CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 51433|Reply: 1152

[Dunia] #quranhour

[ Post edited by diizzzek at 18-9-2016 01:21 AM ]\n\n

Baca Quran serentak di seluruh dunia pada 11 September menerusi #QuranHour

Maik arah 590 masjid sertai World #QuranHour
HABSAH ISMAIL
31 OGOS 2016

Mohd Nik Azlan (empat, kiri) bersama pegawai Maik menyambut baik World #QuranHour yang akan dijalankan pada 9 Zulhijah nanti.

KOTA BHARU - Majlis Agama Islam dan Adat Istiadat Negeri Kelantan (Maik) akan mengarahkan 590 masjid di negeri ini menyertai World #QuranHour pada 9 Zulhijah nanti.

Timbalan Yang Dipertua Maik, Dr Mohd Nik Azlan Abd Hadi berkata, usaha penganjuran World #QuranHour adalah inisiatif terbaik mengaktifkan al-Quran secara serentak selama sejam pada tarikh dan masa itu.
“Maik akan mengarahkan masjid-masjid di bawah kelolaan kami supaya menyertai World #QuranHour dengan membacakan al-Quran dari jam 9 pagi hingga 10 pagi.

“Usaha ini bagus memandangkan ia mampu menyemai rasa cinta, mengambil hidayah dan berkat dengan bacaan al-Quran,” katanya di pejabatnya, di sini, semalam.
Turut hadir, Pengurus Sinar Harian Kelantan, Surena Mohd Noor.

Mohd Nik Azlan berkata, World #QuranHour itu disambut baik memandangkan pada hari berkenaan, Maik merancang akan menjalankan aktiviti Hari Tazkirah bersama kakitangannya dari jam 8.30 pagi.
“Pada hari tersebut, Maik akan melakukan Hari Tazkirah dengan mengaji al-Quran selama 15 minit dan dalam masa sejam kami akan memegang al-Quran dan tafsir,” katanya.

Beliau berkata, program yang jatuh pada Hari Wuquf sesuai dijalankan untuk mengimarahkan ibadah dan memperbanyakkan amalan sehari sebelum menyambut Hari Raya Aidiladha.
“Kita berharap supaya umat Islam terus membaca al-Quran sekurang-kurangnya sehelai sehari.
“Amalan World #QuranHour juga dilihat mampu menjadikan bacaan al-Quran bersinambung bergerak mengikut waktu tempatan di negara masing-masing,” katanya.

Rate

1

OrenTheReturn replied at 8-10-2016 11:32 PM
Wah tingginya uols, ye lah ada dna kokesen kan. Iols takdelah setinggi uols tp utk standard asia k ...

Yup oren tall asian women mesti rare. Ramai auntie jealous begitu dengan oren
juga jadi macam i nak cari di crowd cari kepala i dari jauh boleh nampak  

OrenTheReturn replied at 8-10-2016 11:21 PM
Sooo suweetttt

Oren dan husband sweet juga. When u praying about it, God is working on it   

Dwdrum replied at 9-10-2016 06:26 AM
I still lagi di holland tunggu hingga kerja selesai supposed 2 months saja hope selesai cepat my h ...

