CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6254|Reply: 29

ARWAH AYAHKU YANG TERSAYANG

Hi semua,
lara kematian ayah 3 tahun yang lalu. raya keempat lalu, kawan arwah ayah lara datang rumah. orangnya warak, bilal surau di kampung. saya gelarkan bilal A. dia selalu bersembang dengan arwah ayah saya setiap kali selepas solat jemaah di surau. selain beraya katanya ada perkara nak disampaikan.

ceritanya...pada 27 ramadhan yg lalu, dia bermimpi berada di kawasan perkuburan. dia lihat ramai manusia kat sana. salah seorang adalah arwah ayah saya. dia lihat arwah seperti dalam gelisah. dia bagi salam. arwah jawab salamnya. arwah berpesan sampaikan salam pada anak-anaknya. dia bercerita sambil mengalirkan air mata. sayu sangat. saya, beberpa adik beradik dan mak sedih dan terkejut dengan mimpi itu.

keluarga saya sebenarnya kacau bilau. semua tak solat. saya je yang solat. abang2,kakak dan adik2 yg lain langsung tak solat. yang perempuan tak tutup aurat dengan sempurna. saya selalu menyalahkan mak saya kerana gagal mendidik anak2 dengan didikan agama. arwah ayah saya selalu solat jemaah di surau semasa hayatnya. dia datang dari keluarga yang alim. berbeza dengan mak saya yang kurang didikan agama. begitu juga dengan keluarga sebelahnya. saya rasa sangat sedih dengan keadaan ini. apatah lagi nasib yang menimpa arwah ayah saya.

saya tak tahu mimpi adalah benar atau tidak, tapi setiap kali saya teringat cerita kawannya, saya akan sedih. bilal A berpesan supaya kami anak2 berubah dan sentiasa solat kalau betul2 sayangkan arwah. dia berlalu pergi dengan linangan air mata mengenangkan mimpi itu dan orang yang dia jumpa dalam mimpinya itu adalah sahabatnya sendiri..

adakah mimpi itu benar atau sekadar mainan tidur? atau mimpi itu adalah perkhabaran dari Allah melalui orang yg warak?

mod kalau thread ini tak sesuai tlg pindahkan ke bod agama. sebab kat sana tak ramai yang reply. maaf mod.

Pada saya tak payah fikir sgt psl mimpi kawan arwah ayah tu benar atau tak. Yg penting, berubahlah. Kalau tt seorang yg kuat, cubalah beri nasihat..perlahan2..
Samping tu berdoa semoga adik beradik dan mak berubah.

Pd aku mimpi tu benar.....

Skrg yg penting mak kau kena berubah..
Kena byk kan ibadah & berdoa anak-anaknya berubah...
Berubah kerana Allah....

tt...
aku nangis beb baca cerita ko..
skrg ni aku rasa mimpi tu betul. ko solat je jgn tinggal slalu sedekah doa dan baca yasin utk arwah. dalam masa yg sama nasihat dan bdoa keluarga ko berubah jugak.
aku doakan arwah ayah ko tenang kat sana.

Ya Allah, Ya Tuhanku ampunilah segala dosa yang dilakukan oleh arwah ayah dan rahmatilah beliau. Tempatkan lah beliau di kalangan orang yg engkau kasihi, jauhkanlah beliau dari seksaan kubur Ya Allah..

Jadi, skrg ni famili ko berubah tak?

maaf tumpang thread TT.

Arwah mak aku pon dah meninggal dunia 2 tahun lebih. aku & adik beradik tak pernah mimpikan arwah mak kami. masa tahun pertama kematian arwah, aku rindu sangat2 kat arwah sampai aku berdoa kat Allah nak tgk mak. Satu hari tu aku mimpi & dalam mimpi tu aku mcm ternampak kehadiran arwah walaupon tak jelas. Agaknya Allah makbulkan doa aku.

aku & adik beradik husnuzon yg arwah mak bahagia disana sbb kitaorg tak pernah mimpikan dia atau pon dapat perkabaran mimpi dari orang lain. Moga Allah tempatkan arwah mak aku & arwah ayah TT dikalangan yg soleh & solehah. aminnn. TT, teruskan berdoa untuk arwah ayah ye & bila bersedekah tu niatkan utk arwah

Follow Us
insafnya baca cita tt ni

aku pun rindu arwah abah... lama dah tak mimpi arwah.. orang cakap kalau selalu mimpi maksudnya orang tu rindu anak2 punya doa.. betul ke tak...wallahualam

