CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Siti_Ahmad

Suami suka komplen tak??

mak_wa95 replied at 6-5-2015 12:08 PM
hihihihi.dia sibuk kat CI wak...sibuk create nick baru hari2.....bini dah 3....

saya cuti har ...

untung la cuti kami kt kl keje dah sejak semalam uwaaaaaaaaa
wow bini 3? dasyatt tuhhhh

Sagoo replied at 6-5-2015 12:35 PM
untung la cuti  kami kt kl keje dah sejak semalam uwaaaaaaaaa
wow bini 3? dasyatt tuhhhh :sweat ...

eh semalam keje...hari ni je cuti.....tapi awak hari wilayah cuti dah,,,

tapi kalau awak rakyat perak (08) naya ler    (saje nak bg awak jeles)

bini 3 weiiiiiiii, kalau nak berbini ramai pergi la belajor kat dia.....

mak_wa95 replied at 6-5-2015 12:56 PM
eh semalam keje...hari ni je cuti.....tapi awak hari wilayah cuti dah,,,

tapi kalau awak rakyat ...

nk berbini 2 pon x sanggup inikan 3
x cukup kaye le nk bg mkn anak dara org ramai2

Sagoo replied at 6-5-2015 12:59 PM
nk berbini 2 pon x sanggup inikan 3
x cukup kaye le nk bg mkn anak dara or ...

hikhikhikhik.........

orang kata,kalau 2 ributtaufan,kalau dah 3,masing nak berebut balik...
yang 1 kawan dgn 3,so yang 2 merasa lah apayg dia buat kat 1..meroyan,mengamok......dia jadi pemangsa n mangsa.....
ala zaman sekarang kawin semua cari bini keje,ko nak makan cari la sendiri...tu yg erbini 3,4 tu...kalau harap mampu xdenye.

sutun tu bini 3dlm forum je,,tgk la sikit lagi dia upgrade jadi 4,,
dia ada 18 syarikat,tukang kutip cek kat mydin

mak_wa95 replied at 6-5-2015 01:55 PM
hikhikhikhik.........

orang kata,kalau 2 ributtaufan,kalau dah 3,masing nak berebut balik...

err sy xnk tahu la pasal dia tuh...huhuhu biarkan je la dia nk jd ape pon..

da jauh menyimpang da topik kita nih cik makwa weh

Sagoo replied at 6-5-2015 02:03 PM
err sy xnk tahu la pasal dia tuh...huhuhu biarkan je la dia nk jd ape pon..

da jauh menyimpang  ...

hahaha..tuan rumah stresss,kita dok OT pulak.....

thread borak awak dulu rasanya xtutup lagi kuttt...

Follow Us
mak_wa95 replied at 6-5-2015 02:05 PM
hahaha..tuan rumah stresss,kita dok OT pulak.....

thread borak awak dulu rasanya xtutup lagi ku ...

sy pon da tinggalkan thread tu..xtau pi mana dah

Sagoo replied at 6-5-2015 02:43 PM
sy pon da tinggalkan thread tu..xtau pi mana dah

hihihihi lama sangat dah....

nanti tunggu spammer kelapa dara tu up balik,ada la..

Saya bersimpati dengan masalah yang Siti hadapi. Memang stress sbb masalah yang tak tahu bila kesudahannya. Biasanya kita mahu masalah cepat-cepat selesai dan semuanya kembali kepada keadaan asal.

Berdoalah banyak-banyak minta Allah lembutkan hati suami. Hanya Allah yang mampu mengubah hatinya.

