CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lebaimandraguna

Dugaan/Kurniaan Tuhan???

Balas #100 jadree00\ catat

setuju...nak lupakan dia dari otak memang susah la..so, lagi Ruby letak barang dia dalam rumah, keadaan jadi lebih teruk..saya pernah kena mandrem dan saya rasa sangat terseksa dulu dan saya cuma mendalami keilmuan in untuk memahaminya dan mendapati apa yang pernah berlaku kepada saya adalah kerana sihir..lihatlah...Sb itu saya rasa agak terkilan bila En. In mengatakan post saya adalah merapu

Originally posted by hashimsamsul at 16-10-2008 10:43 PM
setuju...nak lupakan diadari otak memang susah la..so, lagi Ruby letak barang dia dalam rumah,keadaan jadi lebih teruk..saya pernah kena mandrem dan saya rasa sangatterseksa dulu dan saya cuma mendalami keilmuan in untuk memahaminya danmendapati apa yang pernah berlaku kepada saya adalah keranasihir..lihatlah...Sb itu saya rasa agak terkilan bila En. In mengatakanpost saya adalah merapu

.

nak kena neh... saja jek nk cari gaduh ...

Balas #102 indah1285\ catat

maaf, patut Cik In..saya tersasul...

Originally posted by hashimsamsul at 16-10-2008 10:38 AM
pernah bercinta tak?. Cubalah bercinta dan bila cinta tu terputus, sakit sangat...

sakit cmne tuh...

Originally posted by ruby_princess at 16-10-2008 10:40 AM
Alhamdulillah..
hari ni hati rasa lega sangat..
tapi jadual bulanan perempuan pulak datang..
so malam tadi tak dapat buat ibadat lah..
ruby nak gantikan dengan apa supaya hati tenang?

r ...

ruby campak jek dlm sg kelang... kalo barang tu berharga, ruby sedekah jek kat sape2 yg perlu...

Balas #104 indah1285\ catat

Rindu..dendam...sayang...benci..semua menjadi satu

Follow Us
sy pun pernah bercinta & kecundang tp rasanya sakit tuh tak seteruk kalau nak dibandingkan dgn kehilangan org tersayang spt kematian dlm keluarga!! bezanya mcm langit dgn bumi.....

Balas #107 zamnie\ catat

memang la..yang bercinta tu..rasa harapan tu masih ada sebab orang tu masih hidup...kalau yang hilang orang tersayang...memang sakitnya sangat sebab dah tak berpeluang nak jumpa lagi

Originally posted by zamnie at 17-10-2008 09:20 AM
sy pun pernah bercinta & kecundang tp rasanya sakit tuh tak seteruk kalau nak dibandingkan dgn kehilangan org tersayang spt kematian dlm keluarga!! bezanya mcm langit dgn bumi.....

perasaan cinta dan syg amat berbeza zamnie, cinta pd keluarga dan cinta pd kekasih tak sama...
partner of life dgn family partner lain...sbb dgn kekasih jiwa kita bersatu... dgn keluarga perasaan syg tu lain..
kehilangan cinta dgn kehilangan org yg kita syg....its a diff thing

Reply #108 eastrun's post

nope,to me i lbh rela bercerai mati, at least kita tau harapan tu dah takde...mmg takkan jumpa, so tak ambik byk ms tuk sembuh, rather than org tu mash hidup tp dah berpisah dgn kita...

i lbh suka berpisah mati.... sbb harapan tu akan terus pdm.

sebenarnya segala masalah dan rintangan ini mengandungi suatu hikmah yang amat besarnya kepada manusia

