CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 174684|Reply: 2479

DIA SEMANIS HONEY [RUMAH 2] ALIF & CT NANA : HONEYMOON RAYA

Close [Copy link]
Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:33 PM

Assalamualaikum.
Yuhuuuuuuuuuu. Akan datang DSHoneymoon n DSH RAYA.
Arahan michael ang n hadith omar.
Penulis skrip x pasti la.
Pelakon: Alif Satar, Siti Nordiana, aleza shadan, hairul azreen, hafeez mikail, nadya shahera, zainol macwilson, ziha af, datin nina juren n ntah sepa lagi.
Pelakon undangan: Izzue Islam n Fara Fauzana.

SKRIP DSH. CREDIT TO @xfilesfan

Episode 1 full

Airport.
Hani terlanggar Ahnaf (yg tgh pegang food) dan terjerit
Ahnaf: WHAT? (tgk baju sendiri yg dah bertompok sos) are u serious right now?
Hani: Sorry encik saya mintak maaf sangat sangat. Saya tak sengaja.
Ahnaf: ko ni buta eh? HAH?
Hani: KAN SAYA CAKAP TADI SAYA TAK SENGAJA. Kalau saya nampak, saya takder lah langgar!
Ahnaf: Aihhh? Engkau langgar aku... aku yang salah???
Hani: yes. Encik salah!
(Ahnaf tergelak sambil picit pala/kening?)
Ahnaf: oh my god. Are u serious? Are u kidding?
Hani: eh. Apa yg kelakar hmm?
Ahnaf: eh. Sepatutnya... engkau perempuan melayu, yang bertudung bertutup bagai kena ada budi bahasa yang tinggi. Kalau dah salah tu KAU MINTAK MAAF SAJALAH!
Hani: (sambil adjust tali handbag kat bahu) OK! MINTAK MAAF! Puas hati?
(Ahnaf diam)
Hani: berapa baju encik?
Ahnaf: This? Two hundred. POUNDS. (Hani tgh korek handbag paused. Tekejut)
Hani: WHAT???  Huh. Tak payahlah!
Ahnaf: oh taknak bayar plak.
Hani: Org gila jer la pakai t shirt mahal mcm ni!
Ahnaf: hah! Haha excuse me. I can afford this. (Eksyen) Kau nak panggil aku gila plak!
Hani: Yes! Gila!
(Ahnaf Berpaling sekejap dgn muka blank)
Ahnaf: ok mcm nilah... kalau dah sengkek sangat, dah miskin, takder duit... lain kali jgn offer nak bayar! Pempuan tak guna (walk away bongkak giler gaya)
Hani: eh biadap! (jerit lepas geram sorg2)

-----
Lepas ahnaf ckp kat fon dgn bapak dia cakap nak balik naik limo, dia ternampak Hani berjalan dgn fon di telinga. Bila Hani ternampak dia, ahnaf kata APA? Hani tayang penumbuk siap gaya nak launch ngn muka garang.

Abes...
Adehla... dia buat plak daaah. Kesampukan terkini
---------

Hani kat ruang tamu rumah Tan Sri tunggu Puan Sri pegi amik sain Tan Sri utk docs yang Hani bawak. Masa tgh flip flip magazine Hani terdengar bunyi mcm cipanzi terjun dlm air. Gedebushhhh. She was curious and pegi ar tgk kat kolam. She saw nothing, so dia duduk kat tepi kolam sambil main2 air ala ala sikit lagi nak nyanyi lagu ikan  kaloi. Tetiba ada seketul manusia terjun dlm air sampai terpercik kena Hani. Hani jerit kuat.

Hani: Hei awak siapa hah??? (Aik muka mcm kenal...)
Ahnaf: eh! Ko ni saper? (Gerak dekat ke arah Hani)
Hani: (terkejut) STAY! Jangan dekat! Kalau tak saya jerit. Awak nak buat apa ha? Nak menggatal ya?
Ahnaf: eh. Hello? Aku pon tak ingin nak menggatal dgn ko. Ni rumah aku suka hatila aku nak buat apa. Siapa bagi kau masuk rumah ni!?
Hani: (serba salah) ah... saya...
Ahnaf: saya... saya... apa benda ni! Sebelum aku panggil polis, baik kau keluar sekarang! KELUAR!
Hani: EH SAYA BUKAN PENCEROBOHLAH! Saya tahulah jalan keluar! Tak payah nak halau saya! HUHHH (bangun, leaving)
Ahnaf: eh... you. (Hani tak pandang dah) eh!
(Puan Sri gi tengok apa bising2 kat kolam.)
Puan sri: heiiii. Apa bising2 ni? Ya Allah.
(Hani tak jadi pegi. Muka ala2 ngadu kat Pn Sri tapi tak cakap. Puan Sri check Hani up n down)
Puan Sri: Hani! kenapa ni... Ya Allah! Basah ni ha!
Ahnaf: (heran) mama kenal ke dia ni siapa
Puan Sri: Hani. PA papa. (Ahnaf Diam)

Puan Sri: Ni. Hani okay tak? (Cek Hani lagi. Hani angguk ja.). Ahnaf apa apa kan Hani tak?
Hani: okay takder apa apa. Dia basahkan Hani jer.
Puan sri: (sambil pusing ke arah ahnaf yg still kaku dlm kolam) Ahnaf...
Ahnaf: eleh... tak payah nak berlagak innocent sangat lah cik Hani. Tak biasa tengok bodi lelaki je kan? Kan? Kan? (Walk away tp masih dlm kolam)
Puan Sri: Dah dah dah. Jgn layan si Ahnaf tu jom salin baju. (Bawa Hani masuk dlm rumah)

--
(Puan sri nampak ahnaf turun tangga)
Puan Sri: Pegi manatu... (sambil adjust2 shawl Hani)
Ahnaf: Naf nak keluar kejap ma.
Puan Sri: Ha good. Naf hantar Hani balik please ya?
Ahnaf: Keter dia mana?
Puan Sri: Hani dtg naik teksi
Ahnaf: Tak bleh, Ahnaf nak kene pegi bank, and then after the bank, Ahnaf nak pegi... (Puan Sri potong)
Puan Sri: Ahnaf... mummy says 'please'... Hantar la... please?
(Ahnaf muka tak puas hati)
Puan Sri: Come
Hani: Tapi puan sri saya kena balik ofis balik sbb nak hantar dokumen ni dekat encik Ehsan.
Tan Sri: Ni ha. Pasal dokumen jgn risau ya. Nanti on the way ke hospital saya akan singgah di pejabat.
Hani: Eh tan sri tak boleh tak boleh. Ni keje saya, biar saya yang buat.
Tan Sri: heh kan Hani dah basah tu. Hah. Pi balik. (To Ahnaf) Naf, please.
Ahnaf: Ya lah ya lah!
Hani: Terima kasih Tan Sri. Balik dulu (salam cium tgn Puan Sri)
Puan Sri: Baaai. (Sambil muah muah Hani)
(Hani bangun ngadap Ahnaf. Dua dua muko tak puaih hati.)
Ahnaf: (walk away) Cepat ah!
Hani: (Turn to pn sri n tan sri. muka masam tukar manis) Balik dulu ya Tan Sri... Puan Sri (gaya tunduk jepun)
Puan Sri: okay bye...
Tan sri: okay...
(Pn Sri senyum simpul tgk amende laki dia sain sain tak siap2)

---
Dalam keter. Ahnaf dengar/nampak Hani humming lagu yg kat radio. Dia naikkan volume sikit. Akhiri Penantianku.

Ahnaf: U suka dengar lagu ni?
Hani: Kenapa? Tak boleh?
Ahnaf: Takder la. Boleh jer.
Hani: kalau tak boleh, tak yah nyanyi lah
Ahnaf: NYANYI JER LAH
(Hani senyap, tengok luar)
Ahnaf: So u dah berapa lama dah dgn papa?
Hani: Setahun stengah...
(Hani gosok2 lengan kanan sambil tengok2 arah lubang aircond)
Hani: slow sikit aircond boleh?
Ahnaf: apersal?
Hani: sejuk giler kot.
Ahnaf: (muka tak puas hati, sambil tgn capai jacket tebal kat seat belakang) Nah pakai ni! (Campak seketul kat Hani)
Hani: (tanjat gegirl) Haipppp!
Ahnaf: Dah tompang keter orang, banyak complain plak.
Hani: eeey... macam tu? (Sambil cover badan ngn jeket)
Ahnaf: so ah... (nak sambung chit chat tapi Hani dah lena. Uihhh tak sampai 15 saat dpt jeket terus berlayar minah ni)
(Ahnaf gawang tangan dekat muka Hani. Confirm dah wasalam)
(Ahnaf kejap kejap tengok Hani sambil drive)

(Ahnaf park keter. Hani tido lagi. Dah melorot ke bawah sikit dlm seat keter tu. Sedap betoi lenaaa)
Ahnaf: Hani... Hani! Hello??? (Takdo respond) Hani!!! (Ada pergerakan hidung dan mulut sikit and then nyenyak balik) Hani. (Gawang tangan dekat muka hani) (Ahnaf mengeluh bosan)
(Ahnaf dpt idea. Muka dah tuko nakal sambil pasang loud music. Hani terus terjaga sambil jerit n totop telinga.)
Hani: hei apa ni?
Ahnaf: eh orang dah kejut brapa banyak kali dah tak bangun. Tido macam beruang! Ingat ke dah mati dah!
Hani: Habis tu dah suara awak tu... halus naw macam pipit mana nak dengar!
Ahnaf: (tergelak) ho ho ho ho... sedapnya mulut! Eh, i dah hantar u sampai rumah dah cukup elok dah tau. (Hani diam) Ha cepat. I hantar u sampai depan rumah. (Sambil tanggal buckle safety belt)
Hani: Hey... tak payah!
Ahnaf: eyyy apersal.
Hani: tak payah, saya keluar sendiri
Ahnaf: eh ai pon nak tengok rumah u lawa ke tak, besar ke tak...
Hani: eeeee tak payah la. Kan saya dah cakap tak payah. Jangan ikut eh. Duduk sini. JANGAN IKUT!
(Ahnaf tgk Hani jalan sampai depan keta, dia pun ikut keluar)

Hani: kan saya dah kata takpayah la hantar saya sampai dalam ihhh. (Pusing ngadap Ahnaf yg tengah scanning around the area sambil cekak pinggang)

Ahnaf: Not bad. Besar ya rumah ni? You ni... anak org gaji rumah ni ke?
(Hani muka offended, tapi cover)
Hani: ha ah kenapa?
Ahnaf: tak sangka ya you ni anak org gaji.
Hani: kenapa? Jijik sgt ke kalau saya anak org gaji? Tak setaraf dgn awak? Hmm?
Ahnaf: i guess... just, curious
Hani: terima kasihla sbb hantar saya balik encik ahnaf and... sorilah kalau ai terkotor kan kereta MAHAL you tu. (Turn nak jalan masuk dlm rumah)
Ahnaf: eh hello. (Mulut muncung 2x ke arah jaket kat tgn Hani. Boleh minah ni tak perasan angkut barang orang. Hahaha. Nak buat bantal busuk ke apa. 15 saat bleh lena kalau pakai jaket tu)

(Hani tengok jeket. Tak perasan bawa jaket all the way dari kereta)
Ahnaf: ingat jeket murah ke
Hani: (baling jaket tepat kat Ahnaf) Ambik ni! (Ahnaf tangkap sampai terangkat kaki)
(Muka ahnaf tukar manis lepas Hani masuk lam rumah.)

Balik tu ahnaf cari fb Hani Safira :-)

-----
Office.

Ahnaf: Hello my secretary.
Hani: sorry encik ahnaf saya rasa encik Ahnaf salah faham. Saya secretary Tan Sri

Tan Sri: oh o o o no no no mulai harini u jadi PA Ahnaf. Okay?
Hani: Tan Sri... saya tak biasa deng.. (terpandang warning looks kat muka Ahnaf)

Tan Sri: you see... Ahnaf nak sangat u jadi PA dia... i think it's a good, very good idea... dgn pengalaman yg u ada of course u boleh bantu Ahnaf kendalikan syarikat kita ni. Hmm?

(Sepjg conversation Ahnaf tak bunyi sangat cuma muka dia sgt tak puas hati bila Hani reject nak jadi PA dia)

Hani: tapi saya rasa yang lebih layak adalah kak Jane ataupun Sara. Diorg lagi berpengalaman dpd saya.

Ahnaf: you tak dengar eh apa boss u cakap? I sendiri yg request u jadi PA i. You... (turn to Tan Sri) do we have a problem here Tan Sri?

Hani: yes banyak problemnya. Yang pertamanya saya ada masalah nak adapt dengan ketua baru. Dan yg keduanya saya dah biasa keje dgn Tan Sri. Dan yang ketiganya saya tak suka en... (jari telunjuk dah keluar nak tunjal org depan) (Tan Sri potong cepat bila nampak jari Hani dah nak cocok muka Ahnaf)

Tan Sri: oh o o o.. cool it. Hani sebenarnya saya memang dah lama berhajat nak bersara. Jadi of course Ahnaf akan ambik alih syarikat kita ni. Hmm? Dan ini adalah satu landasan terbaik untuk Hani berlatih di bawah seorg bos yg baru.

(Ahnaf stuju sambil tunggu n nak tengok respond Hani. Memang dia biar ayah dia yg do the talking sbb kalau dia yg cakap, confirm gaduh sampai maghrib)

Hani: Baiklah Tan Sri, tapi saya ada syarat. Bagi saya masa sebulan untuk jadi secretary Tan Sri sebab saya nak abeskan kerja yang tak abes, dan saya perlukan masa utk adapt dgn bos baru. (Jeling Ahnaf)

Tan Sri: (gelak org kaya) ha ha ha Hani... Hani... sebab tu saya suka bekerja dgn awak ni ha, berdedikasi well I can't say no. So Ahnaf, Hani nak berkeje dgn papa sebulan lagi. Okay with u?

Ahnaf: Whatever she wants Tan Sri. (Turn to Hani yg dah menjeling). Whatever you want.

Tan Sri: happy?

Ahnaf: Sebulan jer pown.

(They exchanged looks. Ahnaf happy. Hani tak puas hati)

------

Scene Hani turun escallator sambil adjust2 tudung yg ditiup hangin.

Ahnaf: Nak pegi mana ni?
Hani: Pegi lunch la. Kan lunch hour. (Ahnaf tengok jam) encik ahnaf tak keluar ke?
Ahnaf: i tak lunch
Hani: apersal? Jaga badan? (Expression Ahnaf mengiyakan apa yg Hani cakap)

Ahnaf: Do you hate me or something? U ada masalah dengan I ya?
(Hani tak paham)
Hani: what?
Ahnaf: ya lah kalau u tak happy tak puas hati, i just tell tan sri bagi i PA barulah...
Hani: takper takper saya okay jer. Sama ada saya suka atau tak... itu bukan masalahnya. Sebab saya yakin dgn prestasi kerja saya. Sama ada saya kerja dgn encik ahnaf (tepuk - naper dia tepuk?) Ataupun tan sri... sama jer.
Ahnaf: good. kira betullah ai pilih seorg yg berdedikasi, berdisiplin mcm u... kan?
Hani: Yes encik Ahnaf. I'm so... excited (sarcastic).
Ahnaf: okay... Miss Honey...
Hani: Saya... HANI. Bukan H.O.N.E.Y.
Ahnaf: tapi u eja tu sedap lagi. Lagi sweet.
(Hani nampak taken aback)
Hani: Whateverlah encik Ahnaf. Saya nak pegi makan. Okay? Ada apa apa lagi?
(Ahnaf senyum. Tak jawab.)
Hani: (sambil berjalan meninggalkan Ahnaf) and I'm NOT your honey.
Ahnaf: (to himself) Not yet... (turn dan naik escallator)

-----

Luar office. Hani keluar bawak file Ahnaf sakat, Hani angkat file nak hempuk. CUTE :-)

Hani tengah tunggu adik dia dtg ambik kat luar opis. Ahnaf saw her. So dia pegila tegur.

Ahnaf berdiri betul betul tepi Hani.

Ahnaf: tunggu siapa? (Hani tekejut)
Hani: orang lah. Takkan binatang plak.
Ahnaf: berlagaknya. Memanglah orang... kawan ke? Boyfriend ke?
Hani: lebih kurang la...

Ahnaf: ha? Ai tak tahu pun u ada boyfriend. Baru nak offer tolong hantar balik rumah
Hani: soal peribadi takkan nak canang satu ofis kot. Hmm?
Ahnaf: eh Hani. U ingat u ni cun eh?
Hani: hey saya tak pernahla rasa mcm tu. Sebab saya tahulah taste encik ahnaf tu macam mana.
Ahnaf: macam mana?
(Hani penah nampak Ahnaf jenjalan ngn sorg pompuan)
Hani: ah sofistikated
Ahnaf: hmmm
Hani: seksi, daring
Ahnaf: yes
Hani: bimbo
(Ahnaf tergelak)
Hani: hmmm saya memang bkn macam tu pun. Kan?
Ahnaf: baguslah kalau dah tahu. Hey look. Just don't get me wrong lah, okay? I baik baik dgn u ni sbb ai tak nak u awkward nanti bila keje dgn ai. Okay? (Hani peluk tubuh)

Hani nampak keta sampai
Hani: haaaa dah sampai pun boyfriend saya. Saya mintak diri dulu ya encik Ahnaf. Asalamualaikum

Ahnaf: waalaikumsalam

(Hani jalan ke kereta dgn gembiranya. Ekcili gaya Hani jalan tu dah macam nak skipping. Gembira kot dpt buat Ahnaf jeles. Cer tengok cer)

-----
SCENE MARI GELAKKAN PAPA
(Kat meja makan)
Puan Sri: Nak mama carikan tak? Nak?
Ahnaf: Ok, i don't mind
Puan Sri: Ok
Ahnaf: Ma, (tukar tempat duduk dekat dgn puan sri) Hani tu ada boyfriend?
Puan Sri: Siapa???
Ahnaf: Hani tu ada boyfriend ke tak, buat buat tak dengar plakkk (puan sri tergelak)
puan sri: Hani? (Tunggu maid angkat pinggan)
Puan Sri: Tak der

Ahnaf: Tapi baru baru ni masa kat opis ada sorg laki ni dia selalu dtg ambik dia bwk balik rumah. Dia kata boyfriend dia.
(Puan sri gelak lagi)
Puan Sri: U so funny anaf
Ahnaf: what?
Puan Sri: Itu adik dia lah. Baru balik from overseas
Ahnaf: Mana mama tahu. Confident ja.
Puan Sri: Hey Of course I know. Hani punya rahsia semua dlm poket mama tau. Umi dia kan kawan mama.
(Paused)
Puan Sri: So? Setuju ya mama carikan ok? (Ahnaf angkat bahu) Tapi jgn nak merungut tau. Ni tak ok yang tu tak ok kang.
Ahnaf: Mama pun kena kualiti kontrol lah sama... tengok. Number one dia kena cantik. Kulit ermmm tak gelap sangat. Ha kalau tak cantik then i tell u lah.
Puan Sri: Oh u don't trust my taste lah. Eh! Look at your father
Ahnaf: Look at my father??? Heh heh hehe (gelak panjang)
Puan Sri: Anaf! I'll tell papa!
Ahnaf: Eh mummy Ahnaf kena pegi sabah 4 hari tau
Puan Sri: Pulak. Abis tu bila nak jumpa bakal tunang ni
Ahnaf: Nanti ahnaf balik okay lah. Bukannya lama pon
Puan sri: Sure or not?
Ahnaf: Sure
Ahnaf: Can I trust u ma?
Puan Sri: Hei. Nak mama carikan tak?
Ahnaf: Hmmmm (bangun)
Puan Sri: Nak ker tak?
Ahnaf: Naaak
------

Pasni scene hani hantar ahnaf gi airpot bawak keta lesen keta lembu. Hahaha

------
Malam.

Hani call Ahnaf nak remind pasal tiket.

Ahnaf: hmmm?
Hani: Hello Assalamualaikum. Encik Ahnaf, maaf ganggu malam malam ni. Saya terlupa nak bagi tiket flight encik tadi. Saya nak inform yg saya dah emel tiket ke emel encik.

Ahnaf: okay thanks. Esok ai check. Eh Hani! Esok u hantar ai pegi epot.
Hani: Tapi... (Ahnaf potong)
Ahnaf: ahhh... esok ai ambik u kat rumah.
Hani: baiklah encik Ahnaf. Jumpa esok. Assalamualaikum.

----
Hani tengah drive and Ahnaf duduk kat passenger seat  di sebelah driver.

Ahnaf: oh my god. eh! U ni ada lesen kereta betul ke lesen kereta lembu ni. Terhegeh hegeh.
Hani: betulla lesen betulla. Tapi kita kena la bawak secara berhemah.
Ahnaf: (tutup muka dgn sebelah tgn) Kalau berhemah dengan gaya macam ni bila nak sampai? Hah?
Hani: Ye lah kang kena speed trap kang macam mana? Hah?

Ahnaf: Eh kalau kena speedtrap ai bayarlah. Apa ingat orang tak mampu bayar ke (bongkak nye)

Hani: belagak nya. (Takpuas hati) Yang encik nak marah marah ni kenapa ha? Siapa yang suruh bawak tadi. Hah encik bawak sendiri lah.

Ahnaf: (peluk tubuh) Brenti kat depan tu
Hani: apersal?
Ahnaf: tukar driverlah.
(Hani petik signal nak gi tepi)
Ahnaf: (picitpala) Ya Allah nak berenti tepi pun terhegeh hegehhh
Hani: Sabarlah... banyak keter kan (suka tone sora hani time ni. Cute)
Ahnaf:.Adehhhhh

(Keta brenti.
Sebaik ja Hani keluar Ahnaf bebel)
Ahnaf: you ni! Tipikal lady driver tau tak??? Kereta mahal tapi lembap!
Hani: membebelll je kan?
(Exchange jelingan tajam masa selisih depan kereta nak tukar tempat.)

Ahnaf: MASUKLAH CEPAT!
Hani: (sambil masuk) kecohlah dia ni. (Ahnaf senyum bila hani tak nampak. Suker lattew)

Masuk jer Ahnaf terus tekan minyak.

Hani: MAAAAK AIHHH encik Ahnaf!
Ahnaf: ha ha ha (muka eksyen gila tunjuk skill kat awek)
Hani: laju nya. Slow sikit encik ahnaf. (Hani pegang seat belt)
(Ahnaf kekalkan muka bongkak sambil kona kereta)
Hani: Oooooi Ya Allah! SLOW SLOW SLOW SLOW. (Lagilah Ahnaf tekan minyak) Encik Ahnaf! Astaghfirullah hal adzimmm Ya Allah... Perlahan sikit encik Ahnaf... Apa ni bawak macam ni, ni??? (Ahnaf kona lagi)
Hani: Astaghfirullah hal adzimmmm. Eeeeee Encik Ahnaf jaga depan tu! Hani pejam mata genggam bhg atas seat belt.

-----
Alhamdulillah hidup lagi diorang and dah selamat sampai airport.

Ahnaf: Ada time lagi. Can u please get me a cup of coffee?

(Hani paused lama. Tak puas hati sebenarnya. Suara dilembutkan)

Hani: ada nak apa apa lagi? Tuan? Hmmm? Sandwich? Cheese cake? Oderlah banyak banyak. (Ahnaf buat tak dengar)

Hani: (mumbling) heeee ingat aku kuli dia kot.

nnti sambung kat post lain.

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:38 PM

yeayy dh ade umah baru... baru rase selamat skit...

Dia Semanis Honey Episod 2

Airport

Hani tepuk kuat tepi telinga Ahnaf. Dia ternampak Ariana.

Hani: Encik Ahnaf! Apersal?
Ahnaf: nothing. Just... just like my friend.
Hani: oh, aaa.. Nak saya tanyakan?
Ahnaf: No, tak payah. Thank you (Pusing tengok lagi sekali) (tetiba dia marah Hani)
Ahnaf: Hei! Eh, lepas ni...you bawak balik keta i, u drive elok2 ya? Ada calar sikit, I cari you. NAH (bagi kunci)
Hani: baik bos (sarkastik)
Ahnaf: trip i ni 4 hari. I nak all the documents on my desk when I come back. Ok?
Hani: OKAY!
(Ahnaf diam. Tengok Hani)
Ahnaf: Dah, I gotta go. (Amik kopi, dan sorong beg)
(Hani baru ternampak jacket Ahnaf tertinggal, mula mcm nak panggil Ahnaf balik tapi she decided not to and hold the jacket. Smiling)

-----

Ara (adik Ahnaf) terserempak dgn Hani kat kedai dgn Nabil (anak buah Hani). Ara tarik Hani join her kat tmpt makan.

Ara nampak Ahnaf.
Ara: hah! Panjang umur dia. Abang! (Lambai Ahnaf. Hani dah tak selesa. Tak senang duduk)
Ahnaf: Ara. (Terdiam bila nampak Hani at the same table) Ara. Where is your fon? (Mumbling) i call u banyak kali (duduk mengadap Hani)
Ara: sorry, Ara berbual tadi dengan kak HANI.
Ahnaf: (to Hani) Hello. Buat apa kat sini? And this. (Tunjuk up and down kat Nabil) who's this?  U tak bgtau pun u dah kawin?
Ara: ishhhhh. Tak baik cakap macam tu. Kak Hani single.
Hani: kalau anak i kenapa? Ada masalah?
Ara: ala kempunan la Ara nak kak Hani jadi kakak ipar Ara.
Ahnaf: Haishhhh! Stop it.
Ara: tak. Ara serius. Korang nampak... serasi sangat. (Ahnaf dgn Hani diam. Ara mungkin rasa awkward) ok Ara berenti sekarang sebelum Ara cakap yg bukan bukan.
Ahnaf: hmmm bagus.
Nabil: Maklang Nabil lapar la bila nak makan ni?
Hani: okay okay. Kejap eh, maklang pegi beli eh? Tunggu tau. (Hani nak bangun)
Ara: ok jap jap, tak per tak per (Hani duduk semula) abang... gentleman sikit. Pegi belikan. (Turn to Hani) Takper akak eh?

(Ahnaf tengok muka Nabil dekat dekat n then tengok Hani)
Ahnaf: fine... harini i belanja. (To Nabil) Come.
Nabil: yeayyyy (ikut Ahnaf)
(Ara suruh Hani duduk ja jangan pegi mana)

----
Semua tgh minum...
Ara: Akak semalam mama cakap, ada org dtg merisik akak ek?
(Ahnaf tersedak, terbatuk)
Ara: abg ok tak.
(Hani tengok ja ahnaf, rasa mcm kena perli kot)
Ahnaf: (clear his throat) pastu u terima ker tidak hani?
Ara: ihhh dia pulak yg over.
Hani: Tahun ni jer dah 4 org
(Mata ahnaf terbeliak.)
Ara: wow. Pastu akak terima tak semua?
Hani: tak lah... akak tolak semua sebab tak ready lg kan?
Ara: hmmm akak tunggu prince charming ni. Abang, jgn tunggu lama lama tau. (Ahnaf jeling. Hani pun jeling)

Ara: Nabil! Nak ikut aunty pegi tengok mainan tak?
Nabil: nak nak nak  nak nak. Jom Maklang
(Hani senyum, nak jom jugak lah tu tapi ara potong)
Ara: no no no maklang tak boleh ikut sebab maklang nak bersembang dengan PAKLANG.

Ahnaf & Hani jerit serentak: ARA!
Ara tergelak.
Ara: takperla, ara pegi dulu, lagi satu jam kita akan jumpa balik dekat sini. Bye. Jom Nabil.

(Ahnaf and Hani exchanged looks tapi tak cakap. Muka pesen nak ajak challenge main futsal ja.)
-----
Ahnaf ikut Hani masuk farmasi. Hani amik raga

Ahnaf: kenapa u tolak ha?
Hani: tolak apa?
Ahnaf: tolak org yg nak kawen dgn u
Hani: kenapa encik nak tahu?
Ahnaf: takder sebab... just curious. Mesti diorg handsome kan? Sado. muka jambu. Kan?
Hani: Hati belum terbukak kot. (Turn to Ahnaf) ok jawapan saya?
Ahnaf: cliche tapi whatever. Ker u waiting for someone?
Hani: Someone tu dah tak der. And tak mungkin datang balik. Untuk move on perlukan masa.
(Hani jalan ke rak pad. Ahnaf dok ikut dari tadi. Hani kejap jeling Ahnaf, kejap jeling rak. Segan nak amik pad kot)

Ahnaf: you ni nak cari apa sebenarnya ni. Bakul u kosong jer dari tadi.

