CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Bonda Pak Nil meninggal dunia.. Dan ucapan dari Diva AA...

dinopower replied at 29-6-2016 12:31 PM
mslhnya btul ke dakwaan die tuh....
die maki mak die sendiri.....takde nilai baik klau bermulut j ...

Samada btol ke tak dakwaan tu aku tatau ler sbb aku bknnye karatz atau sedara-mara dia pun. Frankly speaking, memang takde nilai baik kalau bermulut jahat ni tapi aku takde la plak rasa apa yang ada kat AA semuanye tak baik. Sure ada baiknye manusia bernama AA ni sebab Tuhan jadikan setiap manusia tu ada gunanye. Sebelum dia memondan, elok je aku tengok AA ni. Ada karisma - dulu la. Cuma sekarang tatau apa yang jadi kat dia. The whole family aku kesian kat dia tau. Sebab dulu kitaorg minat sangat dgn rancangan muzik-muzik tu.

Macam kau cakap la, family pun da sisihkan dia so siapa lagi nak bawak dia balik jadi manusia normal. Takkan peminat/karatz AA kot. Tu family/relatives yang terdekat kena amek tindakan. Org mcm AA ni kena guna pendekatan lain. Mulut dia bertoksid, betul. Tapi bukannye mulut tu jahat sejak dia join tv3 kan? Ke aku yg tatau Kalau sume orang lari dari dia & tak nak tolong dia jadi balik seperti orang normal, nanti jadi macam yang kau cakap la. Takut esok2 dah meninggal takde org peduli.

Ini pendapat aku ler - tapi kalau orang nak cakap aku karatz dia ke apa, terpulang la. Kita bukannye membantu pun sebenarnye dengan mengutuk dia. Tu je

lipstickz replied at 29-6-2016 12:47 PM
Samada btol ke tak dakwaan tu aku tatau ler sbb aku bknnye karatz atau sedara-mara dia pun. Frankl ...

yela penagih dadah pun org kata ade baik gak haha....
mslh die tu psl terlalu sunyi.... tp handle dgn jln salah.... die nak perhatian dgn cara takleh diterima akal..... tmbh2 die takde job.... tu makin byk masa free.... die dulu normal je dlm muzik2.... byk sumbangan die kat tv3 dulu..... tp krn mulut itik tu mmg hancur kerjaya die.....
sejak frust ngan ziana zain jd gitu kot.... tp mmg die mulut laser pun tp semakin pondan mengikut zaman

bygkan die dok beraya sorg2..... ego gile takde nak jernihkan hati tu.... hr tu dah salam ngan umi tu..... jenis cepat sentap
btw yg follow ig die yg jd batu tu seme stok2 bbnu... knp die dok layan tak pdn kekonon ade degree law

Dari dulu aku dah agak dia ni psiko and ada mental sikit otak dia..nampak cam normal.kan.. sbenarnya dia ni sakit....
Kena cepat2 jumpa doc psikitri... kalo x dia boleh bunuh diri sendiri nnti...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

azwana nie play victim naw2...

cikgojesss replied at 29-6-2016 02:54 PM

Mujur kak rosnah x kena carut
Kelakar dieorg berlakon sama2 dlm aku no 1 dlu

Follow Us
Takziah Pak Nil ..

Kalau dendam banyak mana pun dengan pak nil
Tak perlu nak padan muka kan bila maknya meninggal
Dah tahap kronik dah si azwan ni
Pergi umrah banyak kali dah kan

Cint@ replied at 29-6-2016 11:49 AM
coz his brain is not biru like yours... giteww

Dia bermasalah dgn semua org.. dgn rakan artis m ...

Sangat setuju, dia akan ada masalah dgn siapa yg terlalu rapat dgn dia atau org yg dia anggap sbgai competitor. Sy juga perasan.

Nak tambah Jaafar Onn.

dinopower replied at 29-6-2016 01:02 PM
yela penagih dadah pun org kata ade baik gak haha....
mslh die tu psl terlalu sunyi.... tp handle ...

