CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Embun11

1st wife - mcm mana penerimaan ttg suami dan 2nd wife

akudansesuatu replied at 13-7-2016 08:21 PM
dam..
benda baik pun nak sembunyi 2 tahun..
pe salahnya bagitau..sembang elok2..pujuk baik2..

dia tau kalau kantoi, bini dia gerenti buka thread kt cari.

Embun11 replied at 13-7-2016 05:51 PM
sy mengaku sy comparekan diri sy dgn dia...tak tahu kenapa.
sy pernah call isteri ke2 cuma nak t ...

lain kali akak jgn call no.2 lagi. kalau no.2 call.. akak sembang je. takyah nk marah2. gaduh2 x selesaikan masalah. sebetulnya tiada apa yg perlu akak takutkan. org bekerja ni lain. ada gaji sendiri. faham? jadi je diri sendiri. takyah nak hidup pura2 takutkan bayang2 sendiri. nak berhias bagai ke.. karutlah tu. percaya lah.. org laki ni, secantik mana pun bini dia, dia tetap curi2 tengok pompuan lain kalau lalu depan mata.

Edited by mbhcsf at 14-7-2016 12:44 AM

assalamualaikum Puan,

dalam hati pertama sekali  kata - apa apa pun alhamdulillah.
i know berat - dan menghayati sabaq tu berat  but - dont lose this - u must not fail this test !!!

u senyum - relax selagi mana hak you okay - so  apa yg saya tengok dari pengalaman lady coleagues yg ada  sense of security sendiri maksudnya yg matang ye wanita ni usia > 45 ke atas , yg educated  , yg ada career etc - depa fokus je - kerjaya depa, dan yes at times depa down but  you know seek Allah's help and find the inner strength and the best thing bila depa citer ujian depa - just accpt it .

depa fokus kat anak anak, hal ehwal harta depa dan sebab secure kan so - depa independent - yg menjadi kebahagian depa apabila  anak anak depa berjaya . so bil au secure and independent as the 1st wife - u enjoy jelah - ada hobi lakukaan, ada masa terluang pi NGO bantu bantu - pi travel  , pi lah buat apa apa pun

takut tu atau fear paal second wife tu akan hilang if Puan independent , secure  and ada fokus.

tak payah membuang masa ya Puan bersangka tak baik or menympan  benda yang tak rasa sedap hati lagi dah terhadap madu puan tu.

the focus is you, yourself, your kesejahteraan  emosi, spiritual , jasmani, intelek dan keluarga Puan.

dan jgn kisah benda lain.

tu je...

u have Allah , dan hubby itu hanyalah manusia yg ketika ini berjodohan dengan you.

yang penting kan Puan - Allah dan kasih sayang-Nya yg kekal.

sbb aku ni type mata duitan, aku cadangkan TT segera failkan tuntutan harta sepencarian selama perkahwinan dgn laki sebelum dia kahwin lagi satu. mesti buat TT, jgn tunggu dah cerai baru nak buat....

bab hati kalu, ikutkan aku dah siap2 nak ceraikan aje laki mcm ni.. sialan betul, dah berbini lain sejak 2 tahun lalu.... sampai TT pun tak tau mesti psl si laki tak berlaku adil.

Plg sakit hati suami plak masuk blah bini baru...

Sabar jerla u..klu xsabar minta cerai jer....
Tp klu boleh sabar lg bagus..

wslm...

1.pastikan duit nafkah dia bg
2. segala bil2 dia settle
3.perbelanjaan anak2 dia byr
4.apa2 kena pastikan 1st wife dpt dulu atau didahulukan dulu

* biar nmpk tamak.. jgn nk buat baik .. jgn pikir dh ada duit sdr x heran duit laki ...

* maaf sy x sempat nk scroll sampai bwh.. baca malash tt n terus reply.. kang nanti sy baca la..