Sedih dan insaf baca kisah ni... aku pun jarang mimpi arwah ayah n arwah abang aku. Tp kekadang mimpi gak... alfatihah untuk semua yg telah pergi

napa nak salahkan mak awak pulak..
sedangkan tugas membimbing adalah tugas seorang bapa..
lain la kalu bapak korang meninggal masa korang kecik pastu mak korang tak jalankan tanggungjawap sebagai pembimbing pengganti ayah..

byk2 kan sedekah al fatihah kpd arwah

selalunya kalau mimpikan org yg dah pergi ... maknanya org tuh suh kita ingatkan dia..
doakan dia .. semua manusia   x  ada yg maksum..
so TT kene laa  berubah jd lebih baik .... kalau boleh ajak kakak2 & abg sama  (dengan cara yg baik )
aku pun br ilang ayah tahun ni... sekali je aku mimpi arwah  waktu kitaorang ddk ramai2
dkt meja makan ... arwah senyum je ...
alahai TT , teringat lak kat arwah ayah aku

kalau TT, mak dan adik beradik sayangkan arwah bapa.. berubah la perlahan2.
aku tahu tak mudah nak berubah.. dari seorang yg tak solat, tak menutup aurat ke seorang yg tak tinggal solat, menutup aurat dan menjaga tingkah laku.. tapi mungkin juga mimpi tersebut menjadi turning point untuk TT sekeluarga mula mendekatkan diri pada Allah..
cuba minta mak TT doakan, agar anak2 berubah, menjadi muslim n muslimah yg taat pada Allah.. insyaAllah, doa ibu takde hijabnya.

sedihnya TT
banyakkan doa untuk arwah ayah TT ye
ajak adik beradik sekali

penah mimpi arwah nenek.. dan 2 orang kawan2 sekolah yg telah meninggal dunia
alhamdulillah mereka senyum & ketawa dalam mimpi2 tersebut.. dapat berbual satu dua ayat ngan arwah nenek yg bertanyakan pasal adik beradik aku..

outcast replied at 21-7-2016 02:49 PM
selalunya kalau mimpikan org yg dah pergi ... maknanya org tuh suh kita ingatkan dia..
doakan dia  ...

Betul tu.....

Aku ada kwn meninggal sbb breast cancer....sejak dia meninggal,,tetiap hari aku sedekah fatihah & doa kat dia....

Kekdg bila aku busy...aku terlupa....memang lupa langsung pasal dia....nanti aku akn mimpi dia....senyum & pandang je kat aku....

Bila bgun tido...mimpi tu terkesan sgt pada aku....baru aku perasan yg aku lupa berdoa utk dia....byk kali jadi dah mcm tu bila aku lupa berdoa utk arwah.  

dalam keluarga, saya lah yang paling rapat dengan arwah ayah. mungkin jiwa saya tak sama macam adik beradik yang lain. dari kecil saya belajar solat melalui buku, khatam quran dan memakai tudung seawal 11 tahun. arwah ayah sangat bangga dengan sikap saya yang mendengar kata dan sayalah anak kesayangannya.

selepas arwah ayah meninggal dunia, saya selalu mimpikan arwah. walaupun tak bercakap, tapi arwah seolah hadir dalam mimpi saya. saya pernah bermimpi dia senyum pada saya tapi tidak berkata sepatah. hanya satu dia ucap...ayah dah nak pergi ni....satu malam yang lain saya bermimpi dia bercerita keadaan dia berada di sana. katanya kat sana ada yang makan ulat, ada yang gembira...ada lagi beberapa mimpi yang sekadar saya dapat melihat wajahnya tanpa berkata apa2.

seminggu selepas kematiannya, jiran saya singgah di rumah ketika dlm perjalanan pulang solat jemaah subuh. dia mimpi arwah ayah hadir dlm mimpinya dengan berjubah putih. kemudian, dia bagitau pada jiran saya lebih kurang macam ni...saya pergi dulu ye.....jiran saya bercerita sambil menangis.

ooooh saya menaip ni pun sambil menangis...
'

setahun kematiannya, saya tak pernah lupa berdoa untuk arwah. namun, lama-kelamaan saya semakin lupa untuk mendoakan arwah. namun ingatan saya pada arwah ayah sentiasa dalam fikiran sehingga kini.

bila diberitakan oleh mimpi kawannya, saya jadi semakin sedih. sekarang saya sentiasa doakan arwah setiap kali selepas solat. semoga Allah tenangkan roh arwah ayah saya.

terima kasih pada forumer yang mendoakan utk arwah.

Ayah saya pon dah meninggal.. Setiap kali doa lps solat fardhu mmg saya dahulukan doa utk arwah ayah.. Br sy doakan diri saya.. Doakan adik beradik tt dan mak akan berubah.. Doa yg tidak diketahui tuan punya badan akan lebih mudah dimakbulkan insyaAllah..

Sedih bila baca

12Next
Return to list New