CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Presiden_Lanun

[Tempatan] CIKGU MULIA : JIRAN BANGSAT/DURJANA MEMBIARKAN 20 EKOR KUCING TERKORBAN

Berdosa yg menyusahksn jiran lain

لا تتخذوا شيئا فيه الروح غرضا. مسلم

"Janganlah engkau jadikan makhluq bernyawa sebagai sasaran." (Riwayat Muslim)

Nasib tuan punya kucing tu x diracun sekali

sekngucing posted on 1-4-2014 03:56 AM
@KucingTomey
jom kita bunuh cikgu ni

aku nk join...
bila?

noor2 posted on 1-4-2014 09:29 PM
Elok duk dalm hutan berkawan dgn binatang...yela dia lebihkan hubungan sesama binatang dari manusi ...

Itu la yg jiran2 yume katakan dulu...namun hati masih sabar utk tidak terusan2 bergaduh dgn dia ...

revolusi_30 posted on 1-4-2014 07:59 PM
Baik sembah berhala je kak. ... Dari letak botol minerel segala. !!!

sembah berhala dosa berkaitan aqidah
bnuh kucing dosa membunuh
lain kategori dan pertimbangannya

Follow Us
Santeira posted on 1-4-2014 09:30 PM
” Ada seorang wanita yang disiksa karena seekor kucing, wanita itu mengurung seekor kucing hingga ...

hello...sebelum nak bg hadis...tolonglah ikut tatacara kes..memang la dia berdosa sebab bunuh sesuka hati

yang kes ni pon cikgu tu berdosa kerana membunuh haiwan tu..tp tak adil la orang dok salahkan cikgu tu..bg aku pemilik kucing tu lg bangsat....cikgu tu mungkin telah berkali2 bg warning dan berbincang kepada pemilik kucing..tp pemilik kucing buat bodo...dah mcm usaha dilakukan tp gagal..aku pernah merasa apa yg cikgu tu rasa...

jiran adalah saudara paling dekat...jika berlaku apa2..adakah kucing tu nak tolong...nak taknak kita minta tolong jiran kita juga...nak bela haiwan boleh...tp jgn sampai menganggu jiran...kerana ia adalah berdosa

the_killer posted on 1-4-2014 09:31 PM
ALLAH menyuruh Hambanya hormati Jiran..

cerita yg menarik

Insyaallah berkat sabar itu indah ... Kelak Allah kurniakan keindahan yg tidak diduga buat hambanya .. terima kasih ye, ini lah penceritaan dari hati huhuhu...

aku nk santau dari jauh Tuan Tanah Kedaung

muka hodoh, hati bau bangkai!!!!!!!!

Yume posted on 1-4-2014 09:38 PM
Itu la yg jiran2 yume katakan dulu...namun hati masih sabar utk tidak terusan2 bergaduh dgn dia .. ...

I dan jiran2 yg lain pun mengalami masalah yg sama...dahla jenis x campur org...

Santeira posted on 1-4-2014 09:29 PM
cuba ko fikir, dari 20 ekor yg mati tu, adakah semua berak di depan homestay tu? kalau yg berak du ...

kita tak boleh jugde cerita dari sepihak...kena dengar citer dari pihak cikgu tu...ko mungkin tak pernah rasa...kucing ni haiwan bro...20 ekor tu tak mustahil ia berak di desa tu  kerana kucing adalah naluri kewilayahan...sebagai tanda....ko kena paham....dah berkali2 berbincang, dah berkali2 ikhtiar...mungkin cikgu tu dah buat yang terbaik untuk tidak membunuh kucing tu...dah bincang, tak makan, dah guna ikhtiar tak pakai...dah report tak jalan...agak2 dia nak watpe? setiap kali kucing tu berak...kita pulak kena bersihkan?

the_killer posted on 1-4-2014 09:38 PM
hello...sebelum nak bg hadis...tolonglah ikut tatacara kes..memang la dia berdosa sebab bunuh sesu ...

tatacara apa? tatacara yg ko nak? ko nak hadis pada apa yg aku kata, aku bagi la hadis tu.

sakit hati tak menghalalkan perbuatan meracun kucing tu. memang tuan kucing berdosa, tapi mengambil nyawa makhluk tanpa sebab munasabah lagi berdosa, sbb ada cara lain nak handle situasi tu. bila jd mcm ni, kucing2 yg tak terlibat pun mati sekali. ko tau ke kalau 20 ekor kucing tu semua berak kat homestay tu?

noor2 posted on 1-4-2014 09:41 PM
I dan jiran2 yg lain pun mengalami masalah yg sama...dahla jenis x campur org...

