CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: skalar

Sesi Kisah Puaka - Sneak peek cerita 21

skalar posted on 9-8-2014 11:55 PM
Cerita ke - 14. Hari tu aku ada terbaca benang pasal kisah mistik pertabalan sultan perak. Ada jin y ...

aku yg bace ni pun serammm..
nti cite ye pasal adik ko tu

ada lagi tak cerita?

hest posted on 11-8-2014 01:07 PM
ada lagi tak cerita?

cerita ada bnyk lg. tp mggu ni aku kerja luar. susah nak type cerita. mungkin cerita baru aku update pada waktu malam. maaf yew

khailya posted on 11-8-2014 10:54 AM
aku yg bace ni pun serammm..
nti cite ye pasal adik ko tu

insyaAllah.. bila kurang busy nnti

yayan_froggy90 posted on 10-8-2014 10:21 PM
Aku pnah duk damar dlu.. Tgkat bawah skali..wing yg dekat cafe..bilik first depan tangga.. Kalo le ...

Eh. Aku pun penah gak kena ketuk tingkap. Mmng horror gila sbb time tu aku sorang jeh yng jaga and yng cilakanya time tu aku mmng tngh duduk kat meja yng betul2 ngadap tingkap tu. Pastu langsir plak tak tutup. Seram siotttt!

Tp aku mmng geram gila ah time tu sbb aku tngh dok kusyuk nak siapkan assignment. Submission date lak esok. Nasib baik la aku sempat siapkan. Eh btw, aku kat cemara. Nyampuk jap. Hee.

skalar posted on 11-8-2014 09:24 AM
aku up kan cerita ang kat list2 cerita aku ye

Beres!!

Tetiba lak bunyi guli kuat mlm ni..aduhai...

Follow Us
check in

lnakass posted on 11-8-2014 09:11 PM
Eh. Aku pun penah gak kena ketuk tingkap. Mmng horror gila sbb time tu aku sorang jeh yng jaga and ...

Hehe. Aku duk angsana dulu..peh tu kena pindah damar.. Bff aku ada sorg kena tegur.  Waktu senja..dia dengar orang bagi salam.. Dekat tingkap..dia ingat kawan-kawan,dia pun jawabla..lepas tu selak langsir..bukak tingkap.. Tapi tengok takde apa pun.. Lepas tu sampai sekarang benda tu duk mengikut.. Duk pergi berubat merata.. Budak kecik katanya.. Bilik dia mengadap downtown. Aku alhamdulillah tak pernah kena kat sana.  Tapi..yang selalu aku nampak..kalo pegi toilet pagi nak pergi kelas..confirm akan ada pad yang dah diguna bersepah atas lantai.. Dulu selalu jugak membebel.. Sape la gi buang camtu xdak akai la semua..last2 aku terpikir..ni mesti ada benda lain duk makan ni.. Sebab malam tengok tak bersepah pun.. Huhu..seram kot.. Malam nak p toilet duk terbayang mende tu selongkar sanitary bin.. Haha Last edited by yayan_froggy90 on 12-8-2014 07:49 AM

yayan_froggy90 posted on 12-8-2014 07:47 AM
Hehe. Aku duk angsana dulu..peh tu kena pindah damar.. Bff aku ada sorg kena tegur.  Waktu senja ...

Erk. Yeke. Aku dulu time kena ketuk tingkap tu mlm. Tp lama la jugak dia dok mengetuk tu. Huuuu~ Tp nasib baik laa dia tak muncul dpn aku. Time memula dia ketuk tu aku duduk lg kat meja tu. Pastu kali ke 3 yng dia ketuk tu mmng lama ah. Katil aku pulak kat atas. Mmmg pikir 2 3 kali nak tidur atas ke bawah. Lps tu time nak tutup lampu lak pikir lg nak tutup ke tak. Hahaha.

