CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

hehehe.... jadi perbincangan lain dh ni..

utk TT...
ketahuilah... almost suma wanita dh kawin nk mengekalkan kerampingan dan kejelitaan... kalau tak...takkan laahh slimming product tumbuh bagai cendawan..sanggup mati sbb nk kurus...
bagi aku... jaga kesihatan tu yg utama.... yes bersenam dan jaga makan adalah kaedah terbaik... ada gak org yg badannya jenis besar dari kecik... tapi aktif bersukan dari org yg badannya slim melim.....
pokok pangkalnya.... biarlah kurus itu kerana nak sihat dan bukan kerana si suami..... jagalahh diri sendiri...gitu laaa lebih kurang....

alamak... aku dh 70kg nih...

Apakah ukuran kebahagiaan terletak pada size badan...? kalau isteri gemuk suami x bahagia..? mcm tu ker...?

Post Last Edit by Hana at 21-6-2010 17:03

thread ini mmg kena SEBIJIK kat aku.

aku try diet, tak menjadi. makin melapar ada la. orang cakap, kalau buat keje umah banyak, boleh kurus. tak applicable kat aku pun. aku makin melapar ada la.
aku ambik injection, susah nak diet makan. gigil & seram sejuk tangan aku. tapi, ubat tu sebenarnya tak sesuai dgn aku. skrg aku medication betulkan hormon. jgn termengandung sudahh..nanti aku bukak topik - Termengandung..susah...nanti orang2 kondem - KENAPA TAK CEGAH KALAU TAU TANAK ANAK? aduhh..dah cegah laa nie.. hormon lintang pukang dahh..

masa aku bujang/blum kawen, 2 faktor boleh turunkan berat badan aku -
1) Diet Makan. 2) Exercise.

nampaknye, no.1 tak menjadi langsung. susah. makin banyak keje umah aku buat, makin melapar.
Masa aku bujang, aku mana ada buat keje umah sgt. bila diet makan, aku baring ajer. sebab takder energy. pastu tdo. pastu tgk tv. mana ada makan sgt bila kat umah. makan bila keluar ajer. gi dating. kuar outing dgn kawan2. masa tu ajer la makan.

no.2, exercise. masa bujang, MMG ler BANYAK MASA sampai tak tahu nak buat apa.
lepas kawen, susahnya nak cari masa utk exercise. dari awal pagi sampai tgh hari, sebok. pastu nak kuar jalan2 pulak dgn laki & anak.

Hari sabtu baru baru ini, aku gi dinner ikut laki. aku nie jarang gi dinner. itu ler first time selepas beberapa tahun. company aku sengkek, dinner takdak.
alamak, bini2 orang2 lain, kurus2 ajer. ini yang umur dlm kelompok baya2 aku la.. umur 30thn, 29thn.. (mmg ler, aku tua lagi..hehehe)
bukan yang jenis veteran. itu mmg ler, tak dapat diselamatkan.
segan pulak aku bila tengok bini2 orang lain kurus2. lawa ajer.
(tapi, bila bab makan, lupa lagi..aku ler makan byk dari laki aku. dah lama tak makan hotel..jadi orang jakun.. )

KENA JAGA BADAN LAA LEPAS NIE.
yang pasti, tahun depan, dinner yang sama, tarikh yang sama.
segan la dgn bini bini orang lain.

nanti ler kena pikir, cara2 kena jaga badan yang sesuai dgn aku yang takder time. tak tahu ler mcm mana.
yang pasti, aku puasa hari (ganti)..pastu sebok pikir nak makan apa..sebab dah LAPAR nie.

Reply 123# Isfa76

Kalau refer kat TT gitulah yang saya faham....

SAYa bukan bagi alasan, tapi sememangnya betul.
1. saya kurang makan, tapi berat badan tak turun.maybe metabolisme rendah.
2. kalo metabolisme rendah, saya patut bersenam.tapi cuba tolong fikir bila saya boleh bersenam jika dari celik mata sampai pejam, tak pernah duduk diam.kerja opis, kerja rumah, anak, suami. semua nak makan, mandi & di entertain  oleh saya.
3. saya makan produk pelansingan - jusmate, nona roguy,milelia,etc - takde berkesan.nona roguy tu buat saya lawas, tapi takde penurunan.(saya tak tipu bab saya tak makan banyak)
4. saya takde duit nak pergi slimming center.

man, i really wish that i could loose off the weight easily.
its really hard.
so, to all man, please try to be understanding.not everyone has a good genes.

