CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dinda2014

Boleh ke dia ambil anak aku?

i rasa u sangat kuat
sebab boleh raise anak sorang sorang
tapi, since u cakap u pun tade sapa sapa
mungkin ada baiknya lelaki tu tau dia ada anak dengan u
sebab kita takkan tau apa yang akan berlaku kemudian hari kan

aku pun nk tumpang bagi komen la dlm ni....
Maaf la kalau kalau komen aku ni ade yg menyingung perasaan TT ke...

Ikut TT punye 1st cite tu mcm TT takut Ex TT (merangkap laki org tu) tau kewujudan anak TT....then lepas aku baca lama2 spt TT nak kan ex TT tu tau pulak kewujudan anak TT atas rasa kesian kat anak tu...

Teringat plk cerita aku sendiri yg dh 3 thn berlalu...tp smpi sekarang aku masih ingat...

Anak TT tu toksah le risau....wlpn ex tau kewujudan anak tu...dia x blh buat ape pon.....sebab anak tu tak sah taraf....kalau dia dapat tau pun anak tu anak dia....Mungkin dia akan rasa bersalah skit kot sbb atas segala apa yg jd....Persoalan aku....Kalau dia tau tu anak dia, dia nk ambil TT sbgi 2nd wife dia plak ke ???? Atau....mungkin dia nak tanggung perbelanjaan budak tu ke ? Setakat nak harapkan kasih sayang dr bapak kandung yg tak di iktiraf tu......baik TT fikirkan laa....berbaloi ke nak harapkan kasih syg utk anak dr lelaki yg mcm tu ?.... atau TT masih sygkn dia n ada maksud lain.

Sama kes mcm aku dulu jugak.......ex hubby aku ade anak dgn perempuan lain ( aku sendiri pun tak pasti status anak tu tp setelah aku cerai aku tanye kat JPN baru aku tau cerita yg sebenar) .....nk harapkn ex aku dulu yg cerita mmg x la kannn...dh 3 thn berlalu pun dia x pnh cerita pon ape2...
Mcm kes aku dulu mmg ex aku x pnh bg tau....tp, dsbbkn terkantoi ngan aku..... then aku cuba selesaikan mslh my ex ngan that gurl sbb that gurl baru pegnan dlm 5-6 bln kot gitu....tp tak dihargai pulakk.....thats Y i blahh la......

Ok..kat sini bkn la aku nk bercerita psl kes aku...Tp aku nk smpikn apa perasaan wife ex bf TT ni kalau dia tau cerita korang nii.....wlpn aku blh maintain senyum n relax lagi dpn ex aku dan dpn semua org.....TP, hancur berkecai hati aku tauu ........ Mcm tu la nanti perasaan wife ex bf TT tu nanti...wlpn TT pada mulanya nk buat anak TT rasa kasih syg bapak dia sendiri...... TP i hope, TT tak hancurkan rumah tangga org lain wlpn TT rasa mmg takkan buat...Tp secara takk langsung..dgn cara TT yang mcm ni....mesti punya akan akan buatkan Family ex TT ni jadi kucar kacir...Yg ini mmg aku sgt2 pasti....Atau, jika ex bf TT seorg yg baik, nk berubah....then mengaku dgn wife dia perkara yg sebenar.....then...nanti ade la drama swasta korang bagai tu kannn..........antara TT, ex Bf n Wife Ex Bf TT tu...... aku aku harapkan bila smpi tahap tu TT kena muhasabah diri n tau status sebenar TT di mana.....

Bagi aku la kann..... perkara ni dah lama berlalu..dh 5 thn da pun.....tak perlu lagi dah TT dok terkejar2 ngan lelaki tu wlpn niat utk anak dptkn kasih syg dr bapanya sekalipun..... TT pun dh blh hidup sendiri...cuma perasaan tu may be ada syg lg kot sbb terjumpa balik ngan dia...but perasaan tu semua mainan syaitan TT..... semuanya nk buat hidup TT jadi kelam kabut balik.....

Kalau dia x tahu......Xyh la TT bg tauu kt diaa.....lantak situ la dia nk tertanya2 sekali pun...... Anak TT boleh dpt kasih syg dari org lain maybe dgn future husband ke....mane nk tau kot2 ade jodoh ngan org lain ke kan..Insyaallah.....Kecuali la kot2 TT ade niat lain plak kot......

Plss TT....Allah tu tau niat kita ni apa sebenarnya....tanya sendiri hati TT....apa yang TT mahukan yang terbaik utk anak TT.

aku sendiri pon ada anak....aku faham perasaan ko TT.... but, ade sesetengah perkara tu kita kena berkorban......n plss....apa pun yg TT fikirkan...fikirkan sekali perasaan Wife ex bf TT tu sebab kita sama2 perempuan......

