CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9541|Reply: 59

Cane nak pujuk pasangan anda utk rajin workout

emmmm.

Cane nak start. Aku masa mula2 kawen dulu fit. Tapi best sgt kawen, after 5 years perot memboyot. Stamina kureng. So effect byk benda la.

For the past 6 months aku rajinla workout, mix dgn diet cket2, now BMI da normal balik, and fitness mencanak, hari hari mau.

Cane nak pujuk wife/husband utk work out sama2 eyh? Umah aku ada gym mini. siap ada kerusi urut gintell lagi. Threadmill ada, dumbel yg kecik ada, sit up bench ada, yoga mat ada, mcm2 ada. Tapi wife aku ni malas betul nak berwork out. Asyik nak tgk citer korea 24 jam. Balik keje on citer korea. kalau belum tgk xpe, ni dok tgk ulang2 byk kali. Akibat malas nak berworkout, bini aku jadi gemuk tu xdela.. muncit2 gitula. Jadi x fit. lembik 24 jam. nak jaga anak dua org kalau aku balik lambat tu, mcm nak mati rupanya. game pon jadi x best. wife aku muda dr aku 5 thn. tapi rata2 opismate aku ingat wife aku tua dr aku. haish...

Penah gak la aku nasihat berwork out utk kesihatan. Cane nak laksanakan tanggung jawab kalau x fit. dia boleh jawab, nantila. malasla. kalau gemuk x larat sok abg kawen je la lagi satu. Adehhhhhhh.

Peralatan aku belikan, supplement aku belikan (Mkn 2 hari je rajin, lepas tu x.. last2 expired).. Ni kalau wife aku ada kat forum mesti dia tau dia orgnya. satu dlm Malaysia. Hahaha...

Hahaha... lawak lak... emmmm... masak, basuh pinggan, basuh baju, kemas rumah, layan anak2 semua tu u tolong tak? Sbb bile dh keje penat, blk rmh pun kena buat semua tu mmg tak larat lah nk work out dh...

Basuh pinggan tolong, basuh baju tolong, sidai baju tolong. X masak/jarang masak. Peralatan canggih nak masak semua sy da beli. Tp berabuk... baru guna baper kali. hahahaha

Anak mmg nak main dgn saya. Maknya x pandai main dgn budak. Maybe sebab dulu dia dok dgn neneknya. x campur dgn adik2 bradik. Wife i x brapa minat dgn budak2. Kurang sabar melayan anak. Kuat jerit kat anak. xpenah pukul anak la tapi. And buat muka konon2 nak mati kalau jaga anak sorang2 andai kata sy balik lambat.

By the way. wife saya xpenah lagi jaga anak2 sorang2 sy gi kursus or anything. Sebab luckyly, sy balik lambat tu yer. tp kerja private ni sy xde la kursus sampai kena bermalam kat hotel bagai. Wife lak, keje gomen. Jawatan tinggi lak tu. 2-3 bulan sekali, kena gi kursus. saya jaga la sorang2 anak2 tu. Ok je sy jaga sorang..

Anyway, bukan pasal keje rumah wife malas nak workout. tp memang sebab x minat/malas/comfortable zone. Sebab, sy da byk kali offer nak amik maid. dia xmo. dia kata sy suka menyeksi kt umah. x bestla. tak privacyla. itulah. inilah.

'mcm nak mati rupanya' hahaha lawak btoi.....mukin dia penat buat kerja2 umah tu...

kadang kala org pompuan ni nak mula sesuatu mesti dgn kehendak sendiri klau di suruh2 mang payah laaa....

Hehehehe..

Itulah.. kdg2 aneh gak sy. org lain jaga nak gak. Kalau sy balik katakanlah, 12 tgh malam, bukak pintu, umah bersepah, wife x mandi lagi pakai baju opis. Muka monyok. saya masuk main2 ngan anak2 baru dia mandi. Pastu bukak laptot, sambil tgk running man. sampai pukul 2-3pagi.

Btw, masa tunggu saya balik tu dia tgk running man jugak sesambil "tgk" anak main sesama diorg.

Kalau wife kursus/meeting kena dok hotel 2-3-4 hari, saya jaga sorang2 ok je. umah kemas. anak main la dlm bilik permainan. sy mandi. anak2 mandi. sy siap workout lagi. bg anak makan. kdg2 bwk anak jenjalan lagi.

