CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lunassp

Shylla Hamzah Dihentam di FB Gara2 MCD

Knowlee posted on 30-12-2012 07:03 PM
aduyai...aku meluat giler dengan orang-orang yg kepoh kutuk orang tak boikot McD. kalo sungguh sgt l ...

sama la aku pon ada sorang kawan kt fb y dok pung pang pasal boikot mcd kt fb...
dh la ayat cam dia aje yg bagus...siap ckp isteri dia tgh tgk2 produk mane yg nk diboikot
konon tak dapat banyak cket pon jd...
boikot je la sume dh alang2...
ni nk main pilih2 plak...
dia pon pengguna tegar fb yg konon nye dia guna nk melawan yahudi...
hak tuih...dok update status sndiri ada la...

dahliateck posted on 30-12-2012 06:35 PM
laju tred ni jalan

thread laju katanya? thread siti musliha dulu lagi laju uols..celah gigi sapa shila ni ada aura.....org menyampah ada lah!

annehuda posted on 30-12-2012 08:55 PM
heran la aku ngan org malaysia ni.nk boikot mekdi je... mekdi yg member peluang pekerjaan kpd beribu ...

boleh nyatakan ke fb bayar berapa percent ke israel?

AppropriateNick posted on 31-12-2012 12:16 AM
thread laju katanya? thread siti musliha dulu lagi laju uols..celah gigi sapa shila ni ada aura... ...

byk hokey tred sheols, gila xde aura

rebecca_nur posted on 30-12-2012 08:54 PM
Aku tk mampo nk boikot semua..tp aku dh boikot few products yg disenaraikan di atas selama 5 thn.... ...

i suke komen u....sgt bernas...aku mmg xboikot tp aku xmakan mcd sebab aku xsuke mcd..maknanya..mana boleh elak..kite elak....ingat x komen afdlin lepas die balik dri gaza?

dahliateck posted on 31-12-2012 12:20 AM
byk hokey tred sheols, gila xde aura

oh.noks...zaman tekno ni lama dh berakhir*

Follow Us
Ummah felda pprt moslems sunni sahaja yg gigih dok boikot sana sini ikut musim dan trend. Sangat melucukan pabila tgk ummah yg konon nak boikot ini. Semacam bimbo pprt sangat.

ummah palestine bukan semengah mana pun, Selayak nya lah dengan bala yg menimpa mereka. Sesungguhnya tuhan Allah itu adil dan saksama.

Kebanyakan dari mereka takde bukti pon mcd salur duit ke israel

gigih sangat nak boikot mcd tapi kfc,burger king makan jugak..oh mungkin kfc & burger king tu dulu2 je perlu boikot..2012 punya boikot hanya utk mcd je..ceh!!

melonmadu posted on 30-12-2012 07:24 AM
Kat mcD kt runah aku ni ada tampal notis. Katanya mcD msia tk terlibat dlm segala kegiatan  politik  ...

still terlibat indirecly sebab sebagai franchisee, semua chain McD di seluruh dunia perlu membayar peratusan, kira mcm royalti kpd McD Corporation bg setiap produk yg terjual
pemegang franchise McD di msia tidak terkecuali & bayaran yg diterima dr pemegang franchise ini juga akan termasuk dlm jumlah wang yg disumbangkan oleh McD corp kpd tabung utk membiayai aktiviti zionist

now back to this boycott issue
kita kalau nak boikot kena ada ilmu & kalau taknak boikot pon LAGILAH kena ada ilmu supaya apa yg kita memilih utk TIDAK BUAT itu tidak akan menjadi punca kita tersesat

kempen boikot barangan yg di initiate oleh inminds ni BUKAN semata-mata kerana ianya adalah product keluaran company yg dimiliki oleh yahudi. in fact, ada antara product yg tersenarai bulanlah dimiliki oleh yahudi
tapi ianya adalah kerana peratusan hasil jualan product tersebut akan didermakan kepada tabung sokongan utk aktiviti zoinist yg antara lainnya akan dibelanjakan utk membeli peluru, senjata & peralatan ketenteraan lain yg digunakan utk membunuh rakyat palestine & merampas tanah mereka

so bila kita beli product tersebut, ini bermakna wang yg kita belanjakan itu turut menyumbang ke atas pembunuhan rakyat palestine

and bagi mereka yg dengan takburnya membodoh & mempersendakan mereka yg memilih utk support kempen boikot ni, renungkanlah kisah burung hud hud & keldai bilamana Nabi Ibrahim dijatuhkan hukuman bakar oleh Raja Namrud

burung hud hud yg kecil gigih terbang berulang alik mengisi paruhnya yg kecil dgn air utk memadamkan api yg membakar Nabi Ibrahim
makhluk lain yg berada disekelilingnya memerhatikan dgn sinis perbuatan burung itu & keldai yg mejadi pembawa kayu api yg digunakan utk membakar N.Ibrahim telah bertanya "buat apa kau penat penat berulang alik mengambil air sedangkan api yg membakar N.Ibrahim tidak akan terpadam?"

