CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Momo_Elly

[HIJAB BEST]The Haunted Mansion [ koleksi kisah seram aku ]

ada satu lg thread pasal hantu cermin
lepas org kata harap tt bukan cik es...trus thread tu senyap
cik es ke dia? hehe

alieyrina posted on 13-10-2013 02:33 PM
Haa aku lum setel ngan kes cik es tu..sbb aku dulu x leh baca benang yg dia kantoi tu..

Setiap ka ...

Please laa, nak tahu, apa kes cik es? Dok baca merata org ckp pasal cik es ni

rebecca_nur posted on 14-10-2013 10:20 PM

Ang search ja taip cik es dlm cari ni..kuaqla benang dia..tp based on org cerita lah...tred betui mod lempaq dah

Ooohh ini rupanya momo elly. lama saya tunggu awak bukak benang.. akhirnya awak keluar jugak yee..

Memang benar, kalau melibatkan perkara ghaib ni, apatah lagi di situasi awak sendiri, tak ramai yang mengalami nya, dan pasti ramai tak mempercayai nya. Yes, memang ramai percaya, percaya sebab ramai jugak yang lurus untuk percaya sebulatnya setiap yang mereka baca. Ramai jugak percaya sebab mereka percaya betapa luasnya ilmu allah ni untuk kita capai dek akal. Ada yang ragu, dan akhirnya percaya kerana adanya ilmu baru di dada.

Tapi ada jugak yang tak percaya, kerana memang tiada kepercayaan atas perkara sebegini. Ramai jugak tidak percaya, sekadar mengganggap hiburan semata. Dan segelintir yang menolak habis-habisan samada bertentangan kepercayaan mahupun ...... tersasar pandangan pada keluasan ilmu allah yang maha agung.

Ramai yang begitu, tapi tak ramai yang begini, seperti awak. Teruskan penulisan. Semoga boleh dijadikan pengajaran dan iktibar buat kita semua, sekarang dan masa akan datang. Amin.

Terima kasih, muncul.

rebecca_nur posted on 14-10-2013 10:20 PM

I SR jew...tp ada gk baca stry cik es tuhh...syokkk hbs...tp xtau sbb apa dia benti stry..n sana sini ckp dia tipu....huhuhu..

# kamsia2... Hehehehe #

LappyHappy posted on 15-10-2013 12:35 AM
I SR jew...tp ada gk baca stry cik es tuhh...syokkk hbs...tp xtau sbb apa dia benti stry..n sana s ...

Aku tak abis baca pun cite cik es tu.. sebab untuk first part tu aje dah aku cium bau bau yang kurang menyenangkan kat situ.. huhuu..

Follow Us
aerolz posted on 15-10-2013 02:03 AM
Aku tak abis baca pun cite cik es tu.. sebab untuk first part tu aje dah aku cium bau bau yang kur ...

Aku bca tred 1 tu smpai hbs la..tp msa tu aku x dftar lg..just baca2 je..sbb aku xtau lak ada forum2 ni ..nmpk sgt aku ttgall jett...hahahaha..

Msk tred 2 aku smpat baca sikit ja..last2 dia mcm angin2 n marah2 sbb ada org pm2 dia..jd dia xnk update stry..jd kisahnya aku igt dia stress la sbb org dok push2 dia..tp bila ada baca akak2 abang2 otaii citer..ooooo bru aku tahuu...

TP stry dia mmg bawa aku msk dlm dunia beliua oooo.nsb la aku SR ja..x daftar lg..lau x ,mau mroyan agaknya kot..kikikiki..tp angaplahh skdar hiburan sja bak kata DJkc Mj12.. Hehehe...

Aerolz.. Ang x tdoq ,bakaq lemang ka...???

LappyHappy posted on 15-10-2013 02:10 AM
Aku bca tred 1 tu smpai hbs la..tp msa tu aku x dftar lg..just baca2 je..sbb aku xtau lak ada foru ...

Huhuuu.. Kesian.. Aku pun kesian jugak tengok ramai jugak la forumer meroyan pasal dia.. tapi aku tak dapat la nak meroyan sama sebab aku tak baca abis pun benang dia.. and malas nak amik tau.. kikikii..

Hah? Bakaq lemang hang kata?? Hang buat aku sedih lagu tu.. Aku dah 3 hari makan megi dengan roti je sebab kedai sini tutup.. asal student balik je, semua kedai la tutupp.. Kondo ni pun sunyi semacam je.. Takbir raya pun aku dengar sayup2 je tadi.. Sob sob sobb..

Aku tengah mengait benang nihhh.. kikikihhh.. ko lak pesal tak tidur lagi?? takkan termenung mengenang nasib tak balik raya kot.. kikiii

aerolz posted on 15-10-2013 02:27 AM
Huhuuu.. Kesian.. Aku pun kesian jugak tengok ramai jugak la forumer meroyan pasal dia.. tapi aku  ...