Hani: Saya nak cari barang perempuan. Yang awak ada kat sini, malulah saya!
(Ahnaf baru perasan dia betul betul depan rak jual 'barang perempuan'. Dia tergelak and walk away. Bagi Hani privasi pilih barang perempuan)
Ahnaf: Sorry. Malu apa ntahhhh

-------
Hani sembang dgn Nabil masa lam keta tu comel sgt. Hani pun dah suara mcm budak2 :-)

Nabil: Maklang!
Hani: Hmmm?
Nabil: kenapa Nabil tengok Maklang asyik senyum je?
Hani: ha??? Takder aper lah. Maklang suka bawak Nabil keluar. Sebab Nabil kan comel.
Nabil: Ye ke? Ker Maklang ingat kat Paklang?
Hani: NABIL! Pandai pandai jer! Mana ada paklang! Nabil niiiiiii. Nakal eh? (Hani senyum meleret)

----
Rasanya Ara ni dah psiko Nabil suruh usik maklang tentang paklang. Sebab dia pon misi yg sama masa on the way balik dgn Ahnaf :-)

Ara: Macam mana? Best tak jalan jalan dgn KAK HANI?
Ahnaf: okay. Biasa jer.
Ara: (kecewa.) Biasa je?
Ahnaf: yeah
Ara: luar biasa takder ke?
Ahnaf: hak.. hak... luar biasa mcm mana? Ara: Macam hati berbunga... jalan tak jejak tanah...
Ahnaf: tchhhk hei! Don't be silly lah. This is your brother, okay? A real man. Lelaki sejati takder la nak benda benda merepek mcm ni.
Ara: (tergelak) hei Ara kenallah abang Ara. Suka kannn? Cer cakap suker suker.
Ahnaf: TAKLAHHHHH
Ara: taklah? Dari tadi senyum sorang sorang takkan tu pun tak. Berangan lah tu.
Ahnaf: (sambil cocok pinggang Ara. Ara tekejut) eh jangan sibbbukkk. Boleh tak? Haaaa (muka geram)
Ara: taklahhh Ara cuma cakap je... Kalau org marah biasanya betul.
Ahnaf: Dahlah. Jgn macam macam.
Ara: serius konon (ternampak Ahnaf senyum meleret) SEE? Senyum lagi?
Ahnaf: What?? I cannot smile now?
Ara: ITU TANDA KITA SUKA! Orang tengah berbunga. Oh my god. Tak sangka lah. Takperlah abg tak payah cakap apa apa. Ara dah tau dah. (Ara diam dan senyum. Ahnaf pun senyum dlm diam)

-----
Scene: Umi paksa hani pakai cincin tunang

Umi: haaaa anak umi buat apa ni. Eh cantiknya gaun pengantin ke ni?
Hani: Bukanlah. Ni dress lah umi.

Umi: Cantik. Boleh buat gaun pengantin.
Hani: hishhh umi ni asyik pengantin pengantin pengantin.
Umi: (gelak) aaaa Hani,
Hani: ye?
Umi: (buka bekas cincin. Mata Hani terkebil) Mulai sekarang, Hani dah jadi tunang orang.
Hani: Ha??? Apa maksud umi?
Umi: Takda maksud apa apa. Ayat umi jelas dan nyata. Hani dah jadi tunang org. Nah pakai cincin ni. (Cuba sarung cincin ke jari manis Hani)
Hani: (struggle, tak bagi) heeeeh apa ni umi. Miiiii NO! (Tak puas hati) Bila masa ni Hani bertunang? Ha? Hani taknak lah.

Umi: Hani, umi dah byk bagi pilihan pada Hani. Tapi sekarang, Hani kena terima pilihan umi dgn abah.
Hani: tak. Umi ingat sekarang ni nak cari suami main pilih2 je ke mi? Umi bagi lah umi peluang Hani akan cari someone bawak jumpa umi dgn abah. Hani janji.
Umi: Bila? 10 tahun lagi?
Hani: haaaaaaa umiiiiii (gaya gegor badan geleng2 taknak)
Umi: HANI! STOP IT! Umi taknak dengar apa apa lagi. Abah, kakak kakak Hani semua nya dah setuju. Sekarang ni pakai cincin ni. (Cuba sarungkan lagi sekali. Hani rentap tangan sampai terlepas dr pegangan umi)
Hani: taknak ah umi.
Umi: (mood memaksa sudah mari) Umi kata pakai! Pakailah! Ha pakai ni (berjaya sarung ke jari manis Hani) Pakai. Hmmm dah cantik dah. Ambik ni (sua kotak cincin ke tangan Hani) Minggu depan jumpa dgn tunang) Ye? (Umi leaves) (Hani sedih)

----
Kat pejabat.

Sha: (belek cincin tunang Hani) Waaaaah berlian tu! Untunglah kau Hani... cantiknyaaaa
Hani: untung apa nya? Aku kenal pon tidak siapa. Ntah ntah gendut.

Sha: Eh. Kau dengar ni. Gendut ni ok apa. Dalam kajian, ada mengatakan orang gendut ni romantik tau. Ha.

Hani: Ehhh dah dah, bagi aku balik.

Sha: Eh kau tak pakai ke. Kenapa tak pakai?
Hani: Malaslah
Sha u: Eh tak baik tau. Kau kan dah jadi tunang orang.

(Ahnaf kebetulan lalu situ terdengar part "dah jadi tunang")

Ahnaf: (terkejut) u dah tunang?
(Hani diam)

-----------

SCENE SIMPANG MALAIKAT 44

Ahnaf minta nak jumpa tunang. Nak tengok ok ke tidak orgnya. So mama dgn umi arrange kan perjumpaan diorg.

Hani dok menongkat dagu tunggu kat restoren.

Hani: Takda org pun... betulka umi ni hah
(Capai fon. Ada org masuk. Ahnaf. Hani cepat2 capai menu dan tutup muka)
(Ahnaf recognized her walaupun kepala terlindung dgn menu)
Ahnaf: Hani? U buat apa kat sini
Hani: (muka kelatkantoi) huh. Tunggu kawan. Ha ah. Tunggu kawan (ahnaf angguk)
Hani: Encik Ahnaf buat apa?
Ahnaf: Saya pun tgh tunggu someone. Yg u tunggu ni kawan lelaki ke perempuan?
Hani: Perempuan. (Senyum tapi nebess) Takperlah encik Ahnaf... encik Ahnaf tunggulah someone encik Ahnaf tu... aaa saya kena gerak sebab dia baru text tadi. Tak dpt datang pulak. Assalamualaikum.
Ahnaf: waalaikumsalam.
(Ahnaf tengok Hani keluar.)
(Hani berenti belakang dinding. Ngendap Ahnaf dok tunggu tunang penuh bergaya.)

Hani terngiang ngiang suara umi "Dah jumpa nanti tahulah nama dia"
Hani: (cakap sensorang) Hishhhh tak kanlah! Simpang malaikat 44 lahhh. Taknak aku! (Goyang2 bahu gegor gegor badan. Hahaha. Dia memang kalau ngadu2 manja ngn umi dia mmg stail mcm ni)

----
Scene MAMA GOSSIP GIRL (episod 2)
Ahnaf baru balik keje. Masuk bilik, dia lepak lepak kat katil sambil bukak laptop.

(Mama ketuk pintu)
Ahnaf: hmmm???
(Mama ketuk pintu lagi)
Ahnaf: yes...
(Mama bukak pintu)
Mama: Can I come in?
Ahnaf: you're already in ma.
(Mama masuk sambil tergelak dan duduk di hujung katil. EXCITED)
Mama: So? Jumpa tak tunang???
Ahnaf: (dgn idung berkerut) Eh mama ni gossip girl nya
Mama: halloh... nak tahu je!
Ahnaf: Arrrghhh
Mama: ala... jumpa ke tak???
Ahnaf:  tak jumpa! Tak da!. I think i was late. Sampai2 jer... because awal tu Ahnaf kena stop kat opis jap and then bila dah sampai sana tunggu sejam sengah takda sapa pon.
Mama: impossible laaah sebab umi Hani call mama sendiri cakap Hani pegi jumpa Ahnaf! (Ahnaf yg mcm malas nak layan tadi terus jadi interested bila dengar nama Hani)

Ahnaf: Hani (almost a whisper. He sat up)
Mama: Yaaaa. Hani...
(Muka Ahnaf yg malas nak layan tadi terus tukar jadi manis. Senyum sambil ibu jari singgah di bibir.)
Ahnaf: Hani ada jumpa... tapi dia kata dia jumpa dgn kawan dia.
Mama: haaaa (senyum lebar) malulah tu!
(Ahnaf turun kan tangan cuba tak nak senyum tapi almost immidiately dia senyum lebar lagi siap tersengih.)
Mama: hah. Ni... sengih sengih ni kenapa?
Ahnaf: (takleh control senyum sengih.dia. berseri seri). What? (Tutup senyum dgn jari lagi) What? Tak boleh?
Mama: aaaalah! DAH. Esok kat ofis boleh jumpa. Mama nak tido dulu. Good night...
Ahnnaf: bye... (gesture jari jari gerak ke arah luar mcm suruh keluar)
Mama: owh. Halau eh?
Ahnaf: (tergelak) bye... (gesture yg sama)
(Mama gelak dan tampar lutut Ahnaf. Dia keluar)
Ahnaf: (sandar sambil ambik laptop) crazy (tergelak)
Mama: night....
Ahnaf : goodnight! (Senyum.sengih)

---------
Sms from ahnaf yg jadi bahan usikan Hafi dan umi :-)

Ahnaf: Awak jumpa ke kawan awak tadi?
Hani: Tak kucing dia terberanak tadi

--------
episod 2

SCENE BHAAAAAAAAA
(Carpark office)

Hani park kereta. Masa dok kunci kereta dia mcm perasan ada org dok perati dia. Tapi bila dia tengok, takda plak. Tetiba Ahnaf keluar kejutkan Hani dengan muka ala ala beruk bunyi BHAAAAAAA. Hajat Ahnaf nak mengusik jadi tragedi bila kena semboq dengan pepper spray sampai berasap kepala. Habis satu botol kot Hani spray. Hahaha.)

Suara Haaaaaa mengusik tu bertukar jadi jeritan yg sama naik dgn jeritan si Hani tu. Mcm macam bunyi Ahnaf nangis keluar "aaaaaaa huhu arghhhhh" sambil tutup mata dan tersembam kat kreta sebelah.
Macam org gila aku gelak bila tengok scene ni.

------
Hani tunggu Ahnaf masuk kat lobi. Sebaik saja Ahnaf masuk dia terus pegi mintak maaf. Ahnaf dok lap mata dgn saputangan.

Hani: encik Ahnaf! Encik Ahnaf! Ya Allah... saya mintak maaf sangat sangat. Saya tak sengaja. Kalau saya tau tadi saya tak sembur.

Ahnaf: YOU NI! (Hani tersentak tekejut. Mata ahnaf dah bengkak tinggai satu line saja. Hahahaha) kalau tengok dulu sebelum sembur boleh tak?

Hani: aaaa mana boleh macam tu! Saya kenalah sembur dulu. Kalau bukan encik Ahnaf macam mana? Kan naya?

Ahnaf: (dah cool down walaupun mata pedih sepet lagi) Tak payah encik encik lah. Kita kan dah bertunang.

Hani: (cepat cepat potong) Shhhh! (Tengok keliling)
Ahnaf: Apa shhhhh? Dah sembur mata orang nak shhhhhh shhhhh plak (tersembur ailiur plak kot. Hahahaha) Apersal? Nak berahsia dengan orang?

Hani: yer lah nanti orang ingat saya ni kaki tackle boss pulak.
Ahnaf: Betul apa
Hani: Eh? Perasannya!

Ahnaf: Alah biarlah apa org nak cakap. You tau tak tadi, ai nak cakap good morning je pown.

Hani: (rolled her eyes) Terima kasih lah sebab ambik berat pasal ai. Tapi... you pasal tunang tu diam diam aje ya encik Ahnaf.
Ahnaf: just... just call me Ahnaf. (Tak puas hati)
Hani: Whatever! Okay? ada apa apa lagi? Kalau takder apa apa, saya nak masuk. BOSS.
Ahnaf: takder apa apa! My Honey Hani.
Hani: (buat muka geli) eeeeee (walk away)

------
Kat opis. Hani dok menaip kat laptop. Dia jengah tengok keadaan Ahnaf kat bilik sebelah.

Ahnaf nampak Hani terjengah jengah.
Ahnaf: APA???? (Muka marah)
(Muka Hani yg tadi curious tukar jadi marah jugak. Tetiba jelir lidah.)
(Ahnaf balas reaksi yg sama tapi sedikit over. Marah kena sembur tak abis lagi tu.)
(Hani angkat penumbuk konon nak debik)
(Ahnaf offer pipi utk ditumbuk)
(Penumbuk Hani naik lagi tapi Ahnaf dah malas nak layan)
(Hani bersandar enak sambil tengok Ahnaf buat apa. Elok masa tu si Sha sampai.)
Sha: HEY!
(Tanjat gegerl. Sampai terlenggak. Hahahaha. Berdehem kuat)

Sha: kau kenapa ni?
(Dan dan tu Hani menguap)
Hani: haihhhh ngantuklah Sha. (Tutup mulut kekonon menguap)

(Sha kejap tengok Hani, kejap tengok Ahnaf yg dok buat keje dlm bilik.)

Sha: ko ni... makin lama makin pelik la aku tengok.
Hani: Ko nak apa?
Sha: Ada ni ha. Dokumen ni tolong baca kan and approve kan sekali. Boleh?
Hani: Baik puan ( sambil senyum dan tabik spring)
Sha: thank you.
Sha blah. Sempat lagi Hani tengok bilik sebelah sambil senyum senyum.

----
SCENE SEMBANG TIANG

(Depan kolam)
Ahnaf: Hello. Taktau plak u datang.
Hani: ai pon baru tahu ptg tadi.
Ahnaf: hmmm (sua tangan nak tengok cincin tapi hani larikan tgn dia)
Ahnaf: cantiknya cincin... mesti mahal.
(Hani belek cincin kat tgn dia)
Hani: Ha ah cantiiiiik sangat. Terima kasih.
Ahnaf: takyah terima kasih kat ai lah. Bulan ai yg beli pown. Mama yg beli.
Hani: oh.
Ahnaf: naper? Kecewa?
Hani: kecewa? Kenapa? Kenapa ai nak kena kecewa?
Ahnaf: yerlah. Sebab bukan ai yg beli
Hani: taklah. Ai pun tak sangka yg ai bertunang. Lepas tu tau tau kena paksa dgn umi pakai cincin ni.

Ahnaf: I see. So sebenarnya you bukan rela sgt kawin dgn ai pun kan?
Hani: ai terima sebab ai nak lupakan kisah silam ai. And ai taknak jadi anak derhaka. And you? Percaya ke pada perkahwinan tanpa cinta.

Ahnaf: me? Nope! Can u imagine. Dua org MADLY in love. Berkawin pun cerai berai apatah lagi kita ni yg memang tak ada cinta. So... love is not everything Cik Hani. BUT belum cuba belum tahu

Hani: tapi.. cinta juga salah satu faktor utk kita bahagia.
Ahnaf: haaaa okay kalau mcm tu, u cubalah utk jatuh cinta dgn ai. (Senyum) kalau benda tu penting sgt utk you.
(Hani diam)
Hani: tskk dah lah. (She walked away)
----------

SCENE MILO
Bilik mesyuarat.
Adam baru bagi bunga kat Hani.

Ahnaf: (suara jauh) Hani! Hani (approaching) I am looking for u. What is it... (Nampak bunga) sorry... am I interrupting something?

Hani: err encik Ahnaf, ini encik Adam, marketing director baru kita. And encik Adam, ni encik Ahnaf CEO baru kita

Adam: (hulur tgn nak salam) Hai. Adam.
(Hani seems awkward, Ahnaf nampak angry)

(Ahnaf sambut tgn Adam n shake hands)
Adam: nice to meet u. Ahhh encik Ahnaf can I ask u something? Can I get back my Hani?

Ahnaf: Sorry?

Adam: okay... sebenarnya dulu Hani adalah PA i. Dan sekarang ni kalau boleh I nak dia jadi setiausaha i balik. Boleh tak? (Hani pandang nervous tapi nak tengok respond Ahnaf)

Ahnaf: ah... so sweet. But I'm sorry. Ini PA CEO syarikat ni. So as the CEO of this company, I cannot fulfill your request. I'm sorry.
Adam: (senyum) it's okay. I'm sorry about tht.
(Ahnaf senyum. Tapi bila dia pusing belakang senyum dia hilang. Jadi garang)

Ahnaf: HANI! HARI NI AI TAKNAK KOPI AI NAK MILO! (Sambil jalan keluar)

(Hani diam, sembunyi rasa tekejut tengok Ahnaf buang tebiat. Pelan pelan pusing tengok Adam.)
Adam: wow. Garang jugak ya CEO awak ni. Okay lepas awak buat milo dia kita pegi lunch eh?

Hani: sorilah encik adam, saya kena lunch dgn encik ahnaf.

-------
SCENE GADOGADOH

Kes mintak milo dan hani tergelincir adam sambut betul2 buat Ahnaf bad mood.

Pejabat Ahnaf.
Hani bawak masuk dokumen utk disain.
Hani: encik Ahnaf... ada dokumen yg encik ahnaf perlu sain. (Letak folder depan Ahnaf. Ahnaf tak toleh tengok dia pon. Ahnaf diam. Sua tangan minta pen. Ahnaf sain dan hempas jer folder)
Ahnaf: anything else?
Hani: takder (sambil simpan balik pen tadi) oh ye. Tadi setiausaha Dato Teoh call nak tangguhkan meeting isnin depan. (Ahnaf buat tak dengar. Dok menaip. Hani serbasalah.)
Hani: kalau takda apa apa saya keluar dulu lah.
(Hani berpusing utk keluar. Tapi terberenti bila ahnaf cakap)
Ahnaf: org perempuan ni mmg tak puas hati dgn satu lelaki kan? (Hani pusing ngadap Ahnaf) bila lelaki tu hensem sikit, ada harta, mula lah nak flirt kan?
Hani: tak tahu.
Ahnaf: u tak tahu ke u buat buat tak tahu? Hmm?

Hani: ai tak tahu... dan ai taknak tahu. By the way, ai bukan perempuan yg mcm you cakapkan.
Ahnaf: are u sure? Sebab ai tengok u dgn adam wohhh bukan main menggatal lagi. Hmmm?
(Hani malas nak dengar. Dia nak keluar)
Ahnaf: (bangun) Hani ai tak habis bercakap lagi dgn you. (Dia jalan pegi kat Hani)
Hani: you nak cakap apa lagi ni? I menggatal. Hah?
Ahnaf: eh? Siapa yg makan cili, dia lah terasa pedas.
Hani: kalau macam tu, u belum cukup kenal ai lagi siapa.
Ahnaf: Just cut your crap lah Hani. Aku tak der masa lah menyampahlah perempuan perangai mcm u ni. Hah? Depan pakai tudung berlagak mcm baik, belakang perangai mcm setan.
(Cik Hani dah marah)
Hani: u ingat u siapa ha. Sesuka hati u nak PIJAK maruah ai. Kalau u tak boleh hormatkan i sebagai perempuan, AT LEAST hormat i sebg tunang you.

lupe jwp... wslm..

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:37 PM

Episod 3 Dia Semanis Honey

scene AHNAF TAK SUKA JANGGUT ADAM

Scene malam kat ofis. Lepas diorang gaduh kat opis, lepas mintak milo.

Ahnaf: Hani! Hani! Bagi ai hantar u balik
Hani: TAK PAAAYAH! ai balik naik cab ja!
Ahnaf: Jangan la degil, kang apa2 jadi kat you, ai jugak yang salah

Hani: ai belum jadi isteri u lagi so you tak payah nak sibuk ya.
Ahnaf: I tahulah you bukan isteri ai. okay and i know you memang boleh balik sorang-sorang but i am asking you just let me send u back. salah ke?
Hani: Tak salah, tapi hari ni i nak balik naik cab.

Ahnaf: sekarang dah pukul berapa? dah malam tau tak?
Hani: ada beza ke siang dgn malam hah? you still anggap ai prempuan murah, kan?

Ahnaf: ok pasal tadi memang salah ai. I am sorry. forgive me? I just tak.
Hani: simpan jer lah alasan u tu.
Ahnaf: No I tak suker you bercakap dengan mamat Adam tu. Ai tak suka dia. (makin mumble) dia ni dengan janggut dia! Aku tak suker!
Hani: apa dia?
Ahnaf: buat2 tak dengar plak
Hani: no apa dia ulang balik?
Ahnaf: forget it.

Hani: ok. ahhh esok ai akan teman encik Adam pegi Ipoh dua hari buat marketing research
Ahnaf: NO!!! abis keja you dengan ai macam mana?
Hani: ai dah suruh Maria gantikan tempat ai.
Ahnaf: NO! NO....! u ni kerja bawah ai. You kena tanya ai dulu. Ni nak keluar dengan mamat si adam tu lagi... ha.... (mcm budak nak nangis sbb tak dapat beli toys)

(Hani tunduk, kulum senyum yg dah tak boleh control)
Hani: ai tipu jer lah
Ahnaf: what?
Hani: ai main2 jer lah
Ahnaf: main main?
Hani: ermmm u nak hantar ai balik kan? (tetiba suara lembut)
Ahnaf: huh! (majuk)
Hani: nak hantar tak?
Ahnaf: CEPATLAH! (Hani senyum and ikut Ahnaf keluar)

----
SCENE MARI BAGI HANI PULAK JELES

Dahlia sampai kat opis. Dia terserempak dgn Hani kat pintu.

Dahlia: Hai. Sorry. Encik Ahnaf ada?
Hani: (Hesitate) aa.. ada
(Ahnaf buka pintu dgn muka gembira)
Ahnaf: Dahlia!
Dahlia: Ahnaf...
Ahnaf: Oh my god. How are u? (They shake hands)
Dahlia: I'm fine.
Ahnaf: wu u look so good
Dahlia: I know
Ahnaf: kenapa dtg tak bgtau
Dahlia: i was just around the area saja nak surprise kan u.
Ahnaf: You so SWEET!
Dahlia: I know.
Ahnaf: jom masuk
Dahlia: itulah dia
(Hani terpegun kat situ tengok Ahnaf mesre bebenor dgn Dahlia mana ntah)
Ahnaf: (to Hani) Hani, kopi dua!
(Ahnaf masuk ofis)
Ahnaf: (to Dahlia) cantik tak? (Hani ke opis?)
(Muka Hani dah curious, dah jeles)

-----
Ahnaf tgu Hani sampai tmpt makan. Hani lambat.

Ahnaf: Hai.
Hani: Hai. Sorry. Lambat sikit.
Ahnaf: kenapa
Hani: jammed (duduk sebelah ahnaf)
Ahnaf: jammed apa time time mcm ni?
Hani: (look around) hmmm. Fancy tempat ni.
Ahnaf: it's okay.
Hani: (nampak dua gelas minuman). Dua air? Ada siapa?
Ahnaf: this is aaa (Dahlia sampai)
Dahlia: Hey sori lama plak i on call. Tadi kwn ai tetiba mental breakdown...
(Ahnaf asyik tengok apa expressi Hani bila ternampak Dahlia)
Ahnaf: ye ke?
Dahlia: ya. Tapi skrg ni semua dah ok la.
Ahnaf: ok
Dahlia: (baru perasan hani tercokoh kat situ) (senyum) eh??? Hani!
(Hani tak senyum, tapi Ahnaf senyum lebar)
Ahnaf: (to Hani) eh u nak oder air apa apa just order, okay? Dia punya mocktail kat sini sedap (menda haper mocktail tu akupon tatau)
Dahlia: yeah.
Ahnaf: u ingat tak masa haritu kita buat birthday bash kat sini.
Dahlia: yer seronok giler.
Ahnaf: my god!!! U pakai. Was tht red hot new dress tu. (Gosok tapak tangan. Toleh nak tengok reaksi Hani lagi)
Dahlia: Benda itu yg u ingat kan!
Ahnaf: of course. Ramai giler time tu and it was... (suara makin fade and Hani makin marah) (Hani lebih banyak tercengang)

Then scene Hani blasah bantal polka dot sampai lunyai. Hahahaha

----
----
Dahlia kat ofis Ahnaf
Dahlia: tadi terjongket mata Hani tu tengok aku tau!
(Ahnaf seronok gelak)
Ahnaf: aaaa nice nice nice good. Good
Dahlia: kau ni jahat kan? Takbaik buat dia mcm tu tau.
Ahnaf: alaaaah, tu baru sikit.
Dahlia: aku tak faham. Kenapa kau kena buat semua benda ni ya? Tak. Silap silap bukan dia mengaku cinta kat engkau, makin benci adalah. Sampai terjebak sekali.
Ahnaf: Dahlia. I'm doing this for a reason. I just wanna know the truth. Okay? Kalau dia jeles dgn engkau maknanya apa? Dia syg la dekat aku.
Dahlia: sampai tpaksa beelakon la.
(Ahnaf angguk)
Dahlia: eh nasib baik kita ni kawan lama tau kalau tak SORRY. kenapa kau tak cakap je dgn dia
Ahnaf: aku dah cakap. Tak der respond. NOTHING.
Dahlia: kau betul betul suka kat dia, kan?
(Ahnaf angguk)
Ahnaf: kau tau aku kan? If i want something I work hard for it?
Dahlia: hmmm
Ahnaf: tapi Hani ni... man, she's different. Dia complicated, she's hard, dia mysterious
Dahlia: He's in love... hmmm
(Ahnaf gelak)
Dahlia: well goodluck on tht lah Ahnaf. Because Qalif pon dok bising bising kat aku. Nasib baik dia sporting tau tak?
Ahnaf: oh no. Ala kau bgtau dia jgnla marah. Wedding korang nanti aku bagi la hadiah besar2
Dahlia: u better be.
----

Hani kat meja kerja dia. Jeles. Dok jeling bilik Ahnaf.

Hani: hiiiish (tumbuk meja) aper laaah yg dia buat kat sini agaknya. Huh. (Mengeluh)
------

Scene lepas Hani makan dgn Adam janggut yg dia bgtau Adam dia dah bertunang.

On the way out, diorg terserempak dgn Ahnaf baru nak masuk.

Adam: Hey encik Ahnaf. (Shake hands)
Ahnaf: (tengok Hani) hey adam. aaa nak balik dah ke. Takpee jom ai belanja u minum.

Adam: takperlah dah kenyang dah ni.
Ahnaf: hey no come lah. On me. Ni pun DAHLIA tgh on the way.
Adam: takpee. Harini belanja si Hani ni sbb dia dah bagi tahu yg dia dah tunang. (Tergelak)
(Kening Ahnaf terjongket. Muka terus senyum maneh. Senyum senyum tengok kat Hani)
Ahnaf: (senyum) Dia bagi tahu you?

Adam: (terkedu) Bos awak tak tahu lagi eh?
(Hani geleng sikit)
Adam: Ya Allah... aaaa
(Hani pandang2 Ahnaf. Serbasalah)
(Telefon ahnaf bunyi.)
Ahnaf: opp sorry. (Amik call) Dahlia? Ha ah kat tmpt biasa. (Push bahu Adam sbb nak lalu. Kuat betul nmpaknya. Sampai nak tersembam si Adam janggut) (Hani tunduk je)
Adam: dia ok ke?
(Hani perati Ahnaf. Muka tak puas hati)

-----
Hani kat meja kerja. Ahnaf sampai.

Ahnaf: aaa Hani. Thank you for clearing the air with Adam. Apa khabar dia?
Hani: Kenapa u nak tau plak?
Ahnaf: Takder sebab. Kot kot la dia frust menonggeng ke, nak bunuh diri ke, minum clorox ke, kan?
(Hani relaks tengok Ahnaf bebel sambil tongkat kepala)
Hani: tak kelakar lah. (Ahnaf tergelak)
(Hani buat gaya nak menumbuk)
Ahnaf: hooooo dia back up Encik Adam dia. (Naikkan dua tapak tgn dan digegargegarkan) serammm. (Walk away. Masuk bilik. Hani ngadap balik laptop dia)
------

SCENE I LOVE YOU (on the phone)

Hani: (phone rings) HELLO! (Garang)
Ahnaf: Amboi sopannya. You ingat you cakap dengan siapa ni?
Hani: Bos dekat ofis jer. Sekarang bukan ofis hour pun.
Ahnaf: okay... lepas office hours, I tunang you!
Hani: So?
Ahnaf: So salah ke ai nak tanya tunang ai, dia buat apa... tengah pakai baju apa...
Hani: Eh, you call ni nak apa sebenarnya ya?
Ahnaf: I miss you...
(Hani terdiam. tak tau nak jawab apa. dari tadi menjawab sakan time ni dia diam plak)
Ahnaf: hmmmm. Tak der respond. Helloooooo?
Hani: Okay...
Ahnaf: I care about you... I love you... So, you don't miss me?
Hani: ahmmm ai...
Ahnaf: You're not gonna love me back?

