CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7449|Reply: 54

TIADA MOOD NAK BERAYA

Salam ramadhan semua. selama ni hanya SR tapi dek kerana masalah yang sedang melanda sekarang, saya post kat forum. sedih saya sekarang bila menghadapi politik di tempat kerja. begini, saya dah kerja kat company sekarang lebih kurang hampir 10 thn. tiba tiba ada orang iri hati dan memburuk2 kan saya sesama pekerja. dah semua pandang serong pada saya. ceritanya apabila saya berada di bilik pantri dan terdengar 2 orang officemates sedang bergosip di luar bilik pantri. tapi saya buat  tak layan aje sebab bukan hal saYA pun. alih2 gosip tu sampai kat orang lain. 2 orang tu buat citer yang saya yang hebohkan gosip mereka. sedangkan masa tu saya perasan ada lagi 2 3 orang yang berada sebelah bilik pantri, dan ada jugak yang sedang fotostat di bilik fail. tapi disebabkan saya berada paling hampir, maka saya dituduhnya. dah tahu ruang tak besar tak reti2 nk cakap perlahan.

selepas beberapa hari, sorang rakan saya mengadu yang 2 orang tu memang dengki kat saya sebab asal ada projek, boss akan minta saya jadi pembantu. yelah, asal suruh dorang buat kerja, asyik delay, tangguh, mc la....bila nak siap projek. sebab tu boss dah fedup nak bagi apa2 projek kat diorang. so sebab itulah mereka seakan jeles dengan saya. jadi bila timbul gosip itu, maka inilah peluang dorang nak burukkan saya. kononnya saya ni tak reti simpan rahsia, jenis mulut tempayan dan kuat membodek boss. sedih saya bila dituduh macam tu. sekrang beberapa staf lain dah dingin dengan saya. dh tak layan bila saya cuba nak join time lunch. huhuhuhu...saya rasa seolah dihina. saya bukan budak2 nak dilayan mcm tu.

keadaan ni dah berlaku 4 bln lalu. sampai sekarang saya seolah dipulau oleh rakan sekerja. bila nak bekerjasama pn payah, rasa takde semangat. apatah lagi nk pergi kerja. macam2 dah perkara buruk dan fitnah yang dilemparkan. seolah2 saya ni terlalu jahat di pandangan mereka. saya cuba nak terangkan pada mereka yang bukan saya yang hebohkan cerita tu, tapi takde bukti dan semua orang dah mcm termakan fitnah mereka yang dengkikan saya tu.

saya terfikir utk quit tapi memikirkan sekarang bukan senang nak dapat kerja. lagipun gaji dh banyak kt sana sebab dh banyak increment.. yelah, dah hampir 10 thn kerja kat sana. masalah ni sebabkan saya rasa sangat2 down, sedih, hilang semangat nak kerja. apatah lagi nak raya... saya takut dilanda kemurungan ynag teruk andainya saya dah tak kuat menghadapi situati ini.

mohon nasihat dan pandangan forumer apa yang harus saya lakukan....dah buntu dan lemah semangat...((

Alah u buat dek je...selagi kerja u bagus dan bos percaya u lantakla derang...bukan derang yg bayar gaji u pun..

So raya ni enjoy dan nanti masuk keja buat yg terbaik lagi...mulut org memang macam tu..abaikan sajo...

Ko gi tempat lain pun gitu jgk politik ofis nya

just in different matters n situation jer

so stay strong calm&be patient

marumaru replied at 2-7-2016 06:53 AM
Alah u buat dek je...selagi kerja u bagus dan bos percaya u lantakla derang...bukan derang yg bayar  ...

Dah cuba fokus kerja tapi selalu fikirkan tentang hal ni. Tak boleh nak ignore

tagas replied at 2-7-2016 07:36 AM
Ko gi tempat lain pun gitu jgk politik ofis nya

just in different matters n situation jer

Patient maybe blh tapi nak stay strong tu la yg amat payah.hati mudah terguris lebih2 lagi bila difitnah semacam itu

selama ini saya tak cari gaduh dengan sape2 sebab saya jaga hubungan baik sesama rakan sekerja. saya tak ade berpuak2. kalau ada yang terasa cepat2 saya minta maaf. saya memang tak suka kalau kerja dalam keadaan bermasam muka. biarlah hubungan sentiasa baik. tapi sukar sebenarnya nak maintain keadaan begitu. orang sentiasa cari peluang nak burukkan kita. akibatnya, ramai lah yang termakan dan akhirnya berpandangan serong pada saya.sedih sangat2.

