CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10187|Reply: 66

Kena kutuk sebab suri rumah yang ada master

Post time 27-7-2016 09:20 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by nanieygene at 27-7-2016 09:27 AM

Salam & morning semua. Baru je lepas call mak aku. Sedih weh bila dapat tau sepupu aku mengata dan menyindir aku (aku rase mak aku pun sama) dah kahwin, belajar abes berpuluh ribu tapi tak keje. Pedih sgt ayat tu. Siap perli anak dia yg baru abes praktikal cakap jangan jadi macam aku hidup menumpang suami je. Tak dapat tolong mak bapak yang dah abeskan berpuluh ribu bagi belajar. Kalau jdi pape kat rumahtangga, nanti terkontang kanting dah xde tempat bergantung.tambah2 aku skang pregnant anak kedua lagila dorang cakap xkeje.
Sebenarnya abes je master aku plan nk usaha cari keje, tup2 pregnant. Pregnant kali ni aku x plan pn. Kitorang siap merancang lg tp kuasa allah nk bg rezeki ni. Pd mulanya aku pn x dapat terima, tp kita sbg org islam tak patut rasa camtu kan. Benarlah org kata anak pembawa rezeki. Hubby aku bru dapat naik pangkat ke jwtn yg diidamkan selama ni. Tp aku sedih bila kena kutuk mcm tu.aku ni seolah mmg ank tak guna. Tak dpt bg mak ayah duit tiap bln . Tp aku bkn x bg lgsg. Aku ade gak bg even tak byk. Duit nafkah hubby aku bg aku x guna pn. Aku simpan sbb takut ada ape2 hal emergency nanti.
Lagi satu lps kawen aku stay melaka so peluang keje sgt susah..sama mcm kt negeri kelahiran aku.
Tambah lg mak aku ckp sepupu aku yg sorg lg tu walau x keje, tp nampak barang kemas dh byk, besar2. Utk pengetahuan korang org tua kt kg aku memang suka menilai mcm tu. Brg kemas byk hdp senang termasuklah mak aku. Tak mcm aku ade sikit je halus plak tu. Bila ckp mcm tu lg la aku sedih. Aku akui aku mmg xde harta. Takde aset pn. Sume milik laki aku. Aku bkn xnk keje, tp ssh nak dpt. Kalau ade pn gaji tak berbaloi dgn nak anta anak ke nursery. Ade tak korang yang ade problem macam aku ni.

Jangan cari orang yang same problem dengan you. Cube la tengok family yg ibu bapa kerja anak kene hantar nursery.. brape jam je mase dengan anak2. sempat ke nak tengok anak lagi kalau dah kerja lepas balik kerja dengan kerja rumah lagi? Bersyukurlah ade suami yang mampu sara family. Buat ape2 pun memang tak boleh nak puaskan hati semua orang. Tak perlu ambik pusing apa kata orang lain. Yela..biasa la kalau mak ayah harap duit anak2. Tapi you jangan risau.. You tu memang tanggungjwb suami.

Rate

1

aku setuju isteri zaman ni kena ada back up untuk masa depan..
tapi kalau dah usaha tapi lom ada rezeki, bawak bersabar je la..
peluang kerja tu ada je kat mana-mana..
melaka negeri besar jugak apa..
melainkan ko duduk ceruk kampung boleh bagi alasan peluang tak banyak..

for now, ko bersabar je la..
janji duit nafkah suami ada bagi dan simpan la duit tu untuk masa kecemasan..
tak yah layan la mentaliti kampung mak ayah sepupu ko tu..
macam la nanti ko susah dorang nak campak beras seguni dua..
i bet dengan mentaliti macam tu, ko mati balut guna kapan murah dorang mengata, balut pakai songket pun dorang mengata..
ko dah bantu hulur duit takat yang mampu, kira ok la dari tak bagi langsung..
yang nyata, sepupu ko jeles dengan ko..
sebab tu dia tak habis-habis nak korek dan mengata pasal ko..