Lelaki sini mmg bertanggungjwbkan psl jaga anak semua mmg sgttt blh diharapkan, untung uols. Nasib uols takde passport msia even dah kawin cara sivil pun klu balik msia tido2 hotel dgn laki sendiri pun blh kena tangkap dgn jqbatan agama sbb kawin sivil tak diiktiraffff utk org isle, mak uols melayu otomatiklah uols di anggap isle. Tp bagus mak uols bery d intergrate gittew bagi kebebasan pd anak2 tentukan hidup sendiri, takdelah paksa anak ikut adat n fahaman yg menyusahkan. I ada kawan sini kawin dgn kokesen, masa dia kawin tu dia janda anak satu dgn ex husband melayu, bila kawin dia pindah Europe dgn anak dia, skrg anak dia dah 19 thn, dia pun biarkan aje anak dia hidup cara sini, katanya dia tak blh nak didik anak dia mcm tipikal melayu sbb anak dia dibesarkan di sini, anak dia skrg duk dgn gf semua tp jenis yg bertanggungjwb dgn hidup dia, tp dia soroklah dr family dia kat msia.
Mmg I kawin simple jah mengalahkan org kena tangkap khalwat act I dah berumahtangga pun cuma takde surat nikah tp haruslah family tak tahu kohkoh tp hidop dlm ketakutan jugaklah walaupun kawasan I duduk tu bukan kwsn melayu, once dpt surat kebenaran kawin I takde apply date pun lps dua tiga hari I dgn hb cuti terus pergi terjahhh pejabat agama ckp nak kawin, cuma suruh abg I dtg je, saksi pun tak bawak sbb tak terpikir pun psl tu nasib duit blh selesaikan masalah just byr org suruh jd saksi lol nasib baik tok kadi setuju, risau sgtttttt masa tu sbb hb I dah booked hotel percutian bulan madu somewhere dlm msia, klu tak blh kawinn pun mmg kena pegi honeymoon jugak kohkohkoh I part tido hotelll mmg lagiiiii ketarrrrrrr takutttttt kena tangkappppp mamposs klu dorg call mak I, haruslah abang I datang tunjuk perangaiiii belagakkkk ketua dia tu. Apa pun padanlah muka dgn jawi tak pernah dpt tangkappp I kohkohkohhhh melampau sangattttt nak camporrr urusan hidop org. Puas hati dlm negara yg taliban tu I dpt hidup spt yg I nak tanpa dpt dijejakiiii boooo boooo

Dwdrum replied at 9-10-2016 06:33 AM
Best lelaki tinggi bertuah oren    but i saja over 5"9 if i wear 5" heels almost same height wit ...

Wah tingginya uols, ye lah ada dna kokesen kan. Iols takdelah setinggi uols tp utk standard asia kira tinggi lah dlm 5"6 gitu n hb iols 189cm best sgttttttt dpt hb tinggi spt yg diidammmmmkan peluk best blh pakai high heels lg kohkoh

Dwdrum replied at 9-10-2016 06:34 AM
Scandal 1st love  walau ada putus di tengah jalan but sambung semula

Sooo suweetttt

Follow Us
OrenTheReturn replied at 7-10-2016 08:42 PM
Way skandel dgn jiran lah ni....kellasss

Scandal 1st love  walau ada putus di tengah jalan but sambung semula

OrenTheReturn replied at 7-10-2016 08:37 PM
Itulah patutnya ummah terrorist ni pegi merempatttt di negara2 isle, tapi mereka lebih suka pegi ...

Best lelaki tinggi bertuah oren    but i saja over 5"9 if i wear 5" heels almost same height with my husband  
Same i juga tidak makan babi but bukan sebab haram but i think some food ada which i tidak tahu ada babi.

OrenTheReturn replied at 7-10-2016 08:19 PM
Ooo two weeks saja di holland ingatkan lama di sana sebelum balik us semula. Senangkan uols kawin  ...

I still lagi di holland tunggu hingga kerja selesai supposed 2 months saja hope selesai cepat my husband jadi the pacifier di rumah jaga my son   
I tahu sunni kena shake hand tok kadi but lucky i tidak hold passport malaysia   i just buat untuk my family happy saja even i tidak minat wedding ceremony which i prefer boleh honeymoon lama
Bagus oren buat the way u mahu asal bukan berhutang which i baca cari forum cari juga  

Dwdrum replied at 4-10-2016 05:38 AM
Oh no.. no.. no i bukan menetap di holland tetapi outstation saja .i menetap di usa. Almost 2 we ...

Eh lupa nak ulas tadi. Act family I pun bukan jenis alim ulama pakai tudung labunh bagai. Masa I kecik2 mak I pun tak pakai tudung, pakai sleeveless bagai, lps tu angin taliban melanda skit2 start pakai tudung kecik, tambah2 duk kampung ummah melayu, mulalah dengan sekolah agama bagai kat situ utk budak2.....Kira membesar di zaman kedatangan talibann di msia tambah2 duk kampung melayu, paham je lah. Nasib baik dah insaf

Oh no.. no.. no i bukan menetap di holland tetapi outstation saja .i menetap di usa. Almost 2 we ...