(Ariana sampai. sentuh bahu Ahnaf. Adeh hilang awan gemawan cloud 9 jadi awan hitam)
Ariana: Ahnaf?
(Ahnaf turn and saw ariana. fon masih di telinga)
Ahnaf: (to the phone) I'm gonna have to call u back. (he hang up)

(Hani still terkebil kebil nak senyum tak senyum sama banyak)

---------
(Ahnaf tgh drive. Hani kat sebelah. Ahnaf toleh tengok hani yg diam membisu. )

Ahnaf: Hani are u okay?
Hani: okay je. Kenapa?
Ahnaf: no since daripada hari ai confess dekat u kat telefon u ni macam nak larikan diri daripada I. Kenapa?
Hani: Tak der lah. Kenapa plak ai nak buat mcm tu?
Ahnaf: u know what, u and me, we have things to discuss. (Tekan minyak)
Hani: AHNAF! Ahnaf slow sikit Ahnaf. Ahnaf! Aper ni? Slow sikittttt!
(Ahnaf buat muka degil, pandu laju)

Hani: Ahnaf!!! (Makin laju) AHNAF. AHNAF! Slow sikit Ahnaf.

(Ahnaf parked the car. )

Ahnaf: Keluar! KELUAR HANI!
(Hani keluar. Hempas pintu)
Hani: eh u ni kenapa ahh. Bawak kreta mcm tu tadi? Kalau xciden mcm mana?
(Hempas pintu)
Ahnaf: ha ok lah! Kita matilah sama sama.
Hani: I serious Ahnaf! Soal mati bukan buat main main eh. Lainlah kalau u mmg confirm masuk syurga.
Ahnaf: alaaa u ni. Kalau ai sakit pun bukan u nak jaga ai pun kan?
Hani: Apa u merepek ni ha. So sekrg ni kita kat sini nak buat apa?
Ahnaf: u still tak jawab lagi confession ai.
Hani: Confession apa?
Ahnaf: (mengeluh) u jangan main mainla... confession i haritu la!
Hani: (serbasalah) I tak ingat! (Looked away)

Ahnaf: Hani I'm serious. I pnah patah hati pattaun lepas. Dgn perempuan yg ai betul2 sayang, dgn perempuan yg ai betul2 cinta CURANG DENGAN I dengan lelaki yg lain and then semua harapan i semua impian i all my dreams nak kawin dgn dia semua habis mcm tu jer. And tht is why i ran. I ran, hidup i liar, i can do whatever i want. And I come home. And then suddenly u walk into my life and then and then tiba tiba i ni macam kisah pulak. I risau kat u i rindu dekat u MY GOD tiba tiba i boleh cemburu I JEALOUS. I boleh gunakan best friend i dahlia tu nak jeleskan YOU!
(Hani tunduk)

Ahnaf: I WANT MY LIFE BACK!
Hani: okay fine. Kalau u nak life u balik, i berenti kerja, i tak ganggu hidup u dah. Okay? I nak balik. (Bukak pintu keta, amik hand bag)
(Suara Ahnaf kendur sikit)
Ahnaf: Hani...

(Hani tutup pintu and walk away)
Ahnaf: HANI! (Hani toleh tengok Ahnaf) i baru bagtau perasaan I dekat u. And i just want to walk away like tht. Perasaan I ni, salah i ke?

Hani: YES. You salah! Sebab i tak mintak pun semua ni jadi kat I. And i tak mintak pun u jatuh hati dgn I. And YOU salah lagi sebab you... buat I rasa perasaan yg sama. (Ahnaf pandang tak lepas. Hani tunduk n pandang tempat lain.)

(Sepak angin sekali. Seronok <---- yg ni aku) sampuk!

------

Ahnaf: sejak i bertunang dgn u, baru Harini ada chance nk berdating
Hani: ala yg meeting tu apa? dating lah tu.
Ahnaf: That is work. That's not dating.

(masuk kedai mas)
Ahnaf: Hello. (Hani senyum to the sales person)
(Ahnaf terus tengok barang2 kemas kat meja display)
Hani: Ahnaf... You tak rasa ke sebulan tu macam awal sangat.
(tengok sekilas kat Hani. geleng kepala)
Ahnaf: Nope. I kalau boleh nak lagi cepat. It's just, I don't know. I tak suka la si Adam tu. Dia macam tak tahu jer u ni tunang i. (Hani senyum) Tapi nak try jugak. Takder org lain.
Hani: Abes yang you tu? jeleskan I gunakan Cik Dahlia tu?
Ahnaf: eh u aaa ni apa u tak dak yang berkenan kat sini ? (refering to the jewelleries kat meja display.)
Hani: Tukar topic eh?
Ahnaf: Ada ker tak?
Hani: Tak der. (geleng pala)
Ahnaf: Tak der eh. Okay. Takperlah, u tunggu I kat luar. I nak pegi toilet jap

Hani: okay

Hani: nanti u carilah I kat mana-mana ya. U call lah.
Ahnaf: alright

(Hani keluar, tapi Ahnaf still dalam kedai. Nak pilih cincin lah tu. Gaya Ahnaf macam nak beli something tp nak sorok2)

Kat luar Hani jumpa Ariana. Taklama lepas tu Ahnaf join diorang. Hani dah kenalkan tunang dia. Ahnaf dan Ariana terkedu. Hani siap ajak minum sekali. Tak der syak apa-apa pun walaupun dia ada nampak the awkward situation. Ahnaf perati jer orang yg dia sayang dan orang yg dia pernah sayang borak-borak mesra.

------------
Dalam kereta.

Hani: Senyap je you.
Ahnaf: em?
Hani: daripada tadi sampai sekarang you macam mengelamun je i tengok
Ahnaf: ha? Same, no reason kang I sembang lebih, u pening kepala pulak
Hani: eleh ngengada. tapi kan kak Ariana tu baik kan?
Ahnaf: u kenal Ariana kat mana
Hani: ingat tak yang masa i hantar u dekat klia tu.

Ahnaf: ha ah

Hani: I kenal kat situ lah. anak dia pun, rayyan comel sangat
Ahnaf: so dekat KLIA tu your first time, and tadi tu second time?
Hani: betul yes
Ahnaf: Sembang macam kenal bertahun
Hani: of course la u kan tahu i ni macam mana. Super duper friendly kan?
Ahnaf: You ni memang anggap orang satu dunia ni orang baik eh?
Hani: tak derlah kita kenalah ber husnuzon
Ahnaf: habis tu kalau ada perompak masuk rumah u nak layan dia macam tetamu jugak?
Hani: tak der lah bodoh sangat I sampai u nak fikir macam tu. You ni... urghhh
Ahnaf: No. I'm just reminding you. Yang kita ni nak bersangka nak pon kena bertempat jugak. Lebih lebih dgn org baru kenal. Berjaga jaga lah. (Pandang Hani) ok?
Hani: (balas pandangan ahnaf) baik bos. (dua dua senyum)

----
SCENE KAT TAMAN
Ahnaf bawak Hani pegi taman.

Hani: kenapa awak bawa ai kat sini?
Ahnaf: Hani i'm sorry, i pegi jumpa uncle i tanya dia pasal kisah lama u
Hani:  pasal apa? Kenapa u nak tahu.

Ahnaf: Because i ingat yang u pnah citer kat i u cuba lupa kisah pahit u lah so i kena tahu
Hani: i dah taknak ingatlah pasal benda tu. (Jalan laju)
Ahnaf: look honey (jalan jugak tapi reverse) (Hani stopped)

Ahnaf: i tahu benda ni mungkin susah utk u. Kisah pahit u, susah u nak telan tapi i ni sebagai bakal suami u, i have all the right to know.

Hani: Abah tak cerita apa apa kat u?
(Ahnaf diam)
Hani: tempat ni?
Ahnaf: I tak tahu... dia yg cadangkan.
Hani: u tak tahu kenapa dia cadangkan tmpt ni?
Ahnaf: tak
(Hani citer sejarah cinta dia dgn Hafiz, sehinggalah Hafiz meninggal)

Hani: Tapi segalanya berubah, bila i jumpa you. I nak teruskan hidup ai dan cari kebahagiaan dgn you.
Ahnaf: Hani, thank you sebab sudi kongsi cerita u ni dekat I. I really need to know this. And i promise u i akan jaga u, and i swear to god tht i will always love u. (Wajah sedih Hani mula senyum. Renungan lama Ahnaf buat Hani tertunduk.)

----
Scene try baju kawen
- sila tengok sendirilah sbb takdak dialog

Then scene aryana nangis sedut hing****sss

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:41 PM

Waalaikumsalam

Episod 4

Ahnaf dalam kereta hantar Ariana balik. Ahnaf call Hani yg kat ofis masa tu.

Hani: Hello?
Ahnaf: hai Honey. Hani kenselkan semua appointment saya sebab saya balik lunch.
Hani: kenapa? Mama ok tak?
Ahnaf: aaaa mama ok. Dia normal food poisoning saja. Dia dah balik dgn cik sal dan pak yusof tadi.

Hani: Owh. Okay... u plak kat mana?
Ahnaf: sekarang ni saya nak ada (berdehemmm) personal appointment jap
Hani: Personal? Hal apa?
Ahnaf: tcchkk ada lah. Nanti kita jumpa lepas lunch. Okay? Babai.
Hani: okay... (muka curious)

-------
Bilik mesyuarat.

Orang lain dah keluar. Hani dan Ahnaf masih kat situ.
Ahnaf: Yes? Ada benda nak sain ke? (Hani. Geleng sikit)
Hani: tak (almost whispering)
Ahnaf: Bistu?
Hani: you okay ke?
Ahnaf: ok. Kenapa?
Hani: dari lunch tadi sampai meeting I tengok u macam hilang fokus.
Ahnaf: takder apa apa lah, i okay. (Hani bertenggek kat meja tepi ahnaf)
Hani: (masih rasa ada yg tak kena.) Anything nak share dgn I? (Ahnaf tergelak. Muka nmpak letih)
Ahnaf: terer ya fiancee I ni. Macan tahu tahu je I ada problem.
Hani: apa problem you.
Ahnaf: e... tadi lepas i hantar mama kat hospital, i terserempak dgn kwn I daripada uni. I saw her crying alone in the hospital, rupa2 nya dia baru tahu yg dia ni ada cancer
Hani: (muka berubah) owh... so... personal business u tadi?
Ahnaf: yeah. I keluar pegi minum dgn dia i just nak tahu the real situation.
Hani: i kenal kekawan u.
Ahnaf: tak...
Hani: oh... kesiannya dia.
Ahnaf: kan? Masalahnya dia ni dah bercerai anak sorang so i'm just so stressed out mcm mana i nak tolong dia ni
(Hani berdiri)
Hani: sorry...
Ahnaf: (tergelak) kenapa u plak yg sorry
Hani: (serbasalah) Ya lah. Sebenarnya I salah sangka dgn u tadi sebenarnya.
(Ahnaf rolled his eyes)
Hani: I ingatkan personal business you tu you buat something kat belakang i ke
Ahnaf: hmmphh, perempuan. Asyik asyik nak buat assumption assume macam2. Takder apa apa lah. Ni I bgtau ni citer betul lah ni (Hani senyum)

Hani: by the way, tengkiu. For being honest :-)
Ahnaf: thankyou cik Honey manis :-)

(Dua dua senyum simpul. Campur ai, tiga tiga senyum simpul)

-------
Kat office

Ahnaf: Cik Honey
Hani: ya encik Ahnaf
Ahnaf: Harini kita sepatutnya ambik baju nikah kita kan?
Hani: yer, kenapa
Ahnaf: takder lah... kot kot org tu terlupa tiba2 taknak kawin dgn i plak.
Hani: mengadalah you ni.
Ahnaf: (tergelak) so lunch time?
Hani: okay. Lepas tu kita makan sekali eh.
Ahnaf: kat mana?
Hani: kat mana mana. Tapi yg ringan2 la.
Ahnaf: ringan2 je?
Ahnaf: diet?
Hani: ha ah... i takut gemuk. Nanti tak muat baju nikah.
Ahnaf: tccchkk alaaah. Kalau you gemuk, kalau u besar mcm mana pun, there's always more of you to love.
Hani: (kerutkan muka) awww so sweet. (Senyum)
(Ahnaf gelak n walk away)

-----
Masih di office.

Lepas dpt.call dari ariana ahnaf rushed out.
Ahnaf: Hani. Kensel all my appointments today.
Hani: kenapa encik ahnaf?
Ahnaf: i ada emergency kejap. I kena keluar.
Hani: aaa baju nikah?
Ahnaf: aaah about tht, can we just aaa reschedule. Ok i'm very sorry. (Jalan ke pintu)
Hani: nak saya ikut tak?
Ahnaf: no. (Hani nampak terkilan)

-----
Rumah Hani.
Hani bawak minuman utk Ahnaf.

Hani: Sibuk je. Cakap dgn sapa?
Ahnaf: Kawan.
Hani: Siapa?
Ahnaf: you tak kenal lah.
Hani: ai tengok u dua tiga menjak ni asyik dgn telefon u je.
Ahnaf: I nak kena settlekan keje. Lagi lima hari nak kawin kan? Kalau tak settle macam mana?
Hani: tulah... baju nikah pon tak ambik lagi. I ingat nak ajak u besok, tapi u kena pegi sabah pulak kan? Kenapa tak bagi tahu I nak pegi sabah?
Ahnaf: mana u tahu?
Hani: mamalah bagitau
Ahnaf: (mengeluh) Ada... ni. Urgency dekat sana so i nak kena  tengok projek yang tak jalan kat sana. Nanti yg pasal baju nikah tu I balik nanti kita pegi ambik sama sama ok?
Hani: Takperlah. I gi ambik dgn Aishah je.
Ahnaf: I'm sorry (naiklori!) Okay? Just nak dekat nak kawin ni mcm mcm hal pulak.
Hani: takperlah. U settle jerlah keje u.
Ahnaf: I nak balik (ambik jacket and blah)
Hani: Nak balik? (Tengok ahnaf jalan keluar)

------
Hani hantar ahnaf g epot
Ahnaf turunkan beg

Ahnaf: I'll get it. It's okay. (Tarik beg)
Ahnaf: thanks Hani.
Hani: sama sama. Takper ker I hantar u kat luar je?
Ahnaf: tak perlah. Lagipun u byk keje nak kena settle kan?
Hani: u jaga diri baik baik ya kat sana
Ahnaf: 2 hari je. Nanti I balik.
(Hani mcm tak puas hati)
Hani: Ntah la. I rasa macam tak sedap.hati.
Ahnaf: Why?
Hani: Yerlah, lately u macam busy sgt dgn fon u. U macam dah tak pedulikan I.
Ahnaf: Kenapa u cakap mcm tu. All i care about is u. Ada keje sikit nk settle sebelum wedding kita.
Hani: (jongket bahu) Yerlah... may be I yang emosi kot.
Ahnaf: sikit jer lagi. Ok?
(Hani angguk) ok
Ahnaf: dah, go
Hani: bye.
------
Malam. Ahnaf called Hani

Hani: Dah malam baru nak call?
Ahnaf: sorry (naiklori) i sampai sampai terus aaa sampai sampai je terus meeting. Aahmm ni pun baru habis ni.
Hani: okay. U dah makan?
Ahnaf: dah. Dah. (Ahnaf tahan sebak. Dia buat hal, Hani dok fikir dia makan ker tidak) How's everything?
Hani: okay la... tengah checklist tetamu semua.
Ahnaf: (holding back his sobs. Dia pekup mulut, pejam mata) Thats good. Good. Ahhhmm sayang... maafkan I?
Hani: Lately ni banyak betul u mintak maaf dgn I eh?
Ahnaf: takderlah, kita kan tak tau ajal kita bila. So i tak tahu bila bila kalau i balik ni tak sempat jumpa u ke. Kita minta maaf lah kan?
Hani: eesshhh apa u merepek ni?
Ahnaf: i gotta go. Ahmm client I dah panggil.

Hani: okay...
Ahnaf: I love you
Hani: Love you too

-------
Urusan Ahnaf selesai
Hani ambik Ahnaf kat airport

Ahnaf: Hai
Hani: Hai
Ahnaf: How are u?
Hani: Good
Ahnaf: Everything okay?
Hani: okay.
Ahnaf: (sambil masukkan beg kat seat belakang) u drive ke i drive?
Hani: I lah. Bagi u rest. Okay?

----
Hani tgh drive. Ahnaf kat sebelah. Baru amik ahnaf kat airpot.

Hani: so, mcm mana meeting u? Okay
Ahnaf: okay. Dah settle. So sekrg ni boleh fokus on wedding ok.
Hani: Alah... tak payahlah. I dah settle kan semua.
Ahnaf: serious?
Hani: Yer lah...
Ahnaf: Great...
Hani: Kalau harapkan u tu, memang tak siaplah keje kawin kita ni.
Ahnaf: Bukan I sengaja.
Hani: Ala... I tahulah bakal husband ni kan memang busy orang nya.
(Ahnaf senyum. Ada rasa sakit di situ)
(Ahnaf terpandang Hani dok pandang pandang dia.  )
Ahnaf: apa? Muka ni hensem sgt?
Hani: taaak... i tengok u macam penat. U stressed ke apa?
Ahnaf: Taklah. Okay... just keje... biasalah. Stress. Biasalah. Takperlah. Takder apa apa.
Hani: ala... rileks lah. Kalau mcm ni muka u nanti masa kawin, mmg spoil lah kalau gambar kawin kita.
Ahnaf: ok. Nanti balik rumah... i practice depan cermin seeeeeenyum banyak banyak, ok?
Hani: yes, bagus bagus

Ahnaf: you... dah ready jadi isteri I?
Hani: i dah lammmma ready nak jadi isteri u. You mcm mana? Dah ready ke? Nak pikul tanggung jawab?
Ahnaf: Insha Allah.

-----
Hari nikah

Hani dan umi duduk di pelamin. Kelihatan Ahnaf menyambut tangan Dr Farid.

Dr Farid: Ahnaf Wafiy bin Aminudin
Ahnaf: Saya
Dr Farid: Aku nikahkan dikau dengan Hani Safira bt Mohd Farid dengan mas kahwin sebanyak dua ribu dua ratus dua puluh dua ringgit tunai (tangan Ahnaf kocak sekali)
Ahnaf: (membisu. Lain lain dah mula resah) (tiba2 genggaman tangan wali Hani dilepaskan) (semua hadirin tertanya tanya)

Tan Sri: Ahnaf. (Bahu ahnaf disentuh)
Ahnaf: Ma, pa, I'm sorry. Semua org maafkan saya. I cannot go on with this wedding.
Mama: Ahnaf! Ahnaf cakap apa ni?! Ahnaf nak malukan mama dan papa ya? Hah?
Ahnaf: tak ma. Ahnaf takder langsung niat nak malukan mama dgn papa. It's just... I have to tell u something. Ahnaf dan kawin dgn Ariana 4 hari lepas.
Dr Farid: What???
(Ahnaf pandang Hani di pelamin. Terkedu dgn pgakuan Ahnaf)

(Flashback perkahwinan Ariana dan Ahnaf)

Ahnaf: I'm sorry Ahnaf tak boleh teruskan dgn perkahwinan ni. It's not fair for Hani.
Mama: Tapi kenapa Ahnaf??? Kenapa buat papa dan mama macam ni?
Ahnaf: Sorry ma.
Mama: sanggup Ahnaf buat Hani mcm ni?
Ahnaf: I'm sorry ma. It's all I can say. Ahnaf sekarang dah rasa Ahnaf mmg takder jodoh dgn Hani coz she deserves someone better. Not me, ma. (Muka diraup)
Ahnaf: Hani, I mintak maaf. I doakan semoga u dapat lelaki yg akan sayang u. Who will love u whole heartedly because I can't. (Ahnaf bangun dan pergi dari situ) (Hani ditenangkan umi)
----

Hani pegi ke airpot bila dpt tahu Ahnaf akan ke Australia. Hani sempat nampak Ariana, Rayyan dan Ahnaf bila passport Ariana tercicir.

Ariana: (passport terlepas dr tangan) Sorry... (pusing balik to pick up her passport) (Elok masa tu Hani sampai and nampak sendiri the trio) (Hani sembunyi belakang dinding trying not to cry)

Ariana: Ahnaf... Hani.
Ahnaf: Ariana let's go. ARIANA LET'S GO!
(Lengan Ariana ditarik apabila Ariana hesitate to follow him. )

Tbc episod 5 (3 years later)

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:41 PM
hijau88 replied at 21-6-2016 11:42 AM
Assalamualaikum.
Yuhuuuuuuuuuu.

waalaikumussalam.. terima kasih chuolsss jemput kami masuk rumah baru  

Episod 5
Tak banyak scene ahnaf hani tapi jadi panjang jugak dialognya

Ahnaf balik. Ahnaf bercerita panjang about himself and Ariana. Tiga beranak duduk sederet kat sofa.

Ahnaf: Ariana meninggal masa kitorg bercuti kat Gold Coast. That was the last family outing.

Mama: I'm sorry sayang. Mama tak tau pun yg Ariana sakit.

Ahnaf: Tu sebabnya kitorg xda anak. Ahnaf just sharing with u mama, papa... waktu kitorg berkahwin kitorg tak pnah bersama pon.

Tan sri: Why? Kan itu tanggungjwb suami.

Ahnaf: yeah, Ariana sendiri yg tolak. Dia rasa sepjg perkahwinan kitorg dialah perosak hubungan Ahnaf dgn Hani.

Mama: tapi kenapa Ahnaf takpnah cerita hal yg sebenarnya?

Ahnaf: bkn ahnaf taknak bagitahu, it's just...Ariana ni dia rahsiakan penyakit dia

Mama: ma was very proud of u son. Besar pengorbanan Ahnaf towards ariana n rayyan.

Ahnaf: Ahnaf just nak mama n papa tahu yang apa yg Ahnaf buat Ahnaf tak terpaksa, no one force me to do it. And ahnaf yakin and Ahnaf ikhlas nak tolong dia.

Tansri: Hani tahu?
Ahnaf: Tak.
Tan sri: Ya lah. Apa apa kena cerita yg sebenar pada Hani.
Ahnaf: Ahnaf pon tak rasa ada point dia.kat situ. Kalau Ahnaf cerita, tak nak raih simpati dia pun. Plus, Ahnaf rasa mcm dah takder jodoh.

Tan sri: You'll never know.

Ahnaf: so dia macam mana? How's Hani? Tan Sri: ho Alhamdulillah she's been very well now (mama wipes her tears). Pereka fashion terkenal skrg ni. Kan mama?

Mama: Yeah. Lepas Ahnaf pegi, dia patah hati, dia pegi Paris setahun belajar. Dan dia balik dia bukak butik.

Ahnaf: hah baguslah.
Mama: tapi nanti kalau Ahnaf jumpa Hani, tegurlah ya? Taknak bermusuh.

Ahnaf: Hey no, I'm okay. Cuma dia mesti BENCI betul dgn Ahnaf skrg ni.
Tan sri: err you'll never know

Ara joins them.

Ahnaf: Ara, Rayyan mana?
Ara: Ara dah letak Rayyan kat bilik dia
Ahnaf: okay. Thank you
Ara: okay. Okaylah... Ara nak kena gerak dah.
Ahnaf: nak balik JB?
Ara: yeah. Eh ara bukan yg bawak. Pak yusuf hantarkan.
Ahnaf: okay
Ara: okaylah... goodnight... (salam n muah muah mama) Mama jgn lupa Ara ya. Mentang2 abg dah balik.

----
Later tht night kat bilik Ahnaf keluarkan kotak berisi sepasang cincin kahwin dia dgn Hani.
----
Dahlia ajak Ahnaf teman dia pegi KL Fashion week.
---

Masa Hani naik tangga dgn Adam ke tempat KL fashion week tu dia macam perasan Ahnaf lalu. Tapi Ahnaf was checking his phone. Tak tengok kirikanan.

----

Flashback Ahnaf masa ternampak tandatangan Hani Hon'e Couture kat poster bertandatangan Hani masa dia di KL fashion week.

Restoren yang sama tempat Ahnaf dan Hani sepatutnya jumpa tunang masing-masing. (scene mari nyorok belakang menu)

Ahnaf: cantik ya sain you? It's nice. (belek signature Hani)
Hani: You tengok apa tu? hah?
Ahnaf: I tengah tengok tandatangan you ni.
Hani: hmmm?
Ahnaf: Apersal tak caya? I'm serious! Eh, I ni ada satu gift tau. I boleh baca tandatangan orang.
Hani: owh, ye ke? (cebik) tak caya lah.
Ahnaf: Nak dengar?
Hani: hmm
Ahnaf: okay. aaaa number one you ni... keras hati.

Hani: hmmm
Ahnaf: aaahmm rasa diaaa jer yang betul.
Hani: Okay...
Ahnaf: Miss 'Know-it-all'!
Hani: Hmmm...
Ahnaf: wuuu and last ni... you tengah jatuh cinta dengan satu mamat yang hensem, macho, lemah lembut, caring,
Hani: (muka malas nak layan, tapi nak usik) Tapi siapa ya mamat tu? Taufik ke? ermmm...
Ahnaf: (Muka ahnaf yg tengah perasan tukar jadi jeles) Taufik? ni Taufik mana ni? I'm sorry, Taufik mana?
Hani: Adalah...
Ahnaf: Hani! TAUFIK MANA?
Hani: (kontrol senyum)
Ahnaf: (senyum jugak bila tau dia kena usik) ehhhhh. Engkau main perasaan aku eh?
(Hani gelak sampai tertunduk)
(Ahnaf amik bantal kusyen and pukul bahu Hani sambil kata "haaaa")
Hani: hey... apa u ni. ISHHH (tolak bantal) Tak baik pukul perempuan tau.
Ahnaf: Ai touching tau.
Hani: eleh...
Ahnaf: I'm a very sensitive guy. Kalau i tahu u jumpa taufik... i cari taufik tu.

(Flashback ends)

Ahnaf: neyhhh, bukan org yg sama. (Commonlah, familiar signature and he already knew Hani now is a fashion designer takkan tak boleh match kan the facts kot. Hadei laaaa)

----
Then scene fashion show sendu. And Hani buat first public appearance.
----

Ahnaf was on the phone with Rayyan. Elok dia selesai cakap on the phone, Adam n Hani melintas betul2 tepi dia and Hani accidently tertempuh bahu Ahnaf. Hani said 'sorry' tapi tak tengok orgnya. Dan kebetulan masa tu phone Ahnaf ringing, dia just reply "it's okay" and answer the call. Dahlia ajak balik.
---

Adam bwk Hani gi kedai burger tepi jalan and propose.

----
Ahnaf balik and bebel Rayyan still tak tido.

Ahnaf: You know tok ma dah mengantuk dah tau. Kenapa tido lewat2 ni?
Rayyan : Ala... tokma ok jer kan?
Mama: Yerlah, Rayyan punya pasal semua okay.
Rayyan: ha tengok?
Ahnaf: (tergelak) cari geng?

Mama: Naf!
Ahnaf: hmm?
Mama: tadi pegi sana jumpa tak?
Ahnaf: Jumpa apa?
Mama: AhNaf! Jumpa Hani laaah.
Ahnaf: Kenapa nak jumpa Hani kat sana pulak?
Mama: You mean you dont know?
Ahnaf: What?
Mama: Dahlia tak cakap? Okay tadi masa Ahnaf pegi, ada tak butik nama Hon'e couture?
Ahnaf: Ada. Duduk sebelah 'bunting' dia lagi.
Mama: Hah, kan mama dah cakap. Hani bukak butik.
Ahnaf: And...?
Mama: Yeah... Hon'e couture tu dia punya lah.
Ahnaf: (tergelak)
Mama: hah, gelak la gelak. Gelak kenapa?
Ahnaf: no, i dah nampak initials dia kat banner. I thought it was her tapi macam... takut silap orang.
Mama: haihhh apalah ahnaf ni. Kalau tidak tadi dpt jumpa dia. Semua org pakai baju dia. Datin datin, artis, everyone Ahnaf.

