CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 32565|Reply: 314

<EDISI USTAZAH tarbiah CIKGU> Abby Tegur Mas Idayu #44 Komen laki Abby

Edited by damian_lee at 27-9-2016 08:15 AM

kalau dah ada tolong tutup la ye .. dah search tapi x jumpa

Apa ini? Apa ini? Maksiat besar-besaran depan mata, apa yang seronok sangat itu? Orang kena tangkap basah bukan main dihukum begitu begini, yang terang-terangan berzina sambil direcordkan? Berapa pasang mata yang menonton? Tak terkait dengan dosa pahalakah? Sampai bila nak di biarkan?

Sejujurnya saya dah lama tak tengok TV, Astro bertahun dah tak ada jadi saya tak tahu siapa yang di maksudkan dalam tulisan ini, agak-agak pun salah.

Saya cuma ada chanel biasa saja dekat rumah ini. Sebab dah lama tak ambil peduli pasal televisyen, pasal dunia hiburan ini semua. Punyalah tak ambil tahu, sampai nak buka TV pun tak reti dah.

Tapi terrrr tahu juga pasal artis-artis ini sebab tertengok-tengok juga di laman sosial dan sebagainya, kadang-kadang ada orang datang rumah kena buka tv sendiri, kalau pergi rumah orang, tv terbuka sepanjang masa, dekat kedai makan, dekat hotel, jadi bila tertengok layankan saja cuma tak fokuslah.

Berbalik pada apa yang ditulis di FB ini, saya pun rajin tulis berkaitan dunia hiburan sebelum ini sebab dalam drama, filem, aksi-aksi begini dah biasa sangat dah sebab saya pun buat dulu.

Memang perlu ada teguran & dakwah kepada ‘industri hiburan’ supaya mereka ‘bangun dari lena yang panjang’ kerana banyak yang perlu diperbaiki. Jauh sangat dah perginya kawan-kawan saya dalam dunia itu bila ‘ISLAM’ langsung tidak disebut dalam kontrak kerja kami.

Saya berada dalam dunia itu berbelas tahun, pernah merasa apa itu ‘popular’ (walau tak popular mana pun) berlakon, menyanyi, melawak, apa lagi semua saya buat dah.

Tapi memang tiada siapa yang peduli. Nak peluk siapa pun boleh. Nak pegang tangan suami orang/isteri orang, tidur baring tiada siapa yang larang. Sekarang inilah baru nampak ramai yang bersuara untuk bagi kesedaran pada yang dah jauh sangat dari ALLAH itu. Syukur untuk itu.
Cumanya bila ada yang nak main peranan, usaha untuk jalankan tanggungjawab sebagai hamba ALLAH ikut kemampuan masing-masing, ada pula yang berbunyi: “Gunakan saluran yang betul” “Jangan aibkan orang bla bla bla” Tegurlah dengan hikmah” katanya walhal dia sendiri pun tak buat apa-apa pun. Terang-terangan bermaksiat, tegur terang-terangan jugalah. Dimana silapnya?
.
Malaysia nak terbalik dah sahabat dengan rasuah, salah guna kuasa disetiap peringkat. Apa nak jadi dengan kita yang masih leka dengan hiburan 24jam seminggu ini? Tak takut mati ka?

Edited by damian_lee at 26-9-2016 09:29 PM

Respon Balas Mas Idayu Apabila Ditegur Abby Abadi

Sebelum ini, seorang selebriti yang telah berhijrah iaitu Abby Abadi telah menegur seorang artis wanita yang memeluk pelajar lelaki Akademi Fantasia iaitu Mas Idayu.

Kini, Mas Idayu dilihat agak berang dengan teguran tersebut dan memberi respon di laman media Instagram miliknya.

Jom baca:

Tumpang Popular

Dgr2 cerita byk btl stalkers,haters yang konon nya x tgk program reality tapi komen nya seperti tgk semua episode ko rase?????????

#kesiannumpangpopular meraih simpati kat fb . sebab ada lagu #TRAUMA terus feeling nak komen…. #kesian hidup tak suka program atau tak suka saya itu soal kedua, soal pertama cara ko tegur org nasihat org ko rasa org nak ikut ke? Takut org nak berhijrah tgk cara kau ni …. kesian takde #SIVIKMINDED utk semua haters stalkers org sblh umah aku jiran aku..mata je nampak,,, tapi dia punya hormat aku sebagai jiran…. aku yang jadi malu,, malu tu kita nak!!!

Jangan Tengok, Nanti Dosa Bertambah

Ni tidak ko yg over mcm nak join segala setan kat dunia ni…. haters stalkers ingat! Kalau dah tau itu program reality ko jgn tgk! Nnt dosa ko bertambah dgn mengumpat… JGN KAU FIKIR HIDUPMUSEKARANG INI, FIKIRKAN BAGAIMANA PENGAKHIRAN HIDUP MU… ORANG JAHAT BELUM TENTU PENGAKHIRAN NYA JAHAT…. INGAT MENGINGATI TIDAK SALAH ,, TAPI HARUS BAGUS CARANYA
Seorang pelacur kesyurga kerana seekor anjing yg dia beri minum ….. jgn smp anjing tu pulak bagi ko minum sbb mulut kamu yg #jahanam …. lumrah hidup baru jadi baik setahun jagung dah riuh sekampung … #malukandirisendiri anyway tq jadi haters stalkers sbb rating lagi naik!  #af2016 #1001team #astro #riahd

