CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: centrix7

Zion di Bumi Mala

POWER!!!! ;)   memang ada cerita yang umat dulu2 ni sangat gagah dan kaya.kita ingatkan yang dia gagah kerana org dulu berbadan besar tapi tak terfikir pulak orag2 dulu ni mempunyai teknologi yang jauh lebih tinggi dari kita sampai tak terfikir akal kita zaman ni.

Reply #101 remizati's post

Psl Sufiah tuh no komen tapi part black magic nih dlm dunia barat mmg ade digelar 'Occult' guna supernatural power which is hidden from view via a system such as astrology,cabbalistic(Kabbalah) etc. Psl kerajaan Melyu Kuno yg kena serang ngan kjaan Chola I adlh Gangga Negara.Mcm dah jadi musuh tradisi turun-temurun kot..Sebenarnya mmg Atlantis(2nd Version) tu terletak di hindia Timur(Prof.Arysio Santos). Atlantis dan Lemuria tak sealiran dan selalu bergaduh.Ini kerana Atlantis jelous ngan Kegemilangan Lemuria sebgai perintis ketamadunan Manusia.Jadi kejayaan Atlantis masih dirasakan berada bawah bayang2 Lemuria.kiranya atlantis tamak la dia nak sorang2 je terkenal xde pihak lain.

Reply #103 thessailly's post

Yup,pentas sunda tenggelam dsebabkan aras laut naik psl pencairan glasier.

Dlm Quran disebut ttg kemusnahan bangsa2 yg kaya dan maju ttp tak dicitekan secara khusus kemajuan bangsa sebelum banjir besar zaman nabi noh a.s.Bersesuaian dlm ayatul kursi kalu x silap sy yg jahil nih ' manusia tidak tahu apa yg dibelakang mahupun di depan mereka,malah ilmu yd didapati sket jer berbanding ilmu Allah S.W.T yg sgt luas meliputi Arasy serta langit dan bumi.Lemuria dan Atlantis hancur tak meninggalkan sket pun artefak,yg hanya ade mitos yg menyelebunginya melalui mulut yg dciter org zaman ke zaman smpai kuar mcm2 versi atlantis & lemuria.

Lemuria & Atlantis dibangunkan oleh keturunan Adam a.s yg turun ke nusantara dari benua Afrika(pengkaji barat mkaji Kod DNA yg mane sume manusia moden ade bloodline dr Afrika & rangka manusia terawal djumpa di sana).

Reply #103 thessailly's post

thesailly, kalu bincang psl Al-Quran kan,mukjizat nye sgt hebat tak tertakluk yg tersurat saje tapi ade yg tersirat.Al-Quran ade kunci panca Ilahiah atau Divine Interlocking Device (rahsia 6666) bagi mengelakkan manusia mengubah isi al-quran karim.Al-Quran mengandungi kod2 rahsia Allah Taala,sama juga dgn nabi adam a.s yg diajar Allah ttg nama2,adakah ianya merupakan kod2 frekuensi ?

Mmg Lemuria x disebut dlm Al-Quran siapa dan dimana(cuma disebut secara kasar tamadun yg lalu dhancurkan tanpa kesan,sbb kalu jatuh pengetahuan tamadun Lemuria pada pihak jahat spt Hitler yg mahu kuasai dunia maka akan huru-hara dunia.Bangsa Spiritual spt Lemuria mrupakan bangsa yg dpt memanipulasi 'Zero point Energy' - partilce appear and disappear, the energy never destroy but infinite.Tu psl Lemurian dpt menggunakan teleport,telekinesis dll.Tu sebab barat dgn teori law of attraction buku the secret mind is thought or mind over power.So org yg imannye tinggi x mustahil bole manipulate law of attraction dan harvest 'ZPE' spt org.2Lemuria ini.tu sbb ari nih Tun apply Malayisa Boleh,nampak tak?Apa itu iman? (bukankah iman tu maksudnye percaya? percaya pd yg haq bile dikatanye 'Jadi maka Jadilah'=Kun fayakun)