Follow Us
Assalam

first time komen kat sini.
Kak embun sila pastikan harta2 yang ada ditukar nama siap siap atas nama akak atau pun anak anak. cnth rumah, keter , tanah, savings etc .
Betul, biar nampak tamak. Sila ambil kesempatan sekarang (time suami tgh rasa serba salah, malu sbb terkantoi). Bila dah ada semua tu tak perlu nak risau even akak bekerja. At least masa depan anak2 terjamin

Embun11 replied at 13-7-2016 05:51 PM
sy mengaku sy comparekan diri sy dgn dia...tak tahu kenapa.
sy pernah call isteri ke2 cuma nak t ...

ni yg aku marah dgn org no.2 ni.. dah dpt madu yg sedang cuba pasrah terima kehadiran no.2, patutnya dia cuba la berbaik dan bukannya layan TT mcm tu... first impression madu pada TT pun dah obviously fail... kalo dia pun jwb elok2, aku rasa TT pun akan lebih cepat redha dengan tindakan husband TT bkawin lg 1... ye la, dpt madu yg baik.. silap haribulan boleh dibuat kawan.. aman bahagia hidup TT sekeluarga.. tapi kalo dah first time cuba nak kenal dia pun, dia blh hang up on TT, don't know what to say la.. for me, nampak sgt dia xde hati nak buat madu dia sebagai kawan.. n husband TT pun patutnya tanya elok2 reason TT call no.2 sblm dia nak tegur ke apa.. dia sbg husband, patutnya kenalkan TT dan madu face to face.. if dia nampak 2-2 x blh berkawan, baru la minta2 elok2 TT jgn call madu tu.. then kalo TT tetap dok serang madu, baru la dia ada right to be mad at TT.. jgn dok buat berat sebelah mcm ni... so, TT blh imagine what the future would be like kan..

tepuk dada tanya selera... sampai bila TT blh sabar dgn karenah 2 org manusia mcm ni... if TT surirumah, TT patut start belajar cari duit sendiri dan berdikari sbg persediaan masa depan.. amik lesen keta or moto utk mudahkn pgerakan TT.. tp jgn tunjuk sgt dgn husband yg TT blh bdikari nanti semua hal dia lepas tangan dr awal... sbb ni sbg preparation je if husband lebihkan madu pun nanti dan TT anak beranak blh survive sendiri tanpa harapkan husband... xde la hidup susah sgt nanti... good luck TT... may d will be with u...

sedihnya baca kisah TT
semoga awak kuat

makkenits replied at 14-7-2016 11:15 AM
ni yg aku marah dgn org no.2 ni.. dah dpt madu yg sedang cuba pasrah terima kehadiran no.2, patutn ...

@singlemum.........sudah ambik nota?????

ringkas replied at 13-7-2016 06:05 PM
Puan, sekali awak open thread cubalah cerita dengan jujur dan detail sebab feedback forumers adala ...

Sy bekerja sis sy nak teruskan rumahtangga saya, tak terlintas utk bercerai. cuma hati sy masih sedih kerana rasa dikianati. walau byk mana hati sy terluka sy tak pernah benci suami saya mahupun isteri ke2nya. tepuk sebelah tgn takan berbunyi. sy tak salahkan sesiapa mungkin kesalahan dipihak sy.sy mungkin dah tak menarik dimata dia, mungkin sy terleka kerana kesibukan atau mungkin ada lagi lain2 yg dia tak nak nyatakan pd saya..ntahlah.

Bila dia bersama kami anak beranak mmg sy layan seperti biasa...dia pun mcm tuh. Tapi setiap kali berjauhan sy rindu pd suami saya.....lebih2 lagi bila dia ke sana..

munchkin replied at 13-7-2016 08:13 PM
dari post #15 sounds like your husband cam hmmm. anyways dia bayar semua. semua i mean semua serba s ...

setakat ni dia masih lagi bayar semua.

Edited by mbhcsf at 14-7-2016 03:51 PM
Embun11 replied at 14-7-2016 03:08 PM

Sy bekerja sis sy nak teruskan rumahtangga saya, tak terlintas utk bercerai. cuma  ...

Puan,

your focus is Allah and kalau dah puan nyatakan Puan melayan suami puan seadanya  so u tak perlu nak bersalah , or feel the fault is even yours atau even menganggap ujian Allah ini untuk buat you rasa teruk, okay?

so just be sure yg hal hal berkaitan hak Puan as a  wife and anak anak terjamin dan u know go outside , be active

rindu pada si lelaki yakni suami - makhluk allah tu , normal  well yes - tapi sekarang ni i think rindu tu berpada pada maksudnya bukan nak negatif tapi isikan hati tu dengan cintakan allah dan berjuang ke arah capai sayang-Nya. itu lebih baik...

normallah kalau rindu pada hubby or orang kita sayang
so ...sebenarnya what are you trying to do here in the forum is to find any ways kan  untuk meredhai semua
dan itu susah kan Puan...it will take some times....and u know dari penceritaan kawan kawan ibu saya - jgn give up on marriage , act as usua and why that has to  change , kan? so u be secure je dalam diri dan jaga kesejahteraan diri ...dengan memacam aktiviti yg sihat dan pemikiran sihat dan islam anjurkan ...you - and your life : IN FOCUS ...okay?

