CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

seramnye...gigil2 aku baca cite korang

Sek 2 ni memang misteri..aku listkn tempat misteri

1. Yang seperti korang tau umah sewa 50inggit(aku tak tau yg mana satu).
2. Umah tinggal dekat Wet World(penah masuk dlm cter pemburu hantu).
3. Pompuan mati kat Kolej Meranti.
4. Gereja Santa Maria(satu2nye gereja kat S.Alam)...yg ni sensitif ckit...

Ada spe2 yang bleh tambah...

1st time aku dgr ada gereja kat s.alam. Area mana? sec 2?

164# zull4rs

Yup...kat Sek 2..belakang umah yang berhadapan dengan hotel uitm...aku pun tak tau dulu sampai la satu ketika aku ngan member aku jln2 kat sek 2 hari jumaat time maghrib... Ktorang memang dah plan nak cari tempat tu sbb ada beberapa cter misteri yg berkait dengan uitm ngan gereja ni..dan kebetulan masa ktorang tgh cari derang ada aktiviti kat situ...

Aku tak nak cerita byk2 pasal benda ni sbb sensitif sgt...

yalah xpenah dgr n xpenah nampak pun ada gereja kat situ...penasaran nih..

aku dulu slalu wat keje kat perumahan sec 2..
ada gak jumpa 2 3 umah kosong..
sape2 dok s.alam n rajin mintak tolong tepek gamba umah2 yang disebut2 itu...
tengkiuu..

Follow Us
136# princesscancer

ayyokk....ko tengok ke gambo tu?
ke adik je yg cite?
tp bagus gakla adik ko pi snap gambo dulu,
buatnya dh sewa pahtu dia main blink depan mata..
lagi haru....
chicmushroom Post at 1-4-2010 17:19

sori lmbt reply, keje byk xsmpat msuk.. gmbr lom dpt lg.. tgh pjuk2.. tp.. aku ni pun bkn jnis brani sgt pun...tkut ooo nk tgk gmbr2 camtu.. seremmm. adik n kengkawan dia dok sbuk cari umah swa, n kengkonon nk cari umah murah ler kan.. nk lak ada org cite swa RM 50 tu yg dorg g survey n sesaje amik gmbr.. nsb gak dorg amik gmbr.. kalo x, {:3_83:}

166# pinktriangle

Ada..Aku tengok sendiri derang berkumpul sampai ke luar rumah waktu maghrib hari Jumaat...dan depan skali aku nampak macam frame gambar atas meja{:1_126:}..maybe gambo Jesus...

Lpas aku ngan member aku jmpe tempat tu kitorang pun inform dak2 lain..dan derang pun pegi..derang pun cakap apa yg aku nampak tu btol...

Pasal umah RM50 tu..aku sendiri tak tahu tapi member aku pernah bagi hint iaitu kawasan atas bukit lorong 2/2, Jln Bunga Melati...Jalan ni panjang dan memang mendaki bukit dan jln ni akan turun semua dan tembus ke Kolej Meranti....

Aku tak tahu pun mana satu sampai la satu hari aku 'excited' nak tau dan pegi ke Jalan Melati ni...aku cari la umah yg mana satu tapi semua rumah ada orang(aku tengok kenderaan kat dpn)..then aku jumpa satu umah atas bukithmy3:...umah ni design die tak cantik sangat dan laman die bersepah...so cam biasa aku bgtau member2 aku dan derang pun pergi..derang pun mengesyaki umah tu 'umah Rm 50'...