Jika Siti lihat semula kehidupan dulu, masa awal-awal perkahwinan dan gambar-gambar perkahwinan, tentu rasa sedihkan sebab dia insan yang pernah Siti sayangi suatu masa dahulu, tetapi kenapa sekarang rasa cinta dah tiada dan ditukar dengan rasa benci.  Jika inginkan rasa cinta semula, perlukan pengorbanan dari kedua-dua pihak. Dua-dua kena mengalah dan menerima kelebihan dan kekurangan pasangan seadanya, seperti di masa awal-awal perkahwinan. Apa kata Siti yang mulakan pengorbanan, cuba menyayangi suami Siti semula. Layan dia dengan baik, gunakan bahasa yang lembut dan cuba bermanja dengan dia (walaupun rasa janggal). Kadang-kadang tak rugi kita mengalah asalkan kita menang akhirnya. Pada satu masa yang baik, berbincang dengannya untuk sama-sama merubah environment yang tidak manis kepada yang lebih baik. Tentang urusan kerja rumah, saya rasa ada caranya untuk meringankan tugas. Kena pandai mengurus dan menyiapkan kerja rumah dengan cekap. Saya dulu pun tak pernah ada maid, entah macamana saya survive, tahu-tahu anak dah besar dan sekarang saya dah boleh goyang kaki...hehe. Dulu seminggu sekali saya gosok baju menimbun (semua sekali untuk 5 org ahli keluarga saya). Kedai makan pun tak banyak masa tu, jadi setiap hari saya memasak, walaupun saya bekerja. Selagi larat saya buat. Kini saya byk relax, baju husband pun saya hantar ke dobi untuk iron, makan pun kalau malas nak masak, makan di luar saja. Baju anak-anak mereka gosok sendiri. Bilik air tu selalu pesan dengan anak-anak sambil mandi tolong bersihkan sikit-sikit. Anak-anak boleh di train untuk sama-sama bantu buat kerja rumah.

Saya ada baca buku bertajuk komunikasi intim tulisan ainon mohd. Saya rasa kandungan buku tersebut bagus untuk dijadikan panduan dalam menangani masalah komunikasi suami isteri. Berusahalah untuk mengubah kehidupan sekarang kepada yang lebih baik.  Hidup bukannya lama sangat untuk kita sentiasa bersedih. Namun jika semua usaha telah siti lakukan tetapi masih gagal, saya rasa Siti seorang yang kuat dan tabah untuk mengharungi hidup dengan anak-anak. Mungkin tiba masanya kena buat pilihan juga.

Saya harap ada penyelesaian untuk masalah Siti. All the best..

Rate

1

Edited by Siti_Ahmad at 6-5-2015 09:47 PM
Irisha replied at 6-5-2015 04:51 PM
Saya bersimpati dengan masalah yang Siti hadapi. Memang stress sbb masalah yang tak tahu bila kesu ...

Salam Puan Irisha,

Terima kasih atas cadangan. Hm..bukan saya tak mencari bahagia tapi titik kesamaan tu masih belum tiba walau usia perkahwinan masuk tahun ke 10 tahun ini. Rasa bagaikan tidak percaya masih bertahan walau saya rasa banyak dilambung ombak..tp pada saya seakan sukar nak berpisah tanpa alasan yang kuat, sebagai contoh kalau suami curang (ber***) atau nak kahwin lagi satu (hihihi)...banyak masa saya akan menangis, lupa, teruskan hidup...
buat masa sekarang, lebih banyak berdiam dan jalankan tanggungjawab masing-masing....

kalau selepas tempoh silent mode saya, contoh berborak biasa dengan suami, nanti akan datang masa yang suami buat lagi..contoh mengkritik sesuka hatinya....kalau saya berdiam, suami akan sedikit alert dengan friction yang ada (the barrier that I build), so that he wont intrude into my space as he pleases.......

Kami ni pasangan seperti anjing dan kucing...keadaan akan sedikit "tense but in controlled" kalau kami berjauhan..buat hal masing-masing....
Macam pagi tadi, ada hal lagi...saya bangun buka lampu bilik tidur, (suami masih nak tidur),anak anak mandi dengan si kecil..lepas tu, si kecil menjerit tanak disabun..suami marah si abang 7 tahun kerana biarkan adiknya mandi tanpa disabun dengan memanggil *IAL..sedangkan masa tu saya sdg seterika baju derang sekolah...bg saya, just amik baby tu, dan mandikan....sbb kacau dia nak tidur (pukul 645).....

i stop my ironing, bathe the baby, ask them to siap cepat and get into the car (saya pn belum mandi), pegi kedai cari air kotak, dan makan kuih tepi jalan je dalam keta....and leave him alone in the house to have his single life....all by himself.....