Follow Us
Reply 120# hereana

terasa aii....baru nak melaram pakai kebaya sabtu nie
keh keh keh

4. saya takde duit nak pergi slimming center.
perutlembu Post at 21-6-2010 17:01

oh ya. aku TERLUPA pasal ini.
aku nie ada ambik package slimming. dah bayar pun. tapi, boleh tak cakap terang2..TAKDER MASA nak pergi?

aritu dah buat appointment hari ahad, pastu tiba2 FIL ckp ada kenduri. so,cancel la. slimming center ini, kena buat appointment. kalau cancel senang. tapi, kalau SAAT itu nak pergi, susah la.
laki ada sabtu & ahad ajer. nak pergi jalan2 dgn laki & anak lagi.
susah betul aku nak bahagikan masa ini. still fail dgn time management.

aku duk dgn mertua. kekadang aku rasa mcm guilty kalau pergi - xx (whateverla), pastu laki kena take care anak.
aku takut mertua ckp2 kat belakang atau dia borak dgn anak dia, "apa la ibu moden tu.. beranak ajer pandai, jaga anak, tak pandai. pastu sebok buat itu ini. anak, kena anak aku jugak jaga"
aku takut jugakk..

MJ, lagik hang pakai aper dan makan aper?? cepat share!! ekekekek
tina^^ Post at 21-6-2010 16:09

Product Tasly pun bagus..dah makan 2btol mmg serasi.marbeles.tapi skrg stop...n akan sambung balik
lagi satu, acik kalau beli on9..suka dgn penjual yg sentiasa update n buat followup dgn customer.Bukan jenis yg order bankin barang sampai..pastu pandai2 sendiri ler baca instruction kat paper tu.

Product Tasly pun bagus..dah makan 2btol mmg serasi.marbeles.tapi skrg stop...n akan sambu ...
carold Post at 21-6-2010 17:16

dah penah makan dulu. tp apersal stop ek? tak ingat la.

i makan yg (tak ingat nama) botol merah, biru dan aper ntah.......rasanyer 2x order ajek, pehtu discon order. tak ingatlah sbb aper

dah penah makan dulu. tp apersal stop ek? tak ingat la.

i makan yg (tak ingat nama) botol  ...
tina^^ Post at 21-6-2010 17:18

Mula2 amik Aloe Fibre utk detox, pastu Danshen Plus n Magarate Plus
n ditambah dgn Camellia Bee Polen Tea..so far ni mmg gabungan terbaik bagi acik..

yg lelain penah makan n cuba..tapi hasilnye so-so..

errrrr .. sesaper please remind aku .. apa yg aku janji nak lari bogel keliling cyberjaya dulu ..

aku rasa tak semua pompuan pas kawin beranak pinak dia menjadi gemuk...ada sesetengah tu memang dah dilahirkan dengan rangka badan beso.......

cam aku walaupun pernah mengandung 3x berat aku tetap maintain......semasa mengandung pun berat aku tak pernah melebihi 57kg walaupun dah 9 bulan mengandung...pas 2 minggu bersalin dah turun ke berat asal...48kg-49kg....
nak kata aku tak mkn banyak..korang leh tanya kengkawan rapat aku sebab  aku memang tergolong dalam golongan org2 yg makan banyak....tp itulah berat bdn still tak naik2..mungkin metabolisme aku tinggi....

Reply 133# zasssssss

kawan aku pun makan banyak tapi tak gemok .. kalo org tanya petua dia bagitau bila makan jangan bismillah .. kuang ajaq ..

pandai pejal buat lawak ..