Ahnaf: Baguslah dah dia minat benda tu.
Mama: ya, but sayanglah u didn't get to meet her.
Ahnaf: kalau jumpa pon boleh buat apa. Hmm?
Mama: Hey manalah tahu, cinta berputik semula.
Ahnaf: HISSSSSHHH siapa nak dekat Ahnaf ni ma? Duda anak sorang
Mama: excuse me. DUDA BERHIASSS.
Ahnaf: what ah... whateverrr
Mama: oklah tokma dah mengantuk dah. Tokma nak naik atas. Ok? Jgn tido lmbat tau (Rayyan angguk) hmm? Night. (Gives Rayyan a kiss and went away)

---
Hani kat restoren. Tunggu client. Nasuha.

Lepas hang up ngn Nasuha, Hani nampak Ahnaf masuk dlm restoren tu. She turn to see him taking a seat not far from hers. Betul betul belakang seat Hani. Hani pusing ke depan semula. Betul Ahnaf. He's back. Terdengar bunyi sudu kat meja Ahnaf jatuh berdenting. Hani menahan diri dari tengok ke arah Ahnaf lagi.

Taklama lepas tu, Nasuha sampai.

Suha: Kak Hani... sori. Suha hantar mama kat kelab tadi.

Hani: oh takper takper. Kak Hani pun baru jer sampai ni.

Suha: Sori tau kacau hari cuti akak. Sebab esok suha kena pegi Jepun seminggu

Hani: takper takper. Akak pun takder benda nak buat kat rumah (tergelak) So? Can we start?
Suha: sure.

They were checking the designs.

Hani: ok kalau suha setuju dgn design ni, kita proceed yg ni sajalah
Suha: okay. Suha tak kisah, sbb semua pun lawa lawa lah kak. Suha tak tau nk pilih yg mana satu skrg ni.
Hani: ok takpa. Suha tengok2 dulu akak nak gi toilet jap.
Suha: okay
Hani: okay?
(Hani pi toilet)

(Ahnaf pulled out his tablet and checking twitter Hani.)
(Ahnaf nampak Suha dari jauh. Dia kenal rupanya) (dia letak duit and angkut barang dia pi duduk kat Suha)

Ahnaf: Nasuha.
Suha: Abang ahnaf
Ahnaf: hey ingat ke tak kenal tadi
Suha: eh mestilah kenal. But u look different. Nampak lebih matured.
Ahnaf: (tergelak) matured? Abis dulu muka ni tak matured lah?
Suha: taklah (ahnaf tergelak) eh, bila abg balik?
Ahnaf: tau citer jugak?
Suha: siapa tak tahu abg duduk kat australia. Eh duduklah
Ahnaf: no, no it's okay. Nipun nak balik dah ni. Lagipun nampak mcm busy jer
Suha: no. Duduklah. Cuma tgh jumpa wedding planner suha jer.

Ahnaf: ohhhh dah nak kawin dah
Suha: ha ah
Ahnaf: oh my god congratulations.
Suha: thank you. Jemput dtg kenduri tau
Ahnaf: Insha Allah
Suha: duduk duduk duduk duduk
Ahnaf: (senyum) okay okay (duduk kat seat Hani) So bila wedding nya?

Suha: aaaa kita akan ada planning nanti... (phone suha ringing) Kejap tau.

Ahnaf : okay
Suha: (angkat call) Hellow? HAH? Oh, okay okay okay... Suha balik sekarang jugak! Okay? Ahhh ya. (Suha hang up) Abang, boleh tak jumpa dgn wedding planner suha sekejap lagi, cakap dgn dia suha kena balik sekarang jugak. Emergency ni.
Ahnaf: kenapa?
Suha: angah eksiden ni. Please tolongla tunggu sekejap je
Ahnaf: La ila ha illallah... okay okay okay
Suha: suha balik tau. Bagitau dgn dia eh
Ahnaf: boleh, boleh. Relax
Suha: (bangun) haaa tak bleh nak relax ni... (dah gerak)
Ahnaf: Jaga jaga
Suha: okay
Ahnaf tarik buku skrap and saja go through the drawings. Smiling. Then Hani sampai.
Hani: APA YOU BUAT DENGAN BARANG I?
(Ahnaf turned and looked up. Terkejut bila bertentang mata dgn Hani.) (Lama diorg look at each other) (Hani tak surprise sgt sbb earlier dia dah perasan ahnaf kat situ. Ahnaf yg lebih tekejut)

Tbc episod 6
Episod2 pengubat duka plak lepas ni
Tapi ada Bella Opera lah plak

Follow Us
Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:42 PM

Waalaikumussalam. Checked in

Throwback Dia Semanis Honey Ep 6

Ahnaf selak2 drawings Hani. Hani sampai. Derap kaki dia kuat.

Hani: Apa u buat dgn barang I?
(Ahnaf yg tgh asyik belek2 drawings, terperanjat. Tambah terperanjat bila tengok it was Hani, Honey)

Ahnaf: Hani. Haaa... umm tadi Na... Nasuha suruh I jaga barang wedding planner dia, i tak tahu... (berdiri mengadap Hani) you, Hani.

(Hani pack up her things.)
Hani: Jangan usik barang I boleh tak?
Ahnaf: Sorry let me help you. (Muka Hani makin irritated. Rimas dgn kehadiran Ahnaf. Holding back tears. Even suara dia pun dah kedengaran seperti demam2 dah) (Ahnaf cuba tolong tapi there's nothing tht he can do to help her.

Ahnaf: maafkan I? (Trying to look into her eyes) Hani I'm sorry (kali ni Hani look at him) (sedih, marah tak terluah)

Dah siap packing, hani blah.

Ahnaf: Hani I'm sorry... (wiped his face. Serba salah.)

---'
Hani turun tangga. Keluhan dah makin kuat. She stopped and sat on the stairs, teringat saat Ahnaf tak jadi teruskan akad mereka. Trying not to cry. Mesej dr Adam buat keadaan makin stressed for Hani.
-----
Mlm tu Hani demam terus, siap bertampal koyok.
----
Next day Hani masuk opis dgn bertampal koyok melukis pon gaya mcm buat roti jala. Jack kata mcm tak cukup vitamin.
---
Masa Jack pi tapau makanan, Hani's phone rings.

Hani: Hello? (Senyap. Nada Hani naik sikit) HELLO? NAK CAKAP KE TAK NI? (Tengok fon, cakap sensorang.) Eh! Dia yang call, dia padam sendiri. Aper lah!
(Letak telefon. Kasar) Ntah saper saper telefon.

Ahnaf's office. Ahnaf checking his phone. Berdecit sambil masukkan phone dlm poket. Looking outside the window of his office. Then Kimi dtg ajak gi lunch.
---

Hani termenung fikir bab nak gi hantar baju Ara kat rumah. Dia takut terserempak ngn Ahnaf lah tu.

Jack:Bos. Kenapa tak pegi lagi? (Jack pelik tengok Hani renung baju yang siap utk dihantar) Boss... Boss rasa rasa lah eh, kalau boss tenung baju tu, sejam ke, stengah jam ke... Dia akan kluar kaki jalan sendiri ke pegi rumah tan sri? Tak, kan?
Hani: Jack, u lah pegi hantar...Biar I je pegi event majalah glam tu eh?
Jack: hissshhh kejap! Something is wrong ni. Selalu boss okay jer. Kenapa ni? Cuba citer kat abam jack.
Hani: u ni ya pandai  jer nak korek rahsiakan? Takder apa lah.
Jack: takder apa apa?
Hani: Hmmm
Jack: Betul? Kalau betul, ha sebetulnya u amik barang ni pegi hantar. Kang puan sri bising.
Hani: Tchhhk!
Jack: Cepat! Go go go go.
Hani: oklah.
Jack: haaaa good girl
(Hani bangun. Amik barang and jalan keluar)

---
Hani petik loceng rumah Puan Sri. Slowly the gate slides open, revealing Ahnaf walking towards the gate. Their eyes met. Both startled. Speechless.

Ahnaf: (almost whispering) Hai...
(Hani sebasalah. Trying not to look into his eyes. Mata tick tock merata before finally she decides to look at him and speak to him)

Hani: Aunty dgn Ara ada tak?
(Ahnaf tengok Hani cakap tapi dia macam tak dengar apa apa. Pandangan Ahnaf makin lembut. Almost dreamy. Lama dia merenung Hani dgn mata tak berkelip. Hani makin tak selesa)

Hani: Excuse me.

(Ahnaf amik masa to shake out of his dreamy state.)

Ahnaf: Yeah. sorry what was the question again?
Hani: Aunty dgn Ara ada tak?
Ahnaf: (still looking at her. Nampak ada rasa rindu yg nak dilepaskan bila finally dpt jumpa Hani dlm keadaan yg lebih tenang mcm ni)

Ahnaf: diorang takder, diorg keluar.
Hani: err lama lagi ke?
Ahnaf: I don't know. You.. tak call dia?
Hani: I dah call tapi tak jawab.
Ahnaf: owh.. tengah borong lah tu. But if you nak tunggu, you boleh masuk dalam dulu.
Hani: ahmmm (serbasalah, lebih kepada nak gelengpala)
Ahnaf: Don't worry, cik Sal ada kat dalam.

Hani: (wajah Hani nampak lega bila tau they were not alone) owh... okay.

Hani ikut Ahnaf masuk dlm rumah.

Ahnaf: ermm I'm sure you're thirsty, I'll get you something to drink?
Hani: aaa (nak menolak, tapi terkejut bila Ahnaf jerit panggil kak sal)
Ahnaf: kak sal!
Kak Sal: Yer Naf...
Ahnaf: tolong buatkan air?
Kak Sal: Buatkan utk siapa Naf?

(Kak sal joins them)
Kak Sal: ek iiiihhh Haniiiii
Hani: Ye. Kak sal apa khabar
Kak sal: Baik. (Peluk Hani n muah muah)

(Ahnaf senyap jer tengok diorang greet each other siap laga2 pipi)

Kak sal: Hani dgn Ahnaf duduk dulu borak, kak sal pegi belakang buatkan air jap

Hani: takpayah la kak sal.
(Ahnaf diam. Masih perati Hani sembang dgn kak sal)

Kaksal: Bukan susah pun, air bujang jer. Duduk. Duduk.
(Kaksal pegi belakang buat air. Keadaan Hani n Ahnaf awkward semula) (Hani pandang tmpt lain.)

Ahnaf: Why don't u just duduk dulu lah. Make yourself at home. Apa apa u bgtau kak sal. I ada keje sikit kat atas.
(Ahnaf pegi) (Hani duduk kat sofa)

Kak sal bawak air n layan Hani. Diorg sembang2. Hani baru tau Aryana dah setahun meninggal. Hani tekejut. Tak sempat Hani nak tanya mcm mana dia meninggal, ada org petik loceng. Rayyan balik skolah.)

Rayyan masuk n nampak Hani tgh minum. He ran towards her.

Rayyan: Mama?
Hani: (tergamam. Menggeleng) ah... mama? Aunty bukan mama Rayyan.

Rayyan: (senyum n cepat2 duduk sebelah Hani) Rayyan rindu mama. (Hani masih terkejut dipanggil mama)

Kak sal: Rayyan! Tu bukan mama rayyanlah! Meh meh sini meh sini
(Hani try to stop kak sal)

Rayyan: Tapi Rayyan rindu mama.
Kak sal: Rayyan meh sini.
Hani: eh, takper, takper. Kak sal. Saya, layan dia jap. Takper

Kaksal: kalau mcm tu... kak sal ke dapur dulu lah. Aper hal nanti hani panggil kaksal tau (hani angguk)
Hani: okay, okay. (Hani pandang Rayyan n senyum) Rayyan, jom kita pegi pool nak?
Rayyan: Nak.

Masa kat pool tu Hani tanya kenapa Rayyan panggil dia mama. Rayyan senyum je, tak jawab. Hani dpt call dari puan sri kata dia lama lagi, so hani bgtau dia tinggal baju kat Ahnaf.

---
Ahnaf turun cari Rayyan.
Ahnaf: Rayyan!
(Hani n Rayyan sama2 gerak pegi kat Ahnaf)
Ahnaf: Rayyan come here. Kenapa kacau aunty ha?
Rayyan: tak nak! Rayyan nak mama!
Ahnaf: Rayyan. I don't like it. Papa cakap apa... mama dah apa?
Hani: eh! You! (Geleng kepala. Warning look towards ahnaf)
Ahnaf: come here. Mesti tak mandi lagi kan?
Hani: ok rayyan pegi kat papa.
(Ahnaf peluk kepala Rayyan)
Ahnaf: dia ni lepas mama dia meninggal, semua pempuan dia panggil mama.
Hani: I baru tahu. Sorry for your loss. Any way, aunty dah call I. Dia lama lagi. So, I tinggalkan baju dekat you, you pass dekat Ara ya? (Ahnaf angguk)
Hani: okay. Takperlah I balik dulu. (Hani tunduk, cakap dgn rayyan) Rayyan, aunty balik dulu eh? Ok? Bye (sentuh pipi Rayyan)
Rayyan: Mama! Jangan lah balik! Mama (ikut Hani keluar) (Ahnaf pun ikut)

(Kat luar rumah)
Rayyan: Mama jgnlah balik. (Hani berenti. Turn to Rayyan) Rayyan jgnla balik. Rayyan rindu kat mama la (Ahnaf tengok Rayyan & Hani)

Hani: aunty kena balik la... ok?
Ahnaf: Rayyan...
Hani: pegi kat papa, okay?
Rayyan: bye
Hani: bye
Ahnaf: ( to Rayyan ) masuk dalam (rayyan menurut)
(Ahnaf tengok Hani dah mula berjalan keluar.)
Ahnaf: Hani! (Hani berenti tapi tak pusing belakang)
Ahnaf: Hani I ah... (mencari ayat yg sesuai) I mintak maaf. (Hani holding back tears) I'm really sorry.

Hani: (menoleh sedikit) It's okay. I faham. (Continue to walk away)

(Ahnaf nampak tak puas hati walaupun Hani dah kata it's okay. Mungkin masih ada rasa bersalah)

----
Scene ni Hani nampak cam tailor sbb measuring tape ada sedia kat bahu :-)

Hani kat butik tengah ukur baju Aishah. Then ada org dtg bwk kotak. Hani panggil Jack tapi tak muncul2 so Hani pegi bukak kan pintu. Lepas mamat tu letak kotak, barulah Hani perasan yang it was Ahnaf.

Ahnaf: Hai
Hani: Hai. Ahmm you buat apa kat sini?
Ahnaf: ermmm mama suruh hantar kotak ni dekat you. So, was just around the area so alang alang (senyum) I hantar sajalah.
Hani: Apersal tak call jer. I boleh suruh staff I ambikkan.

Ahnaf: Eh takper. Tak susah pun.
Hani: ok (senyum sekilas)
(Dua dua dah takda modal nak cakap and Ahnaf pon nampak macam nak dok lama lagi. Takda tanda2 nak keluar.)

Ahnaf: (trying to make a conversation) so you... (Sha was on the phone jalan pegi kat Hani)

Sha: Hani aku kena balik dulu, cik abang aku dah sampai (senyum). (Dia baru terpandang ahnaf) Eh! Encik Ahnaf...
Ahnaf: Hai Sha
Sha: Hai.(sha dah tengok diorg berdua lain macam, ada syak wasangka. Diorg ni couple balik ke apa)

Hani: (to ahnaf) Ada apa apa lagi? I ada client
Ahnaf: No takder apa apa (Sha dok perati jer cara diorg ni bercakap) Sorry. Assalamualaikum
Sha: Waalaikumsalam. (Both ladies perati sampai Ahnaf hilang balik pintu)

Sebaik saja Ahnaf keluar Sha tarik tangan Hani.

Sha: apersal dia datang sini? Dia nak ngorat kau balik eh? Kau cakap betul betul dgn aku. (Hani buat muka malas nak layan. Jari telunjuk warning si Sha dia tak heran)

Sha: Adam kau nak campak dekat mana?
Hani: eh masalah dia takder kena mengena dengan masalah aku dgn adam lahhh.
Sha: Baguslah. So kau tahulah kan. Ahnaf tu dah kawin?
Hani: Aku tahulah Shaaa. Kau niii (buat2 adjust tudung bwh dagu, garu sana garu sini)
Sha: (telunjuk warning Sha keluar lagi) Kau jangan nak ngada ngada ngorat balik dgn dia eh??? Nanti aku report dgn adam.
Hani: eh ko boleh jangan libatkan dia dlm masalah aku dgn Adam tak?
Sha: dah tu kenapa dia datang siniiiiiii? Nak beli baju utk bini dia?
Hani: Dia tolong mama dia hantarkan barang utk aku. Tu jer.
Sha: aku balik dulu eh. (Nak keluar)
Hani: ehhh tak habis bincang lagi kan.
Sha: nantilah. (Lari keluar)

Rupanya Sha pegi kejar ahnaf. Dia bg kad kawen and warning Ahnaf jgn ganggu Hani lagi.
----

Ahnaf bawa Bella and introduce to Hani lepas fashion show. Bella pun peminat koleksi Hon'e couture.

Ahnaf: Assalamualaikum.
Hani: waalaikumsalam.
Ahnaf: Hai Hani.
Hani: Hai
Congratulations. It was a very good show.
Hani: Thanks. I tak tahu pun u datang.
Ahnaf: Ara yg paksa I datang. So...
Hani: ohhh
Ahnaf: Anyway, this is my friend Bella. Bella, Hani.
Bella: Well siapa tak kenal Hani Safira. Designer terkenal. By the way, i nurnabila, u can call me Bella.
Hani: (shake hands) Alamak, you terlalu memujilah. (Dua dua tergelak)
Hani: Tapi macam... muka u macam familiar. Kita pnah jumpa kat mana mana?
Bella: Ya.. kita pnah jumpa masa dekat.charity event. Dekat kedah? (Ahnaf smiles tengok both lady sembang)
Hani: oh ya. What a small world
Bella: I pun tak sangka dpt jumpa u dkat sini. Nasib baik ahnaf ajak I.

Ahnaf: aunty dgn uncle takder plak?
Hani: tak... umi tak berapa sihat.
Ahnaf: I see (ahnaf kalih belakang. Dengar mcm ada org sampai. It was Adam dgn janggut dia.)

Adam: Did I miss something?

(Tbc episod 7)
:-)

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:45 PM

Waalaikumsalam... nk checked in jgk.

Throwback episod 7
(The 'friends' episode)

Selepas fashion show

Adam: Did I miss anything?
Hani: Ab... Abang.
Adam: Sayang... This is for you... (bagi bunga kat Hani) by the way congrats
(Ahnaf nampak gelisah. Tahan jeles kat Adam janggut lah tu. Ni buat dia sedar, even after 3 years, dia masih jeles bila tengok Hani dgn lelaki lain. Tambah plak hok ni Hani panggil ABANG)

Adam: Sebab event ni abg tengok, berjaya.
Hani: Thanks. Abg tak bagitau pun datang?
Adam: Saja abg buat surprise. I miss you so much sayang (wuuu nampak sgt Adam janggut nak show off kat Ahnaf. I get to call honey sayang)
Hani: (kekok) I miss you too (Ahnaf pandang tmpt lain)
Adam: Hey Ahnaf (shake hands dgn Ahnaf)
Ahnaf: hai
Adam: sihat?
Ahnaf: good. How are you?
Adam: sihat. You look great.
Ahnaf: Thank you. So ah... bila nak merasa nasi minyak ni?
Adam: oh tulah kalau boleh nak secepat mungkin, kan? Sebab takut jugak si jantung hati ni lari (senyum dan pandang Hani) (Hani senyum kelat kat Adam n then pandang Ahnaf)

Ahnaf: good. Anyway... ahmm... congratulations again. I have to go lagipun partner I ni dia ngantuk.
Bella: eh no it's okay. I okay takper.
Ahnaf: eh tak ek? Tadi bukan u bagi tahu u ngantuk kan tadi kan?
Bella: (baru dpt signal) ahhh ya! Ya i dah mengantuk, so jumpa lagilah (senyum)
Ahnaf: okay
Bella: jomlah
Ahnaf: all the best
Adam: alright thankyou
Bella: bye hani (shake hands)
Adam: See i when I see u
Adam(to Hani): So. Jom. Dinner
Hani: Jom.
---

Hani bertembung dgn ahnaf kat escallator blue corp.
Ahnaf: (tengok kotak bertabur) Sorry. Sorry. Sorry. Sorry
(Hani recognize ahnaf yg masih sibuk angkat kotak)
Ahnaf: it's okay. Allahu.akhbar. (berdiri n finally get to see org yg dia langgar) Eh? Hani. U buat apa kat sini?
Hani: i ada meeting program charity
Ahnaf: Dgn puan sri
Hani: Ya mama you
Ahnaf: dia kat rumah mama, kat luar mcm boss. Jom I tolong u angkat ni. Okay?
Hani: eh takper. (Nak ambik balik kotak yg ahnaf dah siap angkat)
Ahnaf: eh it's okay, okay (hani tak jadi ambik.) Kat mana kreta you? (Hani tunuk arah kiri Ahnaf) (dua dua jalan ke tmpt parking)

Hani: Thanks. No problem. You datang kan? Sabtu ni.

Ahnaf : U nak i datang ke?
Hani: suka hati u lah. U kan CEO yg anjurkan program ni.
Ahnaf: tengoklah mcm mana. Tapi kalau YOU nak I datang, I mesti datang
Hani: you kena datang sebab syarikat. Bukan sebab I.
Ahnaf: (tergelak) I main main jelah. Insha Allah. I'll try to make it. Okay?
Hani: okay. Bye
Ahnaf: Bye.

---

CHARITY EVENT

Ahnaf baru sampai dgn Rayyan. Lepas greet his mom and dad, Rayyan ajak papa gi jumpa 'mama'.

Rayyan: Papa, Rayyan nak jumpa mama
Ahnaf: Jom kita masuk

Dari jauh nmpak Hani tengah nyanyi for a group of kids sambil petik gitar.

Hani: (nyanyi) selalu dekat padaku oh cinta hatiku, kau memberi daku semangat baru, cerianya hidupku, hanya padamu kuserahkan segala isi hatiku... Hasbi Robbi Jallallah Mafiqolbi Khoirullah. Nur Muhammad Sollollah La ilaha illallah. Sesungguhnya hidupku, sesungguhnya matiku, hanyalah padamu, wo ho wo wo... (crowd tepuk tangan)

(Rayyan terus pegi kat Hani)
Hani: Rayyan
Rayyan: sedap mama nyanyi
Hani: ye ke? Thank you
Rayyan: nanti ajar ye?
(Cangkuk kelingking. Hani suka usap rambut Rayyan)

Ahnaf tengok jer dari jauh. Later Hani and Rayyan join him

Hani: tak sangka u datang jugak
Ahnaf: eh, mestilah. Bila lagi nak tengok fashion designer main gitar, menyanyi
Hani: (segan) Banyaklah you.
Ahnaf: u dah jumpa my parents?
Hani: emmm belum lagi tak sempat lagi jumpa. Jom jumpa.
(Ahnaf angguk. Let Rayyan and Hani jalan dulu.)

Hani: Hai aunty
Puan sri: Hai Hani. Dah lama sampai
Hani: ha ah pagi tadi. Hani tolong set up semua. Aunty dgn uncle sihat?
Tan sri: oh Alhamdulillah
Puan sri: (senyum.) Sihat Alhamdulillah. Ni Rayyan ikut tok ma dgn atuk pegi sana. Main dgn kwn2 kat sana. Biar papa dgn mama Hani sembang ya? Alright.

Puan sri: Ahnaf, jaga Hani. (Ahnaf kecikkan mata)
(Hani seemed startled. Tak selesa puan sri ngn tan sri tinggalkan dia dgn Ahnaf)

Hani: You haus tak?
Ahnaf: no it's okay. I ambikkan. Just pick a place.

(Hani jalan dulu pegi cari tempat, and Ahnaf ambikkan air and followed her)

(Masa Ahnaf sampai Hani tengah nyanyi sambil pegang gitar)

Hani:  (nyanyi) Bermusim kita bersama. Menyemai ikatan cinta...

(Ahnaf sampai and she stopped singing)

Ahnaf: Alah... kenapa berenti? (Sambil letak air) Baru nak layan. Dahla cantik, suara sedap (senyum and turn to look at Hani yg tergelak)
Hani: tu puji ikhlas ke atau perli?
Ahnaf: eh, ikhlas la. I tak tahu pun u pandai main gitar?

Hani: takkan semua benda i nak kena bagi tahu. Mungkin kalau kita kawin haritu, you tahu kot. (Hani baru perasan dia terlajak cakap. She looked away, mungkin rasa nak tumbuk muka sendiri. Paused)

(Ahnaf pun looked away. Rasa bersalah)

Hani: Ahnaf, i ada something nak cakap dgn u. Pasal arwah aryana. I tak pernah tahu pun dia sakit.
Ahnaf: i pun sebenarnya baru tahu 3 minggu sebelum kita kawen. Dia pun tak pernah nak bercerita dgn orang dia sakit. I... everything just happenned so fast, dengan Aryana sakit, Rayyan plak masa tu kecik lagi, dengan ex husband Aryana dulu nak hak penjagaan so i... (touched his eyebrow twice)

Hani: buat benda yg betul. Kalau i jadi u pun i akan buat benda yg sama.

Ahnaf: i mintak maaf. Sepatutnya i bagitau u. Cuma masa tu family kita sibuk dgn preparation. Mama excited. Masa tu I takut, tak sanggup.

Hani: it's okay. Dah tertulis kot yg kita takda jodoh.

Ahnaf: (breaking the silence) Anyway. U dgn Adam dah bertunang? Tahniah (Hani senyum)
Hani: Thanks. Dia baik.
Ahnaf: Bila nak langsung ni?
Hani: Tanya i pulak. You tu bila?
Ahnaf: (tergelak. ) calon pon tak der Hani Hani. Siapa nak dekat I? Dahla tak hensem, duda anak sorg pulak tu.
Hani: Ye ke? Bella tu?
Ahnaf: Haihhh malas la sembang pasal benda ni.
Hani: dia yg mula dulu kan?
Ahnaf: Rasa macam pakcik pakcik sangat cerita cerita pasal kawen. (Hani senyum) Come. Bagi gitar tu.

Hani: Tahu ke?
(AHnaf angkat kening)
Ahnaf: tak tahu lah. Lama dah tak main gitar ni.
Hani: wow...
Ahnaf: (pegang gitar sambil fikir nak nyanyi lagu apa. Dia pandang Hani sekilas. Eh, Dua kilas. Then start strumming the guitar)

Ahnaf: (Nyanyi) Mungkin kau bukanlah jodohku,
(they exchange look. Both hurt)
bukan takdirku (Adam janggut sampai)
terus terang aku merindu kamu setengah mati merindu
(Hani looked up, mungkin tahan air mata dari keluar)
Tiada henti merindu kamu
Masih hatiku untukmu
Aku tetap menunggumu

(Hani speechless)
Ahnaf: so? Siapa lagi terror? (Gelak)
Hani: You win.
Ahnaf: nah (pulang balik gitar) dulu plan nak jadi artis. (Hani senyum. Ahnaf tergelak)

Ahnaf: dah lama tak tengok u senyum. (Paused) Friends?
Hani: Friends (dua dua senyum segaris but when dua dua tengok tempat lain, senyuman pudar. Kenapa status friends ni rasa kelat...)

-----
Friends...
---

Hani teman Rayyan makan kek kat restaurant.
Hani: Rayyan makan elok elok tau. Jgn kotor baju, jgn comot comot.
Rayyan: ok mama. (Hani senyum tengok Rayyan makan)
Hani: Sedap? (Rayyan angguk)

(Dari jauh nmpak Ahnaf jalan dgn Bella.)
Ahnaf: (nampak Rayyan n Hani) Hey!
(Rayyan lari pegi kat Ahnaf)
Rayyan: Papa! (Peluk Ahnaf)
(Hani tengok Bella-Ahnaf-Rayyan dari jauh)
Ahnaf: Buat apa kat sini
Rayyan: Makan kek dgn mama lah.
Ahnaf: ahmm Bella this is my son Rayyan.
Bella: (trying be nice) owhhh hai Rayyan. Rayyan nak kawan dgn aunty tak? (Rayyan geleng kepala) (Ahnaf tergelak and peluk kepala Rayyan)
Ahnaf: sorry. Dia ni dgn org dia tak kenal, dia kureng sikit.
Bella: it's okay.
(Ahnaf pegi kat Hani.)