Lemurian bangsa high spiritual mgkn ade pengetahuan to harvest ZPE maka tu sbb dlm buku The lost continent of Mu citer Lemurian berkebolehan teleport,telekinesis dll.Tapi bila bangsa materialistik cam Atlantis mdpt ilmu nih dia dah salah guna smpai melenyapkan Lemuria (guru atlantis) krn sikap tamak dan dengki.(Prof.Arysio).Mungkinkah Lemurian mempunyai kod2 frekuensi tertentu utk manipulasi 'ZPE'? kalu xdak mana mampu utk membina tamadun yg sgt hebat.Itu sebabnye Teknologi spiritual lagi hebat dari teknologi material(ni quote dr sedara aiz dlm posting yg lepas)

Reply #136 centrix7's post

Dlm posting bro aiz,ade sebut psl org.Cina dgt Malaya@nanyang dlm bhs Cina utk manipulate sisa tenaga spiritual org MElayu yg mana org melayu xsedar pun.Meka pakai Octagon box utk perangkap tenaga spritual nih.Org Cina nih sgt percya dgn lagenda shimbala atau Shangri-La,yg mana Shangri-La nih org2 high spiritual yg mane nnt akan kuar menyelamatkan dunia bila dunia dah huru-hara.Org.Cina dpt tahu psl Shangri-La dari Sami dari Tibet.Even Hitler pun cari ancient master race yg dikatakan wujud d Himalaya iaitu Shangri-la.Ok bukankah Himalaya tu mksdnye gunung melayu atau pkataan Melayu bmksd 'tanah tinggi' .Jadi org.cina ni mgkn tau psl bangsa spiritual nih, dan dtg ke Malaya.Lagenda Shangri-La,nagas of nagaland sebenarnya merujuk pada satu punca jer.Sebenarnye ni sume menceritakan semula mim dlm Lemuria yg mana dh hilang dlm Melayu.So nak mengembalikan mim nih mestilah melalui Al-Quran dan jalan tasawuf serta syariat.Sebenarnye sy pun manusia biasa jer....xde apa2 pun,sy pun masih dlm perjalanan mencari tu yg terjumpa cari.com nih

Reply #137 centrix7's post

bravo.....dah lama ke kau kaji pasal ni?

Follow Us
mendap............

Originally posted by centrix7 at 7-4-2008 04:14 PM
thesailly, kalu bincang psl Al-Quran kan,mukjizat nye sgt hebat tak tertakluk yg tersurat saje tapi ade yg tersirat.Al-Quran ade kunci panca Ilahiah atau Divine Interlocking Device (rahsia 6666)  ...

....dan aku percaya bhw org tua2 yg menceritakan dari mulut ke mulut ttg adanya sesetgh tok guru siang sembahyang zohor kat msia, malam sembahyang isyak kat mekah tu bukan satu perbualan/cerita yg kosong sejak dari turun temurun....semua krn ZPE serta yg hilang di hutan.

skrg ni CERN lak nak buat modelling yg sama...

[ Last edited by  cz at 8-4-2008 07:08 AM ]

Aku ade skit teori ttg melayu lemuria (dan juga melayu zaman skrg yg hampir hilang keupayaan spiritual) ....

Malas
Org melayu selalu dikatakan sbg bangsa yg pemalas. Bukan pemalas tidak mahu atau krn kurang menggunakan tenaga fizikal semata2, mungkin kerana satu masa yg dahulu menggunakan kaedah levitation (konsep yg sama wujud dlm exorcist (edit: sori, not exorcist, tapi poltergeist,aku salah wording), org kata hantu walhal sbnrnya levitation je). Jadi, disbbkan sudah biasa turun temurun, even skrg ni keupayaan tu umpama sudah "menghilang", tapi mahunya utk menggunakan levitation tu ttp sama (iaitu menjadi malas).

Sopan
Org melayu salah satu bangsa yg sopan yg terdapat di dunia ni selain dari beberapa lagi bangsa sopan yg lain. Sopan kerana suatu masa dahulu melayu lemuria mempunyai keupayaan telepathy, iaitu boleh membaca gerak hati. Jadi, kalau sipolan ni berbohong, boleh dpt tahu dgn mudah. So, nak tak nak, sentiasa kena sopan dan menjaga hati. (org melayu zaman skrg hampir nak hilang sikap kesopanan ni)

Berjalan atas air
Iaitu hidrokinesis. Byk kali dah kita dgr kes atau crita2 dari org tua2 ttg manusia2 melayu dkt nusantara ni yg boleh berjalan selamba atas air.

