CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adila39

hati ada pada 66 yrs ole man? gila ke aku ni

tiramisuu replied at 22-9-2016 09:15 AM
aku nampak problemnya sebab tt kenal di Fb (aku tak pernah trust apa yg org potray kat fb)+ apa yg ...
ko ni, makan dalam ayatnya.. kate sokong, tp sebelum ko ckp ko sokong, ko 'halus' je mcm nk suh tt cancelkan pilihan dia kan..

but i trust u, org skg macam2.. xlh pcya dgn cepat.

tt, ambik masa btl2.. x rugi lambat asal jgn tsilap.

chinta89 replied at 22-9-2016 09:29 AM
ko ni, makan dalam ayatnya.. kate sokong, tp sebelum ko ckp ko sokong, ko 'halus' je mcm nk suh tt  ...

mcm ko ckap

sesetengah org nk dengar apa yg diorang nk dgr. bukan nk dgr apa yg org bgtau

aku bgthu je apa yg aku boleh komen, end up tt akan buat keputusan

tq for all the feedbacks

TT agree and take note semua your point.

Yes, i think TT in phase of impressnya

Dah jumpa few times dah and yes dia mmg baik orgnya cuma TT kesian kat dia...aduhai at age of that kena work hard

what really happend to him??? good education and well versed but kenapa kena start all over..though anak ada bipolar disorder why did it happen? his ex wife still ada and pun pelik anak2 tak rapat.

I just get to know him better, mana yg TT boleh tolong will do accordingly and yes i start to having doubts after think and think and rethink......

pagi ni tiba tiba rasa...ehh what am i doing man??? i love him or sayang or pitty him...i ada this thinking...kawen je xde beza at least u get to be with him but again..can i cope out with the facts that...woiiii dia tua la beb..ko ni mcm la xde org lain...

im in my denial mode still. Tapi tiap kali bercommunicate dgn dia TT akan cair.

and today TT akan meet up for tea. Let me look at him clearly and closely...can i deal him

betul apa yg u all cakap..i kena pikir very deep..and apa lagi the last i want to do is hurting and ole man heart.

nampak dia berharap, kadang tt rasa he need someone to rely on dari segi moral support...and sbb tu kami click kot..masing2 is looking for soul mate bonding...some one to talk and share feelings

so im being honest w what i feel...i mmg i wish i could change his life now..and make him look better so i have that faith...utk bawak dia jumpa my dad.

But bila re think..oh what am i doing ...i ni desperado  sgt ke nak meet someone to fall in love with...x reti nak sabar ke???

nak kata TT ni x attractive tak jugak ...recently ada one man younger ..but TT tak suka pulak...so i find it hard utk myself find someone yang click

i think i am more in love with his mind than his looks...but after  all calculatuon and so on ...tt jd what the heck follow the flow.

btw tt tak la nak kawen like now...must get to know him and point is how he want to support me if we really want to get married.

will meet him today to find some flaws yg boleh buat tt having 2nd thought.

Wish me luck

bangcak replied at 20-9-2016 09:49 AM
katner jual perfume pheromone tu?
nak try arr

me too kih kih kih

Ive seen people yg pandai 'business' ni bercakap. Dia penah jadi top salesperson branded computer back in early 2000. Muda lagi 20an masa tu. Kalau dia berckp or promote product mmg org beli. Dah berenti kerja. Dia pakai satu beg murah je. Baru ni satu seluruh family dia beli bag tu. Tak lama pastu dia just pegang dishwashing rack kat hardware shop. Just cakap sikit je beratur org belakang dia nak beli gak barang tu padahal aisle tu sendu. org business ni pandailah up diri sendiri. Dia takkan cerita semua positive. Akan ada part2 negative sikit sikit. Tapi part negative tu dia akan kata dia boleh handle.

Follow Us
Pakcik ni cuma nak cari retirement house & free nurse.
Sangat terserlah tujuan itu bila TT sendiri yg kata kasihan dah tua pun masih kena kerja keras cari duit.
Kenapa? Tak menyimpan & melabur masa muda ke?
Kalau TT bersedia jadi nurse percuma dan menanggung suami tua, teruskan aje.