Kita semua manusia biasa, tak boleh lari dari buat salah....tp, sebagai manusia biasa juga & sesama kaum...adakah kita rasa puas & gembira bila kehendak hati kita di penuhi dengan cara mengabaikan hati org lain...
Apa2 pun jalan yang TT pilih, itu hak TT.....Tp, aku doakan semoga setiap jalan yg TT pilih tu adalah yg TT dh fikirkan yang terbaik....Semoga TT dan anak akan sentiasa di lindungi & di pelihara Allah dan jaga la anak tu baik2.....Wlpn TT pernah buat salah....Aku ttp respect ko laa sebab ko sanggup lahirkan, jaga & besarkan anak tu sendirian.... dan aku percaya TT boleh bg kasih sayang yg lbh pd anak tu..anak tu X perlu kasih sayang dr lelaki tu pun X pe....but kalau satu hari nanti bila anak ko dh blh berfikir...ko nak bagi tau siapa ayah kandung dia.....masa tu aku rasa lebih sesuai....At least dia tau ayah dia yang mana satu.....wt masa sekarang tak sesuai la kot sebab anak ko bukan faham ape pon masalah korang niii...........

Fikir btl2 TT sblm buat keputusan yee....all the best

Last edited by an_nurmeza on 24-4-2014 03:36 PM

an_nurmeza posted on 24-4-2014 03:24 PM
Maaf la kalau kalau komen aku ni ade yg menyingung pera ...

ko ni kenapa? gila bais dgn si TT......

dlm ko sibuk pakai prinsip "kita sama2 pompuan", sibuk nak kena jaga hati pompuan lain, hujung2 yg beruntung & sedap semuanya lelaki aje... yg pompuan sama pompuan menderita takpe? kalu bapak culas tak nak bg nafkah kt anak korang meroyan marah2, skrg ada case bapak yg beriya2 nak bg nafkah kt anak meroyan jugak... Last edited by bidacool on 24-4-2014 05:47 PM

bidacool posted on 24-4-2014 03:55 PM
ko ni kenapa? gila bais dgn si TT......

dlm ko sibuk pakai prinsip "kita sama2 pompua ...

Sorry la kalau komen saya buat awk tersinggung plk....aku x de menangkan sesape pun dlm hal hal ni.....aku cuma bagi nasihat kat TT aje....dh kata open komen....X salah kan kalau aku bg komen sekali...

Maybe ade yg akan ckp aku agak poyoo .... Tp tu komen ikhlas dr hati aku utk TT sbb aku pernah alami masalah yg sama dulu...so, i just share je utk buat TT berfikir....aku bknnye jenis yg terus "melahar" org... semua org pun buat silap....& setiap kesilapan tu ada peluang utk di perbetulkn....

maaf ye jika komen saya buat awak marah

an_nurmeza posted on 24-4-2014 04:22 PM
Sorry la kalau komen saya buat awk tersinggung plk....aku x de menangkan sesape pun dlm hal hal  ...

Aku tak tersinggung pun..... aku pun tulis ikut pendapat aku noks......... ko senang je nk tuduh TT akan rosakkan rumahtangga ex bf dià.... sedangkan kalu dia nk buat, sebelum anak dia lahir dia dah boleh buat..... tapi ada dia buat? Takde kan.... sampai ex bf tertanya2 anak dia ke tak lagi pd hal mmg ya anak dia...... bukak sikit minda ko, hubungan baik lelaki & perempuan yg ada anak bersama tak semesti akan kawin...... kalu itu je akalnya, tak hairan kan bila laki bini bercerai, dgn anak2 sekali diceraikan bak kata faraway..... korang suka?

Isu sini tanggungjawab lelaki..... dh tak ramai lelaki bertanggungjawab, so kalu ada yg rela hati nk bertanggungjawab biarkan dia buat.... apa jd kat rumahtangga lelaki tu bkn urusan ko nk amik tau, tu hal TT dgn ex bf dia dgn bini laki dia..... ko pakai prinsip "asal bukan laki aku"... ok?  

bidacool posted on 24-4-2014 05:55 PM
Aku tak tersinggung pun..... aku pun tulis ikut pendapat aku noks......... ko senang je nk tuduh T ...

aku x ckp pon TT nk rosakkn rumahtangga ex dia.....ko ni x fhm maksud komen aku tu kot...
aku bg komen berdasarkn pengalaman sbb TT perlukan nasihat supaya dia blh berfikir melalui komen2 yg dia baca.... sbb perkara ni pernah jd kt aku dulu sbb tu aku bg nasihat...... mmg la bkn mslh aku pon klu sesuatu terjadi nanti pd TT n family ex bf dia tu..... aku x rugi ape ponn sebab hidup aku pon dh bahagia ponnn....
aku cuma nasihat pd TT je...bkn pd ko pon..huhu....

x pe la TT.... ape2 pun yg ko buat...fikir pnjg...n jgn buat kesilapan ke 2.... setiap apa yg berlaku perlukan pengorbanan.... Last edited by an_nurmeza on 24-4-2014 07:31 PM

Follow Us
an_nurmeza posted on 24-4-2014 07:23 PM
aku x ckp pon TT nk rosakkn rumahtangga ex dia.....ko ni x fhm maksud komen aku tu kot...
aku b ...