Reply #111 rendang_pedas's post

cuma kdg2 kita tak nampak hikmah tu, sbb kita bukanlah YANG MAHA TAHU...so serahkan la segalanya pd Allah

saya hendak berkongsi masalah yang dihadapi oleh kawan saya...kasihan saya melihat kawan saya itu..saya berharap kita dapat berkongsi dan memberi nasihat..
kawan saya ni sudah 11 bulan berkahwin..di awal perkahwinan memang bahagia..tetapi sejak akhir2 ini dia telah menghadapi masalah yang begitu berat..pada hari raya hari itu telah berlaku pertengkaran dia dan suaminya...untuk makluman, kawan saya ni sedang berkursus so dia dan suaminya tidak tinggal bersama kerana belum habis berkursus.suaminya bekerja di kuala lumpur..apa yang menyedihkannya adalah sejak pertengkaran tersebut suaminya tidak pernah menghubunginya lagi..kawan saya ni telah meminta maaf kepada suaminya...hampir setiap hari kawan saya sms suaminya meminta maaf, kawan saya tidak pernah berputus asa walaupun suaminya tidak reply sms dia. saban malam saya melihat kawan saya tidak jemu2 meminta doa dan bersolat taubat dan hajat agar ALLAH melembutkan hati suaminya itu..saya kasihan melihat kawan saya ini...dia sabar dan tenang..lagi seminggu peperiksaan akan bermula..inilah ujian buat kawan saya..dia mesti tabah kerana saya tidak mahu dia kecundang dalam pelajaran...ini juga akan menentukan masa depannya..kami selalu eri semangat kepada kawan saya agar sentiasa beringat bahawa Allah sentiasa bersama kita....jangan berputus asa...yakin bahawa ALLAH akan menolong kita..sampai waktunya nanti kebahagiaan dan kejayaan akan jadi milik kita....aminn..

di sini saya meminta jasa baik kawan-kawan untuk memberi nasihat dan apa2 jua kata-kata yang boleh dima kasih..yang baik itu dari ijadikan semangat untuk kawan saya..

sekian terima kasih...yang baik itu dari ALLAH s.w.t dan segala kelemahan itu datangnya dari saya sendiri...

Reply #113 rendang_pedas's post

kawin base on cinta ke?
dh brp lama dia tak jwb sms/call/ ada pergi jumpa dia? tanya mak bapak dia ke?

mereka berkawan 2 tahun..mengikut kawan saya ni, suaminya sejak dari hari raya ke-2 sehingglah ke hari ini suaminya tak sms atau telefon.sebenarnya rumah mertua kawan saya ni satu tempat dengan tempat kawan saya ini kursus. baru-baru ini kawan saya mendapat sms dari adik suaminya yang mengatakan suaminya balik ke rumah ibu bapa nya. apa yang menyedihkannya kenapa suaminya tidak datang berjumpa tau beritahu kawan saya yang dia balik kampung.kesian saya lihat kawan saya..ujian ALLAH hebat untuk menguji kesabaran kawan saya...

Reply #115 rendang_pedas's post

Ya Allah..

kenape ade lelaki yg boleh sanggup @ mampu buat mcm tuh?

dia x terase ke saat akad nikah tuh saat yg paling bahagia-isterinye merelakan diri utk dirinya sendiri?

sy x mampu nk ckp ape2.. moga kawan awak tuh dpt penyelesaian yg baik..

Balas #116 shahiela\ catat

terima kasih shahiela...

sebagai sahabat kepada kawan saya ini, saya pun tak sabar kalo berlaku pada diri saya...

saya juga mendoakan agar ada jalan terbaik untuk menyelesaikan masalah ini...sedangkan ALLAH Maha Pengampun apabila kita melakukan dosa, inikan pula kita sebagai hamba yang lemah tidak dapat memaafkan sesama insan...tak semestinya manusia ini akan sentiasa membuat salah selamanya....kita belajar daripada kesilapan...yang lemah akan diperbaiki....wassalam..

Reply #117 rendang_pedas's post

besar ker dosa isteri dia sampai jd cmtu sekali..

my 2 cents...

ini sudah kire salah guna kuasa...
cian kawan awak tu...
kalau nak, pm sy... sy bagi petua cemane nak rapatkan hati ant psgn suami isteri.
(dengan syarat, UTK PSGN SUAMI ISTERI je)
kalau org bajau kat sabah kate ayat pugai

ayat Quran ni pengetua sy ajarkan dulu.

Balas #119 mejik\ catat

medium penyatuan dia guna gambar pasangan?