Ahnaf: Hey. Macam mana u boleh jumpa Rayyan?
Hani: Mama u lah. Dgn Ara tengah buat rambut so... mintak i tolong tengokkan Rayyan.
Ahnaf: Diorg mana?
Hani: Kat saloon lah
Ahnaf: okay.
Hani: u all dua dating eh.
Ahnaf: ehhh (gelengpala) (senyum dan keluarkan fon)
Ahnaf: kita have lunch dgn mama sekali boleh?
Bella: Aaa i okay jer.
Ahnaf: (to Hani) Are you okay with that? Yes?
Ahnaf: (call mama) Hi ma. Are you done? Ni sekali dgn Hani dgn Rayyan. Have lunch? See you later. Jom. Rayyan let's go. (Rayyan ikut Ahnaf tapi Bella mcm tunggu Hani)
(Hani dgn muka kusut, angkat handbag)
Bella: ohhh Hani, tunggulah kejap. I nak tanya you sikit. You still rapat lagi eh dgn family ahnaf even u guys dah tak der apa apa?
Hani: I dah terbiasa. I dah lama kenal dgn family dia even sebelum I kenal ahnaf.
Bella: oh ya?
Hani: lagipun abah i dgn uncle amin, kawan baik.
Bella: I see. Tapi kan... pada pendpt I, ahmm tapi u jgn terasalah dgn apa yg i nak cakap ni.
Hani: go on
Bella: i rasa kan, u tak sepatutnya lah rapat dgn family ahnaf. Ya lah sbb satu hari nanti Ahnaf pun akan berkahwin.(hani tak selesa) You jgn salah faham cuma yalah, u dgn Ahnaf pun dah...
Hani: it's okay Bella. Takper I faham. Yerlah, betul jugak apa u cakap tu. Lagipun I kena fikir kan perasaan BAKAL isteri dia
Bella: yes. Correct. So, bolehla lepas ni I dgn ahnaf... (senyum)
Hani: It's okay. I don't mind. I dgn ahnaf dah lama putus. I pun dah btunang
Bella: ohhh
Hani: kalau u nak ahnaf, sila kan...
Bella: oh okay, yg haritu, tu tunang you?
Hani: Yes.
Bella: hmmmm. Tapikan Hani, (usap bahu Hani) i nak minta tolong u sikit, boleh (tergelak) i harap lepas ni u tak payahlah rapat sgt dengan... you faham kan maksud i?
Hani: okay
(Hani blah)

----

Ahnaf keluar dgn Rayyan dan Bella. Masa diorang duduk sama mcm one happy family kat sebuah restaurant, Hani saw them. Ahnaf pun nampak Hani. Hani cepat cepat berjalan keluar dari situ. Ahnaf ran after her tapi Hani made a quick turn and dissappeared. Bila ahnaf sampai, she's already gone.

---

Malam - bilik ahnaf

Ahnaf masuk bilik dan terus duduk kat katil. Dia macam gelisah. Berpeluk tubuh tapi badan digegarkan. Mata dipejamkan macam menahan diri dari nak buat sesuatu. Tapi dia buat jugak. So dia amik fon and dailed a number sambil geleng kepala. this is wrong tapi nak buat jugak. Telefon dilekap ke telinga. SAbar tunggu bunyi dail tone. Ada org angkat. Sora dah serak, angkat phone sambil pejam mata kot. dah lena.

Ahnaf: Hello
Hani: Hello? siapa ni?
Ahnaf: Dah tido ke?
Hani: (clear her throat) hmm hmm. Siapa ni?
Ahnaf: Tak perlah. Takperlah. I call u lain kali je. Good night.
Hani: emmm
Ahnaf: (tutup muka sebelah) I miss u (Hani dah letak call. sambung tido kot)
(bunyi line putus)
(Lama Ahnaf dengar bunyi line putus tu sambil sebelah tangan lagi menekup sebahagian muka. Dia mengeluh, then macam nak nangis. susah payah dia baring n tarik selimut.)
-----

Next morning.
Hani kat katil. Amik fon and semak senarai call masuk. Dia nampak nama Ahnaf atas sekali. Dia senyum dan baring mengiring sambil senyum-senyum peluk fon.

----------

Last scene: Hani minta break dgn Adam
Tbc ep8

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:47 PM

Welcome uols.

Throwback ep 8 Dia Semanis Honey

Majlis doa tahlil Arwah Aryana

Hani sampai dengan ummi kat rumah Ahnaf. Ahnaf tu asyik lupa kena ambikkan bekas air, mama nak bancuh air . Puan Sri suruh Hani cari Ahnaf tu cari hapa tak jumpa jumpa kat stor tu.

Puan Sri: Hani, tolong aunty jap Hani. Tolong tengok si Ahnaf tu.
Hani: Stor kat mana? (sambil jeling umi)
Puan Sri: Dekat sana (tunjuk belah kanan)

Ahnaf tengah angkat periuk belanga masa Hani sampai. Hani terlanggar sampai terpelanting terduduk. Ahnaf steady jer tak bergerak langsung, si Hani tu yang jatuh (Dua kali Hani buat stunt terjelepuk dalam ep ni. hahaha mula2 masa kat butik then time ni plak)

Ahnaf: Allah hu Akbar! Hani (letak balik periuk belanga)
Ahnaf: Hani... What are u doing? U buat apa dekat sini. Come, come, come.
Hani: ermmm tak per takper tak per (bangun sendiri).
Hani: Cari u lah. Mama u suruh cari (eh eh... matching la jubah depa. selalu tengok couple t shirt. ni tengok couple jubah plaks )
Ahnaf: tak... i memang bekas air tu nak bawak pegi depan. tapi stor ni macam bersepah sepah plak.
Hani: Tak perlah kalau macam tu. Ai masuk dulu lah. (dah start jalan)

Ahnaf: Hani... you... ada masalah dengan I ke?
Hani: No. (masih membelakangkan Ahnaf)
Ahnaf: habis kenapa i rasa macam u nak larikan diri u daripada I je.
Hani: Penting ke?
Ahnaf: pfffrr. Ya...
Hani: Ahnaf, You dah tak penting lagi dalam hidup i. Sebab u dah ada Bella, dan I dah ada Adam.
Ahnaf: oh my god! Berapa kali nak bagi tahu u, I dgn Bella tu takder aper aper la. We're just friends ok. It's obvious. U nak I cakap apa?
Hani: Good. Sebab you dengan I, memang tak pernah wujud (walked away)

Lagi marah la Hani tu tengok Si Ahnaf minum2 dengan Bella. Bella tu siap konon2 betulkan butang jubah Ahnaf.

-posted-
------------

Kat pintu masuk KLIA.

Hani: hei dah check in bagai kenapa bawak gitar plak?
Ahnaf: yer la kot-kot kalau u tak boleh tido nanti, I boleh nyanyikan lullaby untuk u.
Hani: huh. Apersal nak nyanyi untuk I pulak. Nyanyi la utk BELLA. (Hani ni dah makin selesa/suka tunjuk dia tengah jeles. Tapi in denial)
Ahnaf: (cari pasal) Sebab Bella tak der, so u lah kena ganti tempat dia.
Hani: sekiusss me. No way.
Ahnaf: Apersal? jeles?
Hani: I tak der sikittt pun perasaan jeles pada Bella, okay? Suka hati u lah nak buat apa pun kat dia.
Ahnaf: Betul?
Hani: Ya.

Ahnaf: Kenapa u break up dgn Adam?
Hani: (terkejut) mana u tahu?
Ahnaf: (tergelak) Adalah...
Hani: I break up dgn Adam bukan masalah u, okay? And I tak perlukan simpati u.

Ahnaf: I don't feel bad. I don't i takder rasa simpati pon kat you LANGSUNG. But I do have one theory. You break up dgn Adam sbb I (muka maneh)

Hani: (rolled her eyes) jangan perasan boleh tak? Perasan!
(Masuk dalam)

(Ahnaf ikut)
(Diorang sama sama jalan and Hani nampak Bella Opera kat situ)

Hani: you suruh Bella datang ke?
Ahnaf: Ha ah. Kalau Ya kenapa? Tak boleh? (Hani muka marah tengok Bella Opera n then Ahnaf. Dia terus jalan pegi duduk sebelah Tan Sri n Rayyan.

Ahnaf: ( to Bella Opera) Bella u buat apa kat sini?
Bella: hai Anaf! Sampai hati kan pegi vacation tak bagitau ai. (Sambil pegang bahu Ahnaf) I nak hantar u lah ni.
Ahnaf: takder aper sebab nak bgtau u pun. Plus i know u busy. So...
Bella: hmmm okay. But sampai nanti bgtau I okay (pegang bahu ahnaf lagi)

(Ahnaf dlm dok nyembang tu pun boleh ralit tengok Hani main main dgn Rayyan. Hani pun dok curi2 tengok diorg dgn muka tak puas hati)

Bella: i'm gonna miss u (Ahnaf masih tgk Hani. Bella tak puas hati) HEI (sambil jemput dagu Ahnaf and force him to look at her. ) Ai depan u pun u still nak pandang hani kenapa?
Ahnaf: family.
Bella: tapi... cakap family vacation. (Ahnaf masih pandang arah Hani and his FAMILY) tak ajak I, bawak Hani. Kenapa?

Ahnaf: it is a family vacation. And Plus she is like family to MY family and plus ai pon taktau apa ni mama punya kerja. I'm just going with the flow.

Bella: (tengok tmpt lain) hmm okay. Right. (Usap dua dua belah bahu ahnaf) nanti bila u dah sampai... please let me know (melorot ke tangan Ahnaf plakkk) i'm gonna miss u.

Ahnaf: (tarik balik tangan) ok, ok. Ok ok.
(Ahnaf pegi.dekat family.dia.and ignore Bella. Bella muka muncung tak puas hati)

Ahnaf: ready? Let's go.
(Hani lalu belakang Ahnaf sambil pimpin Rayyan.)
Hani: (under clenched teeth) kalau yer pon nak loving loving tak payah lah depan orang. (Jelas benor jelesnya tu)

(Ahnaf turn to look at her)
Ahnaf: Jelous??? (Angkat kenings)

Semua gerak ke balai berlepas.

-----

Sampai Hotel kat Thailand

Ahnaf, Tan Sri and Pn Sri pegi kat reception while Hani tengok2 pemandangan luar.

Tan Sri: Sawadikhap
Ahnaf: Ma, pa why don't u just go ahead kat coffee house. Ahnaf check in.
Pn sri: ah, good. Mama pun lapar.

Tan sri: dengar dengar tom aaa somtan sini the greatest in the country.
Ahnaf: really?
Pn Sri: ha okaylah. Somptam (Ahnaf smile break into a giggle)

Ahnaf: ha pegilah. (Ahnaf ni ada agenda nak biar hani sorg ka. Suruh gi cepat)
Pn sri: eh kejap. Where's Ara n Rayyan?
Tan Sri: Again?
Ahnaf: Diorg kat swimming pool dah ni  budak tu. Never mind u just go ahead, i'll see u at the coffee house later. Okay?
Pn Sri: alright, see you.

(Ahnaf jalan ke reception)
Ahnaf: khapkhun khap (duduk). Ahnaf. A.H.N.A.F (toleh to check on honey).

(Hani still alone kat lobby. Looking around)

(Hani nampak Ahnaf approach dia. He stopped betul2 depan Hani)

Ahnaf: u pnah dtg Bangkok?
Hani: Ya (jongket bahu). Fashion capital Asia kan? (Ahnaf smile in agreement) So sinilah i cari inspirasi untuk design ai.
Ahnaf: ya. I like Bangkok. Dia macam... seksi sikit. Tapi seriously i mmg tak sangka u jadi fashion designer.

Hani: Ya. Lepas dah patah hati dgn u, so i need to do something. (Ahnaf lit up)
Ahnaf: So I lah penyebab u jadi fashion designer? Kan?

Hani: No. Fashion is my passion. So now dah jadi business, and I happy dgn life i sekarang.
Ahnaf: Good. I bangga dgn u. (Pandangan bertaut. Hani broke the connection)
Hani: so bilik dah ready belum.
Ahnaf: Yes. This is your card (hulur kat Hani.)
Hani: (sambil cuba ambil kad) Dengan Ara kan? (Elok Hani capai kad tu Ahnaf tarik balik.) (Ahnaf genggam kad, Hani genggam angin :-) (Ahnaf mood nak mengusik lagi)
Ahnaf: Yes? Yeah. Kenapa? U nak duduk dgn I?
Hani: (muka dikerutkan) Pleaseeee la eh (rentap kad dr tgn ahnaf). Jangan mimpi. (Hani walked away.)

Wuuu, sapa nak tgk expression Ahnaf, sila tgk camera zoom muka ahnaf and then fade ke scene Hani n Ara sampai kat bilik :-)

------
Throwback
Episod 8
Ni xda request tapi nak prove part Hani kaki tido. Kene kejut dua kali baru dia bangun, kalau tak dia tido balik :-)

Ara: (sambil seret beg) Yeah. (Duduk kat katil)

Hani: (sorong beg jugak) Haaaaa katil! Hmmmm (terus baring) Fuhhh tengok Ara lincah unpacked baju. (Bangun n duduk) Aihhh Ara tak penat ke? Hah? (Ara asyik dok atur n kira baju utk aktiviti) Segar jer akak tengok.

Ara: haih Ara dah biasa travel jauh. Kalau akak penat, akak tido lah dulu. Kalau macam dah lama sgt nanti Ara kejutkan lah. (Hani dok atur bantal, baring dan sambil si Ara dok bebel sensorang) Ara nak tengok baju Ara ni.

Hani: okay goodnight.
Ara: cepat betul goodnight. (Sambung belek baju) Nak selfie... ho jap. Ho nak jenjalan. Mesti nak kena ni.

Ara: (to Hani) Esok akak pakai baju kaler apa eh? Ara ingat nak sama kaler dgn akak. KALER APA KAK? (Toleh tengok Hani. Dah nyenyak ko!)

Ara: Cepatnya tido! Dah melayang dah.(pusing to check on Hani lagi. Betuika lena) (Ara mengeluh)

(He he he. Kalau kira one two three dari saat Hani letak kepala kat bantal, belum sampai fifteen dia dah tido nyenyak. Mcm dlm keter dulu lepas dpt jacket. Hahaha)

----
Telefon hotel berdering. Hani masih lena. Deringan ketiga dia menguit sikit. Deringan ke enam baru tgn dia sampai kat ganggang.

Hani: Lo?
Ahnaf: Hei. I ni. Mama dan baba semua dah kuar. But i tunggu u. (Hani mcm terlena semula ja) I see u downstairs dekat lobi?

Hani: hmm okay (senyap. Terlena balik)
Ahnaf: Hello??? HEI! (Hani tersentak)  You dengar tak ni? (Hani bukak mata)

Hani: uhhh (terus bangun) hmm aaa apa dia Ahnaf?
Ahnaf: hmmfff i tunggu u dekat bawah at the lobby. NOW. Alright?
Hani: owh... okay okay.
Ahnaf: Baiii (Hani letak fon) (macam sayang nak tinggai tilam bantal)

Teringat scene Ahnaf rindu call hani memalam. Patutla dia ingat ingat lupa mcm ada ckp dlm fon, mcm mimpi, mcm betul. Bila cek fon, betul rupanya.

Ada tau org yg ada masalah time tido lena, boleh menyembang elok. Tapi mata tutup, time cenggini bagus nak korek rahsia besar atau rahsia hati hehehe

-----
Throwback request
Episod 8
Lepas susah payah Hani bangun tido
(Dah cukup energy nak gaduh lagi ngn Ahnaf ni heheheh

Ahnaf tgh berbual dgn receptionist sementara tunggu Hani siap.

Ahnaf: So u originally from Thailand?
Minah Siam: Yes.
Ahnaf: Which part of Thailand?
Minah Siam: Phuket.
Ahnaf: Phuket. I see... (Hani sampai) U got very nice tomyam kung here (gelak)
Minah Siam: thankyou  (senyum)
(Dari jauh dah nampak muka tomyam masam Hani. Siap jeling)

(Hani sengaja jalan dekat dengan Ahnaf and senggol bahu dia kat belakang Ahnaf. Kuat sampai tertolak ke depan si Ahnaf.)

Ahnaf: (suara memujuk) Hani. Hannniii... (Hani pusing ngadap Ahnaf.) Kenapa ni?
Hani: yang lain mana? (Peluk tubuh) Apersal you tak sambung je borak dengan Minah Siam tu?
Ahnaf: (tekejut) ah! You jeles i cakap dgn receptionist? Are you serious? (Cekak pinggang) So sweet... Come on, she's just a receptionist, she's just doing her job.
Okay? Takkan tu pun nak marah. Takyah jeles lah.

Hani: u jangan cuba cuba mainkan perasaan I ya.
Ahnaf: whaaa? I tak buat apa apa pun la Hani. Just stop jgn la merajuk mcm ni please. Please stop (Hani buat muka degil)

(Senyap)
Ahnaf: Jangan la tak cakap dgn I. I feel so empty kalau u tak bercakap. (Hani mula senyum sikit)
Ahnaf: hmmm dah? Dah habis merajuk dah? (Hani buat kepala tick tock)

Ahnaf: kita pegi makan jom.
Hani: bukan kita makan dgn mama dgn papa u ke.
Ahnaf: i know. Diorg dah sama sama diorg. Just the two of us. Kita jer. Okay?

Hani: (tak puas hati) eh Tapi mesti diorang tunggu kita.
Ahnaf: takperlah... at least just... can we just spend time together. Boleh tak? Ker u yg tanak spend time dgn I? (Hani senyap) Hmph?

Hani: aaa hmmm (sebasalah, jari kat dagu, fikir)
Ahnaf: So? I bwk u tempat favourite I. Come
Hani: takperlah... i rasa i balik bilik jerlah. I oder room service je sebab macam tak okay je kita keluar berdua.
Ahnaf: u ingat i nak buat something to you ke? Ha?

Hani: I tahu u bukan lelaki mcm tu. Ahnaf! Maksud I
Ahnaf: maksud u apa? Hani come on! Kalau i nak apa apa kan u dah lama dah i buat. Not today okay? I tau u mmg tak percaya kan I.

Hani: Look I'm sorry. Okay. I tak pernah tak percayakan u Ahnaf. Even masa u tinggalkan I masa hari nikah pun i still percaya yg u tinggalkan i, ada reason. So you jgn berani ye cakap ai tak percaya kat u.

Ahnaf: Fine... i don't know wht to say. (Senyap)
Ahnaf: but can i still take u out?  Please (crooked eyebrow) (lekapkan dua tapakkan dan bawa ke mulut) khap khun khap?
(Hani tersenyum dan follow ahnaf )

-----
Ahnaf dgn hani tengah duduk duduk. Minum minum.
Ahnaf: u tak jawab lagi soalan I.
Hani: soalan yg mana (sedut air)
Ahnaf: kenapa u break up dgn Adam?
Hani: (letak air) perlu ada reason ke?
Ahnaf: Hani. Kita ni bukan mcm budak2 kecik tau. Harini boleh kawan, n then esok suddenly hmmmph ai rasa mcm tak nak kawan lah dgn awak. N just anggap everything is fine. It's not like that.

Hani: well, hmm reason dia sebab I tak ready. okay?
Ahnaf: u tak ready ke u just kena let go.
Hani: (terkebil jap) I tak paham apa maksud u.
Ahnaf: u tak faham ke, saja saja u buat bodoh.
Hani: kalau tujuan u ajak I datang sini nak sakitkan hati ai baik I balik hotel lah. Tido.
Ahnaf: kenapa nak kena melenting? I'm just asking u, can't u just answer the damned question. Kenapa u break up dgn Adam, that's it!

Hani: No! I tak boleh jawab soalan u. Eh? I taknak jawab! Baik I balik sajalah. (Ambik handbag n jalan keluar)
(Ahnaf ikut)
Ahnaf: You masih tunggu I? Hmm?
(Hani berenti. Turn to look at him)
Ahnaf: waiting for me? (Tangan di depa luas)
Hani: TUNGGU YOU? Untuk apa? Bagi I seratus sebab kenapa I kena tunggu you?
Ahnaf: hah! Easy. You cannot lie to yourself. You masih sayangkan i, (start counting) you're still in love with me, you need me, you want me!
Hani: STOP IT Ahnaf. You tak layak persoalkan kenapa I putus dgn Adam. You sendiri pun tinggalkan I dulu tanpa sepatah kata. You ingat senang I nak lupakan semua tu? Betapa kecewanya hati I bila u tinggalkan i masa akad nikah tu. U tau tak betapa kecewanya hati i? Hah? Umi dgn abah? Sedangkan u bahagia dgn Aryana.
Ahnaf: Macam mana u tau I bahagia? Hmm? I nak tanya u sekarang. MACAM MANA U TAHU? Hah?? U ingat I ni hidup tak rasa bersalah ke towards ur parents? Rasa serba salah i rasa derhakanya I when I left my own family? Perasaan sedih I ni when I left YOU Hani.
Hani: cukup Ahnaf, cukup! I nak balik (Hani ran away)

------
Throwback Episod 8
Next day

Ahnaf nampak Hani duduk sorang kat meja, tepi kolam.
Ahnaf: Hai. (Hani buat muka ketat, berpeluk tubuh. Cantik dia time ni)

Ahnaf: Boleh I duduk sini? (Hani tak jawab. Terus ketatkan peluk tubuh dengan muka menunjukkan dia tengah annoyed)

Ahnaf: (tergelak) I'm gonna sit down anyway. (Duduk mengadap Hani. Belek fon. On camera rupanya. Snap gambar Hani beberapa kali. Hani dah menjeling tajam. )

Hani: HEY, u buat apa ha?
Ahnaf: (muka innocent) tangkap gambar la (sambung snap lagi)
Hani: (tak puas hati) Bak sini tengok.
Ahnaf: aik???
Hani: (extend her left hand ke depan sambil menguit nguit jari, kepala dianggukkan. Nak) tckkk TENGOKLA. (Cute. Badan pon goyang skali :-).)

Ahnaf: (tunjuk dari tmpt dia duduk) Tak bleh pegang.
Hani: (tarik balik tgn. Peluk tubuh lagi) Nasib baik cantik.
Ahnaf: urfhhh. (Letak fon)
Ahnaf & Hani: Can I say something?
Ahnaf: okay fine, ladies first.
Hani: okay. (Clears her throat) I nak mintak maaf kat u pasal malam tu. I emo sangat.
Ahnaf: fair enough. I pun mintak maaf. I pun tak patut push u
Hani: okay... i akan jawab semua soalan u. Tapi i nak minta satu je daripada you. Jangan simpati dgn I. (Ahnaf diam jer. Dia biar Hani bercerita)

Hani: Betul apa yg u sangkakan mlm tu. I putus dgn Adam sebab you. I ingat 3 tahun tu cukup utk I lupakan semuanya. Lupakan you... I cuba utk jatuh cinta dgn Adam dan buang u dalam hidup i. Tapi tak boleh.

Ahnaf: Kenapa u tak bagitau hal ni awal awal, sayang?  Senang. I terus minta mama masuk meminang u.

Hani: Sorry encik Ahnaf Wafiy... (Ahnaf angkat kening)
Hani: I bukan sayang' you. And I tak perlukan simpati you.
Ahnaf: (tergelak)
Hani: u ingat I main main ke? (Ahnaf geleng)
Ahnaf: My turn! For three years, when i was away... and every single day, every.second of my life all i ever think about is you and I swear to god I have never loved (khusyuk bebenor totop mata) anyone the way I love you. I mengaku I sayangkan Aryana. But just like an old friend. I was just there untuk dia... you know... Time tu I guess she needed someone. Untuk dia spend the rest of her life. Sisa sisa hidup dia. I am that man. But that's it. (Paused)

Ahnaf: NUMBER TWO. I sikit pun takder rasa simpati dgn u ada org lagi teruk hidup dia daripada you. Last but not least. I swear upon my life one day I will make you my wife.
(Lamo mato bertontang mato. Hani looked away.)

---- scene malam
Balkoni
Ahnaf main gitar sambil nyanyi: Resah hatiku selalunya ada (Hani sampai)
Fikirkan kamu setiap waktuku
Tenang jiwaku bila kau di sisi
Dalam dakapanmu aku mati
Oh... yea
Jauh (Hani approaching)
Ku menunggu
Biar ketahuan mu
Di sini kumerindu
Jauh... ku berharap
Kembali kau padaku
Akhiri penantianku

(Abess)
Ahnaf rasa ada org kat belakang dia. He turned and saw Hani who is smiling.)

Ahnaf: Were u listening the whole time?
Hani: Ya. (Ahnaf happy)
(Ahnaf letak gitar n berdiri tepi Hani)

Ahnaf: Trying to be with you is like... chasing the stars (berbalas pandang dgn Hani, smiling) It's hard. (Tergelak) kind of impossible. But you just gotta keep trying. (Pusing mengadap Hani) So all I ask is this.

cek in....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:48 PM

yeeehaaa...umah baru

Dia Semanis Honey
THROWBACK EP. 9
sambungan scene kat balcony kat Thailand

Ahnaf: u tahu tak, bila i balik daripada US, semua orang, mama, papa, staff dekat ofis, even my friends, semuanya cakap benda benda baik pasal u. Tapi otak i fikir, apalaaah yg diorang nampak dekat Hani ni. (tergelak) Tapi lama lama I see you. And you are so beautiful, in every single way. Bila I dapat tahu yang mama tunangkan I dengan you, I feel like the luckiest man alive, Hani. And after what happenned, I tahu nak jadi susah. That when I have to try so hard to get you back but sepanjang 3 tahun, (camera shot mcm Ahnaf cakap dgn kiter plak) tak pernah sekali pun ai lupa pasal you. You are always there with me. Every single day. I cuba jadi suami yg baik utk Ariana. I tried. I knew tht I don't love her as much as she loved me because as stupid as it may sound my heart belongs to you. So all I ask is this Hani... (pusing mengadap Hani) Bagi I satu peluang je that's all i'm asking. Untuk I jadi milik you dan you jadi milik I (keluarkan cincin nikah diorg dulu) Be mine? (Smiles) Again?
Hani: Are u sure?
Ahnaf: Definitely.
(Wajah Hani ada riak manis dan positif and Ahnaf smiles)

---------
Next morning. Tepi kolam. Seme tgh brekfast

Ara: good morning everyone. (Muah muah mama)
Ahnaf: RAYYAN DON'T JUMP! Don't jump!
(Hani amik seat depan Ahnaf)
Tansri: morning
Ahnaf: tengok dia nak lompat, dia nak lompat tu ha.
(Mama n hani tgk arah Rayyan - off screen)
(Ara plak dok sibuk tepuk garpu dia)
Puan Sri: Ara! Behave yourself
Tan sri: apa ni?
Ara: ha?
Puan sri: duduk. Ketuk ketuk ni kenapa?
Tan sri: ha sit down.
Ara: sabarlah mama. Ara nak buat sesuatu... PERHATIAN kepada semua, encik Ahnaf Wafiy nak buat satu pengumuman.
(Ahnaf looked at Hani accusingly)
Ahnaf: you bagi tau Ara eh?
Hani: sorry... i terrbagi tahu. (Muka apologetic)
Ara: Ma!!! Benda mcm ni pun dia nak rahsia lagi? Abang! Cuba bg tahu takkan dah sampai KL baru nk bagi tahu kot.
Tan sri: come on son.
Ahnaf: Ahnaf rasa mama dgn papa kena diet tau
Puan Sri: are u saying I'm fat?!
Tan Sri: what ever, i'm okay...
Ahnaf: sebab... dah bau nasik minyak dah ni
Puan Sri: seriously? Ahnaf? (He nodded and smiled sweetly at Honey)
(Hani pun senyum n tertunduk)
Puan Sri: Congratulation. For real???
Ahnaf: YESSS
Puan Sri: jgn main2 ahnaf
Ahnaf: tak, ma.
Ara: papa dpt anak perempuan baru.

-------

Landed kat Malaysia.