Sama la dgn kes yume, pasangan ini tidak bercampur org, hidup berdua suami isteri tanpa anak.

Kes kucing vs jiran vs tuan pemilik kucing ni hanya mereka yg pernah/sedang berada dlm situasi ni shj yg benar2 memahaminya..

Aku pernah ada roomate yang pelihara kucing.Perangai kucing mcm tuannya..sakai lahanat pprt..gigit kaki orang bila tidur..melompat atas meja abis tebalik gelas ink smua....berak atas kasut dan doormat.bila tegur kata jeles sebab dia ada kucing,aku xda....aku redha jah......aku pernah je biar tingkap apartment kitorang terbukak luas,saja nk bagi makhluk kucing main2 tepi and jatuh..dah hilang...tapi x burjaya..

2-3 bulan lepas kluar rumah tuh,kluar berita dekat fb exroomate sakai tersebut..gambar kucing tuh dlm liang lahat...mampus ngeri ketika bersalin.

aku senyum sinis sambil bershuffle dengan gigih.

the_killer posted on 1-4-2014 09:42 PM
kita tak boleh jugde cerita dari sepihak...kena dengar citer dari pihak cikgu tu...ko mungkin tak  ...

kucing yg berebut wilayah tak berak, dorang cuma kencing, itu pun hanya kucing jantan saja. kucing betina takda, anak kucing pun takda. berapa byk yg ko tau pasal kucing ni?

kalau pun ceritanya sama mcm ko kata, pembunuh tu tetap berdosa besar kerana mengambil nyawa, malah lebih besar dosanya sbb mengambil nyawa makhluk. sakit hati kat jiran tetap tak menghalalkan pembunuhan.

Yume posted on 1-4-2014 09:43 PM
Sama la dgn kes yume, pasangan ini tidak bercampur org, hidup berdua suami isteri tanpa anak.

Eh sama pulak...tak de anak...tp kan yume...kekadang Kucing2 dia x makan tau. .duk pi rumah org lain mintak mknan...dan tidur tau pulak Kucing2nya tu balik rumah tuan dia...

Santeira posted on 1-4-2014 09:42 PM
tatacara apa? tatacara yg ko nak? ko nak hadis pada apa yg aku kata, aku bagi la hadis tu.

saki ...

ko paham tak...aku respek ko sebagai mod..tp aku pelik kaedah ko berpikir..tp takpelah..ko kena paham memang berdosa bunuh haiwan...mengambil nyawa haiwan...benda hidup...yes..ini aku akui berdosa...tp ko kena ingat surah an nisa ayat 35 Allah dah berfirman...Allah dah berfirman....aku ulang  Allah dah berfirman.....Allah SURUH umatnya hormati jiran......bg aku kelakuan tuan kucing tu lebih buruk...daripada cikgu tu walau cikgu tu bangsat..tp tuan kucing tu lagi bangsat

ni aku bg hadis sahih

HORMATI JIRAN
Dalam sebuah hadis sahih yang diriwayatkan oleh Imam Bukhari dan Muslim nabi bersabda:

"Demi Allah, dia tidak beriman, demi Allah dia tidak beriman. Nabi lalu ditanya: "Siapakah dia Ya Rasulullah? Nabi menjawab: "Iaitu orang yang tetangganya tidak merasa aman dengan kejahatannya".

Sabdanya lagi: "Tidaklah akan memasuki Syurga orang yang tetangganya tidak merasa aman dari kejahatannya" ( Hadis riwayat Muslim)

"Barangsiapa yang beriman kepada Allah dan hari Kimat ( Akhiratt) maka janganlah menyakiti jirannya"( Hadis riwayat Bukhari)

Last edited by the_killer on 1-4-2014 09:47 PM

Dah ada lebih 20 ekor jugak kucing jiran I ni...

Santeira posted on 1-4-2014 09:46 PM
kucing yg berebut wilayah tak berak, dorang cuma kencing, itu pun hanya kucing jantan saja. kucing ...

yela tu....lantak ko la...sebab ko tak pernah kena...