u hurt...i can sense that , u marah sikit ni kot ye , anything simmering beneath ...? u terkilan - well hhmm.....plus u are insecure dan sekarang ni  kan ....the best thing is to calm down, terimalah hakikat yg  ini sangat susah yes, terkilan yes dan anda diuji dan dalam situasi ni yg Puan diuji ni - be a winner - sabar as you have already in this state of sabar .....but now just  but by bit  terimalah yg sisuami itu  well just another makhluk allah yg ada kelemahan
dan etc - i mean ...in fact you are the strongets one kat sini diuji...problemnya you ambik benda ni salah you , u lemah i ni i that  blabla ...sampai counterproductive...macam ni haa sampai terkilan well...yg elok sederhana je dan muhasabah man ayg boleh , selagi tak counterproductive...
allah knows that you are a winner  - so be  and act like one

tak pa nak terkilan kilanlah tapi u know benda ni kekadang ajaq kita yg sebaik baik pemberi cinta itu - di atas sana?

so u know - ada banyak lagi i rasa puan berpotesi memberi kasih dan sayang puan - just lakukan aktiviti outside anak anak yatim ke , etc etc
u know
you lebih bermakna dengan memberi ...

Pelindung replied at 13-7-2016 10:07 PM
akak bw bertenang. kalau ikutkan kesilapan atau kelemahan akak, tiada pun cuma peil org laki meman ...

sy mmg nak teruskan perkahwinan sy cuma utk pasrah tuh belum cukup kuat.

Pelindung replied at 13-7-2016 10:29 PM
lain kali akak jgn call no.2 lagi. kalau no.2 call.. akak sembang je. takyah nk marah2. gaduh2 x s ...

sebelum ni saya menjaga penampilan saya.... tp bila suami dah kahwin lain ...tak tahu kenapa...kesedihan dalaman saya terbawak ke fizikal luaran saya...seblum ni saya berhias cantik2 utk suami...tp memandangkan suami sudah terpaut pd org lain dan tak memandang saya utk apa sy cantik2 lagi...sedangkan selama ni sy melawa utk dia.. bukan utk org lain. confident level saya dah turun. sy tgk muka sy sendiri kat cermin pun saya rasa benci.

mbhcsf replied at 13-7-2016 11:18 PM
assalamualaikum Puan,

dalam hati pertama sekali  kata - apa apa pun alhamdulillah.

Waalaikumusalam puan..

ya ada masa sy rasa amat down. melainkan ketika melayani anak2 di rumah dan ketika di pejabat. sy tgh cuba mengumpul kekuatan utk menerima kenyataan suami sy ada org lain selain sy. sy tak nak tinggalkan dia dan tak nak dia tinggalkan sy melainkan..ntahla...sy rs mcm sy dah kehilangan dia dr sudut perasaan...tak tahulah... bila sy tanya masih ada rasa sayang pd saya ke dia kata ada..tapi kebenarannya hanya dia shj yg tahu..

Embun11 replied at 14-7-2016 03:48 PM

sebelum ni saya menjaga penampilan saya.... tp bila suami dah kahwin lain ...t ...

see?
u have to restructure your thinking apakah allah nak uji you nak buat you benci pada anygerah Dia pada you ?
ni amarah mana puan ikuti ni ?

walhal u just can say - who cares? not my business - yg i perlu tahu focus ? selama ni adakah aku jaga focus lakukan benda kerana suami or  peasing allah?
bila madu itu tiada rasa teruk?
islam tak you know didik kekuatan dalaman ini untukmacam ni
sebab tu ikhlas tu ada 4 tingkatakan

mai bab mukhlisin ni ustaz mhammad abdullah cakap syaitan pun tak ganggu
sebba u know apa apa pun outcome u buat sebab ? lihaitaala redha Allah...

