CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5731|Reply: 52

Perhubungan Jarak Jauh

Assalamualaikum sume forumer,

Sy ingin bertanye pendapat, skrg nih sy bru medirikan masjid masa raya ari tu, tp itu la isteri bekerja di Pantai Timur, sy pulak kerja di Kuala Lumpur.
kdang2 bile sbln skali balik jumpe pown bergilir la. bln neh dia akan dtg sini, bln dpn sy pulak ke Pantai timur, setiap kali hantar kt airport isteri slalu menangis xlarat nak stay jauh.. tp tu la kerjay ajauh2. ape yg patut sy buat, sbb isteri kerja kerajaan di pantai timur, sy pulak kerja swasta. nak cari kerja di pantai timur plak susah. mintak pendapat sikit dr forumer. ehehe

Edited by Hana at 15-9-2016 02:34 PM

takde anak lagi kan? stay la keje mcm skrg. kumpul duit banyak2 dulu sebelum behenti keje.
biras aku, keje cikgu kat pantai timur. adik ipar aku keje swasta kat selangor/kl.
cuba teka, sapa yang behenti keje?

orang2 suka cakap, cikgu senang pindah tempat keje kan? nan ado pun.
or, biras aku buat lantak kan ajek.
dia sgt bijak. ( or licik - ayat dengki?)
adik ipar aku pun cikgu, laki dia cikgu, elok aje dpt pindah dari sarawak ulu nun hingga ke semenanjung.
or maybe adik ipar banyak luck..or sgt berusaha. biras aku tu takde usaha. takat isi borang pastu pasrah. berbillon kot , orang mintak pindah.
aku tak mengutuk tapi, aku mmg tahu.

misti la orang swasta kena berkorban. si adik ipar aku la tu.
kalau tak berkorban, lama2 kena dikorbankan jugak sebab SWASTA kan..tau tau la keadaan orang swasta.
orang kerajaan lain. UNITY kuat. Bos tak boleh buat apa2 kalau staff malas keje.

ye. skrg adik  ipar aku tu pun keje kat pantai timur. mula2 FIL mg le marah gila.
mana ada sejarah, lelaki ikut perempuan dlm sejarah keluarga depa?
beli umah pun kat pantai timur.
jadi la mereka orang pantai timur.
so, aku agak, lama2 ko akan jadi penduduk tetap pantai timur.

Takpe lah, biasakan diri keje je cam biasa, kazen aku ngan bini dia pun PJJ gak, anak dah 4 orang, memang dari bujang sampai ke sekarang memang camtu,  bini dia cikgu, dia keje swasta, tiap minggu atau 2 kali sbulan baru balek jumpa anakbini, janji niat korang betul untuk keja, jangan ko boring g carik pompuan lain plak mentang2 PJJ

Ada seorang kenalan, suami isteri kerja kerajaan. Isteri KL, suami pantai timur. Selang-seli turun KL dgn turun pantai timur. PJJ lah jugak macam tt. Lepas tu dapat baby, baby mak jaga kat utara pulak. Alhamdulillah kekal bahagia sampai skrg.

Nak bagi pendapat, iols takde pengalaman macam tu. Sekadar cadangan, usaha dulu cari kerja kat sana, atau minta wife mohon transfer kalau jabatan dia ada byk cawangan lah. All the best.

Edited by Hana at 15-9-2016 02:56 PM

pendapat aku, kalau ko ada peluang utk kenaikan pangkat, then stay la keje kat situ.
kalau takde peluang, baik ko behenti & cari keje dekat sket kat wife. at least duk pahang ke terengganu (aku assume, bini ko orang kelantan ), travel 1-2jam pun ok. orang muda, ada apa hal takat drive 1-2jam ni. Balik jumaat, balik pagi isnin terus masuk office.
wife ko kerajaan. Banyak benefit dari kerajaan ini - wp ramai orang dengki cakap, orang gomen malas2. depa tu jeles ajek-mcm aku. . selain dapat cuti 3 bulan bersalin, masuk hosp kerajaan guna GL, kalau nak sambung pelajaran boleh dapat belajar full time tapi, gaji bulanan masuk, dapat loan perumahan yang murah dari bank conventional, cuti banyak, bla..bla..bla.. sila sila orang gomen tambah lagi kebaikan keje gomen ini.
takyah la suh wife behenti keje. rugi beb.