i wonder kalau ada perempuan yang boleh stand by him? saya tpaksa sampai ke tua, sebab i'm married to him and dia jalankan juga tgjawab kpd budak budak, sediakan umah dan kelengkapan dalam rumah...(his part)....

sebenarnya saya bosan juga dgn perangai dia..tapi hanya allah yang boleh mengubahnya...kdg kdg kalau on the road, sumpah seranah maki maki org yang bawak keta mcm siput atau kesalahan lain, at the same time, dia pon wat salah....'

so everything that comes from his mouth, I take for granted cause he does not set the right things himself......
saya pon bukannya bodoh nak terima apa saja..so saya akan diam diri, banyak SABAR, buat kerja saya, urus anak-anak, ..
saya rasa itu yang terbaik..tapi sebenarnya tak tahu apa yang terbaik....
entahlah....rasa untuk disayangi suami, dibelai, dimanja semua tu dah terpadam...kdg kdg sunyi juga..)..tapi nak buat cemaner...hanya anak-anak tgeman berbual dan penghibur hati saya...begitu juga dia agaknya..suami pon sunyi juga kot....

terima kasih skali lg atas saranan...

Siti_Ahmad replied at 6-5-2015 09:46 PM
Salam Puan Irisha,

Terima kasih atas cadangan. Hm..bukan saya tak mencari bahagia tapi titik ke ...

I've started to feel like your husband is too much crossing the border, he is so damn cold hearted and cruel. Im thinking that you should reconsider of living with him for your entire life. I takut u akan alami depression atau sakit mental nanti, siapa nak jaga anak2 u kalau u sakit. Please dear..fikir dalam2. Panggil anak2 dgn perkataan sia* sangat melampau. I yg baca pun rasa sakit hati.

Siti_Ahmad replied at 6-5-2015 09:46 PM
Salam Puan Irisha,

Terima kasih atas cadangan. Hm..bukan saya tak mencari bahagia tapi titik ke ...

Saya faham, bukannya mudah untuk memperbaiki keadaan. Hanya orang yang mengalaminya sahaja yang tahu betapa peritnya situasi. Cuma saya terfikir, jika komunikasi yang menjadi masalah, mungkin boleh cuba untuk improve teknik berkomunikasi. Kita memang susah untuk merubah orang lain, tapi kita boleh mulakan dengan diri kita. Saya rasa suami dan isteri masing-masing perlukan perhatian melainkan jika dia sudah ada yang lain dan tidak kisah dengan perhatian di rumah. Nampaknya suami you juga kurang menghargai apa yang Allah kurniakan kepadanya (isteri dan anak-anak yang comel). Mungkin dia akan tersedar bila you dah pergi dari hidupnya. Ambil masa dan berfikirlah apa yang tindakan yang terbaik untuk you dan anak-anak, jika boleh perbaiki, cubalah untuk perbaiki, jika tidak terpulang kepada you untuk buat keputusan. . Kadang-kadang hidup sendiri jauh lebih bahagia (tambah lagi you berpelajaran tinggi, tentu ada kemampuan). I harap you tak ikutkan sangat rasa tertekan dengan sikapnya demi untuk kesihatan you dan kesejahteraan anak-anak. Take care.

Rate

1

Siti_Ahmad replied at 5-5-2015 08:29 PM
Awak ke tu Arynna..cantiknya...comel comel gini suami pon garang juga yer....hari ni kena marah la ...

eh bukan la.. tu kembar sy hehehe...
pic tu ramona zamzam la kak.
laki nak perangai buruk dia bukan kira kita cantik ke x kak oii..
selagi akak boleh tabah dan sabar akak lalui la dgn redha..

Kesian kakak...but my life pun lebih kurang same jugak...

Husband suke cari gaduh dan keluarkan ayat2 rude bila gaduh tak kira depan anak ke..

Saya faham akak tulis kat sini pasal nk release beban yang ada,at least jumpa juga yg senasib kan...

Sy pun mcm akak la..cuma beza rumah kami and everything semua share...malahan sy byr lagi byk drp husband..

Sy pula memang jenis menjawab...and I just don't know how to stop...

Sy pun rase stress lagi pula sejak kawin dah takde best friend..pun tak suka nk bercerita to adik or mak..they knew jugak ckit2...tp byk sy simpan ja..