Puan sri: Hari tu Hani dtg dgn ahnaf kan?
Hani: ha ah
Puan sri: Ahnaf...
Ahnaf: yes?
Puan sri: Ahnaf hantar hani balik ya sayang?
Hani: ehhh takper, takper aunty. Boleh balik sendiri. Takper.
(Bella opera sampai. )
Ahnaf: oh my god
Bella: haaaaii Puan Sri. How are u (muah muah pn sri yg jeling sakan kat ahnaf. )
(Bella tolak Hani and paut lengan Ahnaf)
Bella: SAYAAAANG... (muka ahnaf kelat2 tomyam)
(Bella turn to Hani)
Bella: eh macam mana vacation ok ke?
Hani: (peluk tubuh) Boleh la... u buat apa kat sini?
Bella: oh I buat apa? Of course la i dtg nak ambik my baby. (Hani ushar geram ja si Bella dok paut2 lengan ahnaf lagi)
Bella: sayang I miss u
Ahnaf: kenapa u nak ambik I. I'm with my family
Bella: alah u ni... penat tau I drive jejauh daripada KL tu dtg nak ambik u tapi u tak hargai pun kan.
Ahnaf: Bukan mcm tu. I kesian kat u je. U tak keje ke besok?
Bella: Keje. But it's okay demi u I sanggup dtg sayang.
Hani: (dah tak sanggup nak dengar kot) halaaa so sweet.
Bella: sweet kan?
Hani: Kalau i lah kan tak kuaser. (Fon hani bunyi) Sori (angkat call)
Hani: (suara seceria.sang suria) Hello sayangggg (puan sri buat muka pelik) oh dah sampai dah? Ok i keluar sekarang. (Letak call)
Hani: sorry. My boyfriend dah sampai
Bella: oh your boyfriend dah sampai. GOOD
Hani: ok? Bai. (Tengok Puan sri n then blah)
Ahnaf: (suara clue to ara, trying to escape Bella) Ara...
Ahnaf: excuse me (ran after Hani)
Bella: u nak pegi mana? (Ara cepat2 capai kak bella opera)
Ara: KAK Bella... teman Ara boleh tak? Ara hausla. Ara nak coffee. Sekejap je. Sekejap lagi kita dtg balik kat sini.

-----
Ahnaf: hei. Hei, hey. Stop stop stop.
(Hani berenti n tunggu Ahnaf)

Ahnaf: Marah ke? (Berdiri depan Hani)
Hani: (muka tomyam. Berpeluk tubuh.suara jadi nyaring) Taklah! Kenapa nak marah plak?
Ahnaf: (tone suara rendah) Jealous?
Hani: kenapa nak jeles? Dia kan cuma datang nak jemput BABY dia jer...
Ahnaf: (masih tone suara rendah) come on. You pun tau takder apa apa, kan? Dia sorang je yg syok sendiri. NOt me...
Hani: I tahu lah. I nak balik lah. BABY i dah jemput dah kat luar tu. (Ahnaf tergelak)
Ahnaf: hey, miss me okay?
Hani: (berpeluk tubuh) Perlu ke?
Ahnaf: Ya... u seminggu dengan I. Dok sorang sorang kat rumah tu... kenalah rindu.
Hani: ermmm tengoklah macam mana. (Jongket bahu) Kalau I tak busy, i rindu you, ok?
Ahnaf: (giggle) boleh plak macam tu?
(Hani senyum lebar. Seronok kenakan Ahnaf sampai lupa BABY dia dok tgu kat luar)
Hani: ehhh hafi dah jemput I lah. Ok? I balik dulu eh? Kita borak lain kali jer. Ok? BAI. (Turn. Nak blah)
Ahnaf: Eh! (Tarik handbag Hani)  (Hani pusing ngadap Ahnaf lagi sekali)
Ahnaf: I love you.
Hani: (senyum. Mata kelip2 plak) I love u too. BAI.
Ahnaf: Bai.
(Hani lambai sikit and turn to walk away again)
Ahnaf: ahhh (Hani pusing lagi sekali. Muka dah tak puas hati. Apa lagi mamat jiwang ni. Ahnaf tunjuk jauh ke kanan)
Ahnaf: luggage you?
Hani: (senyum) hah luggage I! Luper.
Ahnaf: Baaaanyak cantik. Saper nak tolong ambik? (Jalan sebelah sebelah gi ambik luggage)
-----

Malam
Ahnaf called Hani. Hani tengah baca novel dsh cantik la kaler tudung yg Hani pakai.

Hani: Hello?
Ahnaf: Hei. Dah tido ke?
Hani: ermm belum lagi.
Ahnaf: hmmmm selamat. Ingat ke nak kacau u tido.
Hani: u apersal tak tido lagi? Esok kan keje.
Ahnaf: tak bleh tido lah. Rindu dekat u.
Hani: (tergelak) ngader lah!
Ahnaf: (tergelak jugak) I'm serious. YOU? Tak rindu dekat i?
Hani: (hesitate) Taknak bagi tahu.
Ahnaf: kenapa?
Hani: sebab nanti, baby you marah.
Ahnaf: haishhhh. You ni... apersal cakap mcm tu? By the way, Ara dah bgtau kat dia
Hani: serious???
Ahnaf: Ya.
Hani: errr dia cakap apa?
Ahnaf: I don't care lah. Apa dia cakap.  
Hani: Ermm i harap dia tak marah lah.
Ahnaf: (mengeluh) biarlah! Bukannya I suka dekat dia pun. Honey... terima kasih sbb bagi I peluang kedua. I promise tht I will never let u go.
Hani: Jangan berjanji eh. Kita cuba yg terbaik.
Ahnaf: okay. DAH! Go and sleep. I love you.
Hani: Selamat malam. I love u too
Ahnaf: good night, bye.
-----
Kat restaurant.
Ahnaf ajak Daim utk dikenalkan pada fiancee dia, Hani

Ahnaf: Aku nak introduce kat kau aku punya fiancee, boleh?
Daim: Hani?
Ahnaf: Yes.
Daim: fiancee kau
Ahnaf: Yes (look to his left and saw Hani)
Daim: patutlah.
Ahnaf: (senyum and angkat tangan) Sayang!
Ahnaf: Hello
Hani: Hai. (Duduk)
Ahnaf: This is Daim.
Hani: Hello.
Ahnaf: Daim, Hani
Daim: (lambai) hai Hani.
Hani: Hai.
Daim: kira bertigalah ni?
Ahnaf: yes. (To Hani) you want to.order something?
Hani: boleh.
Ahnaf: (angkat tangan to waiter) Excuse me.
----
Lepas makan, they say good bye to.Daim.
Daim: ok, apa apa jgn lupa eh. Update pasal wedding tu.
Ahnaf: I will i will
Daim: Hani... (lambai to Hani) see u again, bye bye.
Ahnaf: ok bro. Drive safely. Anything call me.

Ahnaf: (turn to Hani).So?
Hani: Huh??
Ahnaf: Nak gi mana?
Hani: Balik laaa. (Ahnaf muka kuciwa)
Hani: umi bising la... you la ajak keluar ujung minggu u nak keluar harini jugak.

Ahnaf: Alah, u tahu lah I. I rindu
Hani: (muka berkerut) eeee ngader. Nak jerit jerit SANGAT.
(Ahnaf giggles)
Ahnaf: You know I cannot live without you?
Hani: alaaa so sweet. Apersal I tengok you makin hitam jer ni?
Ahnaf: (buat dagu sauh sambil picit dahi) Ye ke?
Hani: Ha
Ahnaf: Sangat?
(Hani angguk. Muka simpati)

Ahnaf: I macam perasan jugak ni sebenarnya. U know sikit sikit i kena pegi site sikit sikit je pegi site. Ni pun esok nak kene pegi melaka.

Hani: Sorang???
Ahnaf: No. The whole team. Dekat lima org. Si Kimi pun nanti ada.
Hani: (muka dah ketat, suara dah keras) BELLA?
Ahnaf: (muka bersalah) aaaa
Hani: (muka 'dah agak daaaah') (jeling tajam)
Ahnaf: ahhhhh don't make that face. U tau I pon tak nak dia pegi.
Hani: I okkkay jer. Tak cakap apa apa pun.
Ahnaf: ya lah.dah reaction u tu? You kan suka buat assumption. I okay jer lah. Jangan tak balik KL sudah!
Ahnaf: HAIHHH (terangkat bahu) mana boleh tak balik KL. KL is home and home is where u are (senyum)
Hani: (tergelak lagi) sweet talker sangat u ehhh?
Ahnaf: Mestilah (sambil gelak)
(Hani dah stat jalan)
Ahnaf: parking kat mana?

(Jalan sama sama)

-----

Ahnaf kat Melaka. Calling Hani.

Hani: aaa dah pegi Umbai dah?
Ahnaf: umbai apa makan kat sini kat hotel jer.
Hani: Rugi la tak makan ikan bakar.
Ahnaf: tak best. U takder. Kalau u ada baru best ikan bakar.
Hani: (tergelak) alaaa so sweet. So cam ner? Kerja semua dah selesai?
Ahnaf: Dah alhamdulillah. Ni diorg kononnya nak buat bbq plak.
Hani: WOW. bbq. Hmmmm tepi pool ke apa
Ahnaf: hmmm tepi pool. Hakimi dah beli bikini dah nak.pakai. (terkejut Hakimi nama dia kena petik. Pakai bikini plak tu. Ahnaf gelak)

Hani: (gelak) Hakimi ke Bella.
Ahnaf: haaaaa Tengok???? Cari gaduh! Cari gaduh lagi dgn I.
Hani: you... jaga jaga eh... tutup mata u tu. Jgn tengok pun si Bella tu.
Ahnaf: Taklah. Mata I pandang u sorang je
Hani: ok lah ok lah! Have fun. I nak turun bawah jap. Tolong umi masak.
Ahnaf: bye baby. Bye bye.
(Ahnaf hang up. Dia pandang Hakimi)
Ahnaf: Bikini kau saiz apa? (Gelak besar)

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:49 PM

yeahhh...rumah baru

Throwback Honey ep10

Ahnaf serabut lepas found himself waking up next to Bella. Dia balik ke bilik jumpa Hakimi. His fon rings.

Hakimi: Siapa call? Bella?
Ahnaf: (tengok nama kat screen, then cepat2 look away) Hani...
Hakimi: ANGKATLAH KAU TUNGGU APA LAGI?
Ahnaf: Kau nak aku cakap apa.
Hakimi: Kau nak dia fikir yg bukan bukan?
(Ahnaf answer the call)

Ahnaf: Hai sayang.
Hani: Hello? You kat mana? Lo?
Ahnaf: sorry... ada ni... ada I baru keluar.toilet. Whatsup???
Hani: saja jer call. Nak tanya benda benda cliche... Dah makan ke belum, dah mandi ke belum.
Ahnaf: (terhibur) heh heh dah dah semua dah.
Hani: Semua okay ke kat sana?  Semlm I call u banyak kali you tak jawab. Tidur mati betul you?
Ahnaf: Ya Allah. Sorry.sorry sorry... semalam I... sibuk sgt. I penat sangat. Tertidur. Sorry.
Hani: (betulkan duduk. Tak puas hati) You okay?
Ahnaf: Okay. Why?
Hani: Takder lah... suara you tu mcm tak ok je? Ke Bella kacau you?
Ahnaf: (gelak nervous) Tau tau jer you ni.
Hani: eh. Betul ke Bella kacau you?
Ahnaf: Taklah! Dia tahulah I ni kan you punya. Tak berani dia.

Hani: Kalau dia kacau you, bagi tau I eh. Tahulah I nak buat apa. You balik KL bila?
Ahnaf: aaa Insha.Allah lepas lunch nanti.
Hani: okay... kita jumpa tengah hari nanti eh?
Ahnaf: ha bye bye. (Ahnaf hang up)
Ahnaf: (sambil raup muka) oh my god.

----
Hani balik rumah Ahnaf dgn.Ara selepas misi skodeng dekat Dome. Dah siap janji nak sambung misi skodeng esoknya.

Hani: (to Ara) Abg Ahnaf dah sampai dah?
Ara: taktau lah pulak. Cuba akak cek dia dekat depan.
Hani: Hmm ok
Ara: Ara nak masuk jap. Ara nak mandi.sebab panas sangat ni. (Libas libas rambut)
Hani: (tergelak.) Okay, alright.

-----
Ahnaf selesai bincang dgn tansri isu Bella sabotaj dia. Masa jalan masuk dia nampak Hani. Muka kusut jadi happy. He approached her.

Ahnaf: Patutlah wangi je rumah I. (Berenti depan Hani) Honey manis dah sampai.
Hani: Ala... I baru nak surprise kan you. You dah nampak I plak. (Terpacak kat ruang tamu apa plak tak nampak.)

Ahnaf: What are you doing here? Hmmm?
Hani: Hmmm? (Mata dibesarkan) Tak boleh ke?
Ahnaf: Boleh. Jumpa Ara eh?
Hani: Ada arr. Projek rahsia.
Ahnaf: (mendekat) nak join.
Hani: No. Dah nama pun rahsia kan? Mana boleh join (jeling)
Ahnaf: (tergelak) (terkejut bila tgn Hani tetiba macam nak cuit dada dia) (eyed her curiously)

Hani: u okay ke? Macam tak ok je muka u.
Ahnaf: ok takder apa2lah.
Hani: tchhhk. TENGOK! Dengan I pon nak berahsia.
Ahnaf: Eh u berahsia dgn I boleh.
Hani: ehh mende...
Ahnaf: takder apa apa lah. Nanti kalau dah ok semua I bagitau you. Okay?
(Dua dua stare)

Ahnaf: I nak naik atas! Ada keje sikit.
Hani: ummmm (muncung tak puas hati tengok Ahnaf pegi tak abes explain)
Ahnaf: (bagi kiss jauh) mmchuppp

----
Throwback

Hani ikut Ara balik selepas misi skodeng kedua yg kantoi.

Ara: Kak Hani sorrylah Ara terpaksa libatkan kak Hani dalam masalah ni.
Hani: (tergelak) Tak apa lah... it's okay. It's been fun. Walaupun kita salah. (Dua dua tergelak)
Ara: Tapi, tulah kan? Sepatutnya Ara siasat lah dulu sebelum nak serkap jarang mcm tu.
Hani: Tulahhh (cehhh dia yg suruh seranggg hahahaha) nasib baik dia tak marah.
Ara: (mengeluh) Tapi spoil lah jugak, SURPRISE tu kaaaak.
Hani: Yang Ara paranoid tu sgt kenapa?
Ara: Kalau abg Ahnaf tahu ni...
(Panjang umo mamat ni, sebut ja nama, terus buat lintas langsung kat latar belakang)
Hani: heeeshhh tak payahla cakap dgn dia
(Ahnaf dengar, terus approach spy bersepai duo tu)

(Ahnaf terus lean kat belakang sofa)
Ahnaf: jangan bgtau abang apa?
(Hani cepat2 tengok depan)

Ara: ehhh abang.ni sibuk ahhh
(Ahnaf kalih tengok hani plak. Partner in crime)
Hani: Ntah. Sibukla you ni. Dah nama pun rahsia kan? Nak bgtau apa?
(Ahnaf lagi interested, lagi rapat)
Ahnaf: Rahsia apa?
(Hani Tunjuk tunjuk kat Ara)
Ara: (suara rendah). Janji? Kiter jer tau.
(Ahnaf pusing tengok Ara pulak)
(Hani senyum komplot sampai berkerut muka. Tak control ayu)
Hani: okay.
(Ahnaf tengok Hani pulak)
Hani: okaylah... akak balik dulu eh?
Hani: (to ahnaf) I balik dulu eh?
Ahnaf: (baru nak duduk sedap2) Alahhh awal lagi
Hani: Dah malam lah. Kita jumpa esok jer eh? Ok? Nak dating esok?
Ahnaf: (suara manja) Rindu... (Hani macam tertolak ke belakang)
Ara: urrrkk geli lah. Rindu rindu bagai ni. Ahnaf: What?
Ara: apa lah abang (bantal merah hinggap kat muka. Ahnaf punya.keja)
Ara: eeee Ya Allah.
Hani: ngengader lah u ni. Okay baaaai. (Bangun n leaves)
Ara: bye.
(Ahnaf tengok Hani pegi )
Ara: Rindu eh. (Tolak bahu ahnaf) (ahnaf muka marah tgk Ara) rinduneh? (Ahnaf tunjuk penumbuk)

---
Next day
Hani tgh makan dgn Ahnaf

Hani: Ahnaf. (Ahnaf tak fokus) Ahnaf. Ahnaf (kali ni dgn tgn dipanjangkan ke depan. Baru ahnaf terkejut)
Ahnaf: huh?
Hani: u sihat ker tak ni. Kalau tak sihat, rest jerlah kat rumah tadi.
Ahnaf: I okay lah, just... i banyak keje (minum jus)
Hani: you takder alasan lain ke. Hah?
(Ahnaf senyum)
Hani: Asyik alasan tu jer.
Ahnaf: tak der.

Ahnaf: Yang. Kalau kita kawin awal lagi boleh?
Hani: Tapi kenapa? (Ahnaf besarkan mata) kan family dah setuju lagi dua bulan?
Ahnaf: ya, i know tapi macam I rasa dua bulan ni... (muka kusut) lambat. I nak awal lagi. You nak takut apa? Hah? You kan tahu I cinta you sorang je. (Ahnaf giggle)
Ahnaf: yer lah, so what's the problem? Takder hal kan kawin awal
Hani: I memang lah tak der masalah. Tapi family kita? Mcm mana?
Ahnaf: alaaaah family nanti kita settle kemudian lah. Boleh ker tak? Hmmm (Hani wat muka terdiam comei. Then tunduk n senyum)
Ahnaf: gelak pulak dia.
Hani: tak der lah... macam ber iya iya sangat. You ni kenapa???
Ahnaf: betullah... boleh ker tak?
Hani: (tak sure tapi angguk)
Ahnaf; okay. KALAU MACAM TU LUSA KITA KAWEN
Hani: (terkejut beso) WHATTTT? Eh at least bg lah I masa seminggu ke nak buat persediaan itu ini.

Ahnaf: apa lagi semua dah ready. I pun dah bersedia nak jadi suami you. SO?
Hani: Alaaa nanti... apa pulak umi dgn abah cakap nanti you tak leh fikir diri u jer tau. U kena fikir diorg jugak.
Ahnaf: yer tak yer kan?
Hani: hmmm tahubpun! Gatal lah you ni.
Ahnaf: tak per (cocok fries)

------
Lagi 3 hari nak kawen...
Hani terima gambar pre wedding dari Bella.
Elok dia.sampai opis/ bilik mesyuarat ahnaf, ahnaf tengah menepis si.Bella tapi dari mata.Hani dah nampak lain macam

Tbc ep 11

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:51 PM

SR je kita..

Throwback Dia Semanis Honey
EPISOD 11

Hani: (Nampak Ahnaf dlm keadaan mencurigakan dgn Bella.) AHNAF!
Ahnaf: (Cepat-cepat push Bella away) Hani…
Hani: (Keluar dari situ)
Ahnaf: I can explain… HANI… (Nak kejar Hani)
Bella: (paut lengan Ahnaf) Sayang! (Ahnaf rentap balik tangan dia)
Ahnaf: Sudah lah… YOU’RE TOO MUCH BELLA! (He pushed the door. HARD)
(Bella menyetankan diri sambil puji diri “Well done Bella”)
-
Ahnaf kejar Hani sampai escalator
Ahnaf: Hani Hani Hani… Stop stop stop stop. Hani… Kejaplah! I tengah nak cakap dengan you! Can you stop? Don’t go anywhere please.
(Hani pusing mengadap Ahnaf once dia dah sampai ke bawah. Ahnaf berenti betul2 depan dia. )
Ahnaf: Look. Apa u Nampak tadi tu it was a BIG misunderstanding. Okay?
Hani: (MENENGKING) APA??? Lakonan? I tak buta lah Ahnaf.
Ahnaf: Look, you just salah faham. Bella (Hani potong)
Hani: Selama ni I percaya dekat you. Tapi ini balasan you dekat I? Kalau selama ni you ada skandal dengan Bella, kenapa you lamar I? Kenapa you cakap you cinta dekat I? KENAPA AHNAF?
Ahnaf: I dengan Bella takder apa-apa lah Hani. Tolong lah faham I.
Hani: Seronok kan mainkan perasaan I?
Ahnaf: (Suara tinggi) I’M NOT PLAYING WITH ANYONE’S FEELINGS LAH HANI!
Hani: (Tension. MENJERIT KUAT)
Ahnaf: Look. Sama ada you nak percaya I atau pun tak, I DENGAN BELLA TAK ADA APA APA. Datanglah berapa banyak Bella ker, Ariana ker, I only want you!
Hani: Dan I pilih untuk tidak percaya apa yang you cakap. I percaya apa yang I Nampak.
Ahnaf: (dah letih, suara dah kendur. Hani energetic lagi nak gaduh) You tolonglah jangan gaduh kat sini, malulah. Kita bincang elok elok boleh tak?
Hani: NO! (Hentak kaki) Dah tak der benda nak bincang. Cukup selama ni you main-mainkan perasaan I eh.
Ahnaf: I tak mainkan perasaan siapa siapa Hani. Please kita bincang elok elok (cuba dekat)
Hani: NO! I CAKAP TAK NAK KAN? You carry on dengan Bella, and from now you are nothing to me (wuuuu makcik ni marah cakap omputeh. Ala ala DON’T MAKE ME SPEAK ENGLISH! Hahaha sempat aku menyelit)
(Hani keluarkan envelop berisi gambar dah baling pada Ahnaf.)
Hani: Ambik ni! Jijik I tengok. (Ahnaf tengok sikit apa ada lam envelop tu and look away. MENGELUH.)
@setokinperple scene nangis dalam keta. Sama ngn kyra. Nak nangis masuk keta dan nangis puas puas.
-
Ahnaf call Hani malam tu.
Hani answered
Hani: Hello
Ahnaf: Hani…
Hani: You nak apa lagi Ahnaf? Hah? Kan I dah cakap I tak der apa benda nak cakap dengan you lagi.
Ahnaf: So, wedding kita?
Hani: Hey. Berani you tanya soalan macam tu eh? Lepas apa you dah buat dengan I? I tak kan kawin dengan you Ahnaf.
Ahnaf: So you sanggup hampakan umi dengan abah, one more time? (Hani terdiam. Nak nangis)
Ahnaf: Hello? I tanya you sekali lagi ni. Tiga hari lagi kita nak kawin, you sanggup buat macam tu lagi kat umi dgn abah?
Hani: TAK! TAK SANGGUP OKAY? PUAS HATI?
Ahnaf: Okay. Kalau you tak sanggup, kita kahwin lah kan?
Hani: Ya. Tapi I buat semua ni… untuk umi dengan abah jer. You jangan haraplah you boleh sentuh I. Okay? (Hani hang up)

---
Hari nikah. Hani dah siap. Pengantin baru
Ahnaf duduk penuh confident depan bapak hani. Kilas pandang ke arah Hani yg muka dah macam tomyam kelat. Without hesitation dia paut tangan bakal pak mertua.
Dr Farid: Ahnaf Wafi bin Aminudin…
Ahnaf: Saya.
Dr Farid: Aku nikah akan dikau dengan anak perempuanku, Hani Safira bt. Mohd Farid, dengan mas kahwin sebanyak dua ribu dua ratus dua puluh dua ringgit tunai.
Ahnaf: Aku terima nikah Hani Safira bt. Mohd Farid dengan mas kahwinnya dua ribu dua ratus dua puluh dua ringgit tunai.
SAKSI: SAH.
Xfilesfan: SAHHHH.
Dr Farid: Alhamdulillah.
(meh amin doa.) (Ahnaf sempat kalih tengok reaksi Hani yang sedang sapu tangan ke muka tomyam aminkan doa)
----
(upacara sarung cincin/batal air semayang)
(Ahnaf duduk mengadap Hani, tangan kanan di letak di kepala Hani dan doa dilintaskan di hati)
Ahnaf: Ya Allah Ya Tuhanku, aku mohon daripada MU ya Allah segala kebaikan dan segala kebaikan darinya dan kumohon perlindungan dari MU Ya Allah, dari segala keburukan darinya. (Ahnaf ambik cincin yang disuakan Hakimi. Cincin dibelek lama.)
Mama; Ahnaf, sarung cincin tu sayang.
Hakimi: Cepat ahhh tunggu apa lagi. Jalan lah.
(Ahnaf sua tangan utk sambut tangan Hani yg nak disarungkan cincin. KLIK! Amik gambo. Jurugambar nya Abam Jack)
Jack: Satow, dowa… (nak tegur cemana tengok Ahnaf dgn Hani kaku kayu dok sebelah sebelah kat pelamin) aaah… (Hani menjeling meluat. Ahnaf pun jeling jugak. Muka kesian) Boleh tak kalau pengantin lelaki berdiri belakang pengantin perempuan (dua-dua pengantin kayu bangun)
Ahnaf: You dok bawah. (walaupun muka tak puas hati, hani menurut) (kecepiak kecepiak si Abam Jack amik gambar) (Tetiba Sya pegi jumpa Hani)
Sya: Hani, Muka kau tu macam kena hukum gantung tau tak? Senyum sikit. (Hani tengok camera abam jack and tarik senyum. Kejap manis kejap kelat muka dia).
Jack: ready boss. Senyum… senyum… okay, one, two… (kecepiak kecepiakkk)
Ahnaf: (low voice) Muka tu takpayah la nak ketat sangat. Bukannya I nak makan you pun.
Hani: (mood pantang dicabar) You ingat you pandai sangat berlakon? Ha? I pun boleh la!
(Jack perasan diorang ni dok kumat kamit kumat kamit. Bila dia tengok lagi sekali dua2 dah sengeh lebar tunggu abam Jack petik kamera)
Jack: haaa so sweet, okay. (diorang makin rancak buat pose pose manja sweet, tukar2 renungan mata walaupun tak berdiri rapat. Ahnaf sempat buat heart shape n di rapatkan ke dada kiri. Hani senyum. Macam2 lagi la pose maneh maneh. )
Jack: OKAY! (dua2 muka manis tukar balik muka asal) Untuk shot terakhir ni. Kita nak mintak Boss Hani dengan Encik Ahnaf berpandangan antara satu sama lain. Boleh? (Ahnaf dulu pusing mengadap Hani yg still dok consider nak buat ker tidak. Pelan pelan dia ngadap Ahnaf jugak)
Jack: guys cepat sikit, perut ni dah menyanyi lagu siti nordiana dah ni.
Ahnaf: Okay, okay… okay (muka ahnaf tukar serius and looked into Hani’s eyes)
Jack: lapo
(abam Jack snap gambar bertalu talu. )
Ahnaf: I love you.. (tangan Ahnaf kat siku Hani. Hani baru perasan and cepat2 tarik tangan dia. Ahnaf senyum sikit. Hani tengok tempat lain)
Jack: yes perfect. Itu yg kita nak.

Letih nak cerita kejadian comforter. Tak tau la cara nak citer. Ai blasah jer ya. Hahahah.