Hana replied at 15-9-2016 02:31 PM
takde anak lagi kan? stay la keje mcm skrg. kumpul duit banyak2 dulu sebelum behenti keje.
biras ak ...

aku neh memang asal pantai timur pown, cume tu la bekerja di kl, sbb pyh nk cari job di pantai timur. ( bukan demand gaji tinggi) ehehe kang kena kecam plak, aku ckp awl2

Follow Us
mirian1110 replied at 15-9-2016 02:36 PM
Takpe lah, biasakan diri keje je cam biasa, kazen aku ngan bini dia pun PJJ gak, anak dah 4 orang, m ...

hamboi nasihat yang bagus, tp xkn la sampi mcm tu cari yg laen.. eheh trima kasih sudi memberi pandangan

syadq replied at 15-9-2016 02:36 PM
Ada seorang kenalan, suami isteri kerja kerajaan. Isteri KL, suami pantai timur. Selang-seli turun K ...

skrg i tgh usaha cri job kat belah pantai timur, tp xde rezeki lg buat masa skrg.

Baru kawin opkos la bini nangis2 kat epot, ko pun opkos la rasa tersiat2 di hati khennnn
Normal la tu org baru kawin, yg tak pjj pun nangis jugak dikkkk

Hana replied at 15-9-2016 02:54 PM
pendapat aku, kalau ko ada peluang utk kenaikan pangkat, then stay la keje kat situ.
kalau takde pe ...

taw2 je bini aku org kelate. ehehe
tu la kerja kerajaan neh memang untung.
aku pown jeles. uhuh

cik_tonggek replied at 15-9-2016 03:15 PM
Baru kawin opkos la bini nangis2 kat epot, ko pun opkos la rasa tersiat2 di hati khennnn
Normal la  ...

ahahah yg x pjj pown nangis jgk xtahan tu..

Rock_Jackass replied at 15-9-2016 03:16 PM
taw2 je bini aku org kelate. ehehe
tu la kerja kerajaan neh memang untung.
aku pown jeles. uhuh ...

sebab orang kelantan aje malu2 nak sebut negeri, derang akan refer as "pantai timur"
kalau orang pahang ke terengganu, akan sebut terang lagi jelas.

Rock_Jackass replied at 15-9-2016 03:17 PM
ahahah yg x pjj pown nangis jgk xtahan tu..

Masa akak baru kawin dedolu kala, tak pjj pun, akak nangis dikkkk sbb laki akak nganjengkan akak goreng ayam jadi hangus

Tah kenape masa bujang kemain lagi aku garang sora bak halilintar memecah bumi, elok je selamat jadi bini org, cengeng nak mampos, gitu le ore puang nim

Rock_Jackass replied at 15-9-2016 03:08 PM
hamboi nasihat yang bagus, tp xkn la sampi mcm tu cari yg laen.. eheh trima kasih sudi memberi pan ...

Kalau guna keta dari kl berapa jam ke tempat bini ko tu?

Hana replied at 15-9-2016 03:24 PM
sebab orang kelantan aje malu2 nak sebut negeri, derang akan refer as "pantai timur"
kalau orang  ...

Apa sebab dorang malu2 nak sebut negeri asal dorang eh?

mirian1110 replied at 15-9-2016 03:26 PM
Kalau guna keta dari kl berapa jam ke tempat bini ko tu?

6 jam jgk, klu musim raya maklum trus naik flight dr ngadap jem terok smpi 12 - 14 jam

cik_tonggek replied at 15-9-2016 03:25 PM
Masa akak baru kawin dedolu kala, tak pjj pun, akak nangis dikkkk sbb laki akak nganjengkan akak g ...

blh tahan sis

Hana replied at 15-9-2016 03:24 PM
kalau orang  ...

hahaha.. xtaw la pulak bersebab mcm tu

bini keje kerajaan kan, suruh bini isi borang mohon tukar, alasan mengikut suami.. busuk2 pun 3tahun laa kene brulang alik.. lepas tu insyaAllah dapatlaa.. kalau swasta kalau nak transfer ke pantai timur ada cawangan atau mudah dpt kerja xperlaa.. tp yg aku nampak plg senang biar isteri ko laa mohon transfer..

bunga_lestari replied at 15-9-2016 04:51 PM
bini keje kerajaan kan, suruh bini isi borang mohon tukar, alasan mengikut suami.. busuk2 pun 3tahun ...

Ye, suruh lah isteri tu cuba dulu TT, mana tau rezeki, mcm biras aku dulu cikgu gak, tapi ngaja area sarawak lah,dalam masa kurang setahun dapat mintak transfer ke tempat yang dia request tu, tapi tu pun memang kaw2 buat rayuan lah