Bab jaga anak ni dulu penah nasihat. tp xjalan. so malas nak ckp byk kali. diam dulu. one day when the time is right, will repeat again.

Yg penting sekarang bab nak push dia work out ni. sebab dia lembik and x fit menjejaskan game. bahtera asyik karam je ni. Sy lak terlebih fit hari2 mau.. ni la tajuk threadnya ni. cane ni kwn2? hihihihihi

Sebelum korang menjawab, mesti wife tak enjoy tu pasal malas nak melayan and so on, sy bagi jawapan siap2 la ea.. Dia manjang big "O" very big "O".. sampai setiap game bila i mintak 2nd round dia kata, yg first round punya sedap tadi x ilang lagi.. masih gigil2 kat bwh. bg dia nikmati dulu.. tau2 nikmati sampai dia tido. Naharom sungguh...

Follow Us
letak threadmill kat hall
biar dia berlari sambil layan citer korea
takdelah rasa penat sangat sbb leka layan citer korea
kalau boleh, tengok korea bersiri yg marathon punya
no break, takde iklan
kalo ada iklan kang dia berhenti berlari
nak sambung berlari pas iklan dah jadi malas plak

kalo dia taknak lari
ko letak basikal tak bergerak tu kat hall
ko lari kat threadmill
dia naik beskal tu
korang senam lah sesama sambil tengok citer korea
ok kan?

pengalam sendiri sya pn jenis yg malas nk workout dan nk makan segala pil......mcm2 vit hubby bgi last2 expired juga.....hubby belikan exercise bike tapi tak jalan juga......

but one day sya jumpa ex-offcmate tgok dia fit,cergas ,slim n cantik, timbul rasa jelas dlm hati wlpon sya bkn gmok sgt (chubby ja) hihihi...mula dari situ azam nk stay fit timbul.....every weekend acara wajib jogging n ber zumba....

moral of the story ...kawan juga memainkan peranan penting utk ubah diri kita...mukin zorosantana blh guna cara ni ....dekati kwn baik isteri yg rajin workout.....mintak dorang bg nasihat n tips....

sabar_sabariah replied at 25-5-2016 03:22 PM
letak threadmill kat hall
biar dia berlari sambil layan citer korea
takdelah rasa penat sangat sbb ...

Hahaha..

Good Idea.. threadmill mmg kt hall. Ni masih kat kondo. pindah semi D sok, dia kata nak letak kat bilik khas. cess.. lagi berabukla threadmills tu.

Tapi boleh try kot. Kalau letak kat bilik khas, beli TV khas utk bilik tu. bagus gak idea tu. anak boleh tros layan marathon Bobpiboy 4 jam.. mak larik sambil tgk running man ulangan kali ke 1000..

Bygkan, sy sampai hapal da setiap episode running man. pasai dia asyik dok ulang je.. aigooo...

Thanx for that idea. walaupon rasanya susah nak jalan, tapi I will try it

mawar24 replied at 25-5-2016 03:29 PM
pengalam sendiri sya pn jenis yg malas nk workout dan nk makan segala pil......mcm2 vit hubby bgi la ...

Ha.... ni yg betul... ekceli pompuan ni kalau laki dia nasihat, eksen.

Kwn2 dia, mostly gomen officer.. which, sadly pon mcm dia.. agaknya diorg lawan2 sapa paling rilex kat umah kot. hahaha

Kalau kwn sy yg sebaya dia/older than her tapi hot and spicy tu mmg ramaila. Pramugari ada, model ada, ex model ada, keje biasa2 but vogue mummy pon ada.. dok umah flat je.. tapi vogue betul.. cuma syg jadi bini no dua la...

zorrosantana replied at 25-5-2016 03:30 PM
Hahaha..

Good Idea.. threadmill mmg kt hall. Ni masih kat kondo. pindah semi D sok, dia kata n ...

ok..gd luck
sya faham,bukan senang nk pujuk wife tu excise tpi jgn paksa...

pelan2 mana tahu terbuka pintu hati dia nk buat nnti....

zorrosantana replied at 25-5-2016 03:34 PM
Ha.... ni yg betul... ekceli pompuan ni kalau laki dia nasihat, eksen.