Oh. Hbs kawan kau sampai skang tak ok lg la? Lg haru cemtu. Toilet kat cemara tak penah lak gitu. Lg pun dulu kalau aku g toilet mmng kalau mlm ke apa aku redah je g sensorang. Nasib tak de apa. Fuhhhh~

yayan_froggy90 posted on 12-8-2014 07:47 AM
Hehe. Aku duk angsana dulu..peh tu kena pindah damar.. Bff aku ada sorg kena tegur.  Waktu senja ...

Toilet bidara je bersih

lnakass posted on 12-8-2014 12:04 PM
Erk. Yeke. Aku dulu time kena ketuk tingkap tu mlm. Tp lama la jugak dia dok mengetuk tu. Huuuu~ T ...

Mmber aku smpai sekarang still pegi berubat.. Asal ngubat je nangis. Jd budak kecik.. Huhu.. Tp teruk gak la dia..kelas taknak pegi..asyk repeat paper je.. Org lain sampai sem 5.. Dia sem8.. Ada sekali dia tido..bangun2 tgk hp dia ada snap gambar.. Bayang putih dlm bilik dia.. Dia tunjuk kt aku.  Ada aku simpan..tp entah letak mana.. Dia pnah lukis gambar budak tu.. N anta kt aku..ada lg aku simpan.. Tp xtahu betul ke x..huhu

Ko duk cemara sama wing dgn nabila ke?

skalar posted on 12-8-2014 01:48 PM
Toilet bidara je bersih

Kolej laki memangla xda benda nk buang.. Haha

yayan_froggy90 posted on 12-8-2014 02:50 PM
Mmber aku smpai sekarang still pegi berubat.. Asal ngubat je nangis. Jd budak kecik.. Huhu.. Tp  ...

Oh. Bella tu? Tak ah. Dia wing lain. Kau tepek ah gambar tu kat sini. Nak gak tngk. Hehe. Tp kesian gila ah member kau an sampai repeat sem.

yayan_froggy90 posted on 12-8-2014 02:50 PM
Mmber aku smpai sekarang still pegi berubat.. Asal ngubat je nangis. Jd budak kecik.. Huhu.. Tp  ...

cm kenal je nabila cemara tu..hehe..btw,aku pn ex SI..batch 2008-2011..bilik aku kt anggerik prnh kne kacau..tp skali je..mnde tu main2 tombol pintu time kteorg tgh tdo..pdhal pintu bilik aku rosak..mmg x prnh b'kunci..so,klau nk msk pn xyah nk main2 tombol tu..kwn aku yg duk katil bwh dh menggigil..aku kt katil atas t'jge gak dgr mnde tu main tombol..tp ngntuk sgt aku smbg je tido..sian kt kwn aku tu la..smpai pg xleh tdo

Cerita ke-15. Maaf sangat2 pengikut thread aku ni. Aku busy sampai khamis ni. Aku 1st time masa praktikal kena kerja luar. Sebelum ni lepak pejabat. Tu banyak bercerita. Haha. Sekarang ni, aku kat sekolah. Ada jadi fasi untuk bengkel 4 hari ni. Komputer memang ada. Takat reply2 tu boleh. Nak duduk typing mmg payah. Ni pun aku curi2 type. sian kome.hihi. Jumaat-ahad ni pulak aku balik kelantan. So memang takde masa. Okeylah.

Cerita kali ni berkisarkan kisah Mal. kawan rumah sewa aku. Sebelum tu, biar aku cerita basic berkisar laluan makhluk halus/jin. Mengikut penceritaan kawan2 aku yang aku dengar macam betul je, jin ni akan lalu straight dari pintu-pintu dan juga lalu ikut dinding. Sebab tu biasa orang dengar, jangan tidur depan pintu n jangan tidur dekat dinding sangat kan.

Kisah ni pasal Mal di rumahnya di Kuala Selangor. Mal punya family ada turn menjaga opahnye Mal tu. Opah si Mal ni dah tak nampak. Bkn buta, tapi matanya ada selaput. Dia nampak blur jer. Senang kata, tak nampak la. Logik akal, kalau tak nampak, memang tak nampak apa-apa la kan? TAPI. Opah Mal ni tidur dekat bilik Mal. Mal biasa dengar opah dia cakap, cth, "Cu, kenapa di mainnya cawan tu?" macam tu. Act macam nampak. At first, Mal memang ignore, sebab dah tua. Biasalahkan, nyanyuk, fikirnya.