Way skandel dgn jiran lah ni....kellasss

Dwdrum replied at 4-10-2016 05:46 AM
Somehow i juga pelik with these people specially refugees kenapa tidak pilih saudia or any arab co ...

Itulah patutnya ummah terrorist ni pegi merempatttt di negara2 isle, tapi mereka lebih suka pegi merempat macam anjing kurap yang hina dina di negara2 kafer lehanat, dasar muka tak tahu maluuu kan. Ummah kaper yg masuk neraka tu lah yg ummah terrorist pegi merempat mintak tolong.
Memang tak ramai lelaki tinggi di Malaysia, tp adalah kita nampak sekali sekala. Tapi sekarang ni mungkin lebih ramai sedikit orang malaysia pun dah mix macam2. Aku suka lelaki tinggi boleh manja2 ngade2 nak menyesellll kat dada or at least bahu dia, klu pakai high heels at least pasangan kita masih tinggi dr kita, best sgttt kohkohkoh

Eh lupa jawab tadi, i tak makan babi,hb I pun dah tak makan. Saja jah gurau nak buat masak lemak babi kat dia,takde nya nak buat
Khennnnn....itu belum buat lagi dah ada yg kepanasan

Ooo two weeks saja di holland ingatkan lama di sana sebelum balik us semula. Senangkan uols kawin reg kawin sendiri lps seminggu baru bagitahu family. Klu melayu suni buat mcm ni kecoh mcm donia nak kiamat jadinya   Kat msia kalo muslim iaitu dilahirkan Muslim kena kawin cara islam saja, ada akad nikah yg tok kadi shake tangan dengan bakal husband tu so aku kawin cara isle yg ada shake hand tu. Tapi dilakukan dgn cara aku sendiri, kawin kat opis jabatan agama saja, tiada tetamu dan tiada kenduri. Tetamu hanya abang aku sbb terpaksa suruh dia dtg jadi wali, dlm islam perempuan kalo nak kawin takde hak pada diri sendiri kalo nak kawin kena dptkan kebenaran dr bapa atau abang or sedara lelaki lain mcm pakcik bagai, baru blh kawin. Anak lelaki tak perlu kebenaran bapa atau sesiapa. Kat pejabat agama masa nak kawin tu pun buat aku menyampah dgn sikap puak lelaki ni. Cara perkahwinan aku ni mmg mengundang gossip tapi lantaklah yg penting dah boleh tido lena lol

OrenTheReturn replied at 2-10-2016 10:29 PM
Adil kan Elohim? Ummah kaper tak kira buat baik pun semua dihumban ke neraka jahanam dgn azab yg s ...

Somehow i juga pelik with these people specially refugees kenapa tidak pilih saudia or any arab countries at least malaysia or indonesia sahaja  
Western country juga dicari ,
Lol untung u boleh cari lelaki tinggi di malaysia . Sewaktu i bekerja 1 tahun di malaysia hendak cari bf lebih tinggi dari i susah but still ada tetapi rare begitu  
Oh ya jawi.. biar saja mereka ambil tugas kerja tuhan    
Nanti kalau boleh di padang mahsyar minta mereka tolong jawab sekali  

lemonjuss replied at 3-10-2016 04:42 PM
aku just tulis berdasarkan apa yg ko canang. ko sendiri canang ko skolah agama dari drjah 1 smpai  ...

Aku punya suka lah nak berkumandang kat sini. Aku pun tulis berdasarkan apa yg ko tulissss, mak bapak ko yg paling betul ajar agama sbb tu ko masuk sini kompanggg orang lain semua salah ko saja paling betul kalo ko tak suka org komen enjoy je lah kehidopan ko yg maha betul tu tak payah kompanggg kat sini, bolehhh kohkohkoh   

OrenTheReturn replied at 3-10-2016 04:28 PM
Ye ye mak bapak ko didik ko psl agama je lah betul sbb tu ko masuk sini bagitahu semua org salah ...

aku just tulis berdasarkan apa yg ko canang. ko sendiri canang ko skolah agama dari drjah 1 smpai drjah 5. siap dpt nombor 1 lg dlm kelassss. siap ckp letih kena paksa. pastu fuhhh legaaa msk skolah menengah dah tak kena pi skolah agama.

kalau ko tak nak org bidas ko, baik ko duk diam diam la. just enjoy ur atheist life. tak payah ko duk berkokok kt sini.

lemonjuss replied at 3-10-2016 03:36 PM
patut la ko tak dpt rasa manisnya islam sbb ko jd islam disebabkan keturunan.
pastu ko diarah mcm ...