Kwn2 dia, mostly gomen  ...

aku takut kau lama2 bosan je ngan bini kau
baik kau ngaku..kadang ko jeles tak tgk pompuan lain cantik2..bini org lawa2 fit
tipu la kalu ko xjeles
mesti kau nak wife ko cmtu kan..
tp kan aku tgk
yg keje gomen ni
derang jenis xkisah ke badan derang jd debab tak lawa
mesti derang kata
ala..suami syg jugak
nanti laki ada skandal padan muka

Ai tak work out.. tp segala tok nenek kerja rumah Ai buat. Kadang tu sampai berebut dengan laki Ai.. fit je.. Masalah sebenar ni malas. kalau dah tido kul 2 3 pagi mane cukup rehat.. Pastu ulang benda yang same. Memang tak tak hilang penat la

NazRysha replied at 25-5-2016 03:43 PM
aku takut kau lama2 bosan je ngan bini kau
baik kau ngaku..kadang ko jeles tak tgk pompuan lain c ...

Kdg2 ada la timbul perasaan gitu.. Sebab, exgf aku dulu mmg jenis hot. lepas dia tinggal aku, aku cr yg biasa2 je. jenis bertudung.... yg penting xgemuk dan rambut tak kerinting, gaji x lebih dr aku. ekceli, aku penah je post nak cr bini kt forum ni. and forum lain juga. hahahaha. kenal wife pon ada kwn kat forum yg kenalkan. bukan forum ni la.

T aku pujukla wife aku slow2. tang jeles tu ada gak la sket. lagi2 kalau aku tgk laki kawan2 aku yg vogue/hot ni. X hensem. muncit. nak kata berduit, aku lebih lagi kot. Aish.. rezeki diorg. hahaha

fanatiknya citer korea.....kalah suri rumah

untungnya wife dpt suami rajin camgini....apa lg nak?

ingat laki aku tadi wat luahan perasaan... tp bukan sebab rumah aku xde mini gym... laki ai pulak jenih aktif bersukan... tp skang ai dah rajin senam sikit2 tayah tunggu laki tegur... tgu je anak yang tegur... ibu tak senam ke... perut dah gemuk... terus iols buat sit up

kikuri replied at 25-5-2016 04:04 PM
ingat laki aku tadi wat luahan perasaan... tp bukan sebab rumah aku xde mini gym... laki ai pulak je ...

Hahaha... kan.. Tapi aku confident wife aku xde dlm forum ni.. Kalau forum kshowonline tu sure dia ada.

ramai ea pompuan mcm tu? korang yg pompuan tu xrasa nak fit ke? kalau body cantik tu bonus. yg penting ekceli sihat and fit.

Lainla kalau somi korang jenis malas, muncit, nafkah xbagik, kalau korang melawan and tanak jg badan tu aku paham la lgik. kalau suami jenis baik, then pasang badan, korang x risau meh? kang laki tergoda, digoda, menggoda.. abesla...

zorrosantana replied at 25-5-2016 04:09 PM
Hahaha... kan.. Tapi aku confident wife aku xde dlm forum ni.. Kalau forum kshowonline tu sure dia ...

hehehe... iols pon sure laki iols takde dalam porum nih sebab die sebok dengan dunia basikal dia... iols ade masalah perut muncit je... sedang diusahakan untuk kempiskan skit... walopon cenggitu iols masih sihat badan tak fit tapi tahap kecerdasan iols adelah fit. sebab walopon suka jugak tgk drama korea takdelah ngadap 24 jam... keje rumah buat jugak. main ngan anak pun berpeluh jugak. dalam seminggu adelah 2 kali atau 3 kali iols workout jugak. donlod la banyak video workout kat youtube... buat skali ngan anak anak

macam nilah... ape kata uols bawak la dia sekali sekala keluar beriadah. joging kat luar. kitaorang laki bini kadang2 main badminton sama - sama waktu petang. kalau die tak main beskal pagi2 kitaorang gardening sama - sama. kadang2 dia mesin rumput.. rumput2 tu iols yang sapu utk dibakar ptg nnti. kadang kadang kami ade pegi riadah2 tepi pantai gitu... sedar2 je dah jauh berjalan..berpeluh...try la..ade banyak caranya. tak semestinya kena beli alatan gym gitu. mungkin uols boleh beli makanan kesihatan sebagai permulaan. buat slow2 tanpa dia sedar. itu mungkin boleh membantu... try la.. kadang2 ade jugak iols naik basikal.. tp bukan mountain bike laki iols la... tak sampai kaki.. round2 dengan anak... walopon badan ai mungkin tak solid tapi tenaga iols masih fit... maybe sebab iols ade amik makanan kesihatan jugak

kikuri replied at 25-5-2016 04:20 PM
hehehe... iols pon sure laki iols takde dalam porum nih sebab die sebok dengan dunia basikal dia.. ...