Baru2 ni aku g lalu kat depan umah yang aku syak RM 50 tu..aku tengok umah tu dah ada penghuni(ada motor kat depan)..tapi laman die masih macam dulu...so, aku pun x jadi la amik gambo(segan ar)...Sampai skrang aku tak tau samada betul atau tak umah yg aku syak tu Umah RM 50 atau ada umah len kat situ tp dh ada orang dok...Jadi marilah kita sama2 merungkai misteri lokasi umah ni....

nobito..
hemm tpi kalo umh RM 50 tu lorong jln bunga melati aku rasa xkot sbb dulu aku duk situlah...yg aku citer mula2 kat page dpn tu.tapi xtaulah kan....hanya yg betul2 tau je yg boleh confirmkan.aah lorong tu mmg sangat panjang mendaki bukit n ada satu umh kosong kat belakang tu yg rupanya pun umh terbiar xde org duduk waktu tulah..skrg xtaulah kan...

171# pinktriangle

Bukan yang tu ke?..aku pun ikut hint member aku je..aku x confirm lokasi die yg betul kat mne

Nampaknya hanya Princesscancer je yg mampu menjawab lokasi sebenar umah RM 50 ni...

Post Last Edit by osmanbudin at 28-3-2010 23:27

Rumah kat seksyen 2 masa awal 1990an dulu ada yag disewa RM50 je. Dekat SIRIM. Dgr cerita tumah tu ada perempuan bunuh diri. Tak pasti betul atau tid ...
osmanbudin Post at 28-3-2010 23:26

Klu yg kita dapat dari osmanbudin iaitu dekat dengan SIRIM..Kalau dilihat dari peta Jalan Melati 2/2 adalah lorong yang plg dekat ngan SIRIM.. Klu kedua iaitu awal tahun 1990 (kne tanya org yg dok sejak 1990an la)...

member aku plak kata atas 'bukit mengadap SIRIM'..tp x tau betol ke tak...

kalau tak silap aku umah yg RM50.00 tu betul2 depan sirim umah no 2 or 3 ke jalan raya. kalau korang pegi tasik korang akan nampak umah tu berchat kuning coklat dah cantik dah
Labeaute Post at 1-4-2010 13:50

Macam ada kebarangkalian yang tinggi utk betul...

seram jugak tapi terpakse sebab smpai bile nk takut, kat rumah sendiri pulak tu
most of the time pulak phiya mmg kat rumah sorg2 so kena la survive, waktu teruk kne sakat tu smpai melalak2 telepon abah but sekarang dah ok la,janji dia jangan buat jahat, phiya still bleh tolerate lagi la kot..

kira beranilah eh.. boleh tolerate... kalu aku mau packing baju masa tu gak.. x de nye aku nak tunggu

Masa aku skola dlu, rajin gak aku lepak rumah member aku yg betul2 menghadap SIRIM tapi rumah dia kedalam sikit (mcm 7-8 rumah daripada jalan besar). Malam2 rileks jek aku bawak beskal g tido umah dia. Yelah, masa tu budak2 mana de nk takut sgt. Mungkin driven sgt sbb nk main playstation kat umah dia. hehehe

masa blaja kat uitm dulu pun, aku ada dengar pasal banglo sewa murah2 ni kat seksyen 2.. tp x tau la yg mana satu.. masa tu aku duk kolej seroja... kolej aku pun ada la gak dengar pasal benda2 halus ni.. alhamdulillah la x penah kena yg teruk2.. setakat dengar bunyi jer la.. contohnya kalo kat toilet tu aku dengar org masuk dan flush, tp sebenarnya x de saper pun...

Masa aku skola dlu, rajin gak aku lepak rumah member aku yg betul2 menghadap SIRIM tapi rumah dia kedalam sikit (mcm 7-8 rumah daripada jalan besar). Malam2 rileks jek aku bawak beskal g tido umah dia ...
zull4rs Post at 8-4-2010 08:11

kesimpulannye..

Playstation lebih menghantui kau berbanding hantu itu sendiri hehe

178# sonata85
Masa tu Goal Storm lagi menghantui drpd Ghost...hehehe

UiTM byk gak cter misteri terutama lif Menara SAAS...

178# sonata85  
Masa tu Goal Storm lagi menghantui drpd Ghost...hehehe
zull4rs Post at 8-4-2010 14:58

Goal Storm --> GoSt
--> ghost