Rate

1

Aku pon housewife and ada master.9taun kerja bagai nk mati alih2 berenti...ramai je sedara risau aku nganggur lelama takut nnti xde sape nk amik kerja.malas ahh nk layan...aritu anak aku masuk sepital sbb sawan demam panas..masa tu baru aku tpikir untungnya aku dh x kerja boleh jga anak.dulu masa kerja anak2 dmm pon habis lma boleh amik cuti 2 hri...gilir2 ngan husband.kesian anak2 aku deman pon tpaksa gi taska...bab duit kalau laki hang bg duit nafkh bulanan,simpanlah sikit2....bersyukurlah dik..setiap org Allah dah bahagi bahagian elok2 samada kita nampak atau x nampak je.

Rate

1

Kes awak sama macam kes ibu saya, ibu saya berhenti kerja pada tahun 2001. Masa tu umur saya 11 tahun. Dia sanggup lepaskan jawatan tinggi dengan gaji 6000+ pada masa tu semata mata nak jaga kitorang adik beradik. Ibu saya lulusan Master di universiti di California, USA (degree + master, total 5 tahun dia duduk sana). Dia mula buat keputusan untuk jadi suri rumah since orang gaji kitorg lari dari rumah. Bila orang tanya kenapa berhenti? Ibu saya akan jawab sebab dia nak monitor pelajaran anak-anak dia (memang betul pun, kitorg adik beradik jauh ketinggalan dari segi pelajaran).  Sejujurnya, semua orang  termasuk nenek (belah ibu) tak setuju langsung dengan keputusan ibu. Semua orang tu jugak termasuk kitorg adik beradik, yela selama ni minta apa semua dapat. Alhamdulillah, keputusan ibu tak sia- sia sebab adik beradik semua berjaya dengan mendapat keputusan cemerlang, dua daripada adik saya berjaya sambung study oversea dengan salah sorang tengah ambil medic.

Kena kutuk tu perkara biasa. Mula2 yes, orang sentiasa provoke. Lama2 orang akan lupa jugak. Be positive je.

Rate

1

kalau u rasa susah hati sebab xkeje,
u cuba la buat kerja2 online, jadi dropship ke buat bisnes ke
senang cite apa2 keje pun yg u boleh buat dari rumah
kalau xnak pun xpe je, fokus la jaga anak dan suami..

mulut orang memang xboleh tutup,
jaga je diri u, keluarga u..

Rate

1

Follow Us
depa jeles la tu ... x dapat nak rehat2 kat rumah   

wife aku pun lebih kurang jek ... ade degree, habes blajar kahwen ... keje 6 bulan pastu berhenti   

banyak jugak aku dgr bunyi2 cengkerik yang x suke wife aku menganggur,wife aku wat derk je    

ade je kerja leh buat dari rumah ... skrng nie zaman online shopping, wife aku sampai dua-tiga company die join online sales ... nak ckp masyuk sgt,xde la tapi boleh tahan jugak la buat die menyopping ... anak2 depan mata x terabai

Rate

1

Eh pedulilah apa orang cakap

Abaikan je sis ape yang orang cakap..Sis fokus hal rumahtangga sis je. Biasa la tu cakap2 orang. Kalau sis nak keje jugak buatla bisnes dari rumah pun boleh.ramai je suri rumah sekarang yang berjaya dengan buat bisnes online je dari rumah.bisnes yang tak perlukan modal pun ada.

Rate

1

makna berkerja tu tak semestinya kena pi opis clock in clock out hari2....boleh je work from home so long kita tau apa yg kita boleh buat dan boleh menjana income yg halal. peduli lah org nak cakap apa pun. you may start dng buat tuition at home ke apa since dah ada master tu.

