CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: thoyol

[HOT SPOT]Rumah/Kawasan Berhantu

thoyol posted on 28-11-2012 01:36 AM
Hehehe.. Takut ke? Hehehe

mau tak takut!!! tukaq la gambaq meow ka, gambaq ikan laga ka....!!!

da takde org ke....
yohooooo...

hehehe.. Ada org je cuma dah takde orang nak update. Aku pun dah lama tak berjalan2 cari hantu sejak baru kawen ni.

Sigh..

thoyol posted on 19-9-2013 09:44 AM
hehehe.. Ada org je cuma dah takde orang nak update. Aku pun dah lama tak berjalan2 cari hantu sejak ...

tak yah nak jalan-jalan cari hantu sangat la lepas kawen....nanti kalau kejadian tak best berlaku susah badan....

thoyol posted on 23-6-2008 02:46 PM
templar park?? Commenwealth area ek?? Okeh, akan dimasukkan dalam checklist. Nak kena tong-tong miny ...

templer park hanya penampakan buat orang2 yang ada mata ketiga. kalau sesaja, tak nampak pun. Banyak ancient one kat situ sebab atas bukit.

syahoney posted on 19-9-2013 09:46 AM
tak yah nak jalan-jalan cari hantu sangat la lepas kawen....nanti kalau kejadian tak best berlaku  ...

sya,

Correct. Wife plak tgh preggy now. Hehehe..

Follow Us
irwansuhadi posted on 19-9-2013 12:04 PM
templer park hanya penampakan buat orang2 yang ada mata ketiga. kalau sesaja, tak nampak pun. Bany ...

setuju. Sebab kawan aku baru balik dari sana and hanya yang 'sixth sense' yang nampak dan bagitau apa jenis makhluk ada di sana. Org kebanyakan semuanya hanya dapat tengok hutan.

thoyol posted on 19-9-2013 12:21 PM
sya,

Correct. Wife plak tgh preggy now. Hehehe..

so a BIG NO NO la ye..harap maklum la......ai pun sejak kawen mmg dah kurang dah lepas preggy je terus stop pai la skang....tgk dari jauh je la hado pon

minzie posted on 6-7-2012 10:37 AM
Reply 1253# ygarif

Dekat situ ada kuil kan???

nk datang rumah nenek saya x..
kat baling kedah?
org cakap kalau bukan adik beradik kena mengena atau menantu jarang dilihat akan digangu
hehehe..
rumah pon kami dah x balik sekarang
tapi ada kesan tapak kaki kecil 3 jari.. dekat atas syiling tiang ..
hhehe

Nak tumpang cerita blh?
Ni cerita ttg blakang rumah saya..rumah ni dulu ada org duduk..tp 3 thn lps dia 1 family lari..kena kejar dengan org sebab tipu pasal maid..dia agen pembantu rumah..yg geramnya dia juga larikan maid saya..jahat sungguh..

Dia tinggalkan rumah dia mcm tu saja..perabut,pinggan mangkuk,langsir n segala barang ada dlm rumah..btw ni rumah banglo..then makin lama rumput makin tinggi smpai dah panjat bumbung n masuk kaw rumah saya..baru2 ni anak saya cakap kawan pada guru silat dia ni masuk dalam rumah tu nak test power..saja2 melawat..sekali tu tak jumpa jalan keluar...berpeluh2 dlm tu cari jalan..so terpaksalah guru silat ni pergi selamatkan kawan dia tu..baca apa ntah n barulah kawan tu dapat keluar..

Yg dengar,kata rumah tu dah tinggal lama so mmg dah ada bnda lain duduk..maid saya yg baru ni plak selamba cakap ada jin duduk..sabar jer..nanti sng2 saya ambik gambar..nmpk mmg skeri kot sebab dah tinggal lama..geram je jadi mcm tu..tak pasal2 je saya berjiran dgn ntah apa2....huhu..

Tak seram pun..tp takut dia ada tinggalkan apa2 untuk jaga rumah tu..sebab dia ada sound saya n suami lps dia larikan maid saya,dia tu pekida n ada sebut pasal bela2 ni..sebab tu siapa yg masuk tak jumpa jln keluar..siapa nak test power blh lah..

norhaz posted on 23-9-2013 05:25 PM
Nak tumpang cerita blh?
Ni cerita ttg blakang rumah saya..rumah ni dulu ada org duduk..tp 3 thn lps ...

sedang menunggu gambar nih~

mana gambaq nya...depa ni memang melingkupkan nama pekida...yg dah sedia busuk pekung tu.

