CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11889|Reply: 121

1st wife - mcm mana penerimaan ttg suami dan 2nd wife

Edited by Embun11 at 13-7-2016 03:00 PM

Salam semua

Nak tanya jika ada kakak2 dlm ni yg senasib dgn saya sbgai 1st wife. apa tips yg perlu sy lakukan utk redha menerima suami yg sudah berkahwin lain dan menerima isteri ke2nya. Ada tak rasa sedih, cemburu, demotivated, useless dan sbgainya? sy nak happy hidup berumah tangga spt org lain. Tabahnya mereka yg hidup bermadu. Sy masih belum bole move on...tgh cuba cari kekuatan semoga sy teruskan kehidupan rumahtangga seperti biasa walaupun ada kala sy meraung sorang2.

seronok nya laki tu... bestnya hidup dia celup sana sini. jeles aku....
akak redho je lah akak. takleh wat pe dh. akak cuma pastikan hak akak tu, laki akak tunaikan.

tak usah fikir dan teruskan kehidupan..
kalau tak mampu, ada je jalan keluar..

Embun11 replied at 13-7-2016 02:41 PM
Salam semua

Nak tanya jika ada kakak2 dlm ni yg senasib dgn saya sbgai 1st wife. apa tips yg perl ...

Berapa umur tt? Dan berapa  umur madu?. Terlalu down sebab apa? Berita tiba2 sebelum ni suami tak pernah curang?. Perbezaan diri dengan madu terlalu ketara kah dari segi umur, kecantikan, fizikal dan layanan suami ?

Salam Embun. Tabahnya awak terima keputusan suami nikah lagi satu.

ringkas replied at 13-7-2016 03:06 PM
Berapa umur tt? Dan berapa  umur madu?. Terlalu down sebab apa? Berita tiba2 sebelum ni suami tak  ...

dia muda 10 tahun dr sy. ya berita tiba2.

Follow Us
kaksarah66 replied at 13-7-2016 03:34 PM
Salam Embun. Tabahnya awak terima keputusan suami nikah lagi satu.

sy tak tabah kak. masa sy dpt tahu badan saya mengigil. suami sorokkan perkahwinannya dr saya. saya tahu dr org lain..berakhir dgn gambar yg saya terjumpa kat dlm hp dia yg selama ini saya tak pernah usik dan bila sy confront dia..baru dia mengaku.

Embun11 replied at 13-7-2016 04:57 PM
sy tak tabah kak. masa sy dpt tahu badan saya mengigil. suami sorokkan perkahwinannya dr saya. say ...

suami dah nikah baru awak tahu ke? alahai kasihannya. sedangkan suami ada hubungan dgn perempuan lain pun kita susah nak terima, inikan pula tiba2 ada madu. Cuba bertahan dulu, jika tak mampu masih ada lagi jalan keluar..

Embun11 replied at 13-7-2016 04:49 PM
dia muda 10 tahun dr sy. ya berita tiba2.

Yang terjadi tetap terjadi,  kita tidak boleh ubah lagi. Selagi suami melayan puan macam biasa,  puan cuba tenangkan hati,  pujuk hati terima qada'dan qadar.  Dari segi penampilan,  puan cuba lebihkan penampilan diri dari kebiasaan.Andai puan 40an, belum tua lagi masih cantik jika bergaya. Dari segi fizikal jika puan bertubuh besar cuba kuruskan badan. Rawat diri untuk rawat hati jadi bila kita nampak cantik kita tidak akan berasa rendah diri. Dari segi minda, puan jangan selalu marah2 atau murung atau meroyan.  Biar pihak kita suami akan berasa tenang. Tentang madu, puan jangan ambil peduli . apa dia buat, berapa banyak duit suami bagi dia dan suami buat apa dengan dia ke,  jangan puan pikir langsung.
Saya bagi tips ni sekira puan masih sayangkan suami dan biar suami nampak kebaikan kita.  Tapi janganlah puan biarkan madu pijak puan atas kebaikan puan. Kalau boleh jangan bergaduh.