Akak Tak Baca

Apapun tq #dairiaf kerana membawa pelajar Amal dtg minta maaf dgn mmy,,, jika tidak mmy mmg tak kan mengajar dia dalam program ini …. itu mmg jadi isu dan viral kerana pelajar dtg mohon maaf . Acting????? Aku bukan pelakun! Tq la buat kami popular! Comment lah lagi? #lusapa? #numpangpopularke anyway aku takde twitter fb tak peduli…. meraung la ko smp penat aku dgr khabar je KESIANNNNN AKK TAK BACA DIK !!! Adik trauma and lain2 nya BETUL KE DAH BERTAUBAT? Ceciter

TRAUMA YANG MELANDA MENIKAM NIKAM JIWA SELEMAH KAU LEMAH AKU TAK MENYERAH  #adabrani? Wei trauma nak #numpangpopularke kalau nak tutup,, tutup semua dik mulut pun tutup mata tutup #jangantgktv program yang ko tak suka ko buka #pahal???? Ko tak suka #astro sbb astro tak panggil ko ke dik? TRAUMA YA DIK … busukkkkk
Akk anggap angin lalu je dikkk..
Biasala BILA POHON SEMAKIN MENINGGI ANGIN JUGA SEMAKIN KENCANG BERTIUP … ko paham tak dik? Tak paham tanya

Gambar mami berbaju tido pleaseeeee

damian_lee replied at 26-9-2016 09:24 PM
Respon Balas Mas Idayu Apabila Ditegur Abby AbadiSebelum ini, seorang selebriti yang telah berhijrah ...

pening i baca gaya penulisan mamy

apepon, gambar baju tido pls

X suke, x payah tgk, x payah support,

Klu org x tgk, make x de syarikat penerbitan nk gigih wat bende2 hare bg segelintar manusia...
Lepastu, program islamiah, drama yg x de bersentuhan.. harus sokong. Ini... respons pon sendu jugak.. mcm mane ..

Klu setakat komen lebih, why bole mcm itu mcm ini..sedangkn islam.. better uols wat promo support tv al hijrah, biar berjuta2 tgk.. baru syarikat penyiaran bole tambah more islamic drama..

Ini.. jenis.. x support hiburan sume, x buka tv, komen je lebih..

Sekian.

freakyskinny replied at 26-9-2016 09:31 PM
X suke, x payah tgk, x payah support,

Klu org x tgk, make x de syarikat penerbitan nk gigih wat b ...

tapi gigih tengok Diari AF lagi ... macam mana tu konsepnya sis??... tengok boleh buat jangan?? hahahaa

Follow Us
babydoll replied at 26-9-2016 09:31 PM
pening i baca gaya penulisan mamy

apa kes dengan baju tido??? .. mohon pencerahan .... tertinggal kereta api plak ...

Terlepas episod tersebut..kalo tak boleh i hencap dua2 skali. Mummy ober, setajah bakyah pon ober kunun baik bebenau...

LoveSungmin replied at 26-9-2016 09:28 PM
Gambar mami berbaju tido pleaseeeee

dgn sofa baru please...

damian_lee replied at 26-9-2016 09:33 PM
tapi gigih tengok Diari AF lagi ... macam mana tu konsepnya sis??... tengok boleh buat jangan?? ha ...

Kan... mcm sengaja mencari sbb lepas tu tulis fb... moga2 viral.Umah2 yg extrem mule la.. berastaga, mengucap bagai..

Alah setakat peluk amal yang macam hadik2 je pun nak kecoh...tu dalam drama, pilem melayu banyak je peluk memeluk, tak bising pun setad setazah fb ni

Xkshla royanan "mami" ni.. gmbr brbj tdo please..

Eh..kat artikel atas tu celah mana setajah bakyah petik nama mummy?

Berpinar biji mata nak paham tulisan mami

Dua2 hauk..dua2 over..dua2 talentless

Tapi masing2 fefeeling diva

xtravaganza replied at 26-9-2016 09:41 PM
Xkshla royanan "mami" ni.. gmbr brbj tdo please..

Ala dia pakai baju tido kelawak je noks...ala2 acik2 tu....

danieladam replied at 26-9-2016 09:37 PM
Terlepas episod tersebut..kalo tak boleh i hencap dua2 skali. Mummy ober, setajah bakyah pon ober ku ...

aik buat balik die  
klau ko tu bagus abby ko tak tgur die kat fb la.... p je slow talk face to face....

dinopower replied at 26-9-2016 09:49 PM
aik buat balik die   
klau ko tu bagus abby ko tak tgur die kat fb la.... p je slow talk face t ...

maaf .... lupa nak seru ..... ko ... hahaha .. ko kan pengkritik dan fans .....

Dah mmg kat umah dia.. Mmg la berbaju kelawar.. Ko harap dia nak berdress ke dalam rumah? Btw  aku anti ustajah yg konon alim ni,,, org lain pon berhijrah jua tp xda la kecoh no.., poyo.. Meleis pon sama... Konon x tgok af tp gigih tau semua.. Tutup je la tv tu.. Buang dlm parit.. Choiii

ku_fir replied at 26-9-2016 09:53 PM
Dah mmg kat umah dia.. Mmg la berbaju kelawar.. Ko harap dia nak berdress ke dalam rumah? Btw  aku a ...

sila la fahami kamus setad and setazah FB ....

dah lama tak tengok TV ... pastu TERRRRRR tengok ...

harap maklum .. mereka maksum belaka