CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: CARI-MAMS

Anak malu bawa bekal ke sekolah!

anakmak replied at 2-6-2016 06:22 PM
Teras akar gali anak2 mmg made in HOME
Terus tanam semai baja siram teras jati diri anak2 ni samp ...

Perrgghhhh....teras akar gali......bunyik macam tali pusat jerk.......

continual effort diperlukan untuk  semai, baja jiwa kental and yet  passionate dalam diri anak anak macam yang ada dalam diri Manak kan???

Tapi kalau dah para ibu sebagai kaum yang terbaik dipilih oleh TUHAN  untuk Mengambil peranan penyemaian penyuburan, pembentukan nilai  diri anak anak ini, dah sibuk kejarkan dunia....kumpul harta...

What more can Manak say kan????

anak kaka masa sekolah tadika sampai darjah 5 mmg hari-hari bawa bekal. Tak pernahpun bawa duit. Maybe situasi tak sama sbb sekolah mmg tak ada kantin dan kemudiannya kantin tu dibuka utk jual certain makanan aja.  Apa-apa yg kita buat harus ada permulaan, permulaan tu yg sukar bila ada budak-budak lain yg mengejek. Rebung masam tu mmg ada bau, dia org tak biasa kot.

Betullah mcm post sebelum ni, sekolah Cina tradisi bawa bekal, so sekarang ni nak balik belajar ke U pun kena ada bekal. pergi ke tempat kerjapun bawa bekal.

Mannak3 replied at 2-6-2016 05:29 PM
Dah namanya budak budak kan??? kalau hang yang dah mak budak....sentap benda benda remeh macamnee  ...

yer manak..
tak ajar anak2 ejek n at the same time ajar anak utk handle situasi if diejek..
tp idokler nak ajar deme bergaduh or lawan balik pulak.. kikiki...

tapi.. tak semua org akan sentappppp mcm manak ckp tu.. if jiwa kita kuat..
kalau dah nangis mcm budak ni, mestilaa dia tak kuat nak hadapi kan..
so kesianlaa..

Suka hati jaa nak ejek.. nanti dia dah berjaya yg mengejek tuh pulak malu2 nak tegur..

alahai kesian... memula aku rasa mcm ye la.. napela bekalkan anak lauk rebung tu.. kan dah berbau.. tapi rupanye itu je yg dia mampu sediakan...

so kenala kentalkan hati si anak..

anak aku tiap2 hari bawak bekal. ada kalanye dulu2.. dia tak makan bekalnya sebab teringin nak makan makanan beli kt kantin. so aku counter back.. kawan2 lain tu jeles je sebab mak2 dorang tak bawakkan bekal utk dorang. tapi time2 dia teringin nak makan kt kantin.. dia bgtau aku.. so aku takyah bekalkan utk dia. bekal utk adiknya aje.

tapi anak bujang aku ni... walaupon bawak bekal.. tapi duit tetap gak habis. sebabnye.. bekal dia kene paw dengan kawan2. kawan2nya pulak... tau anak aku mmg tetiap hari bawak bekal... memang dorang menunggu. siap kadang tu request.. mintak mak ko buatkan nasi goreng lagi eh. hahaha... aku siap isi banyak2 dlm bekas tu.. share la nak ramai2..

tapi anak aku yg pompuan lak... takde lak share2. agaknya pompuan ni segan sket kot nak mintak2.. so anak aku makan dengan aman.. n duit bekal dia masuk tabung. untungla dia. hehe