CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: naanie

Karsinah Rostam ( Mak Artis) aka Nani & Family Retis #makretis Luxury Home

Close [Copy link]
kerani_je replied at 6-10-2016 12:11 PM
over sgt dok puja puji azlita tarafff 18 bintang..biase tuan diri je yg puja diri sendirik ni..xde ...

adalah..iols la tu... uols pon jgn puji sgt nek sinah gigih buat food biz, kang kantoi plk uols tu nek sinah...ehhhh

hanydean replied at 6-10-2016 12:12 PM
owh...baru tau bwg holland tu bahan premium..maybe sbb HOLLAND kot

anything oberseas tu premium uolsss...

ada. azlitaaziz.
tapi sikit je post dia.

kerani_je replied at 6-10-2016 01:14 PM
U nak resepi kulit karipap rangup sampai ke ptg jgk ke?

sorry uolls, SECRET RECIPE gittew  ...

ok mak nani.

311gurl replied at 28-9-2016 11:55 PM
somehow i perati hanis ni tak nak jadi mcm apa yg mak nani nak dia jadi..

dia jenis nak classy, ...

setuju sangat statement ni

aliysa replied at 6-10-2016 01:11 PM
Annoying pulak dgn komen kerani_je. Hahaha. Kutuk mak sinah tak boleh lah, tak elok lah, itulah inil ...

Samala uols...iols dah menyampah nak baca komen heshe....dia je betul,org lain salah...sebijik macam karsinah punye perangai...   

Follow Us
over sgt dok puja puji azlita tarafff 18 bintang..biase tuan diri je yg puja diri sendirik ni..xde ...

so u ni becca la kn...u pn sibuk dk promo dia...puji mlangit juga kt si becca tu...

kerani_je replied at 5-10-2016 12:49 PM
hadap ke makanan mcm kat rumah die laki x belikan mknn n brg2 dapur..peliks betol jnis perangai dt ...

gigih tak aiii...  ai cari coretan dia tu yg berkaitan dgn apa yg u ceta ni...

naaah.... sila baca... paling annoy part bagi kuih sample kuih raya.. pastu org tu x berkenan nak beli..... dikutuknya org tu adoiiii

Teman Yang Kononnya Berpeluk Cium Dengan Kita

Dalam rentetan hidup ini, saya banyak juga tersinggung dengan kenalan-kenalan yang saya fikir boleh saya jadi kan teman baik, rupanya tidak.

KES 1

Seorang kenalan, yang hidupnya agak senang bernama joyah (anda rasa itu nama sebenar ke?) memang mesra dengan saya. Kira kalau jumpa di mana-mana mesti tegur dan tanya khabar, siap dengan peluk cium sekali. Saya seronok sangat, sebab fikir dia ni pasti perempuan melayu yang baik dan mesra serta bolehlah di buat kawan baik.

Sangkaan saya ternyata benar meleset. Satu hari saya betul-betul terdesak nak menggunakan internet kerana laptop di rumah sedang dibaiki. Saya pun dengan selamba menalipon joyah, bercerita masalah saya dan ingin menggunakan sebentar internet di rumahnya.'Ala Nani, bukan apa, internet kat rumah ni semua anak i pakai buat homework'. Kat rumah i ni ada empat laptop, empat-empat pun ada internet, tapi i tak naklah kacau dia orang". Saya rasa kecilnya diri saya waktu tu, hati tu jangan kiralah, memang dah kecilpun.

Saya pun buang kes. Kes mahu menganggap dia akan jadi kawan baik. Selepas itu, saya belajar lagi yang tidak semua orang boleh jadi teman baik. Namun, saya ni mudah melupakan. Bulan puasa yang lalu kami sering terserempak, kerana tinggal di kawasan yang sama. Saya yang tidak mahu terlalu melayan emosi saya, bertanya kalau-kalau dia mahu menempah kuih raya yang saya jual. Dia kata boleh saja, hantarlah 'sample kuih ke rumahnya'.

Disebabkan terlalu sibuk saya terlupa mahu menghantar 'sample' kuih ke rumahnya, sehinggalah dia sendiri menalipon dan bertanyakan tentang itu. Malam itu, saya menyusun-nyusun biskut ke dalam sebuah bekas. Maklumlah 'sample' kuih raya yang saya jual bukan sedikit, ada 22 jenis semuanya. Malam tu juga saya hantar ke rumahnya kerana saya tahu akibat terlalu sibuk saya akan terlupa dan lambat mengambil pesanan biskut raya tu.

Selang beberapa hari saya teringat yang dia belum membuat tempahan, jadi saya pun menaliponnya untuk bertanya kuih yang mana dia nak tempah. Dia hanya berkata 'sorrylah Nani, semua kuih-kuih tu, tak da yang anak-anak i berkenan'!. 'Hai ada 22 jenis tu, takkan tak da satu pun berkenan' saya bertanya seolah-olah tak mahu terima hakikat yang dia memang tak mahu. Tapi 'sample' kuih raya saya yang 22 biji tu pun dah 'burn'. Saya tak tahulah, kalau ada seorang yang bernama kawan yang tak perlu menjaga hati kawannya sampai begitu sekali.