Apa2 la.... ko baca balik apa ko tulis ya.....

Aku aman2 je.... tau la TT  buat keputusan terbaik utk dia & anak dia....

midori888 posted on 24-4-2014 08:20 AM
nak anak, tapi taknak bapa.....they think they can raise a child by themselves...diorg ada caree ...

Ko rasa TT camner? Selfish?

an_nurmeza posted on 24-4-2014 02:25 PM
tak semestinya kena letak "bin Abdullah" letak 99 nama Allah pun boleh....yg ini aku pasti

Thanks for the info. Anda orang ketiga inform saya. Walau apa pun tq again.

bidacool posted on 24-4-2014 07:55 PM
Apa2 la.... ko baca balik apa ko tulis ya.....

Aku aman2 je.... tau la TT  buat keputusan terb ...

ade gk org yg mcm ko ni ye....

Kalau masih berhubung mcm ni mmg undang mslh lebih besar.  

an_nurmeza posted on 24-4-2014 03:24 PM
Maaf la kalau kalau komen aku ni ade yg menyingung pera ...

Ai sedihs baca citer ko.
Sebab ai ada berapa kawan lelaki yang 'ligat' n I always wonder apala perasaan wife diorang.

Sorry TT.
OT

dia tak ada hak. bukan anak dia yang sah.
anda lah yang perlu terkial2 utk bela anak itu.

ini lah bahana anak yang lahir dari silap ibu bapa.. so sebelum berzina harus igt kesan buruk yang bakal menimpa

BingkaUbi posted on 24-4-2014 08:58 PM
Ko rasa TT camner? Selfish?

yup....selfish....ketepikan hak seorg bapa dan hak seorg anak....patutnyer jumpa dan berbincang mcm org dewasa....buat keputusan on best interest of the anak....tt mungkin benci lelaki tu....tapi itu antara dia ngan lelaki tu, nothing to do with the anak....for anak, tt is d mak, lelaki tu bapa dia...

Kau kena fikir antara hak anak kau (?) dan kehancuran rumahtgga dia.  Suatu hari pasti terkantoi kau rasa bini dia percaya dia  lgi.  Kau dh buat silap dn dosa yg besar dulu, jauhilah lelaki yg mcm tu. Ramai je single mother bela anak tanpa father figure.

midori888 posted on 24-4-2014 10:29 PM
yup....selfish....ketepikan hak seorg bapa dan hak seorg anak....patutnyer jumpa dan berbincang mc ...

Aku pun rasa gituh.... yg paling aku percaya, the father mmg tak pernah sangka kena hadap gini semua....tp sbb gentleman dia sanggup tanya & deal dgn problem secara matured....

zulra posted on 24-4-2014 11:35 PM
Kau kena fikir antara hak anak kau (?) dan kehancuran rumahtgga dia.  Suatu hari pasti terkantoi kau ...

Biar lelaki tu settle masalah rumahtangga dia sendiri.....

BingkaUbi posted on 25-4-2014 12:55 AM
Aku pun rasa gituh.... yg paling aku percaya, the father mmg tak pernah sangka kena hadap gini sem ...

tu lah pasal....org kalu nak lari dari tanggungjwb, apa barang mau tanya2...imagine kalu jd kat diri ko sendiri bingka, mesti ko nak tau skit sebyk...nie anak, bukan barang...like i said earlier, both lelaki & tt kena bincang secara terbuka & matang....

BingkaUbi posted on 25-4-2014 01:02 AM
Biar lelaki tu settle masalah rumahtangga dia sendiri.....

agreed....rumahtangga dia, pandai2 lah dia nak settled kan...tt takde kena mengena lam hal umahtangga laki tu....

midori888 posted on 25-4-2014 10:58 AM
tu lah pasal....org kalu nak lari dari tanggungjwb, apa barang mau tanya2...imagine kalu jd kat  ...

Takkan jadi kat aku la midori.... aku tak pernah ada skandal sampai ke bilik tidur nk buat pompuan lain pregnant ......

Btw ko sama org midori88 ka?