Rate

1

Puan,
pertama sekali, tahniah kerana tabah terima suami dh kawin 1 lagi
pujuk lah hati puan menerima ketentuan Allah, dh jodoh mereka
selagi hak2 puan & anak2 tidak terabai
puan cari lah apa2 hobi baru yg boleh membuat kan puan kurang berfikir psl mereka
jgn cari apa kekurangan puan, puan tak kurang apa
& jgn cari apa kelebihan madu puan, kerana dia pun tak berlebih apa2
semua manusia ada kelebihan & kekurangan masing2
puan sekarang ada lebih masa dgn anak2
luang kan masa dgn mereka
namun sekiranya ada penganiayaan atau pengabaian
puan ada hak utk tidak terus diabai kan
tarik nafas puan panjang2 & fikir lah semua ni sementara
bila mati semua kita tinggal kan

Rate

1

semoga you tabah..

kaksarah66 replied at 13-7-2016 05:00 PM
suami dah nikah baru awak tahu ke? alahai kasihannya. sedangkan suami ada hubungan dgn perempuan l ...

ya kak... dah 2 tahun dah perkahwinan dorang

kita tunggu komen-komen dari dia org yg berpengalaman kat sini share story...

Awak umur berapa? bunyi mcm muda lagi, 30 an ke? Suami loaded ke? Orang kata, orang katalah pompuan ni ada 9 nafsu satu akal.. pergilah bercampur dgn kawan-kawan, bersosial sikit, jumpa org, coffee coffee kata org Bandar, shopping, makan angin, window shopping kat IG org-org popular kot-kot dpt hilangkan rasa resah dlm diri tu.

Jgn sesekali rasa awak kalah, awak kekurangan sbb itu suami kahwin lagi satu. Banyak sebab suami kahwin lagi satu, tak semestinya sebab madu awak tu minah gedik, janda miang....kadangkala dia nak membantu wanita yg teraniaya, yg memerlukan bimbingan seorg suami.  Mungkin balu yg kematian suami, janda yg kena dera dgn bekas suami....banyak sebab. Jgn bertindak melulu cuma pastikan kebajikan awak dan anak-anak terpelihara.

Rate

1

ringkas replied at 13-7-2016 05:04 PM
Yang terjadi tetap terjadi,  kita tidak boleh ubah lagi. Selagi suami melayan puan macam biasa,  p ...

sy rasa rendah diri kerana sy rasa sy tak pandai jaga suami. termasuklah faktor2 lain.. ntahlah..bila suami ada org lain mcm2 kat benak fikirkan saya. kat mana salah saya.. kat mana kurangnya saya. tak cukup ker sy korbankan segala2 utk dia. sy culas dlm mengerjakan tanggungjawab saya ker..  
sy terus layan dia spt biasa walaupun sy nampak dia lebih ke arah sana. happy saya pun dibuat2 supaya anak2 saya tak nampak sedih saya. sy sayangkan suami saya walaupun hati sy hancur sebenarnya. sy cuba nak teruskan cuma ada masa ketabahan saya goyang.

chandrahusin replied at 13-7-2016 05:07 PM
Puan,
pertama sekali, tahniah kerana tabah terima suami dh kawin 1 lagi
pujuk lah hati puan mener ...

sy mengaku sy comparekan diri sy dgn dia...tak tahu kenapa.
sy pernah call isteri ke2 cuma nak tahu samada dia tahu kewujudan saya  ke tidak. rupanya dia tahu. bila saya perkenalkan diri saya baik2, dia jawab So what if you isteri 1? terkedu saya. terus dia hang up phone. itulah pertama dan terakhir saya call.

bila suami tahu saya call, suami marah saya. dia kata jgn ganggu org sana. sy tak bermaksud nak mengganggu pun. mungkin niat sy disalah ertikan.

sy ada anak2 yg buat sy happy.. dan lupa seketika masalah saya...... tp jauh di sudut hati sy ..sy rasa sy merana ...

cmf_blingblings replied at 13-7-2016 05:41 PM
kita tunggu komen-komen dari dia org yg berpengalaman kat sini share story...