Rugi eh... 39thn bukan tua sangat pun.
Baiklah mencari yang lain.
Tak desperate pun kan.

cuma nak tanya anak dia yg bipolar tu laki ke pompuan? dah kawen lom?..anak TT plak umo brapa?

cuma nak tanya anak dia yg bipolar tu laki ke pompuan? dah kawen lom?..anak TT plak umo brapa?

sarahmirza replied at 23-9-2016 10:35 PM
Pakcik ni cuma nak cari retirement house & free nurse.
Sangat terserlah tujuan itu bila TT sendiri  ...

Baiklah mencari laki muda macam ko kan kak  

Lelaki baik muda atau tua kalau jenis yg suka mengayat tu baik berhati2 la.. aku dah terkena.

Let me share my POV...

i've been observing all your comments, reply & ur previous thread....
basically aku nmpk hng ni looking for love desperately... tiap lelaki yg hg kenal, hg akan pndang dgn soalan " is he the one"... then bila ada yg mai dgn pakej yg hang nak mcm ni la jadinya

Dlm usia yg mcm ni, hang tak perlu pun mana2 laki utk bimbing ke jalan agama. Hg dh ada kesedaran tu, so usaha la sendiri cari ilmu. Please jgn guna alasan nk lelaki membimbing....  paling2 hang amik buku sekolah agama anak hang pun dah bleh belajar psl surah al fatihah or solat subuh....

anyway aku percaya hg dah buat decision........wish u good luck....

wish you luck TT

kebanyakan forumer begitu pesimis berkenaan perasaan cinta tt terhadap lelaki tu..

kenapa??.. sebab laki tu dah tua kerepott... kamon la, berdasarkan tred2 sebelum ni tt dah kenal dgn banyak laki dan laki2 tu sume jenis hampas... dan tt dah expert dah pun dlm menganalisis kualiti2 yg ada dlm lelaki yg sedang berkenal2an dgn tt..

berkenaan perbezaan umur tu... kamon la, Muhammad dgn Aisyah pun gila jauh gak beza umur.. Melanie Hamrick and Mick Jagger pun jauh gila beza umur..

barfi replied at 23-9-2016 11:19 PM
Baiklah mencari laki muda macam ko kan kak

Yang itu nick kaksarah, bukan sarahmirza .

Innrukia replied at 24-9-2016 12:40 AM
Let me share my POV...

i've been observing all your comments, reply & ur previous thread....

Skrg ni live kat rumah iolls ada ustaz dtg ajar anak2 mengaji.Bukan ustaz tua kerepot tau, ustaz ni muda umur dlm 30an.
Dia juga imam masjid kat taman sebelah taman iolls ni.
Sebenarnya, bukan tua je yang blh bimbing kita, yg muda pun boleh juga.
Carilah... Bumi Tuhan ini luas.

sarahmirza replied at 24-9-2016 09:04 AM
Yang itu nick kaksarah, bukan sarahmirza .

Oh ya???? Aku tertukor la plak     Baru nak menganjing  

barfi replied at 24-9-2016 09:20 AM
Oh ya???? Aku tertukor la plak     Baru nak menganjing

Hihihihi.... Masa baca thread ni terus teringat kat kaksarah tu.
Iolls ada baca cerita dia di CI suatu masa dulu.
Terhibur la juga

sarahmirza replied at 24-9-2016 09:08 AM
Skrg ni live kat rumah iolls ada ustaz dtg ajar anak2 mengaji.Bukan ustaz tua kerepot tau, ustaz n ...

Yes sis betul tu... nak & taknak jer.
Utk tt ni aku rasa dia kna lebih relax & bertenang. Bila dlm keadaan desperate & di awangan phm2 jer la, semua pun indah2, padahal nmpk baggage dh ada tu

sarahmirza replied at 24-9-2016 09:25 AM
Hihihihi.... Masa baca thread ni terus teringat kat kaksarah tu.
Iolls ada baca cerita dia di CI  ...

Oklah cerita2 akak tu. Boleh jugalah dibuat pengajaran dan iktibar.. Tapi one thing yg i tak suka bila dia asyik kata kitorang kat sini dengki sbb tak dapat laki muda macam dia. I was like err???? Tak perlu laki muda kot aku masih muda la.. 25.. laki aku pun baru 29.. Dia ingat semua org hadap dengan pucuk muda