Teleportation & Physical Teleportation
Kapak terbang dan bergerak zoommm sana sini. Dulu kita selalu dgr citer kebolehan org2 melayu dulu menghantar kapak terbang sbg contoh, hantar dari johor, sampai ke sipolan yg tinggal kat perlis. Ini semua kebolehan teleportation, dan sama juga kes dgn hantar santau dan tuju2. Bab bergerak sana sini tu mcm contoh yg aku post tadi (sembahyang di mekah dan kes hilang). Barat pun tgh buat "simulasi" yg sama gak dgn citer Jumper.

Astral projection, Clairvoyance & Tele-visualization (remote viewing)
Asal ada je org hilang mesti ada org guna kaedah ni di msia. Malah di US pun pihak FBI menggunakan kaedah ni. Dlm melayu, astral projection ialah meraga sukma. Kebolehan mencari barang yg hilang pun famous dlm masyarakat melayu. Skrg ni, kebolehan ni especially utk mencari org hilang, hampir hilang keupayaan tu (mungkin juga kerana ketentuan tuhan). Sampai sesetgh pencari yg menggunakan kaedah ni tak putus2 utk tawarkan diri mencari org hilang walaupun terpaksa menanggung malu sekiranya tak jumpa (disbbkan keyakinan bhw keupayaan tu tetap/masih ada dlm masyarakat melayu).

ESP (Extra sensory perception)
Org melayu ada kebolehan cepat merasa dlm hati dan terpaksa menggunakan kaedah percakapan berlapik (pantun,kiasan dsbnya). Sepatutnya tingkahlaku ini dimasukkan dlm ruangan "Sopan", tapi ESP ialah kebolehan merasa dgn cepat isi hati seseorang manusia sebelum seseorang tu menzahirkan percakapannya. Sekiranya dpt membaca hati serta mendengar percakapan yg telah dizahirkan itu, bahaya sekali bagi seorang melayu. ESP tingkahlaku ini ada juga kaitan dgn telepathy. Seperkara lagi, mudah merasa sesuatu tidak kena sbg contoh waktu yg sesuai utk memulakan perjalanan dan waktu yg sesuai utk turun ke laut.

Empathy
Kebolehan org melayu yg boleh menangkap isi hati seorang manusia, berasa kasihan dan suka membantu. (zaman skrg aku no komen).

Elektrokinesis
Kebolehan menghantar bebola api (actually bebola elektrik dan bukannya bebola api) sewaktu pertarungan.

Invisibility
Suatu perkara yg biasa kita dgr dlm masyarakat melayu dulu yg tiba2 boleh ghaib.

Byk lagi, setakat ni tu je la yg kita pernah dgr wujud dlm masyarakat melayu. Kdg2 ramai gak salah anggap antara kebolehan2 di atas (white magic, tanpa pertolongan mana2 entiti, hanya dlm diri sendiri sahaja) dgn black magik yg melibatkan penggunaan entiti luar dari kerohanian. Kita dilarang (mengamalkan black magic) kerana manusia sudah ada keupayaan tersebut (white magic) dan tak perlu mintak pertolongan ghaib dr mana2 entiti (boleh rujuk kisah seorang pemuda memindahkan istana Balqis sekelip mata). Sedangkan citer puteri gunung ledang yg world class dan masuk festival film pun memasukkan unsur2 seperti di atas tanpa segan silu menunjukkan bhw barat mmg mengakui dan tidak kisah sekiranya dipaparkan unsur2 tersebut. Tak pernah lagi atau jarang aku jumpa citer barat yg memaparkan spiritual dlm hidupan harian mereka (kalo ade pun kabbalah mcm citer The Fountain yg relate dgn tree of life dan ada skit2 budaya buddhism). Aku percaya sesuatu kebangkitan akan berlaku krn sejak dari 1997, tak pasal2 kita dgr merata tempat ada buat kursus aura, tenaga dalam, mandi ais (Cryokinesis), energy point, dsbnya secara terang-terangan (tak ke pelik tu, walhal 80an dgn awal 90an siap kena tomah dgn masyarakat).

