CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: caramel_cloud9

.........

Close [Copy link]
ringkas replied at 16-9-2016 10:55 AM
Goshh.  Bayangkan mak kandung kita pasangan kita tak.suka tinggal sama padahal mak kandung kita dudu ...

Fikir jangka masa pnjang n realistik je u.. kena open la nk bincang benda gini ngan pasangan...
Mmg mak kita kita syg dia kita ok ngan dia..  blum tentu pasangan kita ok...

So semua ni kena bincang..jgn paksa2 guna kuasa veto plak..

Edited by caramel_cloud9 at 16-9-2016 04:15 PM
ringkas replied at 16-9-2016 10:55 AM
Goshh.  Bayangkan mak kandung kita pasangan kita tak.suka tinggal sama padahal mak kandung kita dudu ...

:zz

mommymonster82 replied at 16-9-2016 10:59 AM
Fikir jangka masa pnjang n realistik je u.. kena open la nk bincang benda gini ngan pasangan...
...

Entahlah mummy,  ikut permasalahan masing2.  Memang x sama situasi.  Pasangan aku , ibunya sudah tua dan aku sanggup tinggal bersama sampai akhir hayatnya.   Ya betul kata kamu mummy, berbincang cara terbaik bagi menyelami hati pasangan kita.

caramel_cloud9 replied at 16-9-2016 10:49 AM
Kan. Lagi rela every weekend pack beg baju unpack drpd duduk serumah.
Bak kata org jauh bau wang ...

Tak payah ler hang nak busuk busuk Kan Mertua hang tuh, bukan orang lain pun....laki hang punya mak jugak kan????

Sedangkan hang Yang macam hamjadah Tak boleh nak berbaikbaik dgnnya atau cari jalan untuk sekarang kurangnya sesuaikan diri....bukan jadi kudis pun kalau hang Yang mengalah.......Kan???? Lagipun tidak Ada apa Yang lebih dapat membahagiakan seorang isteri Dari dapat mentaati kehendak suami kan?????

Hang tengok jerk si HANA tuh....Dari hari pertama Dia bernikah...sampai anak dah nak masuk umur baligh...steady jerk dok satu bumbung ngan mertua....hang ingat mudah????Tak pernah Ada masalah???? Kalau hang Tak tahu...ah Nee manak bagi tahu...si HANA tuh Dari mula masuk rumah tinggal dgn mertuanya...Dia ler menantu Yang Mertuanya sebelah mata Tak boleh nak pandang tau....Tapi dek kerana kekuatan diri serta kesabarannya........Dari mentua paling benci ngannya...over the years...jadi menantu Yang paling disayangi......hang nampak tak???

Nak manak sambung lagik????

caramel_cloud9 replied at 16-9-2016 11:06 AM
Kalau nak ikut situasi skrg..its ok. My mom can sit with me bila husben pegi keje. Other than that ...

If just stay with MIL still ok for me tapi if ada sibling lain sekali better janganlah.  Nanti muncul problem lain. Tapi bagi aku , aku sanggup tinggal with MIL or FIL yang tinggal sorang sebab tanpa mereka tiadalah pasangan kita wujud.

ringkas replied at 16-9-2016 11:07 AM
Entahlah mummy,  ikut permasalahan masing2.  Memang x sama situasi.  Pasangan aku , ibunya sudah t ...

Itulah u..terpulang pd keadaan masing2..
mertua me pon ada anak menantu meneman walau sihat lagi..

Parents me pon gtu..n ktorg xjauh pon

Ikut masing2 la..tapi kalu dah xsihat tu xpatut sgt nak biar sorg2.. benda ni kena bawa bincang.. sbb kita lg kenal ibu kita n kita xleh paksa pasangan kita...

Follow Us
mommymonster82 replied at 16-9-2016 11:19 AM
Itulah u..terpulang pd keadaan masing2..
mertua me pon ada anak menantu meneman walau sihat lagi ...

nasib baik Mertua hang tak pilih hang.utk temankan dia......kalau tidak habis citer dalam kain Dia hang heboh kat dalam forum......

Tapi pandai jugak hang kan...pakai tektik Gini( saikologi)...jadi Tak payah semak dok ngan mertua...layan kerenahnya...boleh fokus kat forum jerk????

maanakautau replied at 16-9-2016 11:28 AM
nasib baik Mertua hang tak pilih hang.utk temankan dia......kalau tidak habis citer dalam kain Dia ...

Jgn la stress manak..bc kebahagiaan hidup org lain...mertua aku selalu je dtg sini..so jgn jeles ye... ni raya haji ni pon ada je kt rumah ni hah..

Tambah2 sejak aku dah jd suri rumah ni kan lg kerap dia dtg tau..sbb dia kata syok aku leh bawa dia gi jlan2...

Tak perlu aku nk burukkan mertua aku ni sbb alhamdulillah mertua aku baik sgt...xde citer buruk aku nk sebut pasal dia pon...sebaik2 manusia yg aku pnh jumpa...  Gitulah kn org baik..Allah akn bg yg baik2...

