CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10314|Reply: 88

Sedih tengok org lain dapat baby

Post time 1-7-2016 07:01 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by IbuAulia at 1-7-2016 07:11 PM

Aku dah ada anak sorg.lahir tahun 2013..skrg dia dah 3 tahun..tahun 2015 aku keguguran anak kedua.baru 2 bulan usia kndungan.masa anak pertama aku lahir ramai jugak org sekeliling aku lahirkan anak jugak tahun yg sama..adik ipar,kakak ipar,jiran2,mak sedara..skrg dorang semua dah ada anak kedua..ada yg tengah sarat,adik ipar plak baru bersalin mingu lepas.

Aku x tau la kenapa dengan aku ni.aku rasa sedih sangat.sekarang dah setahun aku keguguran tapi masih jugak x mau mengandung..aku x tau perasaan aku ni,cemburu ke?

Aku nak sedapkan hati aku,aku terbayang,macam mane la perasaan org lain yg bertahun kawin tapi x dapat anak..aku ni x dapat anak kedua dah rasa sedih sangat..

Tambah bila adik ipar aku baru bersalin hari jumaat lepas.anak pertama dia sebaya anak aku.sebab nak raya aku pon terpaksa balik gak rumah mertua ni..bila tengok dia dah bersalin,hati aku jadi sensitif,aku rasa nak menangis.rasa hiba je hati..semua lagu2 sedih aku pasang..kadang2 keluar air mata..aku ingat perasaan ni kejap je.

Dari situ aku belajar sesuatu,jagalah perasaan org lain yg x ada anak..aku terasa sangat2 bila org tanya bila anak aku nak ada adik.tengah taip ni pon rasa nak menangis..cuma aku x de lah nak sedih gila2 sbb ada orang lain lagi berat ujian tak merasa ada anak.

Tambah2 bila adik ipar ngn suami dia suka tanya2 anak aku.."nak adik x?nak adik x?mintak kat ibu,mintak kat ayah"..dia ingat main beli kat kedai ye..bila aku dengar aku rasa nak teriak kuat2..sampai sekarang aku x dukung langsung baby tu,aku sebak sangat tengok..aku teringin sangat..

Yg buat aku tambah sedih sbb anak aku ni pantang nampak baby.anak aku penyayang sangat..nampak baby semua diciumnye..leher2 dicium..bila anak aku kacau je anak sapa2 mula la mak ayah dorg melarang..kesian aku tengok anak aku.

Macam mana org lain hadapi perkara macam ni.?aku rasa nak balik rumah je tapi x boleh sbb da nak raya..

Sy dh kawen 3tahun 2bln.belum pernah mengandung lagi. Bila saudara terdekat or kwn mngandung, Sy menangis atas sejadah n riba suami. Bertabahlah....

Patut bersyukur sbb at least dah dpt baby. Kawan2 sy ada yg 10 tahun kawen pun x dpt baby. Ramai jgk yg infertile for soo many years, bila pregnant n baby lahir, baby plak sakit, x sihat, baby meninggal as soon as born etc. Jd TT, buang perasaan mcm tu. Allah tahu apa yg terbaik. Be n stay positif k...

Kak, bawak2 bersyukur
aku nak masuk tahun ke 11 masih belum ada rezeki anak
jgn asyik pandang kelebihan org lain
apa yg tuhan kasik skarang pun sudah syukur nikmat
istighfar byk2 ye

Fhm perasaan tt...sy pn sama..nk anak tpi tkde rezeki gak...

Jangan kufur nikmat. Itu saja pesan saya

Follow Us
Edited by sarahmirza at 1-7-2016 11:01 PM

Yg mulut rajin cakap kat anak "nak adik tu" mujurlah tak wujud dalam keluarga gue.

syukurla memasing ade suami berbanding org yg nak sgt ada keluarga sendiri tapi tak dapat.

bila pandang baby nak sgt ade baby...pastu nak nangis pun takde suami pun nak diadukan dan takde riba sesiapa yg nak letak pipi dan air mata.

bersyukurlah ade anak walaupun seorang.

.

pada saya ini tiada apa2 pun

Yg  cakap2 nak adik tak...nak adik tak tu patut dicilikan aje mulut nye

Sekali sekala sound direcr jer org camtu.....kalu ris lah....sound direct jer

Edited by 32kW at 2-7-2016 12:42 AM

TT ni mesti orangnya sensitif & berjiwa halus.. Sabar eh TT.. Boleh berusaha lagi, anak pun kecik lagi baru 3 tahun.. Cuba try jumpa doktor ke, makan jamu or berurut..

I dulu 8 tahun kahwin baru dapat my first baby.. Balik rumah MIL makcik husband compare dengan anak dia.. adik ipar pun pernah ngata kitorang tak beranak2.. Nasib la my family releks je..

Adik i & kakak ipar kawen lepas i pulak beranak 2 tahun sekali.. Tapi i tak pernah pulak sampai tak nak dukung anak2 sedara.. I sayang je diorang.. Masa tu dok abroad, selalu rindu.. Kalau balik selalu belikan something untuk diorang..

Then lepas anak anak first tak conceive2, beberapa kali MIL pulak tanya, siap tanya kat anak i yang baru 2,3 tahun masa tuh bila nak dapat adik.. Dahlah time tanya tu husband i takde.. Stress ok.. Tapi hati batu cam i ni takkan nangis punya tapi i jadi marah.. Sikit lagi nak cakap kat MIL pegi lah tanya anak sendiri.. Bukan i yang penyumbang sperm.. Nasib dok jauh & jarang balik & MIL stop asking.. Kalau tak dah jadik menantu durhaka..