lantas burung pun menjawab "memang ianya tidak akan memadamkan api tersebut tapi aku lebih takut kpd Allah krn Allah akn menyoal aku nnt, apakah yg telah aku lakukan utk agama Allah & Allah tidak akan bertanya samada aku berjaya memadamkan api itu ataupun tdk"

rentetan dr peristiwa tersebut, keldai yg jadi penyumbang utk memarakkan api yg membakar N.Ibrahim telah ditakdirkan utk menjadi ahli neraka & maka dgn sebab itu jugalah umat Islam diharamkan dr memakan daging keldai

so jika kita ambil iktibar dr kata2 burung itu utk kempen boikot ni, Allah takkan tanya kita apakah yg telah kita buat utk menghentikan serangan regim zionist laknatullah terhadap rakyat palestine, tapi Allah akan bertanya, apakah yg telah kita lakukan bg membantu saudara seagama kita yg telah ditindas?
adakah wajar jika jawapannya ialah kita telah menyumbang utk membeli peluru & senjata yg digunakan utk membunuh mereka?

keputusan ditangan anda. anda boleh memilih utk menuruti langkah burung hud hud atau langkah sang keldai yg akhirnya membawanya ke neraka. Naudzubillah Last edited by cupin_cipin on 31-12-2012 02:48 AM

Rate

1

santubung posted on 30-12-2012 10:10 PM
tu la ... kekonon perasan mulia & fb tu keluaran malaysia

omghijk.........z
your ignorance is killing me

please read my pervious post for clearer picture of the boycott campaign

and for your info, list product boikot yg ko paste tu is outdated
banyak product yg dah dikeluarkan dr senarai tu lama dulu sebab company2 tersebut telah mengubah polisi & mengambil keputusan utk tidak lagi menyumbang kpd tabung aktiviti zionist akibat merudumnya pendapatan mereka kesan dr kempen boikot yg  dilancarkan inminds itu

ni list terkini as at 2012

Rate

1

cupin_cipin posted on 31-12-2012 02:38 AM
omghijk.........z
your ignorance is killing me

akupn dah lma x mkn mekdi..rasa mcm bsalah je. nak sebut pn something wrong feelling gitu

cupin_cipin posted on 31-12-2012 02:20 AM
still terlibat indirecly sebab sebagai franchisee, semua chain McD di seluruh dunia perlu membayar ...

Takpalahh wakk..hak memasing.. ramai umat islam yg ignorance skrg ni... Suh boikot semua tk blh boikot sekerat.. Bangang punya statement...

susah kan umat kita nk melepaskan nafsu serakan nak makan McD ni... banyak lagi pilihan

rebecca_nur posted on 30-12-2012 08:54 PM
Aku tk mampo nk boikot semua..tp aku dh boikot few products yg disenaraikan di atas selama 5 thn.... ...

yep boikot yg mana kita mampulaaa, lagipon banyak pilihan selain dari mende yg diboikot... nak ngan x nak je.. sebab tu Israel mampu jadi raja segala raja negara dgn ekonomi x seberapa tp tajaan yg dia dapat untuk membangunkan negara tu ntah2 setengah je dari umat islam sendiri kan? so what Mamat greenberg tu xde, kita tatau agen israel mana yg menggantikan dia.. setakat McD buat charity? x luak manapon pada mereka, buktinya keliatan umat Islam di negara2 yg susah nak memboikot produk mereka, dah nampak taktik berjaya Bani Israel yg dikatakan bijak tu..

bukan shilalat yang ada aura, mekdi yang ada aura

lantak dier la nak mkn mcd...

mekdi memang sedap.....

yipun_78 posted on 31-12-2012 07:39 AM
yep boikot yg mana kita mampulaaa, lagipon banyak pilihan selain dari mende yg diboikot... nak n ...

Yer Yip...aku nih pantang org aniaya budak budak , org tua dan binatang..Sejahat jahat org palestine(spt kata org tu),  kenapa mesti buat kat kanak -kanak? Aku tk mampu nk p gaza ..tk mampu nk derma lebih lebih.. SEBAGAI ORANG ISLAM, aku buat yg terdaya..Benda ni tk pernh habis..tp apa salahnya kita boikot apa yg patut..Org kapir pulak yg beria suh boikot..Boikot produk yahudi yg menyumbang ke arah ni jer..bukan semua profuk.. Itu pun bising.. Dok marah org condemn yg tk boikot mc d. Habih yg boikot tp sekerat sekerat pun korang tk yah nk kondem jugak lahhh..Tk nak boikot sudehhhhh..jgn dok hina org yg boikot...

And untuk list terbaru, aku dgn bangga dh tk menggunakan 90% produk di atas..

Br tau coach pun terlibat..tk leh dah nk order coach kot online..

ish lantak dia la nak mkn mcd pun...
yg ko rang melalak boikot mcd ni..btul2 boikot ker..ker saja wat kecoh2 ..kdg2 rmai yg ckp x srupa bikin pun..kat mcd tu penuh jerk ngan org
tu smua hak indidvidu..ko rang yg kutuk2 ni dpt pahala berganda ker..