Pada 1 hari ni, Akmal tidur depan, depan betul pada pintu rumahnya. Sebab atas pada pintu depan tu, tempat air cond. Tak strategik lokasinya. kata pakar makhluk halus.bahah. Tiba-tiba, Mal rasa angin kuat bukak pintu depan tu. Tapi tengah tidur, grill ada berkunci. So, tak pedulilah benda tu. Masa tu pukul 6lebih. Mambang dah keluar. Mal tidur terlentang. Tiba-tiba, Mal rasa tak boleh bergerak. Dia rasa, ada orang macam lalu atas badan dia, pijak dia, repeatedly. Memang jem sebab dia sedar masa ni, tak nampak apa, tapi tak boleh bergerak. Lama jugak. Sampai lah mak nye tegur dia. Dia kata dalam 10minit jugak. Jem. Dia cerita kat mak dia. Maknya cerita apa yang aku cerita pasal basic laluan jin tu tadi. Lepas pada tu, Mal tak lagi tidur di depan pintu.

Rentetan kisah pijak repeatedly tu, malamnya itu, Mal lepak luar.balik lewat. Masa pagi Mal balik rumah, dia bukak pintu tu.  Dia rasa angin kuat macam petang tadi semalam. (Note : 2AM. 6lebih hari sebelumnya) Dia rasa jugak macam orang langgar bahu dia. Seram sejuk pasal event petang semalam tu, Mal kunci pintu rumah, rempit masuk bilik cepat-cepat. Tengok opahnya elok tengah baring, tidur.

Masuknya bilik, Mal salin seluar apa semua, dia pun ke tandas. Bukak-bukak pintu, punya terkejut, opahnya berdiri betul-betul depan pintu bilik dia tu. Opahnya cakap, "Mal..kenapa kamu bawak balik kawan ramai-ramai ni.. petang tadi ramai macam ni jugak..opah rimas la". Mal toleh kiri kanan, kosong. JEMMM. Masa ni Mal cakap, dia nye lutut punya ketar. Tapi dia kuatkan je. Dia cakap kat opahnye takda sapa-sapa. Pergilah tidur. Dia bawak opahnya duduk kat katil tu. Dia pun kata, "Tidur opah ye" Sambil berjalan ke tandas. Masa tu, Mal tersentak jantungnya. Opahnya berdiri, tengking dia. "KALAU DAH PENUH ATAS KATIL AKU MACAM MANA AKU NAK TIDUR!". Kerana terkejut dan cuak, Mal terkucil di tempat kejadian. kesian.

Mal pun pantas berlari ke tandas menghabiskan sisa-sisa kucilannya. Kuar je tandas, Mal nampak opahnya dah baring. Dia pun pelik jugak. Sebab tak lama pun dia masuk tandas. Dia pun malas nak pikir, sebab mengantok kan. Masa nak masuk bilik tu, tiba-tiba opah bersuara, perlahan. "Mal..tadi opah suruh depa balik..depan taknak. Depa kata nak masuk bilik ko Mal. Bilik kawan nye depan. Main pijak-pijak tadi. Opah pun bagi je. Ada dalam tu Mal. Entah muat bilik ko Mal.." Menitis air mata Mal. Amik bantal bilik adiknya, tidur depan TV.

Kisah Mal ni memang buat rumah sewa aku takda ruang nak tidur depan pintu. Trauma katanya. dem. Tamat cerita-15.

nak lagi plz...hihihi

hadoi kesiannya mal
klu aku pon nanges kot
yela nak tdo pon dah takde tempat
boleh plak ramai2 nak bersempit2 dlm bilik mal tu kan

woddy posted on 13-8-2014 11:04 AM
nak lagi plz...hihihi

hihi. maaf. busy skit skrg

musangcomel posted on 13-8-2014 11:04 AM
hadoi kesiannya mal
klu aku pon nanges kot
yela nak tdo pon dah takde tempat