Jgn hempuk keyboard bc kebahgiaan aku manak..org yg hati bahagia mmg bisa bahagiakn org lain..itulah kenyataannya.. org yg hati xbhgua? Bc tulisan pon dah boleh tahu..

Nak aku sambung lg cerita kebahagiaan aku?
Aku ckp atas pengalamn tahu..bukn cam ko..segala nasihat tu hanyalah angan2.. xpnh alami pon.so ko igt semua benda senang je mcm ko tekan keyboard n reka cerita ikut sedap otak ko..semua akn jd mcm yg ko tulis.realitinya hidup ini xdelah sebegitu..

mommymonster82 replied at 16-9-2016 11:39 AM
Jgn la stress manak..bc kebahagiaan hidup org lain...mertua aku selalu je dtg sini..so jgn jeles y ...

Panjang berjela hang nee kalau setakat Yang lain dgn laki makan hasil bini Yang hang nak buih boleh ler...ini manak ler...

maanakautau replied at 16-9-2016 11:51 AM
Panjang berjela hang nee kalau setakat Yang lain dgn laki makan hasil bini Yang hang nak buih bole ...

Yerla2..hidup org lain semua merana..

Ko kan bahagia..so kenapa perlu nak sibuk ngan hidup org lain kalu hidup ko bahagia tidak sengsara? Ko kan dah nikah ngan diri sendiri..kenapa masih nak sibuk masalah rumah tangga org?

terus terang kn jer tt, ckp la xselesa nk duduk ngn MIL, tp klu sminggu skali duk sebumbung tu kire ok la..
husband tt pown kena faham jgk,

ehehhe....

mommymonster82 replied at 16-9-2016 11:54 AM
Yerla2..hidup org lain semua merana..

Ko kan bahagia..so kenapa perlu nak sibuk ngan ...

last last mengaku hidup hang merana....manak can never be further from the truth......

maanakautau replied at 16-9-2016 12:02 PM
last last mengaku hidup hang merana....manak can never be further from the truth......
{ ...

Akhirnya manak ketemu bahagia...bahagia bila dengar citer merananya hidup org...Hang tinggal sebumbung ngan mertua ke tak cerciter skit?

mommymonster82 replied at 16-9-2016 12:03 PM
Akhirnya manak ketemu bahagia...bahagia bila dengar citer merananya hidup org...Hang tinggal seb ...

Dah berhenti kerja ke belum sekarang Nee??? Atau laki masih belum puas makan hasil bininya???Kalau laki masih nak makan hasil bini...then memang wajar hang Tak panggil Mak atau mertua dok se bumbung.....

topik proper...

maanakautau replied at 16-9-2016 12:08 PM
Dah berhenti kerja ke belum sekarang Nee??? Atau laki masih belum puas makan hasil bininya???Kalau ...

Hang duk ngan mertua ke camne ni manak?

La dah kita tanya xnak jawab pulak..

maanakautau replied at 16-9-2016 05:18 AM
Tak payah kecoh kecoh serabut Kan kepala otak berjambol hang tuh.....macam manak sebut...diskus dg ...

Gile ko manak bagi komen cerai

Dik tt, ko jgn kesah komen si manak toing toing ni

Akak rasa alasan paling afdal ialah ko timbulkan isu keselesaan. Menjadi tanggungjawab suami utk memastikan isterinya tinggal di dlm suasana yg bebas utk isteri bukak aurat. Dok rumah mil tu kan anak2 mil yg lain (ajnabi) akan keluar masuk
Melainkan selama ni ko tak kesah bab2 aurat kat rumah mil

xtanya ke mommy mertua u tu...dia setuju x kalau u nak.dok umah dia?
ye la..kekadamg ada orang tua suka anak.menantu singgah aje...nak dok.sekali tu deoa x brapa setuju...mak n mak.mertua ai le tu..mhihi...

ada juga yg suka anak menantu sok.sekali..senang nak twngok cucu deoan mata

aish..banyak nya typo

Thanks bg semua cdgn dan nasihat. Akan dipertimbangkan dan digunakan bila sesuai.
Insaf kejap baca komen2 uols. Berdosa lak rasa dok gebang psl hal famili dlm ni.

cik_tonggek replied at 16-9-2016 01:16 PM
Gile ko manak bagi komen cerai  

Dik tt, ko jgn kesah komen si manak toing toing ni

Mmg tak layan pun komen2 dr dia. Baca kat thread lain pun, komen2 dia menyakitkan hati je. Itu yg malas nak layan. Pandang sebelah mata jek

caramel_cloud9 replied at 16-9-2016 04:11 PM
Thanks bg semua cdgn dan nasihat. Akan dipertimbangkan dan digunakan bila sesuai.
Insaf kejap baca ...

Moga dipermudahkan urusan u olehNya...
Insyaallah...