CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4354|Reply: 21

Cinta tu Magik!

Cinta tu magic. Kadang-kadang kita sendiri tak sedar bila kita mula jatuh cinta. Yg aku sedar, tiba tiba je aku nak cari dia bila mula celik mata. Aku sedar aku dah mula cinta dia bila aku rasa setiap masa nak dekat dengan dia. Bila aku rasa aku asek terbayang dia, bila semua perkara aku akan kaitkan dengan dia. Dan yg paling aku sedar bila aku mula ada rasa cemburu dekat dia. By tht time aku sedar aku sebenarnya dah jatuh cinta.
Aku tahu aku dah jatuh cinta kat dia bila aku mula lakukan macam macam untuk attract perhatian dia. Aku saja aktifkan group whatsapp yg ada dia, thenn selalu post ntah apa2 kat fb supaya dia like dan sedsr kewujudan aku, bila asek online whtsapp tgk last seen dia. Tapi time tu malu nak mengaku yg hati aku dah terdetik utk dia. Sebab aku rasa aku tepuk sebelah tangan.
Aku mula lah cari dan kenal dia lebih jauh, stalk fb dia. Dengar cerita dr kawan pasal dia. Masa tu aku mula nak jauhkan dari dia. Marah pon ada jugak sebab dia yg ketuk pintu kita, pastu dia tak jadi masuk pulak. Sebenarnya dua dua main tarik tali masa tu. (--.--) masa tu patah hati kejap. Mula lah fefeeling 'ah lelaki semua sama'. Dan dua dua pihak terus main tarik tali.

Tapi sambil dua dua main tarik tali, sempat juga cuit cuit hati. Daripada aku kau, tiba tiba saya awak. Magic sangat, rasa awkward sebab kali terakhir bersaya awak ni macam dah lama gilos. Gila ko tak kekok bersaya awak. HAHAHA.

Aku pon tak sedar masa bila, tiba tiba jadi berabang bersayang. Eh? Bila? Bila masa declare cinta? Tak ada. Yes jawapannya tak ada exact date macam orang lain. There is no annivesary date for us. Tapi insyaallah one fine day, the date will come.
Kan aku cakap, cinta tu magic. Aku tak mampu nak rungkai rasa cinta ni. Hanya bole rasa sendiri. Cinta tu magic, aku yg kasar boleh jadi paling lembut dengan dia. Aku yg baran boleh jadi cepat cool dengan dia. Aku yg paling degil ni boleh dengar cakap dia. Kan aku dah kata, cinta itu magic.

Sekarang, aku makin cinta dia. Aku sedar aku semakin cinta dia, lebih cinta dia. Tapi jangan tanya kenapa bagaimana atau bila. Sebab ia berlaku dengan tiba tiba. Kalau hati ni boleh bercakap, aku izinkan dia berkata-kata.

Hamka berkata, "Cinta itu perjuangan". Tak kisah pada siapa atau pada apa pon kau cinta, kau perjuangkanlah. Hidup kita seperti pentas opera, yang akan di uji di plot plot tertentu. Dan yg pasti setiap opera drama atau filem, pastinya berakhir dengan kemenangan. Maksud aku, HAPPY ENDING. tapi sebelum mencapai happy ending tu, kita perlu melalui bermacam perkara, seperti yg telah diplotkan oleh penulis skrip.

Cinta tu magic. Bukan imaginasi. Kalau betul cinta, you will feel the magic.

*ni aku godeh2 facebook zaman dulu. so aku rasa nak post kat sini! hehehe.

ya betul..magiknya cinta
kadang2 butanya cinta
selalunya....asyiknya cinta

cinta bukan magik.cinta aneh.kalau ia magik,kau boleh hilangkan diri sekelip mata.lol

cinto itu buto..:zz

Eh sekejap.
Ni luahan hati TT yang baru jatuh cinta atau saja2 copy paste di sini?

sarahmirza replied at 20-6-2016 11:57 PM
Eh sekejap.
Ni luahan hati TT yang baru jatuh cinta atau saja2 copy paste di sini?

Ni kat dalam facebook lama i, post zaman i bbnu br nak fefeeling bercinta. Hahahaha  i taip and tulis sendiri secara spontan masa ni. Smalam godeh2 facebook lama sbb nak deactivate, pastu scroll dulu mengimbau kenangan.  

Follow Us
mmg pun.
cinta ni buat kita marah tapi sayang.
benci tapi rindu.
sakit hati tapi tak boleh tak tengok lama, hati meronta nak jumpa.
dada berombak2 nak marah tapi sekelip mata boleh tukar rasa bahagia memuncak2.

sarukhan replied at 21-6-2016 07:35 AM
Ni kat dalam facebook lama i, post zaman i bbnu br nak fefeeling bercinta. Hahahaha  i taip and tu ...

So apa akhir kisah ini?

*mood kepochi*

sarahmirza replied at 21-6-2016 08:49 AM
So apa akhir kisah ini?

*mood kepochi*

Sbenarnya yg buat i teringat nak godeh fb lama i,  sbb i follow drama  tv3 pukul 7 yg amyra rosli berlakon tu. Lupe tajuk. Ha sampai episod semalam, mmg sama mcm kisah love story i la. Tp ending x sama kot sbb drama melayu sure happy endingkan and x sama realiti.  

I just love these quotes, suit the most..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

knp ehh bila kita mula suka sumone, kita mcm nk jauh kan diri dari dia?..

hanie_z replied at 21-6-2016 09:37 AM
I just love these quotes, suit the most..

yeah nice quotes. tq

Betul la kita x tahu bila jatuh cinta... aku ingatkan dia hanya crush bg aku, tp bila betul2 kehilangan dia air mata mengalir x dpt ditahan lagi. Sakitnya sangat terasa sehinggakan aku yg kuat tdo ni pon x boleh nak tdo. Tp apa2 pon aku cuba positifkan diri walaupun amat payah. Aku anggap aku dengan dia xde jodoh dan Allah nak cepat2 aku sedar sebab tu dia pisahkan kami lebih awal.

misssakura replied at 21-6-2016 05:14 PM
Betul la kita x tahu bila jatuh cinta... aku ingatkan dia hanya crush bg aku, tp bila betul2 kehilan ...

Kuat tido?  

memang pon... iol dah rancang dihari cuti esok nak mereput je atas katil

misssakura replied at 21-6-2016 08:46 PM
memang pon... iol dah rancang dihari cuti esok nak mereput je atas katil

So mereput ke tak?  {:question

sarukhan replied at 22-6-2016 10:38 PM
So mereput ke tak?  {:question

memang btol2 mereput... tngahri baru bangun

sarukhan replied at 21-6-2016 09:04 AM
Sbenarnya yg buat i teringat nak godeh fb lama i,  sbb i follow drama  tv3 pukul 7 yg amyra rosli  ...

Takde jodoh.
Tapi cinta boleh datang sekali lagi.
Atau mungkin berkali-kali.
Atau mungkin terus hilang sama sekali.

Eheh.

Hidup perlu diteruskan.

Mmg magic sgtlah contabtu tt. Cinta sblm kawen aku dh penah rasa lah...mmg angau habis habisan..nasib kawen jugak. Lps kawen ni cinta tu dh jadi lain...tanggungjawab pun ada jugak.bukan bermakna ko dah tak cinta kat suami ko...tp perasaan bercinta zaman bbnu tu sememangnya tak sama.

Love buat orang jadi bodohhhhhh... sbb tu byk kisah cinta yang bodoh... org yg waras akan nampak kebodohan org yg in love....

12Next
Return to list New