Satu lagi husband kepada cousin my husband.. Kalau jumpa je pun asik cakap je.. Nyampah orang laki busybody.. Family i releks je takde pun yang bising2 depan i padahal i saing2 preggy dengan adik2 i baru kahwin.. Diorang beranak lagi after 2 years

Ni i baru dapat another baby, my first girl dah nak masuk 5 tahun.. Syukur alhamdulillah sangat even dah 30 plus+ ni rasa penat jaga baby.. Masa anak sorang dulu pon dah bersyukur sangat2..

Alahai sis...mulot orang memang takkan berenti bercakap. Time single,orang tanya bila nak kawin. Dah kawin,tanya bila nak ada anak. Dah beranak,tanya lagi bila nak menambah..bila anak dh besa tanya bila nak bermenantu.bila dah bermenantu tanya plak bila nak bercucu. Kang kita tanya depa "nko bila plak nak mati?" Mau sentap berkurun

I ada anak dua..dan satu satunya cucu cucu tunggal belah family suami. Adik adik ipar yang lain dah kawin 8-9 tahun but still belum ada rezki. So kiranya kamilah macam sumber harapan untuk menambah cucu can you just imagine pressure nya macam mana... and i tak penah tanya or sembang pasal anak dengan biras biras i sbb i bole faham perasaan mereka dan i tau rasanya macam mana stress etc (walau i dah pun ada anak sendiri)

Tapi i buat rileks jah bila ditanya tanya pasal anak ni walau kadangkala rasa malas nak jumpa orang. Paling tidak, senyuuummm jah.

Jangan fikir fikir sangat..nnt it will makes u even worse..bila stress lagi payah nak lekat tau. Yakin..kalau nak ada rezki, adalah nanti..lambat or cepat jer..

Tt..aku 2 thn lebih nak dapat baby..rezeki tuhan bagi jugak akhirnya..ada setengah orang lagi lama..siap mil aku bergurau kat akak ipar bile nak dapat lagi baby..anak ketiga..sebab sil anak kedua dah umor 5 tahun. kekonon xde sape ikut jejak langkah mil yang beranak sampai 6 orang..

Alih2 aku pon kena sebijik, dia kata aku & suami mmg lambat lagi nak dapat baby.. aku & suami time tu hanya mampu gelak je..nasib baik suami aku ade sekali dengar ape mak die cakap. Siap ktorang bergurau balik tunggu BIL kahwin nanti dpt baby. Mak aku sendiri pon kalau aku balik kg selalu die tanya. Naik rimas aku dibuatnya.

Mulut orang tt. Sabar je lah..dari amek port ape yang orang cakap lagi kau sakit hati. Sedih, down sume. Abaikan, masuk telinga kiri keluar telinga kanan jelah. Buang air mata je menangis sebab mulut orang. Kalau Allah nak bagi die bagi, tu je. Serabot kepala lah pikir pasal mulut orang lain ni.

Ada orang lagi kesian tak berlaki dan takde anak..so syukur je la..

aku nak dkt 2 taun pun xmerasa ada baby dlm kandungan lagi.. sepatutnya sis kena bersyukur ada insan2 yang lambat rezekinya berbanding sis. betul tu apa orang atas cakap.. jgn kufur nikmat.. ada sebab tuhan bagi sorang dulu.. dan ada sebab kenapa saya tak dikurniakan anak lagi waktu ni.. Tuhan maha mengetahui sis.. yang dok sibuk tny bila nak tmbah anak tu ignore jelaa.. mulut manusia mmg mcamtu.. bila tanya bila nak mati sentap memasing. kerja tuhan.. so kena redha.

Clover1 replied at 2-7-2016 06:04 AM
Alahai sis...mulot orang memang takkan berenti bercakap. Time single,orang tanya bila nak kawin. Dah ...

Kalau jenis macam hang and your circle of friends or masyarakat Yang hang hang out with....manak tak pelik pun...mulut takda insurans.....

Kaypoh nak mamps bab hal ehwal dalaman orang...lagi pun..hang pun jenis Yang Tak kurang mulut laser Ya Amat.........sampai tahap tahajjud  tiap malam ngan Tok laki pun Tak miss pun nak share ngan orang.....

Hang nampak tak???.

Tengok macam manak , the circle of people that are close with manak atau manak chill out with......kalau santai pun tang global warming...tang gimana nak talkin kan masayarakat tang duit zakat tuh wajib disalurkan pada badan badan Yang Telah diamanahkan untuk Kumpulkan zakat harta dan Diagih agihkan pada kelompok asnaf Yang diiktiraf dan  sebagainya...

Nampak tak????

Clover1 replied at 2-7-2016 06:11 AM
I ada anak dua..dan satu satunya cucu cucu tunggal belah family suami. Adik adik ipar yang lain dah  ...

Dua anak hang Nee dgn hubby hang sebelum ini???? Dgn Yang sekarang, berapa orang????Please confirmkan sebelum ALice update and log in into The Central data system.....

penmerah replied at 1-7-2016 09:02 PM
Kak, bawak2 bersyukur
aku nak masuk tahun ke 11 masih belum ada rezeki anak
jgn asyik pandang kele ...

gynae cakap apa???

Both hang dgn Tok batil, normal cuma belum Ada rezeki atau memang hang laki bini Tak pernah kuasa nak pi check???

usaha bukan setakat buat piling Tapi Tak pastikan tanah yang dipiling tuh jenis tanah gembur atau tanah liat tau....

Hang paham Tak nee????

Niee TT jenis  bukak thread sembunyik tangan kah??? Bukak pas tuh hilang???

@nuryakmal........hang tutup jerk thread Nee...TT dah balik kampong cutie raya kot....