Ye ye mak bapak ko didik ko psl agama je lah betul sbb tu ko masuk sini bagitahu semua org salah ko sorg jah betul kohkohkoh teruskannn

OrenTheReturn replied at 19-9-2016 10:28 PM
Syumullll sgttt edeee berryyyy d lindungan kaabahhh sgttt zmn kecik2 aku sampai darjah enam aku  ...

patut la ko tak dpt rasa manisnya islam sbb ko jd islam disebabkan keturunan.
pastu ko diarah mcm robot (dihantar ke skolah agama darjah 1 smpai drjah 5).
well utk pengetahuan ko, sistem skolah di Malaysia ni just berorientasikan peperiksaan je. thats why ko tak dpt paham apa itu islam yg sebenar (sbb di skolah agama takkan diajar cara jd mukmin. kt skolah hanya diajar cara jd muslim).

aku tak terkejut ko jd atheist sbb cara didikan makpak ko (hantar belajar islam hanya di skolah) menyebabkan ko jd islam hanya di atas kertas je.

dlm hal ni mak pak ko patut disalahkan 100% sbb didikan tak betul dari kecik. sepatutnya makpak ko sendiri yg didik ttg islam pd anak2 bukannya lepas tangan hantar pd org tengah.

kebanyakan org islam kt malaysia ni jadi islam disebabkan keturunan je thats why dorg bertukar jd atheist sbb dari kecik dipaksa jadi islam bukan dgn kerelaan sendiri.

mcm aku, aku jd islam atas kerelaan diri sendiri n tak pernah dipaksa. darjah 1 hgga darjah 6 aku tak pernah dihantar ke skolah agama. sbb tu aku rasa manisnya islam ni dan aku sanggup hidup n mati dlm islam. dan aku sama mcm kau, seorang perempuan yg tak suka dibimbing lelaki if ko nak kata semua prempuan islam second class n perlu dibimbing suami (pasal ni akan aku explain lebih lanjut nanti).

sebenarnya byk salah paham ko ttg islam (apa yg aku baca dlm tulisan ko).
sebenarnya ko tak kenal islam sbb tu byk benda ko tulis mmg salah sama sekali. sbb tu org ckp "tak kenal maka tak cinta".

katowjo replied at 3-10-2016 06:00 AM
heheh..ade lagi thread kebangga gosh ni..

apapun..speaking boaut quran..

ko pm aku. semua soalan yg ko tanya kt si pemuda islam tu biar aku jawab.

katowjo replied at 3-10-2016 06:00 AM
heheh..ade lagi thread kebangga gosh ni..

apapun..speaking boaut quran..

Lobainita gosh tu sepatah qoran pun aku tak nampak dia baca kat thread ni, yg dia tahu kompanggg jah lebih, aku yg konon tak islamik ni lah yg duk letak ayat qoran ajak org baca n menghayati   ni berhenti sekejap sebab uzurr (kononnn)  kohkoh...haremmmmm

katowjo replied at 3-10-2016 06:06 AM
lagi di bilang...bahasa arob ni bahasa shurga...oh no..

jadi jesus moses guna bahasa arob ke ku b ...

sape ckp bhs arab bahasa syurga?
klau islam pun ko tak gali ilmu betul2, tak pyh nk bajet ko jd atheist sbb ko rasa islam mengarut. mmg islam mengarut pd pndangan ko sbb ko tu sbenarnya tak reti guna otak utk kaji islam. tuhan bg otak suruh ko guna betul2. klu cmni cara ko guna otak mmg aku tak heran ko jd atheist.