buih#14 Flashbk luahan Ifa#136Tweet Palsu#156

cerita pn nmpk rekaan..
kt mana rmh dia dkt hutan ke ular blh msk rmh..

Edited by addamnor at 16-2-2015 12:52 AM
sepitsiput replied at 15-2-2015 11:19 PM
Diva aa vs j.o

Elok lg diva aa.. wlupun maki hamun sana sini tp xde flirt2 dgn anak ikan kt ig y ...

Motif burukkan jakpar onn dan halalkan perbuatan keji azwan ali yang khurafat percaya orang sihirkan beliau? Sah2 dlm issue ini jakpar on kena fitnah sahaja.. Entahkan si azwan ali itu diabetes tetapi feeling jakpar on yang main mak esahkan beliau. Siapa azwan ali utk jakpar on jatuhkan?

#teamjakparOnn

melinda_kerr replied at 15-2-2015 02:31 PM
I pun setuju. Kdg i tak gemar la ustaz2 yg suka dedah nama org yg menyihir. Mcm diaorg ni tuhan ta ...

kadang3 untuk keselamatan perlu dedahkan uols

addamnor replied at 16-2-2015 12:49 AM
Motif burukkan jakpar onn dan halalkan perbuatan keji azwan ali yang khurafat percaya orang sihirk ...

meols x kata meols sokong diva AA dalam isu bomoh membomoh ni... meols refer pd gelagat diorg dlm ig sahaja ya! meosl x baca pun story bomoh tu...

sepitsiput replied at 16-2-2015 12:54 AM
meols x kata meols sokong diva AA dalam isu bomoh membomoh ni... meols refer pd gelagat diorg dlm  ...

Elok lagi sis si jakpar on. Tidak pulak beliau fitnah orang / menghanjengkan orang ke sana ke mari di media social terutama ig/ twitter walaupun dua dua mencerminkan ciri2 ponen lgbt

Aku dulu masa sekolah ada budak sama tingkatan hilang walkman yang boleh taruk kaset tu. Dia pergi jumpa bomoh/ustaz pastu bomoh/ustaz tu cakap budak bilik sebelah katil nombor empat badan kecik kecik yang curi. Nokhorom aku bilik sebelah dia katil nombor empat n memang masa tu aku badan kecik je lagi.

Terus budak tu panggil masuk bilik dia siap tunggu dengan member member nak pukul sebab konon aku lah pencurinya. Mujur aku bawak member member aku terus diorang tak jadi pukul sebab diorang geng geng nerd sekolah, kitorang geng geng nakal ( tapi kalau aku sorang mampus kena gang bang dengan 10 orang. nerd tak nerd, tumbuk sakit jugak ) tak berani diorang.

Nasib baik aku jenis mewah jugak lah zaman tu so member aku semua kata takkan aku nak mencuri walkman benda tu aku boleh beli sepuluh kot. Tapi memang aku tak curi pun. Kesimpulannya jangan lah mudah percaya kalau orang kata dia ni buat dia tu buat. Lagi pun selalunya ustaz yang betul betul ubatkan orang ni tak cakap kan sapa buat.

Follow Us
Aku mohon diva AA ni msuk MLM tahun depan.. Die dah pandai buat lawak..

Tak memasal jakpar nk sihir die.

Tapi sipah raziah x salah menang court case dgn sapura PSL kes bomoh2 ni jugak laa. Kira klu bwk court valid laaa. Cer AA zaman JO. Baru best..

Bukan masa program masterchef dulu dah sakit kaki ke? Siap kak rqja azmi tolong amikkan barang barang masak ulang alik utk aa. Or tu sakit lain? Confuse pulak

PEPPERMAN replied at 15-2-2015 02:38 PM
sapa la yang buang masa nak sihirkan ko?

setuju sangat

atekome replied at 15-2-2015 04:55 PM
Setau aku kalo prubatan islam takkn ckp sape yg sihir tuh..skrg nie byk je bomoh yg ngaku ustaz dn b ...

betul.. biasa perubatan islam takan bagitau sesapa
abg iols kerja dengan Ustad Lokman dulu

Berani btul AA mention spe yg buat die...lau x betul,mau si J tu saman balik...

Tapi,tulah..namapun DIVA AA, apa die peduli,ye dak...

izat123 replied at 16-2-2015 01:25 AM
Aku dulu masa sekolah ada budak sama tingkatan hilang walkman yang boleh taruk kaset tu. Dia pergi j ...

Pernah gak melalui mcmni. Ada ustazah yg ckp ada org buatkn kawan i nama sekian2. Terus kawan direct tanya org tu ternyata bukanpun siap bersumpah quran semua. Bahayala perubatan yg dedahkan nama org ni. Boleh timbulkn fitnah dan kekecohan. Klaulah ustaz ni nk dedah skalipun tgklah org yg jumpa mcmna..

tergelak2 iols bace komen2 uols huhu

melinda_kerr replied at 15-2-2015 02:31 PM
I pun setuju. Kdg i tak gemar la ustaz2 yg suka dedah nama org yg menyihir. Mcm diaorg ni tuhan ta ...

arwah mak iols dulu penah terlantar teruk sakit, g sepital doc pun xtau penyakit apa. berbulan2 gitu, last mak ngah iols bawak g kl berubat ngn sorang setazah dr satu pusat perubatan terkenal gak.

setazah tu mmg ckp ade yg wat aniaya dan yg buat tu adalah jiran kami sendiri. dia kata jiran tu nmpk masa mak iols dlm van nk g kl. kira dia tgk dr rumah dia.
kekdahnya jiran tu tanam samthing kt bawah rumah kami..dah lama lah dia buat tu masa tu mak baru ank 3(adij bradik iols 7)
ekceli nk buat kat abah iols tp disebabkn abah jarang ade kt umah maka mak yg kena. sbb mak iols pun jenis yg lemah2 mudah terkena. setazah tu nk bgtau gak sapa jiran tu tp aruah dulu ckp xpelah n aruah pun tanak pulangkn blk penyakit tu..dan tanak berdendam. so xtaulah sapa.
sampai skrg iols xtau sapa jiran yg buat tu.

eee..ntah ape2...bawak2 lah bertaubat...

alahhh.. ini propa ciptaan sendiri untuk tahun 2015 supaya x tenggelam dari dunia retis

kimsa-ra replied at 16-2-2015 12:07 AM
cerita pn nmpk rekaan..
kt mana rmh dia dkt hutan ke ular blh msk rmh..

Mengikut fahaman ai, ular tersebut merujuk kpd jin sihir yg dihantar oleh penyihir beliau, bukan ular betul.

AA dan cercaan tahap DIVA xdpt dipisahkan...
**tiba2 terbayang kalu le xde social network ni smua...
agaknya kat mana si AA nak luahkan smua kata2 'hikmat' dia tu ye...

umur yg dah makin tua, mmg byk ler penyakit nk singgah kalo tak jage kesihatan bebetul
sekalipun ade kaitan mistik, tak payah ler nk heboh2 kan