Hani masuk bilik. Kosong. Katil best tengah menunggu. Hani ni kan pantang jumpa tilam bantal. Dia cek sekilas jer kiri kanan, lepas tu terus landing. Sebaik jer pipi cecah tapak tangan yang sedap landing kat bantal dia terus tutup mata and wasalam tido mengiring.
Ahnaf: (baru keluar bilik mandi dgn tuala diselepangkan ke bahu)(keluar lagu paling comel) (tilam di depan lutut Hani ditekan untuk membolehkan dan Nampak wajah Hani yang tengah lena. Elok masa tu Hani terjaga. Dia terjerit and terus duduk menyandar kat bantal yang kat belakang dia.)
Hani: (jari telunjuk dah keluar) You… you buat apa. (Ahnaf diam. Dia tengok jer Hani). You tak buat apa apa kan?
Ahnaf: You ada Nampak ker baju you terbukak ke, ada? (Hani cek lengan baju)
Hani: Kalau takder baguslah. Mana tahu u nak ambik kesempatan ke apa kan?
Ahnaf: Kalau I ambik kesempatan pun bukan dosa pon. You ni milik I dari ujung rambut you saaaampai hujung kaki you.
Hani: You jangan nak mengada ngada ya. Kan I dah cakap dgn you I kawin dengan you sebab umi dgn abah!
Ahnaf: I tak kisah. Jadi sekarang ni you dah jadi isteri I (Ahnaf dah makin dekat. Dua dua tangan dan menekan kedua dua belah tilam di kiri kanan Hani.) So you jalankanlah tanggungjawab you sebagai isteri (Hani dah makin mengecilkan badan)
Hani: eee you nak buat apa ni? (dua dua tangan digenggam dan dirapatkan ke bawah dagu)
Ahnaf: takut? Kata berani. (Hani tolak dada Ahnaf dan cepat2 bangun)
Hani: eeeeeh. Kalau bukan sebab YOU mainkan perasaan I, I dah pasti rela jadi milik you sepenuhnya.
Ahnaf: Hani. Berapa kali I nak bagitahu you I dengan Bella tak der apa apa. I only want you. I nak you sorang jer. (Hani turun dari katil)
Hani: Nak gi toilet
(ahnaf watch her go n the sembamkan muka ke tilam)
-
Ahnaf berbaring atas katil.
Hani keluar toilet. Pegi dekat Ahnaf.
Hani keluar toilet. Pegi dekat Ahnaf .
Hani: You tido atas katil, I tido bawah. Okay? (comforter yang menyelimuti badan Ahnaf ditarik)
Ahnaf: Hani, bab tempat tido pun jadi isu ke? Why can’t you just sleep here, bukannya salah pun.
Hani: Memanglah tak salah! Kalau YOU takder affair dengan Bella (gigih tarik comforter)
Ahnaf: EH, you ni keras kepala kan?
Hani: You dah lama kenal I kan? So you tahulah perangai I macam mana, kan? (comforter dah hampar kat bawah. Dia tarik bantal pulak. Terus baring on her sides. Mengadap Ahnaf)
Ahnaf: (Mengeluh) You tido atas. I tido kat bawah.
Hani: Tak nak.
Ahnaf: cepat sebelum I angkat you.
Hani: Taaaak nak!
Ahnaf: Okay (terus turun katil konon2 nak angkat Hani)
Hani: (bangun n duduk macam spring) OK FFFFFFaaaaine.
Ahnaf: HUH. (bangun and jalan ke belakang sikit)
(Hani angkat balik comforter dan bantal tadi nak hampar atas katil semula.)
Ahnaf: Eh? Eh? Eh? Banyak cantik. Dah tido atas katil tu comforter tu bagilah sini. (Hani tarik jer mana bahagian comforter tu yang sempat n then swing ke arah Ahnaf. Dia turn nak swing bantal sebijik kat Ahnaf tapi tetiba ‘gedebuk’ sebungkal comforter tu dah patah balik selepuk kena bahagian atas badan dia sampai dia terpelanting naik atas katil. Kepala dah terkambus dalam comforter)
Ahnaf: (dengar Hani jerit) HAAA. (geram) (Hani dok struggle nak cari jalan keluar dari comforter) Bagi lah elok elok. (Hani kaup semula comforter tu) Bagi elok elok (Hani baling comforter kat Ahnaf semula. N then baling bantal sambil kata ‘AMBIK!’. Muka tak puas hati tengok Ahnaf dok hampar comforter. Tetiba ada ketukan di pintu. Ahnaf tengok pintu and then tengok Hani yang bersila macam panglima kat tepi katil. Tangan di signalkan suruh Hani anjak ke hujung. Bantal dibaling balik pada Hani. Tangkas Hani tangkap n letak kat kepala katil. Ahnaf tunjuk lagi suruh Hani ke hujung sana. And sepantas kilat hampar balik comforter kat katil.)
-
Mama ketuk pintu. (terdengar suara Ahnaf dari dalam)
Ahnaf: Wait seminit!
Mama: okay.
Ahnaf; coming, coming. (bukak pintu muat-muat badan jer)
Mama: dah tido? (Ahnaf taktau nak jawab) Hani ada?
Ahnaf: Ada kenapa?
(Hani kat dalam dengar mama sebut nama dia. Buru-buru dia keluar dari comforter, pastu gedbuk jatuh. Siku hentam lantai dan badan plak henyak lengan yang dah sakit tu.)
Hani: AUWWW
Mama: (terdengar bunyi orang jatuh) EH Ahnaf! Kenapa tu?
Hani: (mengaduh sambil pekup siku. Tapi then cepat2, tolak balik comforter kat katil n berlari ke pintu. Tak nak bagi mama syak apa apa.)
(Ahnaf terkedu tak tau nak citer apa kat mama sbb dia pun taktau apa hal ada bunyi gedebuk tadi)
Mama: Ahnaf?
Ahnaf: She’s aaaa jj just…
Hani: (maniskan muka) ahmmm maaaa.
Mama: Tak tido lagi? (Hani geleng)
Mama: Ni. (hulurkan barang) Tadi umi tinggalkan untuk Hani sebelum balik (Ahnaf dok renung Hani. Dia tau ada yang tak kena makcik neh)
Hani: Terima kasih ma.
Mama: And by the way, Rayyan tido dgn mama tau? (Ahnaf senyum and angguk) Jenuh juga mama nak pujuk dia tadi (tergelak)
Ahnaf: Ha biasa lah tu. Thanks ma.
Mama: alright. Good night (jeling Hani sambil sengih)
Ahnaf: bye bye (jari dia buat sama stail macam dia halau mama masa citer jumpa tunang dulu. Jari2 menghalau tu) (Ahnaf tutup pintu)
(Hani dengan tangan dibengkokkan ke dada dan sebelah tangan lagi menekup siku, dia tarik balik turun comforter tadi) (ADEHHHH LETIH GILER JADI COMFORTER hahahah)
Ahnaf: What’s wrong? Kenapa dgn u ni? (Hani tak jawab. Dia turunkan bantal pulak dgn sebelah tangan.) Apersal ni???
Hani: (sambil duduk atas comforter) JATUH LAH tadi.
Ahnaf: Lailahaillah (duduk sebelah Hani kat comforter) Jatuh macam mana?
Hani: Mana I tahu! Dah kelam kabut tadi…
Ahnaf: (Mengeluh) meh sini tengok. (nak tarik lengan Hani)
Hani: eh tak payah.
Ahnaf: tchhkk BAGILah I tengok. Let me see. Mana tahu retak ke terseliuh, terkeluar ke
Hani: you jangan nak memandai mandai ya. Kang makin teruk kang.
Ahnaf: TAK lah, tengok meh sini. Come (Sua tangan) (muka Hani dah kurang tegang sikit)

Ahnaf:
Let me see, come here. (Hani biar Ahnaf pegang bahagian lengan dan siku dia yang sakit.
Hani: (slow) Auw…
Ahnaf: Sakit?
Hani: Sakit la…
Ahnaf: ni dia dah terkeluar soket dia ni…Boleh masukkan balik.
Hani: HAH? (tak caya) You ni biar betul.
Ahnaf: HEH, (cekak pinggang n then tunjuk muka sendiri) I masuk persatuan bulan sabit merah tau. Meh. (bagi balik lengan kat Ahnaf) Tahan sikit jer. Trust me?
Hani: Okay…
Ahnaf: I kira sampai satu dua tiga I tarik okay?
Hani: Okay
Ahnaf: Satu.. (tarik kuat) (Hani terus menjerit kuat sambil tangan direntap balik)
Hani: Saaahaakittt laaaa. (nada accusing) You kata kira sampai tiga ni belum sampai tiga lagi.
Ahnaf: KALAU I KIRA SAMPAI TIGA nanti you keraskan tangan, macam mana nak masuk? (Hani menunduk tahan sakit) Ni dah masuk dah kan?
Hani: TAK! SAKIT!
Ahnaf: (tarik nafas) Terima kasih pun tak der. (bangun pegi ke katil) hishhh
(Hani baring kat comforter. Ahnaf baring kat katil)
Ahnaf: Betul ke you nak tido situ? Nanti sakit lagi kang.
Hani: You tak payah nak sibuklah. I sakit ker tak.
Ahnaf: Suka hati you lah. Bukan I yang sakit.
Hani: Kita pindah rumah. I tak nak pergerakan I terbatas.
Ahnaf: Pergerakan terbatas tu macam mana? Nanti pindah rumah senang lah kan? Ingat nak duduk pindah bilik sorang sorang.
(Hani menjeling) (Dari atas kelihatan Ahnaf mengiring membelakangi Hani) Bantal extra dipeluk kaki dan tangan. Than kaki kanan dia terangkat sikit and keluar bunyi kentut bertabur pbburrrr . Tak lama lepas tu, aroma toxic tu sampai kat Hani yang tengah tido melentang. )
Hani: eeeeee. BAU APA NI??? (Ahnaf kibas bahagian yg keluar angin tadi ke arah Hani)
Hani: Eeeewww. (Bucu tudung ditarik menutup hidung. Dah rupa model iklan kurma yusup taiyob dah)
Hani: BUSUKNYA! (Ahnaf picit mata. Senyum mula terlarik. Pelan pelan dia tarik lagi satu extra pillow and pekup kepala. Perut dah bergegar gegar lepas tawa bawah bantal sambil dengar Hani membebel)
Hani: TAK SENONOH LAH YOU NI! (bucu tudung dibiar atas hidung. Mata jer Nampak)

Kat meja makan.
Hani bawakkan mi goreng dari dapur.

Mama: Hani... kenapa angkat angkat ni semua? Awak tu kan pengantin baru. Dah biar jer mak sal buat semua.
Ahnaf: takper ma. Lagi seminggu ni boleh kerah dia kuat kuat (sambil minum, muka hani yg manis tadi tukar masam. Menjeling org sebelah)
Mama: (tegur ahnaf) ishhhhh. (Senyum kat Hani) Hani, Hani duduk sini mcm mana? Okay tak
Hani: okay mama. Best. Cuma rindu jer dekat umi dgn abah.
Mama: ummmm itu lama lama nanti okaylah. (Hani angguk)
(Ahnaf fokus cedok mi goreng. Hani jeling dia. Ahnaf tak perasan langsung. Hani senggol lengan Ahnaf. Hani signal ngn mata suruh cakap mende yg diorg diskas semlm. Ahnaf buat takpaham. Jongket2 kening. Hani signal lagi.suruh bgtau mana. Ahnaf hesitate lagi, so Hani bubuh penyepak sedas kat kaki Ahnaf. )

Ahnaf: (terjerit) HAISSHHH! (Jegil kat Hani yg dok menjeling) (Semua kat meja terkaku tgk Ahnaf yg froze dgn sesenduk mi di tangan.) Nothing.
Ahnaf: (sambil tenyeh mata) hmmm Ma..
Mama: hmm?
Ahnaf: ermmmm I have something to say.
Mama: apa dia?
Ahnaf: kitorang ingat nak pindah.
Mama: HAH? Laaa kenapa nak pindah pulak. Tadi kan Hani cakap dia suka kat sini. Alah, takper lah ma. Lagipun menyusahkan mama jer. I guess we need some space to grow. Okay?
Mama: Bang...
Tan sri: well betullah kata Ahnaf tu. Biarlah berdikari. Asyik nak berkepit bawah ketiak awak je. Come on.
Mama: abg ni... (muka tak puas hati)
Ahnaf: So? Alah Ma... kitorg pindah dekat jer pun. We'll come over. Alright?
Hani: ha ah mama... kitorg akan balik selalu. Okay?
Mama: Rayyan mcm mana?
Ahnaf: Rayyan buat masa ni dia jaga rumah dengan tok ma dia.
Tan sri senyum: Yes...
Mama: yay, duduk dgn tok mama ya? At least ada jugaklah teman papa dgn mama.
----
Kak sal dgn Ahnaf dok angkut beg.

Hani: mama, nanti kitorg baliklah selalu. Yeh? (Pegang tangan mama sambil ayun ayun)
Mama: Janji?
Hani: Janji...
Mama: takyah la pindah
Hani: mama...
Ahnaf: Cik Hani, ada lagi beg beg yg perlu saya masukkan dlm kereta? Dah nak patah dah pinggang saya ni. (Senyum)
Hani: (senyum jugak) tak der daaah. Habissss. (Look at each other)

Mama: tulah! Kalau tak pindah, takder pun sakit sakit pinggang mcm tu. Takyah pindah laaa..
Ahnaf: we'll come often. Okay ma?
Mama: promise?
Ahnaf: promise ma. (To Rayyan) Come!
(Rayyan gi peluk papa dia)
Ahnaf: you're gonna be a good boy?
Rayyan: yessth
Ahnaf: jaga tok ma ya? (Hani tengok kemesraan Ahnaf Rayyan quietly)
Rayyan: okay bossth.
Ahnaf: go.
(Rayyan duduk sebelah Mama Hani pulak. Hani peluk bahu Rayyan)

Hani: nanti habis packing nanti, mama dgn papa jemput Rayyan eh?
Rayyan: okeh.
Hani: Jangan nakal tau. Hmm? (Mama plak dok perati Hani dgn Rayyan)
(Ahnaf salam mama. Rayyan ngn mama Hani hugging. Untongla adik dpt peluk sitinordiana tohhh)

Hani: (bangun) okay ma. Cium tgn mama. N muah muah pipi. Then Rayyan plak salam mama Hani. Hani leaves with Ahnaf)

----
Sampai rumah baru.
Ahnaf bukakkan pintu.

Ahnaf: Bismillah...
Ahnaf: Home sweet home. I beli rumah ni lama dah. (Hani looking around)
Kak Sal: hmmm dah 3 tahun Ahnaf beli baru harini Mak Sal sampai.
Hani: You beli rumah ni utk kita?
Ahnaf: Yes. Suka tak?
Hani: suka.
Ahnaf: (tergelak) bunyi macam tak suka. Muka masam jer. Tak suka lah tu. Cik sal kan ada.
Hani: (gelak nervous and tengok kak sal. Peluk pinggang kak sal) Kenapa pulak tak suka. Suka laaah. Boleh teman teman kan I. Hmmm.
Kak Sal: Tunggu apa lagi? Jom jom jom. Kita masuk. (Kak sal sorong beg dia. BESAU NYA BEG KAK SAL. KALAH BEG TUAN RUMAH.)
Ahnaf: (sorong beg dia kat kak sal) Letak yg ni kat bilik saya.
(Lepas kak sal hilang, Hani cubit bahu Ahnaf)
Ahnaf: iskkk auwww
Hani: you saje je kan. U saja bawa kak sal kan?
Ahnaf: seminggu dua je. Nak bg you training, nak jadi isteri mithali kan?
Hani: I tahulah tanggungjawab i. (Muka marah lagi)
Ahnaf: you layan I tau.
Hani: (senyum sesaat) u nak layanan mcm mana? Hmm? Macam putera raja yg disuapkan makan, hah? Mcm tu?
Ahnaf: Why not? (Hani senyap) Takderlah. She's around here to help you out. Nanti bila u dah biasa u keje lah sorg sorg.
Hani: (tergelak) BANYAK cantik you. You ingat I org gaji you ke apa?
Ahnaf: (muka manis) Org gaji yg paling caaaaantik sekali I penah tengok.
Hani: eeeeee geli lah. Benci aku(heret beg masuk bilik)

(Hani berenti depan katil. Tengok bilik plak.)
Ahnaf: Hani... (hani froze) (Anaf berdiri betul2 belakang Hani) You tau I sayangkan you, kan? (Ahnaf serbasalah mcm mana nak buat Hani mengadap dia. (Last tgn kiri dia menarik lengan kiri Hani, making her turn to face him) And I only want you. (Ahnaf merapatkan jarak antara mereka. Hani dah tak selesa. Dia mengalih posisi membelakangkan katil. )
Hani: No... (tangan dah ready nak menolak)
Ahnaf: (tergelak) (almost whispering) hah, what?
(Hani geleng-geleng pala)
Hani: (mengundur dan terduduk di katil) you nak buat apa?  No... Nonononono... ni semua tak patut terjadi okay? Ni semua salah!
Ahnaf: Apa yg salahnya? Kita dah kawin lah Hani, bukannya berdosa pun.
Hani: errrpp tapi.. I
Ahnaf: wha??
Hani: I don't love you.
Ahnaf: eh, you cannot lie to yourself.
Hani: (tarik nafas) You dah ada Bella okay?
Ahnaf: Hani... berapa kali I nak bagi tau you I DENGAN BELLA TU TAKDER APA APA LAHHH.
Hani: Okay, explain gambar gambar tu semua. You ingat I bodoh ke apa
Ahnaf: I'm not saying that okay. Memang yes i mengaku. Memang mamat tu dlm gambar tu memang I. Ok? I admit memang tu I. Tapi I don't know what happen okay. I don't remember. I've been framed Hani. (Hani malas nak fikir. Dia bangun)
Hani: I... (buka dua dua belah tangan) tak boleh nak fikir skrg okay? (Keluar dari bilik)

----
Hani dah Ahnaf kat bilik
Ahnaf: Jom tido. Dah ngantuk dah ni. Baring dan tarik selimut.
(Hani masih duduk kat kerusi meja solek)
Hani: maafkan I. Lepas apa yg terjadi tadi I rasa takut nak tido dgn you.
Ahnaf: kenapa? (Hani bangun dan duduk kat hujung katil)
Hani: I tahu tanggungjwb I utk layan you. I tak ready lagi.
Ahnaf: Look. I'm not gonna force u to do something you don't want. Kita buat bila u dah ready. Alright? Come, let's just sleep.
Hani: I nak minta izin you ni...
Ahnaf: apa
Hani: I nak tido dgn Kak Sal. (Ahnaf diam) Yerlah. You sendiri yg kata Kak Sal tu datang sini nak teman kan I. Kan?
(Ahnaf gosok kening)
Ahnaf: Hani... you ni isteri I. Kalau u pegi tido dgn dia. Hah? Nanti dia pikir apa plak. Bila dia tanya kenapa you nak jawab apa kat dia.
Hani: Pandai pandai lah I jawab dgn dia... Boleh tak?
(Ahnaf tak jawab. Dia tarik bantal tarik selimut. Nak tido)
(Hani bangun and pegi bilik kak sal dan tido kat bilik kak sal)

----
Lewat mlm tu Hani terjaga.
Hani: (monolog dlm hati) Ya Allah, apa yg aku dah buat? Kenapa aku harus hukum Ahnaf? Sedangkan dia belum terbukti bersalah.

(Hani balik ke bilik Ahnaf n tido kat ruang kosong kat katil tu lepas pastikan Ahnaf dah lena) (Later Ahnaf terjaga and nmpak Hani kat sebelah. Dia betulkan selimut Hani n sambung tido)

-----
Kak sal caught hani mengelamun masa bancuh kopi. Ingat apalah tu sampai bersudu sudu gula dia cedok. Something sweet?

-----
Kat meja.makan.

Hani: Nak balik? Kak Sal kata lagi dua minggu. Ni baru berapa hari...
Kak Sal: ala... jgn la mcm tu Hani. Kak sal kan keje dgn Tan sri.dan Puan sri. Kesian puan seri. Tinggal lama lama. Banyak kerja kat rumah tu. (Ahnaf muka takda ekspressi dok minum kopi)

Kak sal: ha, satu lagi. Kaksal dah senaraikan apa yg Ahnaf suka dan apa yg Ahnaf tak suka. (Hani jeling Ahnaf) Nanti Hani tengoklah kat peti ais kak sal dah tampal.

Ahnaf: (tengok tempat lain) pandai masak ker pon ? (Minum)
Hani: hey excuse me. Of course lah boleh. You tu yg kena belajar masak. Kan kak sal?

Kak sal: betul tu Ahnaf. Kalau Hani mengandung mcm mana? (Ahnaf terbatuk) (Hani tunduk tengok tempat lain)
(Ahnaf buat bunyi gelak tak jadi)
----

Luar Tokyo Kitchen
Ahnaf dan hani keluar. Ahnaf bawa Rayyan atas belakang dia. Diorang lintas depan Bella.

Bella: Ahnaf dan Hani?heh. Aku akan porak peranda kan kehidupan korang. Tak kira apa cara sekalipun...

...bersambung episod doblast...

Edited by hijau88 at 22-6-2016 09:58 PM

you jate ke perempuan?

********************************************************************************************

Luar dah Nampak terang benderang. Hani terjaga. Ahnaf masih tertiarap kat sebelah. Hani capai telefon and tengok jam.
Hani: (tekejut tengok jam. Dah lewat) (Terus duduk) (Sambil tepuk bantal peluk Ahnaf) YOU! YOU BANGUN.
Ahnaf: Hmmm
Hani: Bangun
Ahnaf: Apersal?
Hani: Kenapa tak kejutkan I ha? Dah lambat dah ni…
Ahnaf: Kejut kejut kan orang ni bukan kerja you ke
Hani: eeee cepat lah. (libas dgn selimut) dah lambatlah.
(Hani bangun menghala ke almari)
(Ahna f pun bangun jugak tak lama kemudian dan badan dilambung lambung atas katil . ni mengeliat alaf baru ker apa ni)
(Ahnaf meluru ke almari. Dia capai towel dan terus masuk bilik air. Hani tercengang)
Hani: hei, I mandi dulu lah. (Ahnaf tutup pintu)
Hani: Ahnaaaaf… (Ketuk pintu bilik air)
Ahnaf: Apa?
Hani: I mandi dulu. I bangun dulu kan? (sambil tumbuk pintu)
Ahnaf: You pegilah mandi toilet depan.
Hani: Tak nak, I nak mandi sini.
(Ahnaf bukak pintu. Tersembul kat pintu. Bergerak rapat kat Hani)
Ahnaf: OK! JOM. Kita mandi sekali.
(Hani pusing)
Hani: eeee tak per pergilah mandi tu. (Ahnaf senyum. Menang. Masuk semula dlm bilik mandi)
Hani: (muka tak puas hati sambil keluarkan baju utk iron.
Ahnaf: (dari dalam bilik air) GOSOK BAJU I SEKALI!
Hani: (hembus nafas kuat) (mumbling) macam macam suruh gosoklah itu ini…
(Hani ke dapur. Dia bukak plastic roti. Dan keluarkan dua keping. Ahnaf yg baru sampai kat kaunter dapur terkejut bila dua keping roti disondol ke mulut dia. )
(Ahnaf buka roti tu. Kosong)
Ahnaf: Jem nyer mana?
Hani: (sambil letak jem depan Ahnaf) eeeee dah lambat lah.
Hani: (bancuh air)
Ahnaf: I balik lewat sikit hari ni. Sebab I pegi jumpa si Kimi dan si Daim. After that, I pick up Rayyan kat rumah mama. Alright?
(Hani godak air. Bunyi macam godak kopi dlm air sejuk jer. Hahaha)
Ahnaf: (bisik) bye… (Hani menjeling)
Ahnaf: Hani…
Hani: apa lagi….
Ahnaf: I love you…
Hani: (swing penumbuk) (muka masa) (sempat jelir lidah)
(riak sweet dreamy Ahnaf tukar jadi buntang terperanjat boboi) (mata dijulingkan ke atas dan gerak ke pintu)
(Hani tu godak punya lama, minum sikit jer. )
(Hani capai handbag dan gerak keluar juga)
(Nana looks good in peach color)
-
Ahnaf bawak Rayyan balik dari rumah mama. Dia masuk bilik n Nampak Hani lena kat katil. Dia terlena di tempat yang biasanya Ahnaf tido. Ahnaf keluar dan tutup pintu.
(Hani terjaga) (Ahnaf tak der kat sebelah. Dia cek fon)(keluar and jumpa Ahnaf kat luar)
(Nampak Ahnaf tengah sibuk menaip)
Hani: Pukul brapa dah ni? Apersal tak tido lagi?
Ahnaf: Tak bleh tido.
Hani: You balik pukul berapa?
Ahnaf: twelve-ish macam tu.
Hani: Keluar dengan Bella ke?
Ahnaf: apa you cakap ni? I pegi amik Rayyan tadi tau.
Hani: yer lah. Manalah tahu sebelum tu… jumpa Bella ke
Ahnaf: What are you trying to do? You memang cari pasal dengan I ke?
Hani: I just nak jawapan yang jujur dari you.
Ahnaf: Wait. You nak I apa? Nak cakap that aahmm.. I cintakan Bella? Hmm? Is it what you want? Is that it? Berapa ribu kali you nak tanya I. My answer is gonna be the same. Datanglah berapa banyak Bella ke Ariana ke I don’t want them. I just want you. Apa you susah sangat nak percaya?
Hani: bodohlah I kalau I percaya you macam tu jer. Depan I u cakap lain, belakang I?
Ahnaf: you menyesal ke kawin dengan I ?
Hani: Sejak I tahu u ada skandal dengan Bella I rasa bodoh sangat I. kenapalah I lepaskan Adam tu dan bagi peluang kedua kat you.
Ahnaf: owh… menyesal… (Ahnaf bangun) Well ah… (Hani Nampak relax, berpeluk tubuh tapi alert dengan Ahnaf yang dah lain macam)
Ahnaf: It’s a bit too late now. Coz you dah jadi milik I and you are my wife. I tak taulah macam mana nak cakap kalau you ni tak bleh nak percaya yang I ni just want you. I rasa I kena tunjuk you lah (tutup laptop)
(Hani dah pasang gear reverse dan mengundur ke belakang. And lariiiiiiiiiiiiiiiiiii)
(Ahnaf kejar)
(Hani masuk bilik n cepat2 tutup pintu tapi Ahnaf dah tahan dari luar.)
Ahnaf: (sambil tolak pintu) A. a a a k (mcm bunyi gagak pulak aku dengar)

(Ahnaf tolak pintu kuat and Hani tertolak ke dinding depan pintu)
Hani: eee apa you ni?
(Ahnaf pandang Hani sambil pintu ditolak dan ditutup)
Hani: (keluarkan telunjuk) You ni nak buat apa? (Ahnaf luruskan tangan dan tahan dinding tepi telinga Hani) (telunjuk hani dah hilang keluar sepuluh jari dikembangkan ready nak tolak) hah you nak buat apa (suara kejap kecik kejap beso)
Ahnaf: I rasa… (tangan hani dikembangkan. Tutup bangan muka yg ditundukkan). This is the only way utk you tahu yang I nak you sorang je. (hani geleng2 di balik tangan)
Hani: I tak naaak.
(Ahnaf merapat, macam nak kiss, tapi then tetiba muka dia berkerut dan mengundur sedikit. Hani pelik)
Hani: You dah kenapa? (takutkan ahnaf tapi at the same time risau plak tengok mamat tu lain macam. Kelakar pulak line si Hani ni. hahahaha)
(Ahnaf tahan dan hembus nafas, bergetar lain macam. Hani yang dalam mode defensive tadi jadi heran)
Hani: (bisik kuat) WHAT???
Ahnaf: Takder apa apa. (cuba nak merapat lagi sekali. Hani defensive balik tapi Ahnaf mengundur lagi. Makin berkerut muka dia. Last last keluar muka sembelit.)
Ahnaf: (Naikkan jari telunjuk) errr JAPPPP. (Lari masuk toilet. Hani hembus nafas lega and lariiii)
-

(Hani tengah prepare breakfast. Ahnaf joins her)
Hani: Morning you…
(Ahnaf tengok apa yang ada kat situ sambil mengetuk jari kat meja/kaunter)
Hani: Breakfast jom. I dah masak dah. (Ahnaf tuang air. Tak bercakap)
Ahnaf: Tak lapar (hirup air)
Hani: (kecewa) Laaa I dah masak dah.
Ahnaf: (bisik) I gotta go.
(Hani muka kuciwa)
-
(Hani balik kerja, masuk bilik. Tengok Ahnaf kemas baju masuk dlm beg)
Hani: You buat apa ni? (Ahnaf tengok Hani tapi tak jawab. Dia dok pack baju masuk beg lagi)
Hani: You kemas-kemas nak pegi mana ni?
Ahnaf: I nak pindah.
Hani: What? Pindah? Pindah mana? (Ahnaf diam) Ahnaaaf. You buat apa ni? Ahnaf! You nak tinggalkan I ker apa?
Ahnaf: (siap packing) (berdiri) I nak pindah.
Hani: Pindah mana!
Ahnaf: Bilik sebelah. (muka panic hani mengendur berganti dengan jelingan pulak)
Ahnaf: (tarik beg) excuse me. (tarik untuk bukak pintu sampai terkena Hani yang berdiri belakang pintu.)
Hani: (marah) Huhhh! (hempas pintu)
-
Malam.
Hani sampai rumah mama.
Hani: Assalamualaikum. Rayyan…
Rayyan: (lari n peluk Hani) Mama!
Hani: (tergelak) Lama sampai?
Rayyan: Lama dah. Tunggu mama.
Hani: Ye ke? Sorry mama lambat sikit (usap usap rambut rayyan) (pandang Ahnaf tepi kolam)
(mama Nampak Hani dah sampai)
Mama: Hani (senyum)
Hani: mama.
Mama: baru balik?
Hani: iye… mama sihat (muah muah pipi)
Mama: Macam tu lah.. sibuk dengan aktiviti persatuan mama tu.
(Hani tergelak)
Mama: Penat eh keje?
Hani: Penat sikit lah ma.
Mama: ok. Mak sal masak special Harini untuk Hani.
Hani: (senyum) WOW bestnyer.
Mama: Kita makan eh?
Hani: Jom.
Mama: ok jom.
(Ahnaf tengok hani masuk bersama Rayyan. Hani tu, peluk Rayyan peluk Mama, jeles lah tu kot)
Mama: Ahnaf.
Ahnaf: hmm?
Mama: tercegat apa situ?
Ahnaf: sila sila
Mama: come on.