Tapi aku perasan satu benda je pasal org obese ni. Diorg ni kalau ada yg jenis mulut cakap lepas kenakan org, tapi bila kita kenakan dia balik, diorg sensitip. Macam member sekolah aku, tak boleh lah aku upload gambar aku kat facebook sikit. Macam yg aku citer aku mmg kaki gambar, suka ambik gambar dan tak kisah digambari dan bila bergambar tu mcm2 lah pose kan, tapi bila member aku komen, takdelah yg sedap dengar. Hari tu dia cakap aik, takkan dah bertahun tinggalkan sekolah tapi pose masih mcam budak2 sekolah tgh bercinta kot. Lepas tu ada sekali dia cakap kau ni bergambar sini sana, baju sekolah dah gosok ke belum? Adalah aku jawab agak tak sedap jugaklah bunyi dia. Alih2 terus dia delete aku. Ah...lantaklah, bukan kudis pun

salah satu sebab bini gemuk esp lps beranak :-

laki malas pakai kondom, bini kena mkn pil perancang

ada sesetgh org mmg mcm di pam2 kalau mkn pil perancang sbb kacau hormon. dietla mcm mana pun, tak jalan

TT esok2 dh kawen, jgn mengada2 taknak pakai kondom sbg perancang keluarga.

sekian.

2. kalo metabolisme rendah, saya patut bersenam.tapi cuba tolong fikir bila saya boleh bersenam jika dari celik mata sampai pejam, tak pernah duduk diam.kerja opis, kerja rumah, anak, suami. semua nak makan, mandi & di entertain  oleh saya.  perutlembu Post at 2010-6-21 17:01

saya rasa alasan ni la paling tepat..TT take note ya
isteri jadi gemuk sbb takde maa utk pk pasal diri sendiri, 24jam masa dia utk org lain....
jadinya isteri kena cari masa utk jaga diri sendiri gak.... dlm part bersenam maybe leh bawak anak joging ke taman, kalau ada baby, kendong baby jalan laju laju, senaman cardio yg bagus ni, bagus eksesais pasal bagi stamina, bagi sihat badan, bukan utk kurus jek, badan sihat, otak sihat, hati manyak senang....

peringatan ni utk aku jua sebenarnya

Reply 138# misy

sebenarnya apa masalahnya kalau lepas kawin badan naik ni??...

Ini obsesi TT ni yg belum kawin & idamkan bini cun melecun...jgn TT punya jodoh jadi double_the_body dah la.....

Org laki ni ..melalui pengalaman aku kat opis yg mana hanya aku sorang jerr pompuan, dan dia orang ni selalu jugak lupa aku pompuan (jadi dia orang kurang malu) - otak dia orang ni penuh dengan gambar "blue"....semua yang cun melecun.....jadi kalau bini cantik pun nafsu lelaki ni belum tentu tak melencong.......

Ingat kalau bini cantek awek lalu depan husband engkorang tak tgk ke??.......Nama lagi lelaki.....

Utk TT...nak kurus apa lagi usia semakin byk perlu investment....time investment..money investment,.,...teguran & pujian investment......bukan free2 ko boleh dpt....

Kalau aku dpt laki cam ko ni....bising sbb badan besarrr...aku tak kisah punya la klau dia blah pon......ingat dalam hubungan laki bini ni ....semua laki terer ke???......ada gak kawan2 aku yg frust malas nak jaga badan sebab sex ngan laki kurengggg....

Pendek kata, dpt suami kurang memberangsangkan......bosan...lagi kurang motivasi nak jaga badan....

Cuma lelaki yang menunjuk2 jerrr yg kisah sgt hal ni.....kalau dpt suami bertolak ansur...badan naik bkn masalah besarr mana pun....

my SIL, dr kecik tak pernah slim, diorg size bagak & senang naik badan.......dah kawin, asben die ajak die diet  & exercise...asben die ckp, kalo dpt slim, die nak ape je asben die bagi...ha.....sekrg die dok aim nak ke my size........tak lama lagi dpt le ape yg dihajatkan tu ....
MrsJohn Post at 21-6-2010 02:51

laki me pernah cakap camni kat me, tapi me tak layan..
me kata dia memang bagi aje apa me nak...
anyway, kalau me nak kurus.. adalah sebab kerana me yg hendak,
bukan sbb dia mau me kurus....

TETAPI buat masa ni me memang tengah makan pill kurus
dah stopkan kopi, gula.....
ada fokusnya...... supaya me tidak diumpat bila balik msia..
dan supaya beautiful berjalan di tepi pantai kalau
JADI pi bahamas sbb BIL nya wedding.