CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miss_confused

pengacara tv3 sah lafaz talak

Nham22 replied at 17-8-2016 09:06 PM
Itulah yg aku nak cakap... bukan lah gemokss..bukan lah tak cukup sifat... bukanlah xde ruper..ser ...

iols pnh dgr ustaz ckp..sllu yg cantik2 ni la byk masalah rumahtgga end up cerai..

tgk org biasa2 yg kalau kita tgk x lawa pn org tu tp suami syg..suami proper..suami berjenis..

pokoknye hati..sblm laki tu kawen ngn bini cantik mmg taste dia nk cantik2..azalinye mmg suka yg cantik2 gebu2..pastu sllu dorang ni perfectionist..laki bini sama..yg cantik pn maintainence pn mcm2..yg suami plak minta bini mcm2..last2 benda2 kecik pn bole gado..

iols bkn la refer dorang ni sbb x tau dorang cerai sbb apa..tp ni la masalah org2 cantik ni..salah 1 sbb..

she replied at 18-8-2016 12:08 AM
Perkahwinan bukan mudah

Macik muda2 dlu selalu lah berangan nak laki yang tall dark handsome dan  ...

sesuai buat novel ni ada kelainan daripada typical novel2 zaman sekarang yang hadap jatey kaya-raya

OMG sian kat Maryem

Farah pon semata sanggup x keje as engineer sebab nak tumpu pada umah tangga n dia byk jual baju hijap n so on kan..

cara baik? kesiannya n dok seke uols

cupu replied at 17-8-2016 11:15 PM
laki aku ckp lelaki dayus je blh tahan ngan cara vida tu.syg dan mbisu sbb bini kaya..mmuah sana.m ...

well said mohon karat2 vida hadamkan betul2

vender replied at 17-8-2016 11:35 PM
tulahhhh hopefully baik2 shaja semua

tapi aku takleh nak menafikan perasaan annoying aku ni. be ...

boleh dikatakan hampir semua kawan2 iol yang dah jadi isteri orang + mak orang memang suka post pasal laki + anak2 dalam socmed... iol tumpang hepi tengok kebahagiaan theyol dan doakan yang baik2 moga theyol kekal sampai syurga...

tapi memang iol tak nafikan yang iol rasa annoying bila tengok perempuan2 yang obses melampau sangat dengan laki diorang... tak jeles pun, cuma annoying... apapun moga theyol pun baik2 saja

Edited by Nham22 at 18-8-2016 08:07 AM

Aku nak speku lah..ally nak atau dah kawen lg 1.. farah xboleh terima kot.....

Follow Us
makgetah replied at 17-8-2016 10:49 PM
Betul dik perkahwinan itu satu perjudian. Kelas tak bm akak? Tapi kau jgn pulak takut or tak nak k ...

saya tumpang bersedih, sis... moga sis dan wanita2 lain yang sedang diuji terus kuat hadapi dugaan kehidupan...

ALLAH S.W.T takkan uji kita kalau kita tak mampu nak hadapi, kan sis............

idakamaruddin replied at 18-8-2016 07:53 AM
iols pnh dgr ustaz ckp..sllu yg cantik2 ni la byk masalah rumahtgga end up cerai..

tgk org bias ...

Si enot dan syanie muka tak lawa body gemok tu pun 2 kali cerai sis

Nham22 replied at 18-8-2016 08:05 AM
Aku nak speku lah..ally nak atau dah kawen lg 1.. farah xboleh terima kot.....

biar betoiiii ..
Jahatnya ally

adelea replied at 18-8-2016 08:21 AM
biar betoiiii ..
Jahatnya ally

I spekuuuuuu annn jahhh.... bukan betull pon sebab xtauuu puncaaaa....kekekekeke.... jgn percayaaa....

cmf_premierleag replied at 18-8-2016 08:16 AM
Si enot dan syanie muka tak lawa body gemok tu pun 2 kali cerai sis

ye sis kan iols ckp kebanyakan nye

cupu replied at 17-8-2016 11:13 PM
aku paling xsuka org post apa2 nasihat tag suami.atau mn2 isteri luah something about perasaan.sbb m ...

Betul tu aku tgk kwn2 pompan aku sume suka tag laki
Quotes rmhtangga la psl solat , psl somi kena rajin tlg bini, somi kena rajin pg surau
Aiyoo psl solat tu bg aku tu sensitif kot
Konpem la org ingat laki ko tu malas solat & pg suara
bole je wasap  laki psl somi yg benda ni

weirdwaniey replied at 17-8-2016 09:47 PM
Aku ada seorang kwn lelaki.. dah berkahwin, bini cantik anak comel, bni keje gaji banyak juga..aku k ...

betui kawan ko cakap tu. jgn la nak rasa secure sangat dalam perkahwinan ni. kita x tau apa yg akan jadi di masa hadapan. kadang2 husband i olls pon ada la cakap jom beli keta sama2, beli umah sama2, terus ku tolak bulat2 jer. Baik kita gado skang, beli harta masing2, kita tak tau apa akan jadi akan datang...kita x mintak la benda buruk2 jadi kat umahtangga kita, tapi sebagai langkah berjaga2 jer.

mixed replied at 18-8-2016 08:26 AM
Betul tu aku tgk kwn2 pompan aku sume suka tag laki
Quotes rmhtangga la psl solat , psl somi kena ...

Kdg2 cam mengaibkan laki dlm deme tak sedar.