[ Last edited by  cz at 8-4-2008 11:45 AM ]

Reply #138 BeachBoys's post

bukan soal lama atau tidak, Beachboy, pokoknya self-conciousness mesti ade pada sume anak2 Melayu di akhir zaman ni,dsekeliling kita nih musuh2 bagai musang berbulu ayam kita sedang tunggu nak baham kita jek.Cam sy, bukannya saintis atau guru tasawuf pun,mula2 risau gak nak bukak thread nih takut la nnt ade org pndg serong tp dikuatkan jugak semangat bcoz org Melayu dh tkde mase sebenarnya. Tp sy tgk anak2 melayu skrg rata2 masih dibuai duniawi, xsalah derang gak  bcoz mainan konspirasi hacker sgt licik dan teratur .tapi hati ni yg sntiasa bgelojak to find the truth selalu gak discuss ngan forumer2 yg lain dan ade baca buku yg disuggest forumer dlm forum yg lain2.Mgkin gak la internet ni satu jalan yg baru nak finding the truth dlm dunia moden nih,cuma kite kene saring & tapis yg mna haq & yg bathil.Janji hati kene bersih dan nawaitu kene ikhlas baru jumpa kebenaran yg haq.Kalu korang ade jumpa kebenaran yg haq, pandula sedara2 kita .

Bangsa kita skrg nih kene serang pelbagai arah tau, jadik it is very urgent kita kene cari balik mim dlm Melayu yg dah hilang disbbkan asakan yg dahsyat dr musuh di akhir zaman nih.

Reply #140 cz's post

bila sy bc pnulisan org cam H07,aiz,merahsilu kmdian sy compared dgn info yg sy dpt sebelom nih,info tu related to each other.Mmg ramai gak yg hentam derang nih tp Bende nih sebaliknya buat sy tpikir sorang2.Psl secret society kalu kafir barat ade secret society(black)ngan 'Occult' derang, aku pun ade dengar satu secret society(White) yg wujud kawasan paling tpncil,dari citer kawan bapak sy, dlm tahun60an dia nih p mmncing kat satu tasek,sedang dia dok layan rokok nipahnye,nampaklah dia sorang tua berpakaian serba puteh terjun di tebing tasek.dek krn hairan ya amat,dia pun terjun gak dan menyelam menyusur org tua tuh.Tak lama pastu jumpa satu pintu gua bawah tasek tu.Tekezut dia,psl ade skumpulan org bpakain putih sedang berzikir bramai-ramai.kmdian dia pun btanya slah sorang dr kump.tuh,dia dpt tau org2 nih sumenya beribadah sepangjang masa,sumenya bujang ,xmakan dan xminum (tenaga derang hanya mlalui nafas) dan pd satu saat yg dtetapkan meka akan kuar mengamankan dunia.Syarat nak masuk gua bawah tasek tuh mesti masih virgin .Nampaknya bumi Mala nih penuh misteri .Aku teringat psl ZPE,para wali,terowong antara benua sy rase event sy bagitau nih ade related.Kawan bapak sy tuh maseh hidup lagi,pakcik tu kate kalu sy nak pi tengok dia bole tunjukkan tmpt tuh,tapi aku nih fobia sket ngan air tasek yg gelap tuh.Dah tu syarat dia virgin lak tuh x khwn lagi