kat sini ujian ni membuatkan kita nilaisemua niat kita

okay - tang feelings tu  - memang susah jugaklah i can sense , i can imagine - hurt terkilan semua i know...dan yg sedih pada kita kita yg face up te music ,kan? tak pau u know allah knows that ....so u terkilan u husr dan u marah actually sseb at rasa numb, detached  feeling tu , i guess ada plus an dmnus feeling lagu ni pada ketika ketika ni sebab kalau u terlalu sayang sangatpun mudharat kot kot nauzubillah you tak terima hakikat tapi bila u mula push aside feeling kat duami puan sekektika you boleh bagi space kat diri you jugak....dan mula reflects emosi u as what you did now - which is positive sebab you nak share nak luahkan dan org bolegfeedback your nagative / maladaaptive thinking

yg i dapat kesan ialah  - cara u view your situation - yg i salute kesabaran you - yes teruskan jadi pemenang ...dan just skittt je pUan -

puan refocus - bab hak you, anak anak dan your life and onjective hidup untuk pl;easing sapa - hubby or allah ...dan nak capai apprioval sapa?

be secure in yourself in that sense

after all yg bagi rezeki tu Allah bukan hubby you, yg tentukan semua tu Allah bukan hubby you
so bila kita pikiaq yg org yg kita sayang tu, just fikirkan ada kuasa LAIN yg MAHA Penyayang yg lebih bermakna yg memberikankita kekuatan...

actually....tak palah kembali kepada-Nya
minta allah lembutkan hati you terima, kautkan da tabahkan hati you, jadikan you  muslimah yg baik berjaya dunia akhirat

sebab - i suk afookus kekautan dalaman ini sebabia cantik dan ia penting...
sebab di luar boleh ada bermacam macam cabaran...dan kita sebenarnya boleh handle insya ALlah just you know ...kekuatan tu kita sentiasa cari ..back to HIM...sebab kita diuji dan di dunia ni memang platform ujian...

i can see that you are a strong person ...but i tertanya you sedar tak benda ni - dan amat menyediahkan bila u fikir negatif about you ...which is tak sihat

ujian ni sepatutnya melonjakkan you menjadi wanita yg amat amat sabar  berjaya dan  cemrelang

you need to refocus and betulkan niat

it is not easy....sebab tu sabaq tu mahal

but u know...i salute your strength and patience...

Edited by Pelindung at 14-7-2016 05:21 PM
Embun11 replied at 14-7-2016 03:48 PM

sebelum ni saya menjaga penampilan saya.... tp bila suami dah kahwin lain ...t ...

ala kesian.
tau akak duk emosional layan perasaan sendiri. akak nak nangis, nangis lah perpuas.. nak menjerit? jerit lah perpuas. xpi jangan duk layan emosi tu lama sangat. rosak diri tu nanti siapa yg rugi? ramai pompuan hidup bermadu. mcm saya cakap, org laki .. walau bini dia secantik mana pun, lalu pompuan lain depan mata.. gerenti dia curi2 tengok jugak. akak terima lah hakikat yg ni semua bukan salah akak. bini no.1 tetap ada tarikan aura walaupun fizikal dah tak seperti dulu, sesuai dgn peningkatan usia.. akak buatlah mcmana pun, mekap lah sehebat mana pun tetap tak boleh lawan yg no.2 lelbih kalau jarak usia banyak. laki akak cari kebahagiaan cara macam tu bukan bermakna dia tak sayang xpi dia org jantan. biar je lah dia. apa lagi yg akak nak? syukurlah akak ada anak2 yg sihat.. ada pekerjaan.. xde dipukul2.. cukup2 lah bersedih tu kak.

saya sendiri kak, kalau ada peluang.. saya pun nak ada berbini, dpt dua.. lagi saya nak. org pompuan ni memang cantik. sukar nk gambarkan cuma ibarat kucing jumpe ikan. kdg saya sendiri terpesona. automatik perasaan datang tu. tok imam pun cabut kopiah di kepala kalau berdepan org pompuan. cukup lah bersedih tu kak, kesian anak2 kalau apa2 jadi kt akak. akak jalani je hidup seperti biasa, just be yourself. takyah nak lawan2 cantik ke hapa. akak tetap ada tarikan aura tu... ok kak, cukuplah bersedih tu. saya cuma mampu nasihatkan akak sebagai lelaki. harap dapat redakan kesedihan akak. tiada silap dari akak cuma kelemahan org laki ni ada dua.. duit & pompuan. ni kenyataan, saya berani tepuk meja makan ni.

Pelindung replied at 14-7-2016 05:15 PM
ala kesian.
tau akak duk emosional layan perasaan sendiri. akak nak nangis, nangis lah perpuas.. ...

Mcm yg UAI cakap, samada berani atau tidak aja...nak kira adil dan mampu berlambak lelaki yg mampu tapi tak berani nak berbini lebih, lagi ramai yg tak mampu tapi berani aja tambah isteri, lepas tu perang..