Sy divert my attention dgn buat kerja opis...pastu kalo duk umah sy duk layan budak2..ajar baca,ngaji semua...

Husband sy mcm suami akak tak suke part time cleaner and maid....katanya tak percaya and menyemak dlm umah etc...

Cumanya sy jadik tak larat, pun ade gak perasaan serabut and malas dtg..'me' time takde...gi jamban pon anak2 duk ketuk pintu kan....basuh baju hari2..hari2 lipat semua...pastu kekdg tak sempat masak..makan luar and sy byk jugak selalunya...at the end ckp kita tak buat ape2 pun..tak masak la etc2..

mmg bikin marah la...mulut mmg bisa   ......bangun pepagi,anak 3 org sy setelkan...hub  bersiap je,pastu tolong angkat beg anak2 masuk kete...

Cumanya sampai satu tahap, sy panggil juga part time cleaner...dan husband terpaksala setuju...lepas tu die sedar kot,sebab die tk byk tolong,so dia byrkan cleaner tu...

And this year,pasal babysitter kami berhenti mengejut (hantar umah org),kami kena gak cari maid walau husband tak suke...sekarang maid dah ade..tugas sy memasak shj hari2....cuma bab bertekak ,still juga gitu...sebab dah jenis dia kot...

Cuma pesan sy,bykkan berdoa...sy kekdg bila rajin,solat mlm2,minta hati husband lembut...

tp bila dia marah,sy still rase wasted..dgn kerja yg sy ade sekarang,saya mampu je sara anak2...cuma di KL ni risau nak duk sorg2

Rate

1

posh88 replied at 12-5-2015 11:30 AM
Kesian kakak...but my life pun lebih kurang same jugak...

Husband suke cari gaduh dan keluarkan a ...

salam..
sekapal le kita..akak pon share share jugak ...anak dari kecik, sekolah, duit belanja sekolah...tu pon da seribu lebeh tiga org,...ngan makan lagi...suami bayar umah..hari tu gaduh, suami kata kalau apa apa jadi dia amik anak...weh banyak cantik..dr kecik akak jaga,..akak kata anak akak punyer..nak amik rumah, amik ler..duduk le seselesa mungkin....

biarlah akak menyewa ngan anak anak....huhu...skang pon akk banyak diam jer...wat le apa pon....untuk anak-anak..habes duit pon untuk anak anak juga...tapi tak mampu amik maid kot..skang kan mahal....lagi pon umah ni umah suami..kita tak boleh sesuka hati buat keputusan..nak space letak brg kita pon dia bebel...bg akk, akk menumpang je kot selagi masih bergelar isteri...

takpelah...biarlah Allah yang tentukan terlebih terkurang...
ada suami cenggini, anak makan biskut atas sofa pon kita takut...nanti nampak le serdak serdak..kita yang kena bising...
suami akak slalu balik malam, dalam sembilan lebeh ke sploh..akak lebih suka brkurung ngan anak anak lam bilik...kol 9 suh derang tidur....
biarlah suami duduk setenang tenangnya..takde sapa kacau....

Siti_Ahmad replied at 12-5-2015 11:44 AM
salam..
sekapal le kita..akak pon share share jugak ...anak dari kecik, sekolah, duit belanja sek ...

Betul la kak...sy pun tak di benarkan simpan buku zaman sy belajar..menyemak katenye...semua benda nak buang....husband kata sy suke simpan brg tak berguna. Byk menda lah yg kene buang dak bakal di buang.

Kereta sy nak beli,kena ikut citarasa husband walau duit saye.Sy stress.

Drp kecik,belajar pandai,semua org suke sy..sy paling comel dlm family..sy dpt acholarship sampai master..dan sy pilih husband,yg paling handsome dlm kwn2 saye..tp akhirnya ape sy dpt,byk sgt stress ,early 30s muka dah wrinkles,tak cntik langsung..parent kalau boleh tknak dtg my house,same gak ngan adik2..sebab tk suke kat die..

Yg asyik dtg adik2 die je la..ape jadi hidup sy when i am 40s...still same jugak keee....  

posh88 replied at 12-5-2015 12:06 PM
Betul la kak...sy pun tak di benarkan simpan buku zaman sy belajar..menyemak katenye...semua benda ...