Awak umur berapa? b ...

sy bekerja...cuma bila dah ada anak dan keluarga..life saya cuma dgn keluarga sy.. sy tak hang up dgn kawan2 lepas office hour sbb anak2 menanti sy dirumah. Tak sampai hati nak makan sedap2 diluar tinggalkan anak2 kat rumah. Biarlah sy balik masak walaupun penat mcm mana pun. sy tak kisah suami sy tak sentuh hidangan sy walau saya dah siapkan utk dia. Sy tak enjoy diluar walaupun sy dah cuba. Ingatan sy berlegar nak balik jumpa anak2 saya. nak dgr celoteh dorang psl sekolah, kawan2 dan sbgainya. nak tgk kerja rumah mereka. nak siapkan makan pakai suami sy. kalau saya takde sapa la nak buat semua tuh.
2nd wife org bujang.. muda.. tak bekerja.

Embun11 replied at 13-7-2016 05:43 PM
sy rasa rendah diri kerana sy rasa sy tak pandai jaga suami. termasuklah faktor2 lain.. ntahlah..b ...

Puan, sekali awak open thread cubalah cerita dengan jujur dan detail sebab feedback forumers adalah berdasarkan cerita puan. Di sini saya terpaksa andaikan puan tidak bekerja. Suri rumah dan faktor ni juga buat puan susah hati. Itu sebab saya nasihat puan jangan layan tentang madu sebab sifat perampas mereka jenis hati kering. Jangan runtuhkan rumahtangga puan dengan sifat rendah diri dan cemburu puan. Air mata darah sekali pun takdir tetap telah berlaku yang puan bermadu dan selama 2 tahun pun. Tentang layanan suami tiada siapa pun lelaki boleh berlaku adil setelah berpoligami. Jadinya untuk puan kekalkan rumahtangga sekarang ni semua atas sikap puan sendiri. Layan suami seperti biasa atas makan, pakai dan layanan.
Nampaknya madu puan jenis bukan perempuan lembut seperti puan jadi jangan bagi suami runsing bila waktu dia bersama puan . takut dia akan lagi lebih ke sebelah pihak satu lagi. Saya sangat simpati dengan Puan tapi hidup kita pikirkan nasib anak2 juga. Kalau mampu ikut lah saranan yang baik dari forumers. Insyaallah masa akan menyembuhkan hati puan.

dari post #15 sounds like your husband cam hmmm. anyways dia bayar semua. semua i mean semua serba serbi satu sen pun you tak keluar duit. kalau tidak, either you try to accept or just move on dengan anak. kalau jantan harap duit isteri nak share share pastu kawin lain. bini no 2 tak kerja. you pulak share expenses, dia just plain a-hole.

dam..
benda baik pun nak sembunyi 2 tahun..
pe salahnya bagitau..sembang elok2..pujuk baik2..

Embun11 replied at 13-7-2016 05:43 PM
sy rasa rendah diri kerana sy rasa sy tak pandai jaga suami. termasuklah faktor2 lain.. ntahlah..b ...

akak bw bertenang. kalau ikutkan kesilapan atau kelemahan akak, tiada pun cuma peil org laki memang gitu, tak kira bangsa. Ni memang bukan salah akak sebab majoriti org laki gitu. bukan x sayang xpi nak lagi walau bini dh ada.  laki akak kawin lagi tu, salahkah? dia bukan berzina. dia buat cara halal. org pompuan ni punya tarikan magnet. cuma yg bezakan, ada yg takat cuci2 mata je ... ada laki tetap bersama bini tua walau dh berbini baru.. ada pulak ceraikan bini tua sebab nk dgn bini baru. bermcm lah peil. Biar je dia asalkan dia tunaikan hak akak sebagai seorang isteri & hak anak2 akak. takkan lah sebab ni akak berpisah pulak. akak permudahkanlah urusan tu. kalau ada sesapa nasihat suruh berpisah.. tu nasihat nk menjahanamkan. jgn layan.

Rate

1