Baru 4 tahun deme kawen ... sedihnya ...

...........................
Ally Iskandar Kagumi Keperibadian Farah Lee
January 14th, 2012  Nuriz Ibrahim
Share
Pengacara tv3 Ally Iskandar 36 tahun bakal mengahwini bernama Farah Lee, 23, gadis pilihan hati dan jugak pilihan keluarganya. Ally dan dan Farah akan dinikahkan di rumah keluarga Farah di Kampung Atas Tol Terengganu pada 20 Januari 2012, majlis akan diadakan secara kecil-kecilan dan dihadiri sanak saudara terdekat sahaja.
Ally menerangkan majlis di sebelah pihak lelaki masih belum ditentukan.
Perkenalan Ally Iskandar dan Farah Lee

Ally dan Farah Lee sudah berkenalan hampir 4 bulan, detik perkenalan mereka diaturkan oleh keluarga, semuanya berjalan dengan singkat namun bukan menjadi masalah untuk mereka berumah tangga.
“Saya tidak pernah bercinta dengan Farah, namun dia berjaya menawan hati saya kerana sikapnya yang berbeza dengan gadis lain yang pernah ditemuinya”.
Setelah keluarga memperkenalkannya kepada saya, kami berhubung melalui facebook dan kemudian baru berjumpa”.
“Ketika berjuma saya ditemani ibu dan adik manakala dia pula ditemani oleh rakannya. Pertama kali berjumpa hati saya telah terbuka untuk menerimanya.”
Ally tidak mahu lagi menunggu lebih lama dan menyuarakan hasrat untuk memperisterikan Farah. Ally sangat kagum dengan keperibadian Farah.
“Dia seorang yang sangat menjaga tingkahlaku maah untuk berjumpa dengannya pun saya perlu meminta izin keluarganya terlebih dahulu”.
Dia terpikat dengan penghijrahan Farah Lee yang bertudung sejak melanjutkan pelajaran di Korea.

Farah Lee gadis pilihan Ally Iskandar
Seronok membaca prinsip Farah Lee mengenai berkahwin dahulu baru bercinta dalam blognya kunfayakun, jadi mereka memang tidak bercinta dahulu sebelum berkahwin, restu keluarga itu amat penting sekali.
Ada pasangan yang bercinta hingaa bertahun2 lamanya tetapi tidak mendapat restu keluarga, atau berkahwin sekejap dan akhirnya bercerai. Semoga mereka mendapat kebahagian hingga akhir hayat. Amin.
Ally Iskandar dan Farah Lee dinikahkan 20 Januari 2012

Levespa replied at 18-8-2016 01:35 AM
Nasib baik u ada terdahaga pulak sebelum ala2 merajuk bawa diri tu..

Hahahhaa kannn    

Husband i pun cakap macam tu.. nasib baik berhenti minum air kejap katanya  

babynina30 replied at 18-8-2016 07:24 AM
Korang same usm dgn Ally ke ? Dia grad US dulu kan ? Adekah die smbg mster kt USM ? Aku dlu mengag ...

Saya takde kaitan dengan USM kak.. forummers lain ramai Saya ex UITM jek

Edited by adelea at 18-8-2016 08:40 AM
BungaSaffron replied at 18-8-2016 08:04 AM
boleh dikatakan hampir semua kawan2 iol yang dah jadi isteri orang + mak orang memang suka post pa ...

Iols ada sorg kawan ni semua nak post kat fb .lagi tentg  anak2 dia bijak.semua hebat la.membantu pandai jaga adik.semua ..

At one point iols rasa annoying gila sampai baby boy dia pon dia nak panggil imam muda.

Aduhaii .. nak doakan anak tu aku paham .. tapi annoying  sgt .. malah aku pulak yg risau sbb.. bimbang allah uji dia sbb nak.tunjuk anak too perfect .. and laki dia yg ringan tulang slalu tolong dia..

Kdg tu paham niat dia nak.share becuase she is happy with her life .... tapi duhhhh .. sekali sekala x salah pun tunjuk sisi cheeky anak2 ... sbb budak nak membesar mmg byk ragam

Levespa replied at 18-8-2016 01:30 AM
[quote]barfi replied at 17-8-2016 07:15 PM
Zaman skg advanced betul wehh. Hari ni kita nampak bahag ...

Last time I tanya kawan I apa cerita.. katanya husband dia dah kawin dengan janda anak 3 tu.. Dan dia tgh proses nak bercerai.  

Husband kawan I tu pandai, dia tunggu kawan I habiskan degree dulu.. baru dia lepaskan. Ala2 nak bagi kawan I secure dulu la..

Masa perkahwinan diorg, semua org macam kagum gtu. Yela husband ptd. Setiap tahun kawan I tuko kereta tau. Kawan I ni asalnya anak yatim. Org susah kat kg tu.. so husbnd dia ni kaya raya la kononnya nak membantu dia..

makgetah replied at 17-8-2016 10:49 PM
Betul dik perkahwinan itu satu perjudian. Kelas tak bm akak? Tapi kau jgn pulak takut or tak nak k ...

sorry to hear that makgetah...situasi u olls sama mcm i olls tahun lepas. sehari lepas mak i olls berangkat nak tunaikan haji, i olls ngan husband g fail cerai kat mahkamah, family i olls semua tak tahu. Masa tu rasa kuatnya haku ni ngadap semua ni sorang2 (bangga diri plak huahuahuah).