CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mat.Rock

[Tempatan] Bapa 37 thn, Ibu 34 thn, Anak 6 Orang , 15 thn - 1 bln, Hidup Sengsara

caprut replied at 21-9-2016 01:13 PM
Ingt aku sorg je rasa mcm tu. Msa muda rmai mmber geng2 ni tu brlagak suke rendahkan org. Bdn kuat ...

Bohsia masa tgh bergetah mmg asyik menghina org je keje dia, nmpk mmber pompuan gemok laki x hensem hina gegila punya. kurang ajar dgn org tua

mentang2 tgh meletop, tukar pakwe mcm tukar spender je, tapi yg peliknya diorg ni bila umo dh masuk 30an dh mcm tua dr usia sebenar dn masa tu lah diorg ni asyik jd bahan ketawa org je

Sama la mcm mat rempit, bila dh berusia sibuk nk cr org2 yg diorg hina, pukul dulu, add fb bagai mntak maaf konon, jadi lebai bagai hari2 cakap pasal agama nk cuci dosa. Tp aku mmg pndang sbelah mata je org mcm ni lagi2 yg byk buat taik dgn aku sblom ni

yang aku faham konsep "anak itu rezeki"  tu gini, ada org explain kt aku..

Rezeki kita = anak, kesihatan, wang ringgit, harta, pelajaran, ,etc.

So, mungkin bahagian dia, dia dpt anak yg ramai saja tp tak dpt kesihatan, wang ringgit, harta dan lain2.. itu yg aku paham..

hanibee replied at 21-9-2016 01:24 PM

Rezeki kita = anak, k ...

anak pun amanah jugak.. kalau tak dapat hak sepatutnye pun berdosa kite sebagai mak ayah

RED 666 replied at 21-9-2016 01:23 PM
Bohsia masa tgh bergetah mmg asyik menghina org je keje dia, nmpk mmber pompuan gemok laki x hense ...

Golongan mat rempit ni lupe dorg ni kjer peon, kjer berat mostly sbb pendidikan dorg. Da tua bru beringat. Tp apehal2 dorg kjer berat kampeni kasila gaji mahal. Ini gaji pon mcm apa. Org yg kjer relax mcm gomen byk bekas bdk tkde msa depan relax je ngular dpt gaji setiap bulan.  

Anak yg kecik tu mungkin boleh bg org lain besarkan..nampak mcm kejam tp itulah yg terbaik..biar diorang dpt hidup mcm budak2 lain gi sekolah belajar semua tu

zameyla replied at 21-9-2016 09:40 AM
errmmmm...........tak tau nak cakap apa dah...
tapi kebanyakannya yg susah2 nie rumah bersepah!! ta ...

yezza saya sokong. bukan nak hina tapi selalunya mcm tu lah.

Follow Us
Org pemalas mmg rajin mengesexs kot..
Kalau bekerja pd weekdays.. balik masak lagi.. si ayah jaga anak2 time si ibu masak kemas rumah.. siap2 anak mandi makan siap2 brg esok nak kerja mmg xde masa nak mengesexs hari2 aku rasa... sbb dah penat bagai kan... ni dgn jaga anak sampai 6 org.. sempat  plakk buat anak ramai2.. nampak no x fikir esok lusa nak tambah pendapatan keluarga mcm mana

ostad kate x elok tolak rezeki anak... anak itu sendri pembuka rezeki...

MissMamamia75 replied at 21-9-2016 10:08 AM
geram gak baca kisah mcm ni..
bila nak keja sakit segala2 sendi..
bab yg 'itu' ko mampu pulak..
...

motivator tu nama syukri ibrahim

Keadaan ini mengingatkan saya kepada negara jiran Filipina.  Ramai keluarga miskin yang banyak anak. Tapi keluarga ini boleh bagi alasan tak boleh guna kondom kerana ia dilarang di oleh agama kristian roman katolik. So penganut islam di Malaysia nak guna alasan apa utk tidak buat family planning?

ultra78 replied at 21-9-2016 01:50 PM
Keadaan ini mengingatkan saya kepada negara jiran Filipina.  Ramai keluarga miskin yang banyak anak. ...

lebih kurang je sis. tp ayat ditukar supaya kedengaran ala2 islamik girtuhh..
alasan!

depa ni bukan sekadar amalkan konsep anak itu rezeki, selalu ramai2 anak ni boleh jadi saham pencen untuk akhirat katanya

sedara aku pon perangai gini. tak kerja, harap bini je kerja, tup2 bini pregnant.
tau buat anak je kot.

koko2 replied at 21-9-2016 11:08 AM
camana nak ckp ya...
aku ada jumpa famili yg poverty tapi beranak ramai..
dan telah bertekak juga  ...

aku pun ada jumpe spesis gini..
siap aku pun dia hasut jangan makan pill itu ini..tak elok.. ada aku kesah
tapi aku makan juga..

ini sepatutnya hahaha

taw nk ngesek je... aiyo

hanibee replied at 21-9-2016 01:24 PM

Rezeki kita = anak, k ...

ade yg kata haram merancang.... haram pakai kondom.... sbb seolah2 tak yakin rezeki Allah bg utk anak2.....
aku tak reti nak debat since ilmu kurg.... tp soalnya masing2 tahu kemampuan.... rezeki tu tak dtg bergolek.... lahir anak dpt increment gj rm1k ka....
yup rezeki naik pangkat.... rezeki murah tu maksudnya rezeki anak2..... tp tanpa usaha mmg tak jd apa.....

aku rasa so called pakar agama acah2 zuhud suka guna utk nmpk depa ikut sunnah nabi.... umat ramai.... bkn ke dlm masa sama qualiti gak penting....
ni  bkn soal wang ringgit... soal masa... soal tenaga.....  tmbh2 malang klau beban jaga anak bini sorg je tanggung..... bini melawan kalu kluar hujah2 agama... bini kena taat..... tak taat kawin lg satu.... ala2 ayahanda sohai kepam

gujiwa replied at 21-9-2016 02:11 PM
aku pun ada jumpe spesis gini..
siap aku pun dia hasut jangan makan pill itu ini..tak elok.. ada  ...

x mkn x apa..asal pandai control birth sendiri..jgn x mkn tp memancut sesuka hati anak berderet mcm kereta api..pastu salahkan takdir..

Patutnya krj M'sia buat polisi mcm kt china & singapura.. klu pendapatan isi rumah < 2000, wajib had kan bilangan anak max. 4 org saja

dinopower replied at 21-9-2016 02:19 PM
ade yg kata haram merancang.... haram pakai kondom.... sbb seolah2 tak yakin rezeki Allah bg utk a ...

dino...sampai ke umah sini ko petik nama sohai bewok persamaan antara depa ni ialah anak2 yg keluar cari rejeki..aku pun x nak komen lebih2...isu macam ni dah jadi isu negara tapi x kan la asyik nak harapkan gomen je tolong..maybe boleh tolong dari segi bagi modal/skill utk depa jana ekonomi..