Sangat setuju. AA banyak masa sunyi kerana tak ada job dlm penyiaran mcm dulu2. So dia ada rasa jeles dan dengki dgn Aznil yg banyak job penyiaran. Org yg byk masa sunyi mmg boleh fikir mcm2 yg negatif. Delusional bak kata org putih.

saya xsure betul ke tak, masa zaman AA dgn pk Nil kt TV3 ok je...cuma sejarah bl start gaduh xsure lh.. ade jgak yg kata, TV3 masa tu nk kn pk Nil yg handle 1 program nie yg mana sepatutnya AA yg handle tp xth sbb ape berlaku pertukaran..start dr situ berlakunya sindir menyindir antara AA dgn pk Nil.
masa tu plak AA mmg suka Fauziah Latip tp xberjaya, pastu Ziana Zian pun xberjaya..so follower pk Nil ade jgak sindir AA nie jantan xlaku..tu yg krisis meka berdua nie xsettle..
bl AA masuk astro pastu handle program yg mmg best...tiba Astro nk bt 1 program yg pk Nil jd host...
kt situ AA dh start meroyan gila...

sixret replied at 29-6-2016 04:21 PM
Sangat setuju. AA banyak masa sunyi kerana tak ada job dlm penyiaran mcm dulu2. So dia ada rasa je ...

dah ade study psl ni http://time.com/3747784/loneliness-mortality/

aku percaya bkn takde nak bantu AA ni... tp most fedup sbb akhirnya jd mcm paknil.....
sbb die bersangka buruk dgn semua org.... semua org tikam die dr belakng.... wpun hakikat attitude die buat org lari...

Esmiria replied at 28-6-2016 08:57 PM
paknil tu jantang.gi panggil kaknil tu bakpe.dia stret okay

Ayoo very the salah one panggil kak nil - mak nil okehh dgn usia kertu dia tu

dinopower replied at 29-6-2016 12:26 AM
dah ade study psl ni http://time.com/3747784/loneliness-mortality/

bukan tikam jer....
semua org nk sihir dia kaedahnya
yg best.. boleh tahu sapa yg hantar sihir dan secepatnya baik gitew... very the propa

Emergency dan ICU pun tak boleh beza   bongookkkk!!

lipstickz replied at 29-6-2016 12:28 PM
Yang pasti aku bukan karatz AA la . Dia cashkan kematian orang tu sangat tak btol & no manners f ...

Sebelum kes stickers, Azwan sgt ok dan baik dgn Aznil.(sila rujik statement azwan sendiri dia selalu doakan aznil dan mak aznil before this). Padahal azwan dah tak ada job di mana2 stesen penyiaran jauh lebih lama dari kes sticker. Di situ je kita boleh rumuskan, azwan benci dgn aznil BERMULA pasal kes stickers. Kalau aznil sailang job azwan, sah2 dari duluuuuu lagi azwan akan maki aznil. Kena tgk kronologi of dorang punya friendship baru u faham kenapa ramai org tahu azwan mula marah aznil sejak kes stickers rendang. Padahal aznil tolong azwan belikan stickers rendang azwan. Sampai sekarang terbayang2 vid clip azwan(kat ig azwan) dia buang stickers aznil dlm tong sampah.

Kesimpulan yg dpt dibuat: azwan maki dan dendam dgn aznil bukan kes sailang job.

sixret replied at 29-6-2016 04:30 PM
Sebelum kes stickers, Azwan sgt ok dan baik dgn Aznil.(sila rujik statement azwan sendiri dia sela ...

btul sgt..... tgk vid tu mcm tak btul je... cam bbdk...
mujur die blum tahap bunuh diri

lipstickz replied at 29-6-2016 12:28 PM
Yang pasti aku bukan karatz AA la . Dia cashkan kematian orang tu sangat tak btol & no manners f ...

Bg org yg dh banyakkkkk kali pi tunai umrah dia patut byk bersabar walau apa pun sbbnya.

Masalah dia ni kau ada buat salah atau dia yg yg salah tafsir...kau tetap akan kena maki.... Tak selari sungguh   akhlak dengan umrah yg dia pergi byk kali tu.

tak kira la apa dendam kesumat antara AA dgn pak nil ni
tp utk ckp cash atas kematian mak pak nil ni mmg melampau sgt
pastu ko kat tanah suci pulak tu
hitam nya la hati tu smpai bila dgr berita kematian tu
buat post mcm tu
tak boleh ke senyap je kalo xnak ucap takziah
semoga umrah ke9 ni AA dapat hidayah

encikWawad replied at 29-6-2016 04:26 PM
Ayoo very the salah one panggil kak nil - mak nil okehh dgn usia kertu dia tu

kak nil bunyi lebih fonen n feminin.. sesuai dengan heshe

Takziah buat pak nil sefamily

Buat diva 'bapok kertu forever alone' AA, babi yang mkn najis tu lagi mulia dari ko okeh. At least babi tu tak kacau emosi or carut2 org lain.

Nnt bila ko kena panah petir..tengok lah berapa org yg cash kan ko pula.