CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2819|Reply: 15

Famili paksa kahwin. Dilema weyh!

Contoh situasi: "Habibah, mama dan ayah tau apa yg terbaik utk kamu. Kami yakin dia adalah orang yang paling tepat utk kamu."

Haha tu CONTOH je!

Bayangkan kalau korang sendiri tiba2 ada dlm situasi kat atas tu. Mungkin korang boleh tolak dgn baik tapi mcm mana kalau korang rasa terperangkap? Parents pulak tau yg terbaik utk korang. Haa lagi pening weyh!

Ni aku ada jumpa beberapa tips utk elak. Ni klu korang tak ready dan tak setuju la dgn pilihan parents tu. Kalau setuju, korang kahwin jela hehe.

1. Buat-buat sibuk - Senang je ckp la korang sibuk sgt dgn keje, so parents tu tak berani la nak aturkan apa2 tarikh jumpa mak ayah budak tu. Klu korang setuju jumpa sekali ko tak berkenan, kan dah masalah. Lagi serba salah nak reject nanti. Betul x?

2. Buat-buat demand - parents akan igt ko cerewet tp klu itu boleh elak dorang drpd cari calon utk ko, why not? korang demand la pelik2, nak lelaki yg putih, rambut kerinting, ada taik lalat kat bawah mata ke. Benda2 specific haha. Parents pun pening nak cari, last2 dorang give up.

3. Kenalkan kawan - Ko jgn la menipu pulak ckp tu pakwe ko. Kata la parents ko buat makan2, ko ajak la kawan2, ajak yg lelaki sorang dua. So parents ko tak la tgk ko mcm forever alone. Kadang diorg ni risau tgk ko menyendiri je mcm takde keluar berkawan.

Hahah tak pun korang terima je calon parents korang pilih tu. Mana tau ada hepi ending - BeeTalk forum

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

kowser sangat nak mintak orang lain tolong ejaskan pasangan..langsung takde spark..

"Parents pulak tau yg terbaik utk korang. Haa lagi pening weyh!"

kalau parents tau yg terbaik, kenapa nak pening2 pula?

adk aku pn boleh bgi tips gini

Nenek cakap tak baik tolak jodoh/ pinangan yang baik~

besenyerr kalau kiter tolak jodoh yang baik tersebut nanti lepas tu susah nak dapat jodoh dah~ sejauh mana kebenarannyerr wAllahua'lam~

Parents aku pernah nk jodohkan dgn seseorang. Masa tu aku baru je putus dgn bf, perasaannya sedih ya amat...taktau nk kata apa. Redha je. Tp mgkin belum jodoh, sampai skrg x pernah jmpa lg laki tu n masing2 senyap ja. Parents pun x pernah buka cerita apa2. Bdk tu pun x mau kot. Kemain lega aku.. Kalau boleh nk cari sendiri

Follow Us
Hahhaha! Dalam mimpi la mak aku ckp gini. Hilang akal agaknya mak aku tiba2 buang tebiat nk cari jodoh utk anak2 dia. Mustahil bukan cara dia

setokinpurple replied at 24-5-2016 07:36 PM
Parents aku pernah nk jodohkan dgn seseorang. Masa tu aku baru je putus dgn bf, perasaannya sedih ya ...

solo lg ka nih.... jgn bgtau kat porum klau solo... maklumlah... ade je muka tak hensem tu nak mengorat....

dino replied at 24-5-2016 01:30 PM
solo lg ka nih.... jgn bgtau kat porum klau solo... maklumlah... ade je muka tak hensem tu nak men ...

tidak lah aku melayan laki mengorat kt porem. bukan kenal pun. lain lah bbnu, shake2 wechat pon boleh jadi

Ada adik office tu, selepas terasa terangan cintanya ditolak oleh seorang lagi adik office, dia pun bagi tau pakcik dia carikan dia calon isteri. Okay, hujung tahun ini dah nak nikah. Yang adik perempuan tu, mereput la pegang title andartu. Umur pun dah 31 tahun. Gue ada juga try adjust, maklumlah adik lelaki office ni tiap pagi terserempak dia keluar dari surau buat solat duha. Lelaki baik depan mata pun tak mahu. Kalau rasa dah liat sangat jodoh, terima aje calon pilihan parents.

Salam  tt. Had to closed ur thread for a bit for clean up  

This is perbincangan keluarga. Ive noticed u ada cedok article forum lain. Im giving u until tomorrow bgtau apa masalah keluarga yg u alami or apakah ini sekadar bukak thread utk promote forum lain.  If the later is ur intention im closing it.

spankee_fili replied at 24-5-2016 06:59 PM
kowser sangat nak mintak orang lain tolong ejaskan pasangan..langsung takde spark..

spark x penah wujud...................hanyalah manipulative engineering sahaja oleh lelaki tersebut

setokinpurple replied at 24-5-2016 09:43 PM
tidak lah aku melayan laki mengorat kt porem. bukan kenal pun. lain lah bbnu, shake2 wechat pon bo ...

jum pmmmmmmmmmmmmmm

Kalo tak mampu belikan aku lamborghini, takyahlah semak nak tolong jodohkan aku. Senyap semua.

sarahmirza replied at 24-5-2016 09:56 PM
Ada adik office tu, selepas terasa terangan cintanya ditolak oleh seorang lagi adik office, dia pun  ...

Kesian perempuan tu, dia tolak lelaki tu pun salah.

Star_el replied at 25-5-2016 09:30 AM
Kesian perempuan tu, dia tolak lelaki tu pun salah.

Memang kesian dengan dia. 3-4 tahun dulu dia ada BF, nak kahwin lagi tapi mak dia tak terima lelaki itu sebab katanya anak dari keluarga pecah belah. Mak ayah yang bercerai, anak pula yang disalahkan. So, perempuan ini pun ikut cakap mak dia. Tak sampai setahun, BF dia nikah dengan perempuan lain. Dia tetap begitu, BF baru pun takde. Lepas itu, budak lelaki ini pun lepas kena reject terus cari orang lain dan dah nak nikah pun. Kita pun perasan lelaki yang suka dia memang serius nak berumahtangga, tapi itulah mungkin memang belum jodoh dia.