Awak umo baper skang?..akak pon tatau lah akak leh tjebak ngan suami yang garang tu...akk pon anak bongsu, kira"cedik" le juga (eh perasannya)...dr kecik sampi uni..top student ('kerek lagi')..tapi bila umah tangga, hidup stresss ma..kiranya dari kecik sampai umo 25 thn zaman hepi..sumer smooth..bila kawen amik kau.....caca marba..nanges..gaduh...cuma tak mental jer...cuma skang amik phd, bertahan..sebab ini perjuangan.....
banyak kalu dah nak lari dok asrama..tapi mengenangkan anak anak nak ke sekolah...hadap jugak idup ni.....takut anak anak tak terurus....

memang suma tak kena..letak barang kita je..dia bising...akk anggap akk cam penyewa je kat umah ni..

suami la ni enginerr....tapi BM amik 3 kali...ada diploma...dia kata degree....bukan nak merendahkan suami..tapi he is WAY TOOO GARANg dgn akk yang sensitif ni....
TAK MASUK, better diam..kalau akk nak rasa civilised conversation, better BALIK KG, NGAdap mak, adik beradik..baru rasa senonoh skit hidup....
akk rasa dari background..keluarga dia agak KASAR....

akk pon da rasa tua sgt sgt..stress sbb Hidup dgn pasangan gini....macam tak terurus...

Tapi akk rasa kita kena develop diri kita...majukan karier....buat keje besungguh....bukan nak show off..tunjuk kita still have pride in ourselves..we can live withot them...

akk slalu balik kampung ngan anak anak, ke mana mana..rasa macam "JANDA" jer....tapi Kita Boleh...

Bukan nak cari salah suami, kita pon banyak salah...tapi keadaan sekeliling kita yang menjadikan kita buat salah..(pasangan lah dalam kes ni)...kalau nak berjuang, kena kuat..kalau tak pon, niatkan hidup untuk anak-anak je...setiap hari akak pastikan urusan anak anak siap, kehendak, keperluan sekolah, kalau nak kuar jalan, bawak derang sumer...kdg pegi taman, gi kfc, huha huha dengan derang...
tinggal ayah kat umah....(bagus betullah akk ni...)....bukan apa..nanti ke mana mana, ada je yang sakit hati..anak kena marah la..anak tak behave la....
why so rigid??...

arynna replied at 9-5-2015 08:05 AM
eh bukan la.. tu kembar sy hehehe...
pic tu ramona zamzam la kak.
laki nak perangai buruk dia bu ...

Oh ya ke....takper..awak pon cantik dan comel..

Assalamualaikum...kak siti(sy panggil kak siti yeee)penat sy mengejor luahan akak nih..sy x sekapal ngn akak tp kadang2 ade gak la suami bersikap mcm tu..kadang2 kite balik keje tak rehat terus wat keje umah..penat pon x hilang lg..tp suami blh wat dono jek..apetah lg nk tgkkan anak2..penah gak sy tgh wat keje pastu dgr anak wat bising kt dapur..siap si kecik dok bwh singki main sampah..tp ble tgk suami asyik ngn enset die..(die x curang ye..sibuk membace..)hihihi...kadang terlepas gak ckp ibu kt dlm bilik dengar bunyi bising2 ni..pastu bru la die kelam kabut..

kalau dlu die rajin nolong idai kain n wat keje2 lain..skng ni sy pon tgk die macam lemau jek..ble sy tgh angkt bakul kain y berat2 tu marah sbb x mntk tlg die..tp die selalu komplen bab kemas2 brg..brg y die nak bile cari x jumpe..padahal sy dh ltk tmpt y septtnye..bab tu la y selalu wat sy marah..kadang2 die y gune tp ltk tmpt lain..kite gak yang kene..

bertabah la kak..sy pun mcm akak..seme bende nk buat sbb pd sy,sy x percaya pd org lain suami sy sendri..hahaha..klu die memasak dapur x kemas..berselerak..baju kotor die cume mskkan dlm mesin x tlg basuh..kirenye alih2 kite gak y kne wat..hihihi..bertabah ye kak..