----
Kat meja makan.
Mama: sedap Hani?
Hani: Hmmm sedap ma. Terbaekkk.
Mama: Naf? Makan sikit sangat.
Ahnaf: hmm kenyang dah. (minum air)
Mama: ni. Ahnaf dengan Hani ni bila nak pegi honey moon? Tak nak pegi Honeymoon ke?
(Hani tersedak)
Ahnaf: tak payah lah. Siapa nak jaga si Rayyan ni.
Hani: yerlah ma… Lagipun tak sampai hati nak tinggalkan Rayyan. Lagipun takder orang yang nak tengokkan skolah dia kat sini.
Mama: eh. Apa yang tak der? Mama, Mak Sal, Pak Yusof, tu kan ada. Anyway… skolah Rayyan tak jauh mana pun.
Tan Sri: Memang betul kata mama kamu. I think both of you need to spend time together. Pegilah jauh jauh. Nanti kalau dah tua macam papa dan mama, dah tak larat, baru tahu.
Ahnaf: tengoklah macam mana. Keje pun banyak kat ofis tu.
Mama: Nak tengok apa lagi. Ni, big boss sini kan? Mintak jer lah cuti. Boleh kan bang?
Tan Sri: yeah, why not. (Hani dengan Ahnaf diam jer)
Mama: Hani nak pegi mana? Eh kawan mama kan dia ada travel agen tau. Boleh mintak tolong dia.
Hani: Hani okay jer ma. Mana mana pun boleh.
Tan Sri: I tell u what. I think Ahnaf better sleep here tonight. Hmm? Dah lewat dah.
Ahnaf: (habis kan minuman) Okay, excuse me. Goodnight.
(mama dah pelik tengok Ahnaf macam tu. )
Mama: Ada masalah ke hani?
Hani: aaa tak der apa ma. Mungkin dia penat sangat kot. Dengan keje pejabat lagi, pastu amik rayyan lagi (senyum segaris)
-
Hani Masuk bilik n tengok Ahnaf dah tido.
Hani: Maafkan I. I tak bermaksud nak menyinggung perasaan you. (Tangan Hani reach out nak sentuh Ahnaf. Tangan ditarik balik)
Hani bangun and walk away.
-
Ahnaf baru siap solat. Tengah berdoa. Hani duduk terpacak kat katil tunggu Ahnaf siap. (hani pun macam pakai baju prop ulangan jer, Cuma kaler lengan tu gelap sikit. Hehehe)
Hani: (tahan menguap) Ahnaf, Ahnaf I… (Ahnaf letak satu bantal memisahkan diorang, then terus baring membelakangkan Hani. Signal tak nak bersembang. Ahnaf tutup lampu. Hani pun baring membelakangkan Ahnaf and tutup lampu.)
-
Kat rumah
Ahnaf tengah tengok tv. Santai baring melunjur kat sofa panjang. Bila dia Nampak Hani sampai, dia terus duduk. Hani melabuhkan duduk betul2 sebelah Ahnaf.
Hani: you… you! (Ahnaf tak der respond) You. (Ahnaf julingkan mata ke atas dan berganjak jauh sikit dari hani)
Ahnaf: urrrghhhh
Hani: (bangun dan duduk sebelah Ahnaf lagi sekali) youuuu… apersal ni?
Ahnaf: (buat muka meluat dan walk away)
(Hani tak paham naper ahnaf macam tu)
-----

(Ahnaf call Hani kat butik. )
Hani: Assalamualaikum.
Ahnaf: Waalaikumsalam. Ni I nak bagitau you, umi abah nak tido rumah kita ni
Hani: hah? Diorang tak bagitau I pun.
Ahnaf: Dia bagi tau I. Ada konvo kat UKM ker apa benda ntah.
Hani: ahhh takperlah, kejap lagi kang I pegi beli barang masak. Lagi satu… baju baju u tu macam mana?
Ahnaf: alah.. you tolong lah I angkat balik. I’m coming home late ni.
Hani: eh!! You yang pandai pandai bawak keluar, you pandai-pandailah bawak masuk. Errrrhhh! Assalamualaikum!
(She hang up)
-

Balik rumah.
Hani membebel tengok meja depan bersepah. Lepas kemas tu dia ke dapur. Nampak happy nak maik masak masak. Siap cek resipi berkasih PAPRIK AYAM. Perfect!!! Kobis tu dengan tunggul tunggu dia belah. Hahaha. Beriya basuh ayam bagai, last2 naper jadi sayur goreng dengan telur dadar??? Compiussss haku)
-
Hani tengah full speed potong bawang snick snick snick snick. Ahnaf sampai and Nampak Hani gigih kat dapur. Tetiba bunyi AUW!!! Ahnaf sama ja level terkejut dengan Hani)
Hani: (pekup jari yg terhiris. Tahan sakit) Sakitnya. (Ahnaf sampai belakang Hani)
Ahnaf: Tengok! Can u just let me see tengok teruk ker tak. Tunjuklah (Hani suakan jari dia yang luka tu. )
Ahnaf: (tengok) Tchhhkk. (buka pili) Meh sini.
Hani: (sua tangan kat pili air. Terjerit pedih bila air kena luka)
Ahnaf: Tahan jap.
Hani: auuw
Ahnaf kembali bersama sekotak first aid.
Ahnaf; come here.  Cuci ni (bagi cecair antiseptic dalam botol) (Ahnaf keluarkan plaster luka. ) Hani diam jer. Tunggu.)
Ahnaf: Nak I letak ke you letak sendiri? (Hani ambik plaster tu)
Ahnaf: You nak buat apa ni?
Hani: goreng sayur dengan telur dadar je.
(ahnaf sinsing lengan baju dah angkat pinggan berisi sayur pegi ke kaunter dapur yg bertentangan.
Hani: Tak payah la… biar I buatlah.
Ahnaf: Setakat sayur dengan telur dadar. I pun boleh buat. Pegi duduk sana. (Perlahan lahan hani tinggalkan dapur. Biar Ahnaf buat keje kat dapur)
-
Sayur goreng dan telur dadar siap! Ahnaf hidangkan kat meja.
Hani: You! Kenapa telur ni hangus?
Ahnaf: Dia hangus luar jer . dalam dia tak hangus.  Haaa sayur dah siap, telur pun… smells good.  I nak masuk mandi dulu.
Hani: (kusut, garu pala) Aduuuh macam mana ni. Hangus pulaaak.
----
Ahnaf call Hani kat butik.
Hani: Assalamualaikum.
Ahnaf: Waalaikumsalam. Ni I nak bagitau you, umi abah nak tido rumah kita ni
Hani: hah? Diorang tak bagitau I pun.
Ahnaf: Dia bagi tau I. Ada konvo kat UKM ker apa benda ntah.
Hani: ahhh takperlah, kejap lagi kang I pegi beli barang masak. Lagi satu… baju baju u tu macam mana?
Ahnaf: alah.. you tolong lah I angkat balik. I’m coming home late ni.
Hani: eh!! You yang pandai pandai bawak keluar, you pandai-pandailah bawak masuk. Errrrhhh! Assalamualaikum!
(She hang up)
----

Balik rumah.
Hani membebel tengok meja depan bersepah. Lepas kemas tu dia ke dapur. Nampak happy nak maik masak masak. Siap cek resipi berkasih PAPRIK AYAM. Perfect!!! Kobis tu dengan tunggul tunggu dia belah. Hahaha. Beriya basuh ayam bagai, last2 naper jadi sayur goreng dengan telur dadar??? Compiussss haku)
-
Hani tengah full speed potong bawang snick snick snick snick. Ahnaf sampai and Nampak Hani gigih kat dapur. Tetiba bunyi AUW!!! Ahnaf sama ja level terkejut dengan Hani)
Hani: (pekup jari yg terhiris. Tahan sakit) Sakitnya. (Ahnaf sampai belakang Hani)
Ahnaf: Tengok! Can u just let me see tengok teruk ker tak. Tunjuklah (Hani suakan jari dia yang luka tu. )
Ahnaf: (tengok) Tchhhkk. (buka pili) Meh sini.
Hani: (sua tangan kat pili air. Terjerit pedih bila air kena luka)
Ahnaf: Tahan jap.
Hani: auuw
Ahnaf kembali bersama sekotak first aid.
Ahnaf; come here.  Cuci ni (bagi cecair antiseptic dalam botol) (Ahnaf keluarkan plaster luka. ) Hani diam jer. Tunggu.)
Ahnaf: Nak I letak ke you letak sendiri? (Hani ambik plaster tu)
Ahnaf: You nak buat apa ni?
Hani: goreng sayur dengan telur dadar je.
(ahnaf sinsing lengan baju dah angkat pinggan berisi sayur pegi ke kaunter dapur yg bertentangan.
Hani: Tak payah la… biar I buatlah.
Ahnaf: Setakat sayur dengan telur dadar. I pun boleh buat. Pegi duduk sana. (Perlahan lahan hani tinggalkan dapur. Biar Ahnaf buat keje kat dapur)
-
Sayur goreng dan telur dadar siap! Ahnaf hidangkan kat meja.
Hani: You! Kenapa telur ni hangus?
Ahnaf: Dia hangus luar jer . dalam dia tak hangus.  Haaa sayur dah siap, telur pun… smells good.  I nak masuk mandi dulu.
Hani: (kusut, garu pala) Aduuuh macam mana ni. Hangus pulaaak.
----

Hani kat dapur. Ada bunyi org petik loceng.
Hani: eh, Umi. Alamak.
Ahnaf: (berdiri depan almari. Tengah pindahkan baju masuk almari. Dia main lambung jer masuk)
Hani: (Suakan kepala celah pintu) (macam penyu) You! Umi dgn abah dah sampai! Cepatlah!
Ahnaf; What? Awal nye? (hani angguk)
Hani: Ye! Cepatlah! Cepatlah.
Ahnaf: you pegi hello dulu. You pegi hello hello dulu (suruh hani pegi dan sambung unpacking. Mcm ada brg bini terrr sesat dlm beg tu saja. Hahaha)

----
Hani berdiri dekat pintu. Bila ahnaf signal baru dia bukak pintu.
Ahnaf: (bisik) cepatlah...
(Hani bukak pintu, elok muka Umi tersembul jer, keluarla suara ceria Ahnaf: Assalamualaikum...)
Umi: Waalaikumsalam. Sepatutnya umi yg kena bagi salam.
Hani: umiiiiiii (salam dan muah muah umi)
Umi: ala rindunya umi dgn anak umi niiii (peluk hani geram kuat kuat)
(Umi pusing tengok Ahnaf, buat gaya geram peluk kuat kuat jugak. Semua gelak)
Ahnaf: Apa khabar (cium tangan umi) Abah mana?
Umi: haaa dia drop kan Umi jer tadi. Dia pegi UKM
Hani: Alaaa penat jer Hani masak banyak banyak.
Ahnaf: tu lah... (cekak pinggang)

Umi: eh tapi tak per. Umi boleh habiskan (semua tergelak lagi)
Hani: Jom Umi. (Tarik lengan umi)
Umi: jom jom jom
Ahnaf: takper i tutup pintu. (Serius ja muka Ahnaf tutup pintu tu. Sempat lawan jeling dgn Hani)

(Semua ke sofa)
Hani: Duduklah umi
Umi: dah duduk dah ni dah duduk dah pun.
Ahnaf: nak baring pon boleh.
Umi: nak baring pon boleh? (Tergelak)
Umi: Ni Ahnaf, Hani buat kerja kerja rumah tak?
(Ahnaf pulled a face and then smile sweetly sambil panggil Hani)
Ahnaf: Sayang. (Hani menjeling) Sayang u ada buat keje ker tak? (Umi gelak. Hani tengok umi n senyum)
Umi: kalau dia taknak buat kerja rumah, kena paksa dia. (Hani takpuas hati, jeling Ahnaf) Nanti perangai bujang dia datang balik. (Umi lean closer to hani and bisik kuat)
Nanti esok suami lari mcm mana?
Ahnaf: (Hani juling mata ke atas) hai tak lah.
Hani: Umi... Hani buat lah umi... Nampak ni? (Tunjuk jari dia yg luka tadi. Ngadu) sampai luka jari Hani ni nampak. Nak masak. (Ahnaf tersenyum and angguk angguk sokong jawapan Hani)
Umi: keshiannyeeee. (Belek jari Hani sambil tergelak)
Umi. Ni. Bilik Rayyan kat mana?
Ahnaf: Ada tu. Umi nak pegi just keluar je. Tepi pintu je. (tunjuk ke arah kanan).
Umi: tepi pintu ni
Ahnaf: ha ah
Umi: ha okay. Nak jumpa dia. Rindu sangat
Ahnaf: hmm(Ahnaf senyum sampai umi menghilang. Senyum ahnaf pun hilang. Dia pandang Hani. Hani nak bangun)

Ahnaf: hei (berdiri sama sama dgn Hani) You ni belakon natural sikit boleh tak? Hmm? Kayu mcm pelakon drama melayu je I tengok. Do you want her to find out tht we are fighting? Hah?
Hani: Kalau u pandai sgt berlakon, u berlakon sorg lah sebab i tak pandai menipu mcm u. Lagi satu... kalau u tak rela nak panggil I 'sayang' tu, tak payah panggil eh. Panggil nama je. Sebab I ... bernanah telinga i dengar tau

Ahnaf: Hani... you rasa u pandai ke you ingat I ni bodoh?
Hani: Apa maksud you?
Ahnaf: you ingat I tak tahu ke? Ingat I tak nampak dgn mata I sendiri you keluar dgn Adam dua tiga hari lepas kan?

(Flash back Hani jumpa Adam janggut kat restoren Jepun)

Ahnaf: and when I asked you, you cakap you jumpa client. I see... so  Adam tu client you lah?  (Hani hesitate)
Hani: I...
Ahnaf: I, I apa? Tell u what... the next time u nak keluar ke nak jumpa sesiapa ke takyah tanya I lah. Just anggap ni I bagi izin je. Because right now I just don't care anymore.

Bersambung.... episod 13

Edited by hijau88 at 27-6-2016 10:01 PM

u think? takut i rampas nana from u ke..

Episod.13 Dia Semanis Honey
Throwback

Ahnaf: Remember. I just don't care anymore. (Tengok wajah Hani yg affected by his words) Tak payah lah nangis, in character. Nanti pecah lubang. (Hani tengok Ahnaf pegi. Holding back her tears)
----

Kat meja makan. Umi dan Hani dah kat situ borak2
Umi: hmm kalau mcm ni selalulah umi datang. Hani dah pandai masak. (Gelak)
Hani: Ye ke umi?
Umi: iye
Hani: ikhlas ke?
Umi: ikhlas!
(Ahnaf aproaching them. Join duduk kat meja makan)
Umi: (to Ahnaf) hmmm? Rayyan dah tido dah?
Ahnaf: Dah. Baru je. (Hani pandang je Ahnaf dgn muka mcm nak marah tapi maintain chantek)
Umi: haihhh bilalah Rayyan nak dpt adik kan? (Hani jeling umi, Ahnaf terus pandang nak tengok reaksi Hani. Dua dua senyap)
Umi: aaaa salah ke umi tanya?
Ahnaf: Takder (senyum) sebenarnya Ahnaf pun tertanya tanya jugak benda yg sama dekat si Hani ni.
Hani: (cuba senyum) lambat lagilah umi.
Umi: Lambat lagi?
Hani: Banyak keje nak buat.
Umi: eh. Keje, keje jugak. Tapi kena jaga Ahnaf jugak. (Ahnaf senyum. Sonok umi back up dia)
Ahnaf: (to Hani) dengar ke tak? (Ngadu kat umi) kadang kadang kan umi, Ahnaf penat balik keje, lapar, makan biskut mati je (hani muka ter nganga, mata tick tock pandang umi n ahnaf)
Umi: Biskut mati?!
Ahnaf: hmm
Umi: Hani... umi dan dah pesan, makan minum suami, pakaian suami, kena jaga.
Hani: yer lah miiii. Oklah hani nak masuk dulu. Banyak keje (berdiri)
Umi: hey hey hey. Tak kan kat rumah keje jugak?
Hani: (jalan ke bilik) Banyak keje lah umi.
Umi: Hani! (Hani buat tak dengar)
Ahnaf: (Angkat kening knowingly, senyum kat umi)
Umi: Hani mmg mcm tu... dia kuat keje (gelak)
Ahnaf: ntah lah umi.. (geleng pala, menongkat dagu) dah teruk dah ni.
Umi: Sabarlah Ahnaf...

---
(Hani kat bilik dah mengiring atas tilam mengadap laptop. Mata dah ting tong. Kejap bukak, kejap tutup last last tutup tak bukak bukak.)

----
Ahnaf masuk bilik. Laptop Hani dah gelap. Ahnaf tengok Hani dah lena mengadap dia. Dia teringat hari yg dia pegi butik Hani nak bg bunga tapi tnampak Hani keluar makan dgn Adam.

Ahnaf kemaskan laptop Hani dan selimutkan Hani. N then baring on his sides sambil berpeluk tubuh dan mengadap Hani. Lama ditenung bini yg dah lama lena.

Ahnaf: (whispers) you tak nak anaknke sayang?

----

Hani terdengar pbualan telefon antara Kimi dan Ahnaf. Bila Ahnaf dah habis cakap, Hani bukak pintu (bunyi berkeriut)
Hani: You... I dah masak dah. Jom dinner.
Ahnaf: I dah makan dah kat ofis. It's okay.
(Hani nampak terkilan)
---
Malam tu lepas Ahnaf lena, Hani checked his phone. Next day Hani pegi jumpa Kimi utk cerita sebenar.

-----
Ahnaf terserempak dgn Adam. And found out Adam dah btunang n jumpa Hani utk jadi wedding planner diorg. Ahnaf felt stupid. Bodo.

-----
Aishah: kau taknak pujuk dia ke? Dia kan suami kau. Kau mesti tahu apa yg dia suka... apa yg dia tak suka.
Hani: hmmmm yang aku tahu, dia suka aku :-)
Aishah: loyar buruk pulak eh. (Clenched teeth) Aku cakap lain dia cakap lainnn
(Macam kena pulas kat peha ja si hani tu)
Hani: ADDDUUUW okay okay okay... aku pujuklah dia, ok? Nanti aku pujuk dia.
-----

Hari fashion show
Ahnaf tunggu Hani keluar bilik.

Ahnaf: Hani... Hani... You're late! (Mood membebebebebebel) Org perempuan ni kan, kalau lelaki lambat kena marah. Tapi kalau... (Hani lari keluar)
Hani: okay okay okay. I dah siap laaah! (Berenti betul2 depan Ahnaf)

Hani: (cek baju Ahnaf) eeeee apersal comot sangat ni? Heh dah lah! Cepatlah! (Jalan keluar cepat cepat)

Ahnaf: (terkedu. Now nampak mcm Ahnaf yg lambat ) Hek ehhhhh.... (jalan keluar)

----
Kat lokasi fashion show.
Hani: okay, you tahu kan seat u kat mana?
Ahnaf: hmm hmm
Hani: I kena pegi belakang.
Ahnaf: okay.
Hani: okay. Bye (pusing nak pegi belakang)
Ahnaf: hey, hey, hey (Hani ngadap Ahnaf semula)
Ahnaf: I dah bagitau you belum?
Hani: Bagi tau apa?
Ahnaf: You cunla harini. (Hani tergelak dan tertunduk)
Hani: Penah ke i nampak tak cun? (Ahnaf angkat kening)

Hani: I jeles sebab pompuan lain boleh tengok u, tapi I kene pegi belakang stage. (Muka sedih)
Ahnaf: You dah hari hari dah tengok muka I... (tergelak)
Hani: Jangan senyum! (Senyum Ahnaf hilang)
Ahnaf: Apersal?
Hani: Nanti I cair (senyum dan tergelak)
Ahnaf: awwrgghh good luck
Hani: okay bye.

----
Jack tolong panggilkan Ahnaf jumpa Hani.
Jack: Boss.
Ahnaf: Yes?
Hani: I nak bincang sikit dgn you. (Ahnaf fokus sbb Hani nmpak serius)
Hani: I... nak mintak tolong you
Hani: Tolong jadi model I? (Ahnaf berkerut. N then tergelak besar. Disambut plak gelak tak bersungguh si Jack)
Jack: Model... (gelak)
Ahnaf: (tak abeh gelak lagi) you gotta be kidd... (gelak hilang bila nampak muka Hani masih serius) You are serious!
Hani: Yes. I serious okay? I tak cukup model. Okay. Model I sorang dah sakit. Tak dpt dtg. I dah call semua model agency tapi sorg pun tak available. Pleaseeeee help me (memujuk).
Ahnaf: okay, sabar. Segala masalah semua ada penyelesaian dia. Tapi I bukan penyelesai masalah you. I'm sorry. I won't do it.
Hani: Tapi I... I dah tak tau nak buat apa
Ahnaf: Nooo
Hani: show lagi stengah jam je mana i nak cari model. Please help me (badan dah shaking)
Ahnaf: I tak boleh, i tak penah
Jack: Alaaahhh itu masalah kecik je
Ahnaf: (pause dan mengadap Jack) Bukan masalah besar utk YOU Jack. But it is for me.
Jack: Org kata encik Ahnaf, practice makes perfect.
Ahnaf: Yes not in half an hour! Yg nak jalan kat runway tu I bukan you.
Hani: (Ngeluh.) Kalau tak bleh takperlah! (Majuk)
Ahnaf: I'm sorry. I (Hani amik baju dan ajak model yg sedang disolek tu pi pakai baju)
Hani: Jom. Pakai baju

Jack: Kesian... (saja nk tambah rasa bersalah Ahnaf) Boss mmg mcm tu... positif sangat. Takperlah walaupun siang malam penat design baju tak dpt showcase semuanya. Takperlah... may be next show kan? (Ahnaf jeling Jack and then rolled those eyes utk kesekian kalinya :p )

Ahnaf: Haiiiigrrhhhh. SHHHH (Jack dpt rasa umpan dia mengena)
Ahnaf: Can u really teach me in half an hour?
Jack: Boleh!
Ahnaf: Baju tu cantik ke
Jack: ehhh cantik la pastu?? Nak ke taknak?  (Ahnaf agrees) betul? Ikut saya. (Ahnaf buka kot n ikut jack)

(Gigih dan beriya si Jack ajar ahnaf. EXCITED SIKIT! Hehehe ahnaf malas nak layan eksaited si Jack.
Ahnaf: Yes I'm ready. I'm jumping.

Hani happy tengok Jack ngajar Ahnaf)

--
Ahnaf finally walked down the runway and made Hani proud.
----
Hani baru lepas bgambar dgn fans nana.
Ahnaf: amboiiii ramai peminat dah sekarang. (Hani tergelak)
Bella: Hani Safira (bella opera approach them. Bersama dato wazali wooziely)

Bella: Tahniah. Well I tak sangka kan suami u berbakat jugak jadi model (drool si.Ahnaf)
Hani: yaaa I pun tak sangka. Yg suami I ni berbakat.
Bella: so i rasa u patut jaga suami u baik baik lah. (Hani dah tak hati, pandang Bella atas bawah) sebab kalau tak... (tergelak)
Hani: KALAU TAK, APA? (Dah ready nak lawan tu)

Dato wazali: excuse me encik ahnaf,
Ahnaf: yes?
Dato wazali: i sebenarnya PEMINAT isteri you.
Ahnaf: Thank you.
Dato wazali: so... bila agaknya kita boleh keluar coffee? (Hani n ahnaf berpandangan) (Ahnaf senyum n then tergelak) (Hani tak selesa. Nampak serba salah)
Ahnaf: Kalau bab tu... bukan tanya dia. Kena tanya I.
Dato wazali: come on encik ahnaf, takkan nak ajak keluar minum kopi pun u nak cemburu kot?
Ahnaf: (tergelak sinis) Well i guess i'm not like u then dato. Excuse us
Ahnaf: (to Hani) Jom.

-----
Hani dan Ahnaf sampai rumah. Hani terus ke dapur cari air.

Hani: haihhhh penat nye. (Capai sebotol air dan cawan) haus lah pulaaak. (Senyum tgk Ahnaf approaching)
Ahnaf: Muka you tak cramp ke senyum je dari tadi. (Sambil tuang air pon senyum manis)
Hani: Biarlah I nak senyum.

Ahnaf: You kenal ke Dato Wazali tu tadi?
Hani: Kenapa?
Ahnaf: I tak suka cara dia pandang u.
Hani: (clears her throat) I ada la. Jumpa dia. Tapi kat butik la sebab wife dia customer I.

Hani: Ahmmm i nak bgtau u something ni.
Hani: Tapiii u jangan marah eh?
(Ahnaf ready nak dengar)
Hani: dia selalu bagi bunga dekat I. Tapi i tak amik pown. I buang. Tak caya u tanya jack.
Ahnaf: (mengeluh n cekak pinggang) apersal perangai dia mcm tu eh? Dah sangap sangat bini org pon nak try.
Hani: ala.. u janganla marah.
Ahnaf: why u have to tell me these stuff. i tak suka tau tak?
Hani: you kan husband I. U berhak tahu.
Ahnaf: hssssh i appreciate it (majuk. Blah)
Hani: Sayang... (Ahnaf brenti) one more thing I nak cakap dgn u, (senyum) thank you...
Ahnaf: for what?
Hani: for tonight...(senyum lagi) (Ahnaf forcefully pulls a smile for hani. Hani tergelak)

Next day. Hani dok lap kitchen kaunter. Muka masam.

Ahnaf: Hani i nak cakap dgn u sikit. (Hani continue tonyoh kaunter dapur tu) kenapa u tak bagi tau i yg adam tu nak kawen. (Hani pandang ahnaf) hmm?=
Hani: mana u tahu?
Ahnaf: Adam sendiri bgtau I.
Hani: bila u jumpa dia.
Ahnaf: Hari tu. I jumpa adam dgn tunang adam. Somewhere in taman tun. (Lap kaunter lagi) why don't u say anything. Kenapa u tak cakap apa apa. I cakap macam2 kat u, u just kept quiet. Why??

Hani: u ada bagi peluang utk I explain? You terus hukum I kan? Hah? Kalau I cakap apa apa pun u takkan percaya
Ahnaf: yeah. But still... kenapa u tak cakap apa apa pun. When u do tht i rasa macam u ni suka kita ni tak bercakap, bergaduh, u suka ke?

Hani: (annoyed) yang u ni marah2 ni kenapa? (Ahnaf pekup muka)
Ahnaf: I tak marah. It's just
Hani: okay... now u dah tahu kan? Happy??? I mintak maaf la sorokkan benda tu dpd u. (Dah menjeling)

Ahnaf: look, i tak mintak pun u mintak maaf it's just I yg sebenarnya salah faham i'm the one who should say sorry. Okay? (Hani put away cloth yg dia dok lap dari tadi)

Ahnaf: I am sorry (muka hani masih ketat) minta maaf?
Hani: (masih garang) maaf diterima!

Ahnaf: thank you.
Hani: welcome! (Muka masam lagi)
(Left ahnaf kat kaunter. Muka ahnaf tak puas hati. Mulut kumat kamit mcm gapi dalam akuarium)

Tbc Episod 14

PICes_Boy replied at 21-6-2016 01:04 PM
u think? takut i rampas nana from u ke..

ala pompuan ke? mmg harapkan jate segan i sorang2 pishang sini

nak kena seru sipendiam ni

shenbe replied at 21-6-2016 01:56 PM

apa nak segan..chill2

.....
.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

assalamualaikum... ai SR jer..seronoknya ada umah baru..dari bod gossip lagi follow umah ni hehehe DSH punya penangan la ni...yg pling best baca post korang la..menceriakan hari ku..

shenbe replied at 21-6-2016 01:56 PM

C pendiam tu fokus kat org lain la. Kikikiki.