Rate

1

As Salam..kalo nak ikut apa org cakap...sampai bila takkan bahagia....

yang penting....patuhi suruhan Allah dan jauhi laranganNya....InsyaAllah bahagia..dunia dan akhirat..

skrg ni...tak perlu keja makan gaji..leh je wat duit..buat keje sendiri dari rumah....mcm2 pilihan ada...wat survey..pilih la mana yg terbaik...

Rate

1

baguslah kalau tt berusaha cari kije. x pe la brg liplap liplap tu kecik je pun yg ptg u pandai manage kewangan. mana2 mak ayah mmg nk rasa duit dari anak lbh2 lagi dh hbs kan duit byk utk anak2 belajar. sori jgn kecam iols wahai porumer tp ni mmg kebanyakan kata2 dari mana2 mak ayah yg aku jumpa bila bcerita ttg soal anak menantu.

takpe tt, tt mtx doa byk2. if tt rse tertekan kan, tt kije la biasa2 pun even x spadan ngn gaji bila tolak tambah nk sediakan duit utk anta anak nursery. hal n i tt bincang ngn asben. tak guna tt meratap hiba segala kalau xde langkah2 utk cuba keluar dari prob ni.. sekadar kata2 org "takpelah yg ptg awak dpt suami yg baik "  "ala x pe at least dapat luang masa fully ngan anak2"  "kau x pyh la pk sgt hal ni yg ptg kau bahagia" adekah kata2 di atas ni mampu mbuatkan tt rse keluar dari mslh?

sori tt i ni ckp direct je.. kalau terasa mtx maaf. kalau tt rse kata2 di atas tu dh buat tt rasa 'kebal' so jgn meratap2 lagi di sini sb tt yg pilih way yg mcm tu, kami di sini cuma stkat bg pandangan msg2. pilihan di tangan anda. hehehe. apa2 pun bincang dgn asben. kalau nk try kije utk setahun pahtu rse mmg x berbaloi uols discuss balik mcmne. xde sape yg paham situasi tt di atas kelaseran mulut pihak2 tertentu spt dialami tt.

Rate

1

Buat home tuition sis kalau ada bakat mendidik. Tak pon tulis novel.

Btw, buat msc bidang apa ye? Memang kadang2 bila dah ada msc ni kerja lagi terhad.

Rate

1

depa sebenarnya bukan cakap pasal kerja. they are talking bout money. puluh puluh ribu, gelang besar kecik, duit bulan bulan.

betul kata forummer dalam ni. kalau dah itu yang depa hendak, why dont you try to do something at home to give them back their money. duit sapa puluh puluh ribu dah bayar your duit sekolah dulu? your money or your parents money.

in our family, parents tak harap anak bagi duit. cause depa ada anak ikhlas. utk tengok anak2 boleh berdiri atas kaki sendiri pun depa dah cukup syukur. depa lagi nak bagi duit lagi adalah, walaupun masing masing dah kerja. family lain bukan aku kata tak ikhlas tapi nak ajar nothing comes free. so if they have invested in you of course they want something in return. that's also normal. ajar untuk bayar balik. so bayarlah depa balik. tapi kalau you on scholarship, just buat tak tahu jelah.

biarlah depa nak cakap. tak luka pun badan kan? masih makan lagi kan? masih dapat tengok tv lagi kan? so just anggap those bunyi bunyi tu seperti noise saja. do what you want. dont let other tell you what to do.

Rate

1

Pprt nya  pemikiran emak/family uolss ckp pasal xdak gelang emasss aku yg keja nih xdak pun gelang2 emas ni tt.
Sbnarnya dorg bkn ckp psl keja sgt, tp 'pelaburan' yg dorg dah bt pd tt. Since tt pn ckp parent yg habiskan bpuluh ribu kat ko tp xdak hasil pulangan yg lumayan sbb ko x keja kn. So buktikan yg jd surirumah pn leh bagi duit/sumbngn kat fmly ko

Rate

1

Assalammu'alaikum TT.  

I've been in your shoes.  I'm still a housewife and I'm proud of who I am.

