CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SeeraAsyikin

.

masalah orang2 yang macam ni lah.. buat orang yang ada cerita malas nak cerita lagi.. kau percaya ke tak percaya ke. kasi diam mulut sudah... tak payah gaya macam tahu sangat ini cerita reka atau betul.. kalau dia menipu itu antara dia dengan ALLAH kalau itu cerita betul.. kita doakan kelapangan jalan penyelesaian pada masalah dia...

semua nak salah kan cik es... semua nak kata dah fobia dengan cik es, sampai orang lain cerita pun nak kata macam cik es... buat cerita tak detail kata jalan cerita tak sampai la itu la ini la... cerita style elok2 dah kata macam rekaan la apa la...

yelah... yang mengata pun orang pandai2 kekdahnya... pasni sape nak cerita dalam MPS ni.. korang bagi key word atau point je.. senang.. lagi senang tak payah cerita.

hest replied at 29-12-2014 11:24 AM
masalah orang2 yang macam ni lah.. buat orang yang ada cerita malas nak cerita lagi.. kau percaya ke ...

Setuju sangat!
Ini masing-masingnya bahagian. Dah tertulis dah bahagian TT macam ni & kat sini dia rasa untuk luahkan perasan, biarlah..

Soal percaya atau tidak, terpulang.. tapi biarkan dia luahkan apa yang dia rasa kalau dengan ini dia dapat ringankan sikit beban yang dia tanggung..

terpanggil untuk memberi komen sebagai tanda sokongan buat tt..teruskan share ur experience syeera..masih ramai yg nak tau perkembangan saudari..dengan izin Allah harap syeera akan sembuh dari sihir manusia2 dengki ni..

buat yg tak pernah mengalami perkara2 sebegini jgn senang2 menuduh org lain buat cerita & sebagainya..mcm mana if 1 day nanti jika anda atau ahli keluarga yg terkena, baru anda akan faham apa yg syeera alami..kan lebih baik kita bagi sokongan moral utk syeera terus melawan sihir yg dibuat pada dia ni..

adik ipar pada kwn rapat saya pernah mengalami perkara sebegini, disihir oleh bekas tunang yg sakit hati bila minah tu dah kahwin..dari sihir bomoh indonesia, bomoh org asli, bomoh siam dihantar pada minah tu..syukur ahli keluarga minah ni x pernah putus asa utk bwk berubat walaupun sihir2 ni berulang2 dtg pada minah ni..makan bertahun2 juga baru baik sepenuhnya..masa terkena sihir, minah tu memang tak hormat suami & tak boleh mengandung..sekarang alhamdulillah dah ada anak sorang..last perawat minah ni ialah pak engku..

syeera, teruskan berusaha merawat & berubat melawan sihir tu..semoga Allah memberi kesembuhan..amin..

masalah orang2 yang macam ni lah.. buat orang yang ada cerita malas nak cerita lagi.. kau percaya ke ...

Hehe..kemanalah cik es ye..rindu plak..hehe

Edited by MMISS at 30-12-2014 03:04 PM

betullah hest. akak naik menyampah betul dengan org yg berlagak pandai tu. asal ada citer jek ckp orang tu cik es. kalu rasa org tu menipu tak yah baca. sibuk sgt nak komplen itu ini. dah bertahun lepak kat sini baca pengalaman sini. pada akak kalu tak percaya anggap ia sekadar novel fiksyen. apa yg susah bukan dia kacau hidup pengomel tu pun.

asik2 nak tunjuk pandai tuduh org ni reka citer org tu reka citer. tak suka takyah lepak kat mps ni

@BabeYSHa.. windulah. bila nak jumpa

asal semua post dah **edited*** alaaa .... baca komen semua puji tp semuda dh edited ... paste la lagi .... nak baca  

Follow Us
MMISS replied at 30-12-2014 03:01 PM
betullah hest. akak naik menyampah betul dengan org yg berlagak pandai tu. asal ada citer jek ckp  ...

