CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fynnkakiblock

Suhaimi Saad & Ina Naim Tolak Vaksin, Anak2 Tak Sekolah Kutip Derma? #zuhud

Close [Copy link]
Tak cerdik tapi tak boleh diajar dia nih.
Semua org salah. Dia jek lah yg betul.

Dah sesuai sgt klo nk duduk dlm gua pun, vacc tak nak, sekolah tak nak. Kasiklah isteri nyanyi pkai purdah sorang2 dlm gua nun.

Mungkin ramai yg anggap vaksinasi ni ciptaan mat saleh..jenner ke saper dolu yg start tanam cacar ke haper...tp penah bc or dgr somewhere muslim medical scholars pun ada yg start perkenal kaedah tu...

antivax, homeopati,.... 2 bangsa yang aku nak ketuk kepala sekor2. menyusahkan.

Sunah2 jugek tp pe hal nk tolak prubatan smua nie..

petang tadi aku pegi klinik ibu anak. so aku tanya nurse, area sini ade ke geng tolak vaksin? diorang jawab ada jugekkk. pujuk pujuk pun still refuse atas alasan tak pecaya vaksin. geng elyena assegaf katanya hehe

Cekgushilla replied at 28-6-2016 05:18 PM
Tak tahu nk komen apa sbb tkut salah komen nnti ditafsir menindakkan kuasa Allah..
Tp ilmuan islam ...

setuju sgt apa ko ckp dia igt kita yg vaccine anak ni x ikhtiar ke letak habbatussauda ke makan madu n kurma ke tahnik ke bc quran n sapu kt tempat sakit ke?

Follow Us
xnk vaksin sbb diragui status
tp mkn hasil bini jual suara xde plak die nk ragui statusnye
baideway bini die jd x menyanyi?

ketika zaman dulu2 ada penyakit membunuh berjuta2 manusia pluge smallpox flu ebola etc. untungla hidup di zaman sekarang. kalau ada mesin masa hantar aja laki bini pergi zaman black death dulu2 yang telah membunuh 60% dari total populasi eropah

suhaimi ni angkuh sgt.. ingt geng2 alim nie bahasa jaga la.. ni bahasa bukan main.. ada komen kt fb tu siap di ngok kan org lg..

mohon anak die jgn disamakan / dan diasingkan sekolah dgn anak2 yg lain. yes mmg kau xnk anak kau xdivaksin tpi ibu bapa lain pun xnk anak2 diaorg terkena penyakit yg mana anak2 kau lebih berisiko dpt. ingat kau je selfish ye. org lain pun boleh juga selfish dan berwaspada. org lain pun sayangkan anak masing2.

mixed replied at 28-6-2016 05:19 PM
sila jgn bw anak2 ko ke luar  jln2
takut dpt penyakit jangkit kt anak org lain plk

anak2 yg tak divaksin ni patut dipakaikan tag supaya org lain pun berwaspada.

Parent antivax ni xsuka dipanggil antivax uolls.. Katanya pro-choice..

i punya pendapat senang ja, both i amik. vaccine n makanan sunnah. dua dua pun prevention kan. madu n habbatussauda xsesuai utk anak bwh setahun sbb panas. sbg mak2 yg anak dia hampir kena pertussis sbb belum sempat vacc d kena gomol dgn org tua yg batuk tp xsedar2 thenn kena kat anak i, tiap2 mlm batuk sampai muka biru, plus asyik kena g hosp je...i xsanggup gadaikan nyawa anak i dgn x amik vaccine, and i still fully bf anak i. skrg dia setahun lebih.

ada tu yg kata org asli duk hutan x amik vacc tp elok je sihat, meh i nk kabo, kat sini berlambak org asli yg check up dkt kkia n vacc anak2 depa tau.

dari dulu lagi aku dah nmpk suhaimi ni ikut kepala dia jer...kalau bercakap main hembuss jer x tengok kiri kanan.

Helo Suhaimi, ko tu idup smpi sekarang sihat walafiat sbb mak bapak kau bwk pg injek kecik2 kan??? bila smpi turn anak2 kau..main bantai ajaran sendiri makanan sunnah , cuma sapu2 air jer bagai x payah vaksin...mmg selfish bahalol laaa lu Suhaimi....!!!!!! harppthuiii.....

Emo iols bace..pg dok marikh sana laa:

I ols sebagai medical staf rasa geram sgt dgn org2 mcm ni... Tgah2 hangat isu anti-vaxx hengkau pegi ckp mcm ni.. Mmg la berbangga xvaksin. Die kena bersyukur. Maybe masa zaman anak die yg xvaksin tu. Xramai lagi gerakan antivaxx ni.. Seriously. No such thing as babi dlm vaksin tu.. 1jenis ubat cair darah ni, yes terang2 die tulis kat kotak porcine product. Tu je 1 aku jumpe. Vaksin ni salah satu nye sebagai chain breaker.. Sebelum ni penyakit2 berjangkit ni merebak. So dgn ada nya vaksin. Die jd chain breaker la kpd kuman2 ni supaya die xberjangkit kat anak org lain. Bak kata laki aku, susah ckp dgn org otak kosong xde ilmu ni. Baik ckp dgn org yg suka membaca or penuh ilmu di dada..:zz

Aku harap mana2 anak yg tak terima imunisasi tidak diterima bersekolah di mana2 sekolah kerajaan.

Aku vaksin anak aku setelah delay setahun atas masalah ekzema.
Dua2 aku buat kt anak aku.sunnah n m0den.
Ada anak2 ni kata2 kita pun kena jaga wei pasal anak org.karang kena kt kte br tau langit tinggi rendah.

Boleh tak gomen legalize pemberian vaksin ni adalah wajib? Tak buat kena denda kt mahkamah..

Camne nk trace, bile anak diorg beranak, agensi govt akn monitor checklist stp vaksin yg diterima...

Nyampah lak tgk set2 jumud berpaksikan kelobaian thp tertinggi ni

Alahai singkatnya la kepala otak.ingat perubatan islam ni setakat doa ngn air je ke? Aku teringat ceramah dr asri kata apa2 perubatan yg halal dan baik tak kitra apakaedahnya adalah dianggap perubatan islam.rasul allah pun sakit berubat bro.bukan dok atas tikar sejadah tadah tangan je.tuhan suruh usaha..usaha lah apa cara yg baik.