IF BETUL2 NAK.... kat rumah nenek aku kt naka,pokok sena kedah...
memang dari dulu dalam rumah dan sekitar kawasan rumah nenek aku ni menakutkan...
rumah nenek aku ni memang besar, dua tingkat.. bilik air pun kat luar..

yang ni betul2 berlaku pada aku dan sepupu aku..sebenarnye byk sgt yang berlaku di rumah nenek aku ni tp aku cerite yang mana aku alami je dulu...
kisah bermula masa aku baru je balik dari jalan2 kat alor setar dengan sepupu aku ni...
so kami balik pun dah tengah malam...seperti biase jike cuti sekolah memang ramai la rumah nenek aku sebab semua adik beradik mama aku akan balik sebab nenek memang tinggal sorang kat rumah tu...

bila ruang tamu smua dh penuh sampai ke dapur...aku dan family pn pilih utk tidor kat tingkat atas walaupun smuanya tak bagi kami tidor kat ats sebab memang sebelum tu pun tak ade sape2 yang berani naik atas utk kemas atau tidor

jadi kami ni beranikan diri la tidor kat atas tu sebab dah tak ade ruang utk kami... kami pn naik la perlahan2 sebab lantai papan takot bising dengar pulak makcik2 kat bawah... Mulanye kami borak2 la dulu atas katil, aku amek katil tepi tingkap dan spupu aku amek katil betul2 depan pintu bilik yg mengadap pintu dr tangga tingkap atas tu...

bila dh asyik berborak, spupu aku terperasan la pakcik aku naik intai kami dr pintu di tangga tu, tp aku ckp tak nampak..memang tak nampak pun...Tapi beria dia cakap nampak dan dia pelik la kenape pakcik aku tu jenguk kami macam tu... lepas tu,selang dalam 10 minit sepupu aku cakap pakcik aku tu dah ade depan pintu bilik kami...tapi aku intai tak nampak juga, lepas tu dia diam je

upssss nanti aku sambung erkkkk

HAAAAA.....aku kembali...kite sambung yeee...

memang aku xnmpak pn ape yg spupu aku ckp "pakcik" aku intai tu...sebab mmg smua lampu kami tutup, dan gelap gelite kot... mase tu bulu roma dh naik tp kami ignore je lah sambung la borak sampai pagi...

ESOKNYA.... tengah syok sarapan ramai2.. makcik aku tanya kami,knape kami main lari2 kat atas rumah... aku dan sepupu mcm terpinga2... mana ade main lari2,gile ke ape sbb dh tgh mlm kot... then aku crite la pasal aku nmpak "pakcik" naik atas intai kami tp makcik aku kate,pakcik ade sebelah dia sebab sepanjang malam dia xdapat tidor,bising kt tingkat atas.... Aduhhhh sudah...siapa yg spupu aku nmpak tu

Tiba-tiba mama aku lak mencelah...die crite mase dengar orang main kejar2 kat tingkat atas tu,dia ade dengar juge bunyi kucing then ade bende cakar kat dinding...mama pandang aku kat sbelah dia,selimut sampai muke... dalam hati aku...ehhh aku tido kat tingkat atas dengan sepupu,so siape yang sebelah mama tu...aduhhh semua blur je mase tgh makan tu... so kami abaikan smua crite tu sbb dh tahu "bende"tu punye keje....

mcm tak seram je crite aku ni kan...sorry la aku xreti nk crite... tp at last spupu aku kate "pakcik" aku mase tu besar,hitam...nmpak mate je la... sdgkan pakcik aku yg real kurus kecik je...

Aduhh templer park ni kn.... Suatu ketika dulu, dlm 15 thn lepas kot, kami gi piknik situ, mlmnya balik rumah anak buah akak yg umur 6-7 bulan menangis2... Kena tegur kot
Skrg tempt tu dah terang benderang dah, dgn jalan baru

norhaz posted on 23-9-2013 05:25 PM
Nak tumpang cerita blh?
Ni cerita ttg blakang rumah saya..rumah ni dulu ada org duduk..tp 3 thn lps ...

saya berminat... tlg tunjukkan tempat nya

thoyol posted on 19-9-2013 09:44 AM
hehehe.. Ada org je cuma dah takde orang nak update. Aku pun dah lama tak berjalan2 cari hantu sejak ...

Kau kawen dgn stokin ke tt?

Aneem posted on 2-11-2013 12:40 PM
Kau kawen dgn stokin ke tt?

aneem,

Hahahaha... mana ader. Aku tak penah jumpa sesapa daripada Cari forum.

Kt page mne cite psl tinggalan mimaland tu @thoyol

kes tgk cite ia wujud la ni