Reply #143 centrix7's post

aku dah lamer mengikuti threads korang ni..termasukla as per mentioned by ko sat ni..nak nyampuk ilmu kureng jadi bacala...harap korang semer teruskan diskusi dan pengalaman korang kat cni sbg satu sumber ilmu utk yg lain..esp..akula...trima kasih...sbb korang membuatkan aku byk berpikio lately...takde yg mustahil...wpun masa memula baca mcm betul ke benda2 ni wujud...cam benda2 yg mustahil je kaedahnya...
teringat aku kat kawan baik aku ...dia menetap di Kelantan..masa kami sekolah menengah dedulu..dia selalu story kat aku benda2 yg aku rasa cam mustahil je nak percaya...dia tak citer pada org lain aku rasa...dan aku pun tak bercerita gak pada org lain sbb aku rasa cam susah nak percaya..sbb akal pendek lagi masa tu cuma mcm rasa magic je la masa dia story tu..tp bila baca tulisan korang nih semer..aku rasa cam eh macam tak mustahil je apa stories kwn baik aku tu..
dia citer pasal Arwah ayah dia...dia selalu ada ckp ngan aku..hang tuah dan hang jebat selalu berlatih silat belakang umah dia...siap leh terbang terbang lagi...yg mcm citer kung fu tu..pasal puteri saadongla..mcm2..dan ayah dia ada ckp ngan dia..emas emas ni byk...ada je kat dalam guni bawah pokok belakang umah dia..bertongkol2 kalu nak..tp ayah dia tak heran pun tak amik pun
emas2 tu dan tak semua org boleh nampak benda2 gini ayah dia ckp...yg aku ingat sekali dia ckp...kisah hang jebat ngan hang tuah yg dalam buku sejarah kita dok baca tu bukan gitu sebenarnya....
tapi ayah dia sudah meninggal .... umah kawan aku ni pun unik..belakang umah dia ..ayah dia bela rusa, kuda...burung enggang..ye la...aku mana la penah tgk org bela rusa...
byk lagi la story mory dia...
diskusi u all semua membuka hati aku utk belajar..dan insaf..takut semua ada...terima kasih ya...
mmh..mak aku ada citer..di kampung kami dulu ada org tua ni..org kata dia wali...yg jenis2 boleh ada kat mana2 sekelip mata tu la...ada satu time tu org tua ni demam...dia ckp ngan anak dia nak makan telur kura2..pening anak2 dia mana nak cari, mmh..tgk2 kat bawah umah ada kura2 dok bertelor...mana datang tak tau...

Originally posted by cz at 8-4-2008 08:06 AM
Aku ade skit teori ttg melayu lemuria (dan juga melayu zaman skrg yg hampir hilang keupayaan spiritual) ....

Malas
Org melayu selalu dikatakan sbg bangsa yg pemalas. Bukan pemalas tidak mahu  ...

well done cz... research yg menarik.. jgn lupe compile kan dalam blog.. senang nak rujuk bila2 nanti.. hehe

Reply #142 centrix7's post

pernah berlaku banyak perkara yang pelik pada diri aku...salah satunya,penah satu malam aku terbangun dari tido.masa tu aku tido atas sofa panjang.aku bangun macam biasa tapi biler aku toleh belakang,aku nampak 'aku' yang sorang lagi still ada kat atas sofa,tgh tdo nyenyak.aku pun gabra la,ntah macam mana aku baring balik atas 'aku' yang sorang lagi tu.pastu dah jadik satu balik?ni bleh dikira keupayaan keluar dari badan ke?aku pun xtau.banyak terjadi masa aku kecik.selain tu,deria aku sensitif giler.aku boleh rasa kehadiran makhluk halus disekeliling aku.bila aku rasa lain mcm, mesti 'benda' tu datang............siap duduk atas rusuk aku lagi, tp aku buat slamber je,dah biasa sgt........

Reply #142 centrix7's post

pernah berlaku banyak perkara yang pelik pada diri aku...salah satunya,penah satu malam aku terbangun dari tido.masa tu aku tido atas sofa panjang.aku bangun macam biasa tapi biler aku toleh belakang,aku nampak 'aku' yang sorang lagi still ada kat atas sofa,tgh tdo nyenyak.aku pun gabra la,ntah macam mana aku baring balik atas 'aku' yang sorang lagi tu.pastu dah jadik satu balik?ni bleh dikira keupayaan keluar dari badan ke?aku pun xtau.banyak terjadi masa aku kecik.selain tu,deria aku sensitif giler.aku boleh rasa kehadiran makhluk halus disekeliling aku.bila aku rasa lain mcm, mesti 'benda' tu datang............siap duduk atas rusuk aku lagi, tp aku buat slamber je,dah biasa sgt........

Originally posted by centrix7 at 8-4-2008 08:52
bukan soal lama atau tidak, Beachboy, pokoknya self-conciousness mesti ade pada sume anak2 Melayu di akhir zaman ni,dsekeliling kita nih musuh2 bagai musang berbulu ayam kita sedang tunggu nak ba ...

Reply #148 BeachBoys's post

Reply #149 migdal_bavel's post

Xpercaya kan?aku pun xpercaya apa yg terjadi.........tp tulah critenya........

Reply #150 BeachBoys's post

itu astral projection namanya....

Reply #150 BeachBoys's post

bende ni ade penjelasan dari segi sains dan agame.....

bende ni mmg ade.....

tp aku tak sure apakah significant benda nie terjadi........sebab semua manusia boleh experience bende ni....