nak buat macam mana.. bila ada sebut perkataan otai tetiba dia yang timbul so makna otai la tu.. kita kan beginner for ever.. mana layak nak nilai penulisan orang ori ke rekaan kan...

ada yang lagi jalan cerita nampak rekaan.. tengok orang lain boleh je layan... tak tahu le.. kita ni kak, bukan orang yang in sangat bab mistik..mungkin mereka itu orang yang in sangat.. nak buat macam mana..

hati orang tengah tak sihat ni... sensitif, jangan nak kata yang tak sihat, kalau kita yang sihat pun, nak kongsi tiba2 ada yang senyum sinis hati pun jadi tawar..

TT dah kata dah, adik beradik dia pun macam tak percaya apa aje dia cakap dan bagi tahu. mungkin kat sini je tempat dia boleh luah rasa.. tapi tetap orang perlekeh.. kalau hest pun delete terus semua cerita

Ada orang cakap, gaya penulisan cik.nana macam Cik Es. cik nana pun baru mula posting kat sini, tak pernah lagi baca cerita Cik Es. Sesetengah orang, susah terima bila kita cerita sesuatu tu dengan detail. Mungkin dah kelebihan Allah bagi, ada orang boleh ingat semuanya (photographic memory) dan peka dengan keadaan sekeliling. Kenapa kita nak pertikaikan orang lain ye?

Dh lama xjengah mps nie..masuk2 tersangkut kisah syeera n cik nana..skrg rajin jenguk..tnggu update..timbul plak kes2 fobia cik es..: actually shya pun ikut kisah cik es..bla tau kta rekaan..xrsa nk mrah pun..ntah..sbb rsa citer dia best..mula2 bc kisah cik nana n syeera..mmg terpk..detailnya citer..ble ke ingat every single thing..tp shya xkisah..jnji citer sedap dibaca..terima kasih syeera n cik nana..sudi kongsi kisah n sudi tulis ngn penuh penghayatan..pada yg fobia cik es..xyah la bc n kondem..kami yg lain ramai lg nk bc n tertunggu2 update..

cik.nana replied at 30-12-2014 05:05 PM
Ada orang cakap, gaya penulisan cik.nana macam Cik Es. cik nana pun baru mula posting kat sini, tak  ...

Cik es tu sapa?

Nasib aku sempat baca story ni dari awal. Tapi since tt pun ckp dia masih blom sembuh n still berubat, aku terima cerita tt sebagai ending tgantung. Harap2 kalau ada pkembangan terbaru, tt boleh update lagi kat sini.

cmf_shya replied at 31-12-2014 12:18 AM
Dh lama xjengah mps nie..masuk2 tersangkut kisah syeera n cik nana..skrg rajin jenguk..tnggu update. ...

kalau tengok sendiri cerita cik es tu memang kelaut kebenarannya.. secara logik, ada ke bapak yang nak benarkan anak duk kat uma laki walau lelaki tu just tolong sebab sakit, nak ke tak mesti bapak akan bawak juga anak dara dia balik kan? pastu sebelum ni cerita macam caranya orang dia tu alim la juga. tapi last2 ngaku tak solat sangat dan pakai seluar pendek.. baca pun dah tahu kelaut kebenaran dia.. belum lagi part betapa heronya lelaki tu... aku baca pun aku dah boleh detect tak logik kat mana. tapi aku still baca.. sebab aku nak hiburan.. aku bengang pada forumer yang sibuk nak korek sambil sanggup buat itu ini, kol apa semua tempat kerja tu semata2 nak pastikan kebenaran.. ni bukan bod gosip la.. aduih..bengang gak cite tu tak abes... cite ni pun tak abes.. aku nak tahu apa jantan seekor lagi antar

meth.90 replied at 31-12-2014 12:54 AM
Cik es tu sapa?

