CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

[Dunia] Menjenguk Persiapan Raya Kaum Nusantara di Temasek

The way i see it, kita malaysian adalah macam indon, singaporean lak macam malaysia. Bukan nak kutuk negara sendiri, tapi mang dah kenyataan. Simpan2 la bodoh kita tu. Jangan sampai jadi bahan ketawa rakyat spork. Sedih pulak aku tengok mentaliti orang aku sendiri.

Leonarzi posted on 26-7-2014 12:38 AM
Main mercun pop pop pun x boleh? Mak aihh dh mcm idop dlm penjara kat spork ni tau... Sabar je laa ...

Baik lah kita akan bersabaaar...dgn airmata meleleh kita akan melihat je kamu main pop pop di pagi raya nanti....;(
Kamu pulak Jgn lupa bersyukur pada Allah kerana dapat main pop pop si pagi raya bersama keluarga di kampung.....;)
Aman beruntung rakyaat malaysia....

kak_sue posted on 26-7-2014 05:06 AM
Baik lah kita akan bersabaaar...dgn airmata meleleh kita akan melihat je kamu main pop pop di pagi ...

saya pun nak tumpang hiba tak dapat main mercun..

ResellerMaxis posted on 26-7-2014 01:11 AM
Aktiviti paling aku xsuka di hari raya..pergi ziarah kubur..ahaha

masa kat kubur sedih kemain.. balik rumah makan sakan.. tengok tv... dah lupa orang kat kubur tu...

Paling xsuka bila time nk bermaaf2 di pagi raye..mesti mata masuk habuk..spontaneous je..hate this feeling..:Q

penyo posted on 25-7-2014 11:52 AM
mcm mana ea nanti kalau anak2 & cucu generasi sekarang pulang berhari raya. Beraya di KL je kot?

bila retire nanti sila balik ke kampung asal.

tinggalkan KL.

bole?...

Follow Us
kak_sue posted on 25-7-2014 02:15 PM
Officially
Chinese 2 hari  : 1st and 2nd day of chinese new year  
Melayu  2 hari : Hari raya p ...
Indian 2 hari : Vesak day & deepavali

bukan Vesak tu perayaan Buddha ka?...

Peterpan17 posted on 25-7-2014 12:39 PM
Alah!! Bro. Raya suasana kampong tu imaginasi org Msia saja. Cubalah tgk raya kat tempat Negara la ...

ang xda kampung.. memang ang x terasa.. orang lain merantau keluar kampung keja.. bila cuti balik kampung la.. logik la tu orang melayu zaman berzaman.. tp tu ikut orang la.. aku bab raya bukan ada mood pun,terasa malas lg la..  

Decaffeinated posted on 26-7-2014 02:49 PM
bukan Vesak tu perayaan Buddha ka?...

Betul....
cina ada yg buddist. Indian pun ada yg Buddist..

kak_sue posted on 26-7-2014 05:06 AM
Baik lah kita akan bersabaaar...dgn airmata meleleh kita akan melihat je kamu main pop pop di pagi ...

Ada je melayu spork yg kiasu bila masuk malaysia suruh aku cari mercun...

Sekali aku kasi meriam buluh tau plak takut...anak dia aku offer mercun bola..biar meletup kat tangan sampai hancur...

Tau plak takut..dasar sakai...

Leonarzi posted on 26-7-2014 12:38 AM
Main mercun pop pop pun x boleh? Mak aihh dh mcm idop dlm penjara kat spork ni tau... Sabar je laa ...

Yg tak menahan ada spesis yg berungut kenapa solat raya pukul 8.30... Kat sana pukul 7.30 sehhhhhh...mcm gampang

Padahal kat tempat sndri solat terawih pun buat bawah blok..mana wuduknya mana kebersihannya...apa plak bangsa laen kata...itu semua tak fikir...yg diorang tau bila masok tempat orang tau nak menyanyah jah...