Sejak itu saya memang merasa amat kecil hati dengannya. Saya bertekad tidak mahu lagi menganggap dia seorang kawan. Saya buang nombor taliponnya dari senarai di 'handphone' saya.

Sehinggalah suatu hari saya mendapat sms dari seorang lagi kenalan mengatakan yang joyah mendapat kemalangan jalan raya dan suami dia koma dan mengalami kecederaan kepala. Selepas kejadian itu saya berfikir, apa sahaja musibah yang Allah swt beri mungkin mahu memberi taufik dan hidayah kepada kita agar kita boleh berfikir bagaimana sikap kita terhadap orang-orang disekeliling kita selama ini dan berubah menjadi yang lebih baik. Tetapi adakah kita memikirkannya?

brainbiru replied at 6-10-2016 02:01 PM

naaah.... sila b ...

ala2 nak ckp sbb kwn x bg pinjam intenet dan x order kuih darinya maka kwnnya itu eksiden? balasan dr tuhan kan..gile betul maknani

kerani_je replied at 6-10-2016 10:32 AM
kesian pulak la aku rasa ke mak nani ni..die cume org tua separuh abad yg nk menghabiskan sisa-sis ...

aku baca semua yg kau tulih ni..walaupun pjg...

tapi boleh tak ko jangan samakan mak aku dengan karsinah.....

mak aku tak kutuk kalau bab2 makanan yg makan free kat umah orang.... kalau aku kutuk ke.... penampar ke muka aku....

mak aku jugak tak blog kan bende2 keji pasal hal orang....

org ni perangai mcm ni... org tu perangai mcm tu..... mak aku tak tulih kat blog...... kalau org keji anak2 dia pun.... dia tak balas balik...
dia nangis sorang2..atau paling tak pun.. dia share dengan kami anak beranak je... mak aku tak tulih luahan perasaan dia mcm mak nani tulih kat bawah ni... dgn ayat2 mcm ni... apatah lagi bila org yg dikutuk tu ada blood relatives dgn anak2 dia....  so aku harap ko jgn nak samakan mak org lain dengan karsinah ni....  

Masa Liana PMR dapat 7A dulu, anak dia dapat 8A, pukul gendang satu kampung, yang Liana tu bukan pandai sangat, tak boleh lawan lah dengan anak dia. Anak dia lagi terror. Ni apa kes ni, suka sangat nak membanding-bandingkan dengan orang lain. Kalau dah berjaya tu alhamdulillah. Tak perlu heboh kata orang ni tak bagus, orang tu tak bagus.

Bila anak dia cuma dapat 2 pointer dan Hanis pulak dapat 3.94 dah kata pulak tak heran dengan budak yang belajar kat Uitm tu, Uitm tu tempat buangan orang-orang melayu.

Heh elehh, apalah mamat seekor ni, hidup sendiri pun terumbang ambing, ada hati pulak nak cakap pasal hidup orang lain.

brainbiru replied at 6-10-2016 02:10 PM
aku baca semua yg kau tulih ni..walaupun pjg...

tapi boleh tak ko jangan samakan mak aku dengan ...

yeayyy...mak kita baru typical org melayu..mak nani tu unik kannn

EhhEtonLahh replied at 6-10-2016 12:35 PM
ok ai tarik balik2 kata ai yg kerani nih karsinah..

Hahahahaha. Memang sah Bekah. Takde manusia di muka bumi ni yang akan ingat pen"capai"an artis sendu di aidilfitri ittewwwww

ada resepi kulit karipap ke? nakkkk...

laparlah pula...

laju btol thread mak nani ni

prettyuglybabe replied at 6-10-2016 02:24 PM
ada resepi kulit karipap ke? nakkkk...

sikret resepi okeh

aurorayasmeen replied at 6-10-2016 02:34 PM
laju btol thread mak nani ni

meriah kan...mcm2 citer ada

brainbiru replied at 6-10-2016 02:01 PM

naaah.... sila b ...

Dia remind diri sendiri ka apa???

kerani_je replied at 6-10-2016 11:28 AM
ye ke taraf hotel 18 bintang?amboi kemain ko puja melangit die down to earth bagai..ke ko ni azlit ...

maybe ko ni 1 antara seribu orang yang cuba resepi tu tapi fail. apa kes buat tak jadi salahkan resepi sindrom apakah ini tah2 sendiri masak pun ke laut. ni mesti geng mak nani semua orang masak semuaaaaaaa tak sedap

pantang betul kau dengan masakan orang mcm kau sorang masak perfect kekdahnye. thread eina senduk tak habis2 kau kutuk sambal tak pecah la whatever la. ADAKAH HANG CHEF WAN???!!

Tetiba plot twist

macam kau la. kejap puja makretis kejap puja bekah. kesian