CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mikkie

aku dah tak larat nak fikir....please help...

hmm....rspon banyak2 ni rasenye tuan umah dah x bace dah...rugi la kalo dia x bace respons2 nih....

rampas??herannya aku.....xde istilah 'RAMPAS' kat sini...bukannya jadik hak milik pun....Seorg lelaki x mungkin jd milik seorg wanita bergelar isteri kerana tanggungjawab UTAMANYA terhadap ORANG TUANYA!!
Ramai plak pompuan perasan sendiri kan??Jika seorg anak itu mendengar org tuanya memanggil namanya,siapakah yg harus si anak jumpa dahulu??Yg 1-ibunya...yg ke-2,ibunya.....yg ke-3,ibunya dan ke-4 barulah bapanya!!ada mention wife ke kat sini hingga timbul  istilah 'RAMPAS'??? (fikir dalam2 maksudnya kat sini ok?)Lelaki yg bergelar suami bertanggungjawab terhadap kebajikan isteri etc....as KETUA KELUARGA!(faham ke x tu maksudnya...?)

ayat paling sesuai is 'KONGSI'.....tu relevant!
xde dosanya kalau sharing husband....nikah cara betul,sama2 bergelar isteri pada seorg lelaki.Adil,bertanggungjawab dan kasih-sayang yg berterusan.To me,xde istilah isteri pertama,kedua dan isteri tua atau muda......yg sebetulnya jika seorg lelaki berkahwin lebih dari satu,wanita yg hidup bersamanya is ISTERI-ISTERINYA.Hak isteri2 adalah sama tahapnya,xde lebih atau kurang.Islam ada Poligami yg dibenarkan jika melepasi syarat2 yg tertentu...dan HALAL!

taboonya masyarakat Melayu yg mengaku Islam menganggap wanita yg mengahwini husbandnya adalah perampas....sedangkan hakikatnya,sama2 masih seorg isteri kepada lelaki yg dikatakan telah dirampas!

kikislah tanggapan negatif....x ada dosanya dlm hal ini.Buat sesuatu yg baik mmg ramai bersangka-buruk sedangkan usaha utk mengelakkan perbuatan yg mungkar xpula mereka fikirkan.Natijahnya....wanita lain dituduh perampas,perosak rumahtangga tapi hakikat sebenarnya,siapa yg tahu??ada 1001 kisah yg bisa berlaku dlm kehidupan rumahtangga.....tersurat dan tersirat!

Aku x bias....hati perempuan 99% mmg emotional,susah nak fikir secara rasional....soal hati dan perasaan wanita biasanya membuatkan lelaki x mampu berbicara secara terus-terang.Simpati hingga terkunci mulutnya....tu yg berlakunya kawen senyap2.Cuba seorg isteri tu mampu berdepan dgn realiti dan berfikiran terbuka...xdenya nak kawen senyap2 husband tu.Leh komunikasi dan bina hubungan yg baik.Semua org leh bahagia jika mahukan kebahagiaan dlm kehidupan...fikirlah sendiri!Mengeruhkan keadaan bukan penyelesaian masalah pun....tambah kusut lagi ada!

just my 2 cents.

Dari pemerhatian aku, pompuan yang tak boleh tinggalkan kekasihnya yang merangkap laki orang adalah perempuan yang dah pernah kena main.....

samada dia nak lelaki tu nak bertanggungjawab atau...........

dia dah sedap sangat dapat & takleh lupa / miss apa yang dah pernah dirasai.....

aku tak kata tuan tanah dah main dgn laki orang tu .... nasihat aku adalah, janganlah golongkan diri kamu atau menyamakan diri kamu dengan golongan yang seperti ini yang membiarkan nafsu dan bukannya iman menguasai diri ......

Balas #122 amikie\ catat

Pasti ke pasal nei, "Seorg lelaki x mungkin jd milik seorg wanita bergelar isteri kerana tanggungjawab UTAMANYA terhadap ORANG TUANYA!!"

Camtu, "Sorg isteri xmungkin jadi milik seorg Lelaki bgelar suami kerana kerana tanggungjawab UTAMANYA terhadap ORANG TUANYA!!"

So funny...

Isu pasal tanggungjawab suami isteri dlm  rumah tangga pun xtau...