Sy kenal wife dulu kwn forum outdoor kenalkan. kitorang jumpa masa hiking. saya minat outdoor ni. Wife sama gak. Hiking ke, ATV ke, jungle treking ke.. dan mcm2 la xtvt outdoor ni.
Pas da kawen ngan I dia ngadap citer korea je. nak outdoor2 ni dia x minat da. bila tanya dulu minat, dgn eksennya dia jwb "tu masa belum dpt abg. da dpt abg xyah outdoor da.".. Boleh dia jwb gitu.. hahahahaha.. Btw, dulu, xtvt hiking, atv, outdoor bagai ni biasanya guys yg gi ni ada career and x ramaila. Maklumlah, xtvt ni dulu mahal. now murah jer. mat rmempit pon gi hiking. set khemah dulu kitorang nak beli beribu kot. sekarang kat tesco, khemah tak sampai seratos. ATV zaman dulu bukan semua tempat ada. kalau ada mahal. la ni ATV sejam tak sampai seratos pon. Same goes to paint ball, jungle treking and so on..

outdoor yg dia minat sekarang shopping...

Nanti I cuba la pujuk lagi. Kalau xde stamina, xfit, lembik effect byk mende. Kalau manjang bahtera karam di lautan, memang boleh mendatangkan stress ni.

Ni aku larik topik sikitlah..

Umo aku 35 thn. Kwn2 sama batch universiti dgn aku dulu, yg tak kawen lagi, pompuan ada 12 org. Yg guys semua kawen da.

Yg gurls tak kawen lagi tu 11 of them ada masalah BMI terlebih AKA gemok/chubby or whatever u want to say. Belen sorang lagi tu cantik, slim melim tapi demand tinggi sgt. Takot lelaki nak ngorat kot. agaknyalah. or she maybe lessy.

Yg 11 org nie, 4 of them adalah sahabat sejati aku. Selalu lepak sama2. selalu gakla aku nasihat. aku ajak gi work out. sampai sanggup jadi personal trainer. Tapi semua bagi mcm2 alasan tanak. Semua pemikiran da di racun dgn novel melayu kot. perempuan biasa2, tetiba terpaksa/dipaksa/memaksa kawen dgn mr arrogant/lelaki kaya/anak VVIP/duda terlajak laris kendian cinta lepas kawen gitu.

Aku lepas kena tinggal ex dulu, selain dr berusaha cari yg baru, aku rajin workout. jaga stamina. body bagi mantap. walau rupa tak ensem, tapi body meleleh air liur tgk. Bila bdn fit, otak pon cergas. Muka yg ala2 KJ ni pon lebih bersih dr jerawat. Serius. Jadi more confident. of course career tu kena build up gakla. Yg kwn2 pompuan aku ni. aduyai..

Tapi lately da jd mcm trending. ramai girl yg fit2. malah fitness centre tu byk masa2nya girl more than guys. Goodla. cuma maybe perempuan yg zaman aku and sebelumnya not really care about fitness and their body.

Pada pandangan akula, kalau body kita ni byk spare tyre, jgn mimpila nak dpt hubby mcm salman khan, eron ajis, Kim Jong Kook atau Rain. Same goes to guy, kalau lembik, body byk spare tyre, jgn mimpila bini ko mcm song ji hyo, Luna maya atau victoria secrets model.

Pada masa yg sama, dgn kualiti hidup, taraf economi negara, teknologi perubatan, kita boleh tgk ramai rakyat malaysia/dunia by the time reach 50s masih lagi sihat kuat. Body masih mantap. Muscle katang2. By 50s kalau guys masih mantap wife da lembik boleh la guys tu nak kawen lagi satu kan.. tapi.. for guys, kalau by 50 bini masih hot macam rozita che wan, kita lak da tak leh nak berdayung acaner??? pasrah berserah??

Kesimpulannya.. bagi akulah.. Fitness and jaga body ni dua2 pihak kena jaga. and sgt penting. not just girl. guy kena jaga gak. So, hubby kena ajak wife workout, wife pon kena ajak hubby workout...