Apalah sgt nilai harta rumah, kereta dan brg kemas kalau nak dibandingkan dgn harta TT yg paling berharga iaitu anak2?   Didik anak2 TT agar menjadi insan2 yg soleh dan berguna.   Gaji husband tak cukup langsungkah sehingga TT terpaksa join the workforce?  Kalau cukup, Alhamdulillah.  Tak payah kerja pun takpa.  Dia yg jadi masalahnya kalau org yg sentiasa rasa tak cukup.  Nak rumah besar, nak kereta besar.  Berlawan2 pula dgn kwn2 mengejar dunia.  Kita mati, semua tu tak ikut.  Yg ikut, doa dari anak2 yg soleh dan amalan2 kebaikan semasa kita hidup.

Susah jd isteri ni. Sudahlah kena tinggalkan keluarga asal sesudah bernikah, kemudian terpaksa pula bekerja kerana dimomokkan kalau jd apa2, susah takde duit.  Buruk sangka betul dgn Allah.  Tak percaya betul dgn rezeki yg telah ditetapkanNya utk setiap makhluk.

Are you happy being a housewife?  Kalau happy, tak pyh kalut2 nak puaskan hati org lain.  Pedulikan.  Rilek je, ok?  Bentuklah sebuah unit keluarga yg beriman dan beramal soleh.  Jaga solat wajib, tambahkan amalan sunat.  Baca Al Quran setiap hari di rumah.  Jadilah isteri dan ibu yg kasih dan cintakan suami dan anak2 kerana Allah.  Sama2lah memimpin tgn masing2 ke syurga.

Rate

1

rezeki tu akan dtg dari keikhlasan. tiap kali buat keja2 umah dgn niat keranaNya, cuba keep on making dua utk parents and org2 kpg yg mengata tu.. harap sis dikurniakan ketenangan sama spt ketenangan working mom yg received gaji setiap 25th haribulan

Rate

1

Ok aku nmpk ada dua benda:

1. Kalo suami boleh tanggung ko, x kisah pun ko x kerja (sbb ade setengah suami kisah if wife dia x keje) then x yah peduli apa yg org lain ckp.

2. Betul. Bila ibu bapa dh habiskn duit ribu2 or puluh ribu unt anak dia dgn harapan anaknya tu dpt masa dpn yg baik, dpt tlg mak ayah dan dpt tlg adik2, end up anaknya tu x bekerja Mungkin la ada sedikit sesal (sory aku x tau perkataan yg sesuai). Ko try la pikir cara unt working from home.. bole la bg lebih sikit kat parents.

Rate

1

relax la masih panjang perjalanan, masih ada masa. diorg tu nak pastikan belajar tinggi biar ada hasil. dan masa muda2 tgh fresh mmg patut kerja kumpul pengalaman dan kemahiran, supaya peluang kerja sentiasa ada. kalau x kerja 3-5 tahun lagi susah majikan ambil kerja, skil takdak pengalaman takdak. epf takdak. hujung2 kena buat bisnes ja. kalau setakat jaga budak sorg dua ja masih boleh bekerja. atau boleh ambil upah jaga 2-3 anak org sambil2 jaga anak sendiri atau bisnes. anak2 kita didik 24 jam belum tentu jadi org di masa hadapan. bila kita usia 50-60 nnt akan lihat balik berbaloika pengobanan kita, mungkin wanita lain sudah ada epf banyak ada rumah sewa dan ada anak2 yg berjaya. itu cabaran wanita supaya boleh handle semua perkara serentak, kerjaya, harta pengalaman, ilmu, jawatan, rumahtangga etc semua kena seiring.

Rate

1

Untu g gak.jd hwife...tkyah pening2 fikir pasal kerja..leh je fokus pd anak2...lau somi mampu nak je i berhenti keje..tpi gaji kami cukup2 je nk byr keperluan asas kami dn juga kemahuan....