Follow Us
usaha cari keje len....
tp dlm masa yg sama be positif...
setiap apa yg jd sekrg anggaplah Allah sedang persiapkan diri hang utk jd lebih strong utk next keje hang

semua tempat kerja ada org mcm tu. yang penting kita buat je kerja kita. bos sukadan puas hati ok.... kita sentiasa perlu positif setiap hari. aku selalu contohi mak aku, dia tegur dan berbaik dgn semua org walaupun org tu suka mengumpat pasal dia.

Innrukia replied at 2-7-2016 12:12 PM
usaha cari keje len....
tp dlm masa yg sama be positif...
setiap apa yg jd sekrg anggaplah Allah s ...

Nak cari kerja lain susah betul sekarang.lagipun gaji dah cukup okey sbb dah lama kerja kat sana.

mamatkilau replied at 2-7-2016 02:24 PM
semua tempat kerja ada org mcm tu. yang penting kita buat je kerja kita. bos sukadan puas hati ok... ...

Susah kan nak buat baik pada orang yang kutuk kita.apatah lagi nak maafkan dorang.

ranbows11 replied at 2-7-2016 03:11 PM
Nak cari kerja lain susah betul sekarang.lagipun gaji dah cukup okey sbb dah lama kerja kat sana.

Hidup kalo nk merungut mmg tak kemana... Action yg tentu kan hg akan happy or x

Buat bodoh je dah la
Bukan diorg yg bayar gaji ko...as long as bos suka ko...ko jaga je bos ko
Yg lelain tu bleh pegi mereput

Jgn bersedih.  Look on the bright side.  Byk betul pahala yg awak dpt.  Awak dpt pahala dari org yg mengumpat awak, awak dpt pahala dari org yg fitnah awak.  

Nak bonus pahala tak?  Awak dpt BONUS kalau awak maafkan mereka.  Pahala2 yg saya sebut sebelum ni pun awak dpt simpan lagi.  BEST kan?  http://situsislami.kazuya.us/201 ... dalam-al-quran.html

Nak bonus lagi?  Haa, senyum dgn ikhlas kat mereka tu.  Pahala masyukkk!  Allahu Akbar.  Betapa pemurahNya Allah nak bg kita pahala.

Dah.  Buat je mcm biasa.  Whatever the problem is, it will pass.

Taqabbalallahu minna waminkum.   

mana2 tempat keje pon sama je politik...

cmf_premierleag replied at 2-7-2016 03:45 PM
Buat bodoh je dah la
Bukan diorg yg bayar gaji ko...as long as bos suka ko...ko jaga je bos ko
Yg  ...

orang yang berhati tisu sukar nak ignore. duk pikir je sampaikan dah hilang mood nak masuk office.

Genkidesuka replied at 2-7-2016 04:18 PM
Jgn bersedih.  Look on the bright side.  Byk betul pahala yg awak dpt.  Awak dpt pahala dari org yg  ...

uuuwaaaa mencurah2 air mata saya luruh baca komen awak. saya ingatkan dalam diri yang tuhan nak bagi pahala pada saya. tapi memang sangat payah nak maafkan apa yang orang buat pada kita. baik lah awak, saya cuba kuatkan hati dan sedapkan hati ini yang dorang semua tak semena2 bagi pahala kat say. Allahuakbar, Kau kuatkan hati hambaMu ini menghadapi fitnah manusia...

ranbows11 replied at 2-7-2016 11:25 AM
selama ini saya tak cari gaduh dengan sape2 sebab saya jaga hubungan baik sesama rakan sekerja. saya ...

Doa banyak2 tt..semoga dijernihkan keadaan. Doa org teraniayai xde hijab..selagi dia bersabar. Ko buat hal sendiri je...prove to them u r better off alone...boelh je hidup jd loneranger pon.chaiyok!

Edited by sarahmirza at 3-7-2016 06:21 AM

Fitnah orang tu biasa TT.
Iols pun pernah & masih lagi di fitnah.
Fitnah yg diwarisi turun temurun lagi.Berkembang dosa fitnah org yg mula2 mereka cerita itu.
Yang mana dah tahu itu fitnah pun ego tak mahu minta maaf.
Takpe, biarkan mereka.
Biar musibah dari Allah yg membalas dosa mereka.

TT, tak kira hati tisu atau tidak,
Mungkin dah tiba masa TT berhijrah.
10 tahun tempoh yg lama, gunakan pengalaman kerja itu sbg bonus.
Cuba cari kerja lain, promote yourself.

Good Luck.

Satu sj saya tanya apakah diorang review kpi anda? Kalau ya brrbaik2 atau tukar dept/keja. Kalau tidak abaikan and move on.

kalau dah 10 tahun,
ko still x jadi bos/sama level,
kpd/dgn org x buat keje/low performance/still exist,
try2 cari keje lain.