Nasib aku sempat baca story ni dari awal. Tapi since tt pun ckp dia masih blom  ...

meh sini aku cerita supaya ko paham dan orang lain yang baca pun paham...

cik es ni dulu sorang forumer kat sini, dia adalah pencerita feberet orang2 kat sini. sebab cerita2 dia sangat menarik jalan cerita, kes, watak. ada unsur seram, misteri, romantik (semua ni kan unsur2 cerita melodrama) so semua orang memang tertunggu2 cerita dia. oleh kerana ketaksuban orang2 kat sini, semua orang cubalah nak kenal inperson dengan cik es ni, sampai cik es sendiri sanggup buat acc fb fake, melibatkan seeeemua watak. sehingga ada 1 watak dalam cerita dia , dia buat kematian ibu ke sape tah lupa dah.. sampai ada forumer yang buat collection nak kasi derma dan minta cik es ni no akaun untuk bbuat derma ikhlas (kes ni setahu aku memang bukan cik es yang minta tapi forumer2 yang nak bagi sendiri, dah orang nak bagi dia pun bagi la no acc dia) pastu mungkin ada yang dah rasa dan perasan ketidak logikan cerita dia, diri dia, dan watak2 dia.. terus buat CSI ... then kantoilah segala penipuan... dan terus menjadi kes besar dan sejarah dalam bod MPS ni...

sebab tu sampai sekarang kalau ada yang cerita menggunakan jalan cerita dan penggayaan tatabahasa BM, SPM diorang semua ingat cik es ni.. sebab kat forum kan boleh je buat akaun baru banyak2 dan menyamar jaadi orang lain kan? sampai sape saje yang cerita terutama perempuan jadi macam syeera ni la.. sehingga bod ni jadi suram semua yang ada cerita malas dah nak cerita aku rasa. aku perati je... aku baca semua cerita dalam ni juga.. mana kita rasa betul dan ada ilmu kita ambik.. mana yang tak masuk akal (cerita mistik setahu aku memang tak masuk akal semua) baca sebagai hburan je..

what u expect when u login here? the truth? please put it only 30% .. so hati sendiri tak sakit, dan tak timbul la sesi kutuk mengutuk kan?

aku salah sorang addicted ngan citer cik es..nenek kamsia tuh
hikhikhik..memula mmg bes...dah baca lama2..mcm xlogik..
masa tuh dah timbul rasa mcm cerita rekaan jer....
tp mcm porumer yg  lain jugak..baca utk hiburan sb cerita dia tuh mmg bes
kalu cik es buat novel..aku nk beli

erk..TT..teruskan cerita..xsabaq dah ni...hehehehe

simpati ngan tt...

hest replied at 31-12-2014 10:00 AM

cik es ni dulu sorang ...

wow thanks skang baru faham, so thread2 cik es tu still ada atau kena delete dah?

meth.90 replied at 31-12-2014 12:02 PM
wow thanks skang baru faham, so thread2 cik es tu still ada atau kena delete dah?

aku tak sure... sebab aku malas nak carik dah lepas kes tu..sebab tahu tak de update dah.. maybe ko ley try search atau backlog sendiri 1,1

hest replied at 31-12-2014 10:00 AM

cik es ni dulu sorang ...

Tq @hest.. baru acik tawu kesah cik es ni.. huhu.. selama ni dok bace je org dok seru2 pasal nenek kamsia ni.. skarang dah tau la kenapa ramai org berangin beno ngn cik es ni..

Ini bod MPS...klu nk tulis cerita yg fantasi masuk je bod BAKAT & PENULISAN.  Admin dah sediakn bod yg sesuai...

Sapa yg buat bod ni sepi?....selepas cik es ada lagi yg nak jadi penulis terhandal kat MPS dgn mengaku lalui pengalamn yg mcm-mcm padahal kelentong je lebih...sbb tu ramai dah malas masuk sini sbb byk cerita sampah....ada sikit je yg betul-betul guinuine......

Mcm aku ckp...bila tegur kang ada je pembekap- "Eh, tak pe...kami tak kisah fantasi ke ....yg penting kami enjoy.."

Sampahhh......

Sampah2 pun dihadap gak...lps tu sendiri terasa tertipu...hadoii :zz