CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fynnkakiblock

Suhaimi Saad & Ina Naim Tolak Vaksin, Anak2 Tak Sekolah Kutip Derma? #zuhud

Close [Copy link]
Yang menyampah sangat tu sebab dia duk hashtag vaksinhalal tu. Macam lah vaksin sepital ni haram. Majlis fatwa pun dah kata takde unsur haram. Kau siapa nak fitnah orang.

just nak highlight yang anak2 dia berkerak dan they don't live up to the arabic name yang El sana El sini itu..

Bru terjah fb dia..motif dia sruh org merangkak cari dia dkt padang masyar sana

Nanti hujung2  anak2 serius sakit, jangan plak merempat mintak sedekah keluar paper bagai, buat album duet laki bini cari dana.  Koser aku nak support.

Kalau dah macam ni lifestyle dia.. that means dia tak penah pegi pasar beli barang basah tu semua... sayur-sayuran, lembu, ayam, seafood semua dia bela sendiri.. sebab benda-benda macam ni pun tak semestinya semua organik..

anyway... vaksin tak vaksin itu hak masing-masing.. cuma aku risau kot la wabak penyakit berjangkit yang dah lama pupus tu ada balik.. macam polio, campak rubella dsb tu ada balik... parah dibuatnya kita nanti.. even sekarang ni pun difteria ada balik.. punya la berkurun dah pupus...

Ndak-ndak sekarang ni dah ramai warga asing kat negara kita ni. Dorang takde program imunisasi yang bagus macam negara kita.. even BCG pun takde...

Edited by duquesne at 29-6-2016 07:06 AM

Ada PDF booklet pasal Soalan Lazim mengenai vaksin dan imunisasi... takleh nak tepek kat sini... ada 45 mukasurat ok... but really informative.. korang google "program imunisasi malaysia" ..keluar la nanti link tu...

Ni ada lagi satu link... pasal home-birth dan anti vaksin...

https://kpkesihatan.com/2015/06/ ... th-dan-anti-vaksin/

Follow Us
beta_carotene replied at 29-6-2016 06:04 AM
just nak highlight yang anak2 dia berkerak dan they don't live up to the arabic name yang El sana El ...

Aku nak ckp benda yang sm.tp tak smpai hati pulak.nama gah.tp....tak sesuai betol la

Mcmane yer anak2 die bila dah besar nanti..?? Mcmane nak survive dalam kehidopan..ke die dah ade calon menantu masing2x... anak2 mmglah boleh hidop yakin dengan Tuhan..tapi survival nak bersaing dengan orang... kang dah besar pelik je jadinye...

org zaman skrang ni dh terbalik. patut usaha dan ikhtiar dulu baru bertawakal, ni tawakal je serah bulat bulat pd Tuhan je. hny sbb anak2 diorg sihat katenye sbb tak divaksin, kalau ditakdirkan ada parents yg terpengaruh taknak vaksinkan anak tetiba anak tu sakit terus mati ke?

myariesa replied at 29-6-2016 06:11 AM
Bru terjah fb dia..motif dia sruh org merangkak cari dia dkt padang masyar sana

bukan ke kat padang masyar kita akan fikirkan diri kita sendiri je...mana ada masa nak fikir org lain....
diaorang ni kadang2 suka suki je buat ayat....
gaya cakap islamik komain lagi...

Cekgushilla replied at 28-6-2016 05:18 PM
Tak tahu nk komen apa sbb tkut salah komen nnti ditafsir menindakkan kuasa Allah..
Tp ilmuan islam ...

aku pon terfikir cam ko jgk..
dorg pk kita yg amik vaksin nih xamalkan pemakanan sunnah ke?
aku bg je anak aku makan madu bila dia batuk
aku bg je anak aku makan kurma
aku bg je anak aku minum susu kambing
aku doakan je kesejahteraan anak aku
tp sbb aku xpandai ttg perubatan maka aku ikut segala peraturan yg tlh
doc misi tetapkan..
ape dorg yg antivac nih pk kalu makan pemakanan sunnah so ko xbley dpt penyakit ke?
ramai yg aku jumpa org2 yg "bajet" alim yg antivac..knp ye?
dlm islam kan ada tokoh perubatan islam? knp dorg nak menidakkan?

LOL

Orthodoks habess
Bila sakit demam, pi spital makan obat tak lega, mulalah salahkan doc

Sejuk betul "selebriti" dua orang neh

Jajabeans replied at 28-6-2016 05:17 PM
aku taktau sejauh mana keberkesan antibodi badan kita tanpa vaksin. mcm kes kak ipar aku. dia masa n ...

Alhamdulillah anak sedara u oll sihat.

outcast replied at 28-6-2016 05:30 PM
tetiba iolls suspek laki ina ni  yg komen antivacc kat thread CI ..

iols pon fikir pekara yg sama.

nia05 replied at 28-6-2016 06:11 PM
Seingt aku nurul wahab pon tk vaccinate ank dia.ade dia tulis dlm blog.satu lg raseyer yasmin hani(t ...

yasmin hani vaccine anak dia. pernah terserempak kat pcmc dia gi vaccine noah. nurul tak amek vaccine tapi dia guna homeophaty dari australia. kalau taknak vaccine at least amek la homeophaty as alternative. jgn yakin sangat dengan pemakanan sunnah which is madu pun kadang orang tipu bubuh gula, habbatus sauda pun dah proses which is tak amek dari sumber yang asli. org yang vaccine tak semestinya menidakkan kuasa tuhan.

fynnkakiblock replied at 28-6-2016 05:03 PM
Mungkin jugak sebab nak up kan diri. Kan laki bini nak buat album baru?

haha tu tetibe kuar lak iklan mereka kt radio ikim ingatkan da bersara terus. tu sore bini aurat tang tu taknak dititik beratkan?

toxicated replied at 28-6-2016 05:16 PM
nanti sakit ke ape tak payah la pegi hospital ke ape. berdoa sahajalah. menyampah betul org ajet2 al ...

hahaha kan golongan mereka kata mufti yg sokong vaksin tu wahabi

Jajabeans replied at 28-6-2016 05:17 PM
aku taktau sejauh mana keberkesan antibodi badan kita tanpa vaksin. mcm kes kak ipar aku. dia masa n ...

baby bagi madu? bukan madu tu setahun ke atas baru blh bagi ke?

mawi tepuk tangan ke?

Antivacc ni satu je. suka menunding golongan vaksin ni percaya vaccine dari tuhan. apa dia ingat kami ni jahil dan kurang beragama kah? mungkin anak dia belum diuji dengan sakit yang berat - berat, sebab anak terperuk kat rumah so kuman tak banyak la compare to anak - anak yang terdedah kat luar. cakap besar tak amek insurans, ye lah boleh pergi hospital gomen tapi kalau ko dapat ubat pastu ko tak makan or buang  memang sial la sebab aku bayar cukai which is all the service come from duit pembayar cukai. moga anak -anak ko tak kena penyakit berat dan jgn letak dalam paper cari dana nak ubat penyakit anak.
by the way tinggi sangat ke ilmu laki bini ni nak homescholling? modul apa pakai? harap cukup ilmu jangan pelajaran anak terabai.