Dunhill. posted on 26-7-2014 05:50 PM

Sekali aku kasi meria ...

kesian nya org yg suroh kamu beli mercun...mesti dia ingat kamu kawan atau sahabat dia.  dia tak tau yg kamu  mempunyai hati yg kaudu....isk isk isk . tapi aku rasa lah hati kaudu kamu hanya towards org spork...dgn bangsa senegara kamu....kamu tak kaudu.

spiderman80 posted on 25-7-2014 11:48 AM
Kesian kat sana tak ada suasana kampung.

jahat betul Cina PAP menghapuskan kampung. ini sudah mengHINA Melayu dan Islam!

PAP Singapore kena BUKTIKAN kepentingan Melayu Islam diberi keutamaan. sila tunjuk berapa dana diberikan Islam berbanding agama2 lain

Di kampung yg paling meriah adalah melihat karenah budak2 sambil main bunga api..:lol..

Peterpan17 posted on 25-7-2014 12:53 PM
Ya, mgknlah kot. Cuma aku tak suka dgn cara org Melayu Msia sambut raya bukan dgn gembira tp dgn h ...

Terima Kasih!! Inilah yang aku cuba sampaikan, tapi ditembak oleh porumer menuduh aku anti Melayu kekdahnyer...

peh...deme bilang Melayu ini hatinya lembut, jadi jiwanya jiwang. Pada aku, cuma wadefak aja, suka sgt melemahkan

semangat dan jiwa dengan sayu sendu....melayu oh melayuuu...

Dunhill. posted on 26-7-2014 05:55 PM
Yg tak menahan ada spesis yg berungut kenapa solat raya pukul 8.30... Kat sana pukul 7.30 sehhhhhh ...

Solat trawih bawah block bkn selamanya pun. Itu selalu perumahan block baru yg belum dibina masjid..bila masjid dah dibina tak payah nak solat bawah block lagi. Tempat ni selalunya dibersihkn dahulu n di 'pagar' dalam masa sebulan oleh jawatankuasa sementara. Soal ambil wuduk dihujung block selalu ada paip boleh gunakn utk wuduk tapi selalunya jemaah sudah berwuduk dari rumah. Klu nak beri fakta patutnya beri fakta yg betul jgn auta takut jadi fitnah ye abam dunhill. Last edited by ira_229 on 30-7-2014 08:04 PM

Dunhill. posted on 26-7-2014 05:50 PM

Sekali aku kasi meria ...

Boleh ke main metcun kat singapore?setau i cuma bunga api yg kena pegang aja dibenarkn n ada dijual di singapore..hmm

Dunhill. posted on 26-7-2014 05:55 PM
Yg tak menahan ada spesis yg berungut kenapa solat raya pukul 8.30... Kat sana pukul 7.30 sehhhhhh ...

selalu nya solat idulfitri mula lambat.. untuk mereka yang belum bayar fitrah lunaskan sebelum solat raya

http://www.muis.gov.sg/cms/uploadedFiles/MuisGovSG/News_Events/Announcements/Jadual%20solat%20Eidulfitri%202014.pdf

untuk terawih bawah blok: selalu nya kawasan tu di bersihkan.. di kepung.. ada di siapkan paip untuk berwuduk..

kawasan yang buat terawih bawah blok bagus juga untuk mereka yang takde kenderaan untuk ke masjid terdekat.. untuk warga emas yang tak larat nak turun naik bas..

imam yang di jemput pun ok juga.. dari malaysia.. india.. timur tengah.. imam malaysia bacaan slow.. surah panjang.. ... imam india & arab bacaan express.. tapi cepat habis

hampir setiap minggu dapat 'hadiah' ...nasi lemak.. nasi ayam.. nasi beriyani.. air (untuk sahur).. kain pelikat/batik.. biskut.. coklat..

redz85 posted on 30-7-2014 08:11 PM
selalu nya solat idulfitri mula lambat.. untuk mereka yang belum bayar fitrah lunaskan sebelum sol ...

Sedihnya dengar yg singapork tak cukop imam terpaksa import imam dari malaysia ...