CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21914|Reply: 125

Selepas Bergelar Pelakon, Ruminah Sidek Kini Hanya Penoreh Getah

PETALING JAYA: Pelakon veteran Ruminah Sidek melalui pengalaman berharga dalam hidupnya selain menjadi seorang pelakon iaitu bergelar penoreh getah sejak dua tahun lalu.

Ruminah atau lebih dikenali sebagai Mak Mah, 70, berkata, pengalaman itu dilaluinya selepas menjadi isteri kepada peneroka Felda Jelai, Negeri Sembilan, Al Fatah Rahim Ismail, 72.

Ruminah berkata, dia mengambil masa beberapa minggu untuk belajar menoreh daripada suaminya sehingga benar-benar berjaya.

"Mula-mula memang tidak tahu bagaimana cara nak menoreh getah, jadi saya belajar dengan suami sehingga saya menangis kenapa saya tidak pandai-pandai.

"Saya berdoa Allah permudahkankan saya untuk pandai melakukannya kerana saya benar-benar mahu menemani suami setiap pagi ke kebun getah. Sekarang suami pula kagum dengan kebolehan saya.

"Menoreh merupakan rutin kami setiap pagi, saya dan suami akan keluar seawal 6.30 pagi dan pulang kira-kira pukul 9 pagi," ujarnya ketika dihubungi mStar Online.

Ruminah diminta berkongsi kisah hidupnya selepas menjadi isteri kepada peneroka Felda.

Pasangan ini bernikah dalam sebuah majlis sederhana di Klang, Selangor pada 17 Mei 2014.

Ruminah mengakui dia sedang melalui kehidupan baharu yang sangat bahagia sejak mereka berkahwin.

Dia juga banyak manghabiskan masanya menjalani kerja-kerja yang tidak pernah dilakukan dalam hidupnya sebelum ini.

"Selain menoreh banyak juga perkara baru saya belajar seperti memancing, suami suka memancing di laut jadi dia bawa sekali. Ada suatu hari kami memancing sehingga di sempadan Johor bersama rakan-rakannya," ujar Ruminah.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Tapi sangat sesuai dgn wajah heshe kan sbagai penoreh getah.

Kalau bagi aku.. dah umur cemgini patut duk umah relax jer.. takkan anak2 x kasi duit kot. Bersangka baik, maybe dia sendiri yang nak turun noreh ngan laki dia..

tak tau nak ckp ape..bkn ke patut2 duk umah goyang kaki mkn hasil anak2 jer........

Aku pun tingin gak nak menoreh getah x penah pon g ladang getah hanye lalu je biler balik kg kat jelai gak eh sama kg ngan nek mah la kg hubby iols

ni jenis atok-atok tak reti dok diam. ada je kerja dia nak buat.

Follow Us
Owh, so sweet, nak sentiasa bersama susah senang

famri7 replied at 24-6-2016 10:30 AM
Tapi sangat sesuai dgn wajah heshe kan sbagai penoreh getah.

Epic statement... seriously? Yes  

Kuat lg nk p menoreh dia ni
Respect!

i rasa dia buat semua tu untuk spend time dengan suami bukan kerana terpaksa...i think she enjoy her time with her husband...am happy for her...its never too late untuk rasa makna bahagia...

rumah dia xsilap meolls agak selesa dan besar kat klang ke kat meru..entah x igt..
rasanya ni nak spend time ngan suami

ini lah kebahagian di hujung usia...

"Selain menoreh banyak juga perkara baru saya belajar seperti memancing, suami suka memancing di laut jadi dia bawa sekali. Ada suatu hari kami memancing sehingga di sempadan Johor bersama rakan-rakannya," ujar Ruminah.

so sweet

rasanya diorg ni spare masa lapang je,buat something yg x pernah buat selama ni..dgn husband tersayang pulak tu..sweet

brown_pupil replied at 24-6-2016 10:31 AM
Kalau bagi aku.. dah umur cemgini patut duk umah relax jer.. takkan anak2 x kasi duit kot. Bersangka ...

kan dia cakap.. dia yang nak teman sangat laki dia

ni jenis org tua yg x boleh duk diam ni...
kadang2 bukan anak2 tak bg duit...tapi derang mmg x suka dok saja...

mak aku umur2 gini siap bukak kelas ngaji quran kat umah dia..xkuasa dah nk pi noreh2 bagai..kuat lg nenek ni..

mak mah ptt buat kuih2 tradisi, lilek2 kat umah dari pagi2 gi noreh, mak sedara aku kawin lain pagi2 lepas subuh gi briskwalk ngan suaminya, itu lagi bagus kot

Ade org memang takleh nak duk diam je kat rumah. Mesti nak berktiviti... For me, i ade impian one day dah tua memang nak buat semua bnda2 yg jarang atau tak pernah buat sebelum ni with my spouse tua2 nanti... Kalau dizinkan Tuhan..
So Mak Mah ni dpt umur bonus dari Tuhan, she just enjoy it...alhamdulillah

orang kalau dah biasa tak duk diam buat kerja sampai ketua la tak reti dok diam... mcm pak mertua aku... masih sibuk lg ke kebun meracun bagai... kita pulak yang risau nak nak bulan posa ni takut dia semput...

aku slalu bli rempah soto mak mah ni....sedap rempah dia