Tanggungjwab suami: -
1) Mjaga dan mlindugi keluarga.
2) Mberi dan mcari nafkah kepada keluarga.
3) Mdidik Isteri dan anak2...

Tanggunhjawab isteri:-
1) Mjaga maruah keluarga
2) Mbantu suami

Balas #1 mikkie\ catat

Hanya nak tanya satu soalan jea...

Apa perasaan awak kalo Ayah awak drampas oleh perempuan len?

cik mikkie ni masih virgin ker?

Follow Us
Originally posted by needa at 16-1-2009 01:50 PM
hmm....rspon banyak2 ni rasenye tuan umah dah x bace dah...rugi la kalo dia x bace respons2 nih....

baca...stil baca tp diam2 je.
yang bagi respons, nasihat..thanks bnyk2.

Reply #127 mikkie's post

Ingatkan tuan umah da senyap...

taniah kpd jumpe pakcik husen...

Reply #129 philipinoe2's post

Erk?

Originally posted by yaminz at 17-1-2009 03:06 PM
Hanya nak tanya satu soalan jea...

Apa perasaan awak kalo Ayah awak drampas oleh perempuan len?

alhamdulillah....arwah ayah seorg lelaki yg baik,mencintai kedua-dua isterinya...
al-Fatihah kepada arwah ayah,arwah mak dan juga ibu tiri saya yg masih hidup dan menyayangi saya seperti anak sendiri.....

no istilah merampas....berkongsi!

Pasti ke pasal nei, "Seorg lelaki x mungkin jd milik seorg wanita bergelar isteri kerana tanggungjawab UTAMANYA terhadap ORANG TUANYA!!"

Camtu, "Sorg isteri xmungkin jadi milik seorg Lelaki bgelar suami kerana kerana tanggungjawab UTAMANYA terhadap ORANG TUANYA!!"

kak.....seorg wanita menjadi keutamaannya mentaati suami melebihi org tuanya.Seorg lelaki WAJIB mentaati org tua dan berbakti selagi mereka masih hidup dan mendoakan mereka selepas mereka meninggal dunia.Isteri taat pada suami.....lelaki/suami taat kepada org tuanya.

jika seorg suami tidak mengizinkan isterinya keluar rumah TANPA pengetahuan/keizinan walaupun saat org tuanya meninggal dunia...wanita yg bergelar isteri itu TAK BOLEH keluar rumah walau setapak pun.Taat kepada suami jika dijalan yg benar semata-mata mengharapkan keredhaan Allah adalah sifat wanita yg solehah.Jika situasi tadi berlaku pada seseorg wanita/isteri...percayalah,org tua yg melahir dan mendidiknya akan tersenyum dan banga kerana anak perempuannya seorg wanita yg solehah dan taat pada suami.Jika benar2 memahami erti keimanan dan ketakwaan kepada Allah......insya'allah.

saya minta maaf jika posting saya menyinggung hati sesiapa....hanya berkongsi pendapat dan sedikit ilmu yg ada....maaf sekali lagi.

Reply #1 mikkie's post

lupa kan saja laki orang tu... belum kawin pun dah banyak masalah... kalau awak teruskan hubungan samapi ke alam perkahwinan lagi banyak masalah... dah byk kes macam ni terjadi...

Reply #131 amikie's post

Jap... Amikie n Mikkie org yg sama k?

Reply #134 yaminz's post

aku pn cnfuse gak..........

Reply #127 mikkie's post

So how r u now, darling?...

laptop ahkak rosak...

Reply #137 philipinoe2's post

Part mana yg rosak akak?

Reply #131 amikie's post

Syukur la kalo ayah u sorg yg adil n mjalan tggjwb dier sbgi suami mgikut sunnah Nabi... Amin...

Reply #132 amikie's post

Taat nei musti kena pada konsep, Islam pun myuruh Umat nyer bpikir bukan nyer mgikut scara mbuta tuli.... Surah ptama Allah turun pun myuruh umat nya belajar, xda pun suh pegi semayang o bpuasa dulu kan...

Kalo taat pada suami yg Jahil n Zalim n Curang, rasa nyer patut k ssorg isteri mnaatinya?

[ Last edited by  yaminz at 20-1-2009 06:07 PM ]