CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: halimi78

Misteri dSekolah... (dan kisah2 lain) mari berkongsi pengalaman

Close [Copy link]

Balas #99 emiliahani\ catat

maging? antu makan budok?... hmmm..

xkan xde cite2 zaman skolah.. jom la tepek skali...

Balas #100 emiliahani\ catat

sapa kata nk buat rawatan rukyah online?

ehhh tadi ade org tuh cakap antu makan budok...naw die tanye kite balik
Originally posted by halimi78 at 5-4-2009 14:38
maging? antu makan budok?... hmmm..

xkan xde cite2 zaman skolah.. jom la tepek skali...

Balas #103 emiliahani\ catat

hahaha... ngusik2 bawak mesra...

haiii tuan ghumah...
jumpe lagi kita. so apa cite? pasal skolah? aku tepek balik citer kat skolahku...

pernah dengar nama kg seri bunian?? terletak di pontian, johor. namanya saja dah menggambarkan aura bunian tu. istana raja bunian terletak di padang sk seri bunian, orang kata tersergam indah. malam raya org dengar depan sekolah tu bunyi cam hiway....depa ni balik kampung agaknya. orang kantin datang pukul 6.30 pagi, slalu nampak dah ade org tertonggok kat kantin, duduk2 kat situ. lagi, adakala dia meyerupai guru besar, siap datang malam2 padahal bukan guru besar.

cerita cikgu2 dia lagi best. murid ambil exam dalam kelas 20 orang. bila dapat balik kertas ada 21, lebih satu. cek punye cek, panggil sorang2, masing2 tak tau sape punye. dah brape kali jadi cam tu. so depe anggap bunian la.... siap tulis nama "aisyah", jawapan tak ler betul semua, ade gak salah. tak ler berape pandai hehehe. tapi sekolah dan kampung tu tetap menyimpan misteri tersendiri. kalo naik bilik2 library ke, atau bilik2 yg terpencil misalnya di tingkat atas, memang ada la bunyi2an yg menyeramkan. tapi mereka tak pernah mengusik, kata ustaz yg pernah datang sekolah tu, katanya bunian sini tak usik orang, mereka ni alim2. wallahualam.

sekian mekacih....

Balas #105 cikpid\ catat

hai cikpid..

menarik gak skolah tu.. cam nak g tgk la plak rasanya... sbb rasa cam kat skolah lama saya jer.. dulu mmg diorang berkg kat ctu.. sbb tu x pelik kalo time cuti panjang dewan mkn tu meriah jer.. siap ada kenduri kawin, sambutan maulid.. sumer diorang wat, cuma yg bernasib baik jer nampak..

Follow Us
adkah andar bernasib baik
Originally posted by halimi78 at 5-4-2009 15:00
hai cikpid..

menarik gak skolah tu.. cam nak g tgk la plak rasanya... sbb rasa cam kat skolah lama saya jer.. dulu mmg diorang berkg kat ctu.. sbb tu x pelik kalo time cuti panjang dewan mkn t ...

Balas #107 emiliahani\ catat

rezeki masing2... nikmat Allah adalah pelbagai.. xnampak xtau.. xtau, kadang kita jadi susah nak pcaya.. bla dah nampak, boleh buatkan lebih insaf... itulah yg dkatakan bernasib.. rezeki dr Allah, melihat, menikmati kebesaranNya..

ahhaaa....memang mcm menarik. skolah aku ni dari dalam sampai ke luar pagar, memang tpt diorg. siap de pasaraya, surau kg ni pun depe tumpang solat gak. benda2 mcm ni dah biasa sgt org citer. kami dah tak heran kalo mesin fotostat berjalan sendiri, komputer terbuka sendiri, printer jalan sendiri, lampu2 bilik terbuka pdhal dah tutup, aircond terbuka...takpe diorg nih pandai guna teknologi, malah ustaz ismail kamus pun cakap jin ni teknologi dia lebih maju dari kita.

satu yg aku slalu kena, tetiap ari bila nak kunci makmal kom, pasti aku masuk tgk2 suis yg blom tutup, matikan smua suis. esok2 guard tanya, cikgu smalam tak tutup lampu ke? tiga2 lampu dalam makmal terpsang, tu yg aku mlas nk dok makmal. dah ler nun terasing dr bangunan skolah. siap ade bunyik2 kerusi bergerak lah....aiiiyyyaa manyak selam ooo

leh pangiil seekers nih..ekekekekek
Originally posted by cikpid at 5-4-2009 15:09
ahhaaa....memang mcm menarik. skolah aku ni dari dalam sampai ke luar pagar, memang tpt diorg. siap de pasaraya, surau kg ni pun depe tumpang solat gak. benda2 mcm ni dah biasa sgt org citer. kam ...

Balas #109 cikpid\ catat

lain kali cikpid pesan, nak main tu main la tp jgn lupa tutup balik lampu.. sbb masa kej kat IMR dulupon penah member kene mcm ni. nak bukak lampu koridor.. time nak balik.. dia bukak lampu ujung sini, makhluk tu g tutup yg ujung sana... dia bukak yg ujung sana, diorang tutup belah sini.. last2 dia cakap, lantaklak korang nak main.. nanti bukak balik

halimi.... ko nak dtg ke....jom la rasai "kemeriahannya". ko kan dah bleh rasa2 benda2 halus ni. sama la mcm aku, dah bleh kenal rasa kehadiran mereka. cth bilik mesyuarat tu, yg si polan tu dah tabur2 tanah kubur tu, baru2 ni kami mesyuarat guru. aku dah lama tak naik sana, sebab asik tak datang je kan, baru dok sat je dah rasa sakit telinga ni. berdengung2 macam naik gunung tu. guru besar perasan aku tak selesa. esoknya tu yg jadi histeria teruk tu kat skolah.

sape leh ade perasaan hantu ni kat jari kaki...

emilia....betul lah bagus cadangan tuh. macam nak contact uncle seekers suh datang, kalo tak pun misteri nusantara atau expose mistik ok gak

klo nk jemput gtau la...nk masuk tb gakkk
Originally posted by cikpid at 5-4-2009 15:18
emilia....betul lah bagus cadangan tuh. macam nak contact uncle seekers suh datang, kalo tak pun misteri nusantara atau expose mistik ok gak

jari kaki sape? badan ko ade mende gak ke

aderrr die tanak kuar2...

die panah cakap sayang lagi..camne tuhhh

ade story ke ni? dah share ngan halimi ke.....aku baru masuk nih tak tau citer

penah bukak benang dulu...tapi tatau nk carik balik ..tapi tak reti nk cerite bagi menari..ekekekek