Aku pon bru pas makan megi cup nih..hahahaha ..lapaq sguh time nih..hbs smua tred aku belek2 smpai dh 2 3 kli aku baca...aku dok ang update stry kt benang ang la..pminat setiaaa nih..hahahaha..

Tkenang2 tu kt uma parent aku sbb xdpt balik..housemate semua p mna xtau..nsb la roomate aku ada dok men game..xla ksunyiAnnn ku rasa...

# nih gerenti ,esok org raya aku kbabommm ataih tilam lg #

LappyHappy posted on 15-10-2013 02:35 AM
Aku pon bru pas makan megi cup nih..hahahaha ..lapaq sguh time nih..hbs smua tred aku belek2 smpai ...

Hahaa.. Sudah OT kita ni, Kat rumah orang lak tu,, hahaha.. itu la pasal.. aku pun begitu la nampaknya.. esok mesti terbongkang time orang takbir raya.. awat ang tak balik?? penang dekat je,, lain la aku ni,, nak kena rentas laut bagai,,, huhuu..

ahhh sudahh,, back to the topic.. tt ampunn..

aerolz posted on 15-10-2013 02:45 AM
Hahaa.. Sudah OT kita ni, Kat rumah orang lak tu,, hahaha.. itu la pasal.. aku pun begitu la nampa ...

Hahahaha..okehhh..aku mo pecut uma ang skrg...adehhh...mampus kna marah nihh..maaapppkn kamiii..maaappkan ka..kaa...miiii..

k_a_a posted on 5-10-2013 06:34 AM
Saya ada pengalaman hampir serupa...  Ibu saya dikebumikan pada waktu lepas asar.. ke-esokkannya s ...

sama macam kes jiran saya,,jiran saya ni baru meninggal dunia..arwah ni kawan baik kepada abah saya..macam kamcengla..pastu dalam seminggu lepas meninggal tu, isteri and anak arwah datang umah..suruh abah terus terang, arwah ada hutang ke..abah cakap, xbanyak pun and abah dah halalkan..tapi anaknya nak jugak bayar sebab katanya arwah datang dalam mimpi and suruh tlg bayarkan hutang tu. mungkin dia xtenang disana..so, sama2 la kita beringat jgn suka berhutang dan menagguh2kan hutang..

Kelebihan TT ni sama ngan senior aku masa blajar kat U dulu. Terbuka hijab masa umur 16 tahun kat sekolah asrama penuh. Macam2 aku dengar kisah dari dia, siap bleh tanya lagi time borak tu, ada x hantu time tu. Hihihi

Then lost contact 3 tahun sebab senior tu dapat sambung blajar ke jepun. Dapat jejak kasih balik, rupa2nya dia kena hantar balik malaysia sebab time kat jepun, dia pi cite kat lecturer dia bleh nampak hantu, terus diagnose schizophrenia (betul ke ejaan ni?). Kesia tul. Sempat senior aku cite, hantu kat jepun lagi ngeri, mcm mana ngeri tu x tau la.

nasib baik hijab Vam dh kene tutup....dulu kecik2 arwah mak kater vam cuker citer benda2 yg org x leh nampak.... ... kecik2 kiter mane tau benda tu hantu ....kan..... walaupun skang boleh nmpak skit2.... harap2 x terbukak sepenuhnyer ....mau x tenang jiwa raga

alieyrina posted on 13-10-2013 02:33 PM
Haa aku lum setel ngan kes cik es tu..sbb aku dulu x leh baca benang yg dia kantoi tu..

Setiap ka ...

benang dia kantoi yg mana?
setahu ak dia ade wat panggilan telefon misteri 2 tapi separuh jalan je kan?

LappyHappy posted on 15-10-2013 02:10 AM
Aku bca tred 1 tu smpai hbs la..tp msa tu aku x dftar lg..just baca2 je..sbb aku xtau lak ada foru ...

nape dgn cik es yg otai2 citer???citer la weyh. ape yg kantoii?

Momo_Elly posted on 14-8-2013 09:21 AM
Maaf semua.. Janji nak update semalam tapi abah ajak memancing pulak. Last2 dapat anak gelama je 3 e ...

Sdey nye cerita ni

myfish posted on 17-10-2013 03:34 PM
benang dia kantoi yg mana?
setahu ak dia ade wat panggilan telefon misteri 2 tapi separuh jalan j ...

Ang type ja cik es kat search sana..nanti kuaq  la a few benang pasai dia..ang klik la..drp org cakap2 kat sana pun bleh paham dia kantoi kat mana..

myfish posted on 17-10-2013 03:38 PM
nape dgn cik es yg otai2 citer???citer la weyh. ape yg kantoii?

Hahaha.mana la aku tau.  Aku pon SR / newbie je... Huhuhuhu

alieyrina posted on 17-10-2013 04:56 PM
Ang type ja cik es kat search sana..nanti kuaq  la a few benang pasai dia..ang klik la..drp org ca ...

aku search tulis cik es tp tkde huhuhu