CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16576|Reply: 90

Misteri Tren Tebusan

Edited by system_failure at 30-9-2016 02:14 AM

Drama Thriller siri pembunuhan kejam.... sila takut sebentar....

Di suatu pagi yg indah, pak jib (bukan nama sebenar) dgn tetiba je terasa nak menaiki tren lrt… dah buang tebiat agaknya…
Dah tua2 nak mampus mcmni, pak jib merasakan kebosanan duk kat rumah..

So dia mengsengajakan diri nak merasa naik lrt di waktu subuh time org ramai berpusu2 nak pi keje…
dgn harapan dpt ketemu dan berhimpit2 dgn aweks2 cun yg mewangi di pagi hari…. <- mcm harem perangai org tua nih..

Pak jib sebenarnya takde sebarang hala tuju dan destinasi yg nak pegi pun….
Apatah lagi haju tuju hidup beliau pun sbnrnya tiada sebarang matlamat pun…. (baik pi mampus jer)…

Dgn tak semena2 tren dari arah selatan dan dari arah utara kedua2nya pun sampai…
Pak jib konpius nak naik yg mana satu… kebetulan dia nampak ade awek cun kat tren yg nak ke arah utara..
maka sambil mengkontrol macho beliau pun melangkah gagah masuk kedlm tren tersebut itu,.

Gerabak itu adalah gerabak yg paling last sekali.
Ade sorang awek cun yg sungguh lawa sambil menjejes air liur pak jib melihatnya,…
Selain tu, ade 3 ekor mamat lain didlm gerabak terakhir itu…
Maka sume sekali terdapat 5 makhluk hidup didlmnye…. (1 awek cun, 3 ekor mamat dan sekor tenuk laut… a.k.a pak jib laa….)

Maka bergeraklah tren itu kearah utara… sambil kedengaaran suara pengumuman dari awek robot..
Salam sejahtera kpd para penumpang, stesen berikutnya adalah.. Kampung Baru.
I repeat, next station.. station New Village… hehehehe… kata awek robot itu sambil mengilai2….

Selepas berhenti di kg.baru, takde sorang pun yg naik mahupun turun dari gerabak yg terakhir itu…
Jumlah makhluk hidup didlm koc terakhir tu tetap sama..
Pastu tren pun nak bergerak..
Baru nak bergerak, tetiba tren terberak… ops silap taip..
tetiba tren pun ter-brek kejap… pastu enjin termati jap. Lampu pun terpadam jap…
dlm beberapa saat kemudian lampu pun berkedip semula.. enjin pun on semula…

Tren masih blum bergerak lagi..
Tetiba awek cun tu (mungkin perasan dari tadi pak jib asyik memandangnya sambil terjulur air liur) pun berkata pd pak jib…
pakcik nak berselfie dgn saya tak?....

Hape?! Pakcik ko kata?!.... hmmm… pakcik pun pakcik laaa…..
Boleh jugak…. Minta maaf la yer… pakcik bukan sengaja nak merenung awak..
Pakcik terkenangkan anak pakcik nak… muka dia seiras dgn awak…
(ceh…pandai bagi alasan laa ko ni jibby)

So, awek ni pun beralih tempat duduk dan duduk disebelah pak jib..
Okay pakcik, duk la rapat kat sini sikit yer….
Berderau darah pak jib mendengornya…
Then, awek tu pun amik selfie bersama pakjib menggunakan henpon dia…
Ok, skrg turn pakcik pulak amik gambar guna henpon pakcik yer…
Pakjib pun ambil laaa gambar… punyala tersenyum sampai ke telingga.. macam beauty and the beast…
ops silap… mcm beauty and the pig..

Tren pun bergeraklah…
Awek robot pun bersuara lagi… stesen berikutnya… stesen dang wangi…
jaga2 yer… kita skrg ni berada dibwh tanah perkuburan tau…. hehehehe… ujarnya sambil mengilai lagi..

Perjalanan dari stesen kg.baru ke dang wangi ni best sikit sebab tren agak laju dan ade selekoh konar baring baeek punye…
pilot dia siap layan lap lagi tau… senget sekejap tren tu.. eh lrt putra mana ade pilot kan... kih kih kih..

Tetiba.,, jeng jeng jeng…
Salah seorg dari penumpang iaitu seorg mamat telah jatuh tersungkur tersembab diatas lantai.. mungkin kerana pilot tadi merempit kat selekoh tajam tadi kot..

Pakjib pun menolong mamat tu… tapi tak disangka… mamat tu dahpun mati..
Wahhh teruk jugak mamat ni jatuh mcm tu je terus mampus dah….
Pakjib skrg berasa takut… dia sgt takut kerana dia adalah org pertama yg menjumpai mamat yg dah mati tu….
Dgn kata lain dia adalah suspek yg disyaki iaitu MO1.

lalu diapun menangis semahu2nya… dgn tak semena2 dia pun teringatkan bini dia si pink hippo dan anak2 beliau yg skrg nih tengah berjoget dangdut sambil menjadi DJ kat kelab malam di Singapore dan sekor lagi tengah membuat pengambaran pilem mengenai keindahan alam semulajadi yg membiruuuu di amerika sana……… hanya untuk tontonan 18 tahun keatas sahaje yer…

Kebetulan pulak tu, bila tiba di stesen dang wangi, terdpt sorang pakcik polis nak menaiki tren.. namanya sarjan hasan..
So bila berlakunya kes kematian, maka sarjan hasan pun menangkap reman kesemua suspek yg terlibat iaitu mereka2 yg berada di gerabak terakhir itu..

Berikut adalah suspek2 yg ditahan reman:

Pak jib a.k.a MO1

Awek cun

Mamat suspek no 2

Mamat suspek no 3

Pengawai penyiasat: sarjan hasan

bersambung...

Setelah di check oleh sarjan hasan, badan mayat masih lagi panas dan diklasifikasikan sebagai baru je mati sengaja mengejut..
Jadi kesemua yg berada didlm gerabak koc terakhir itu adalah suspek2 yg disyaki..

Dan kini bermulalah sesi soal siasat oleh sarjan hasan..

Sarjan Hasan: hai pakjib, sila terangkan kpd saya apa tujuan pakjib pagi ni dan kemana pakjib nak pegi…
MO1 : saya takde tujuan hidup… juga tiada matlamat hidup… saya cuma tau perabihkan duit rakyat jer… sebab tu mahadzhir khir benci pada saya… ehh ape kejadah yg aku melalut nih…
Ok.. hmm.. beginilah.. saya naik tren pagi ni pun saja suke2 jer… tak merangcang langsung nak kearah mana pun…
saya bukannya kenal dgn kesemua mereka2 ni….
Apa yg berlaku sume ni adalah secara kebetulan jer... awk ingat saye ni bodoh sgt ke nak masukkan dua hinggit enam posen dlm akaun sendiri?
ini semua fitnah!...

Ok meh sini saya bagi kronologi bukti pergerakan saya ari ni:
07:00am - sy kuar rumah pastu singgah 7e jap beli roti cokelat. Awek cashier tu dan cctv kat 7e boleh jadi saksi saya..
07:10am - masa nak masuk kat stesen masjid jamek, sy terpijak tahik hanjing jilake... ade sekor mamat tu, sy perasan kat baju dia tertulis I am SF.. duk gelak kat saye.. mcm siyal perangai dia kan..... dia pun boleh menjadi saksi sy tau..
07:15am - saya touch in guna mykad. rekod transaction ini pun boleh menjadi bukti saya.
07:16am - tren pun sampai. saya pun naiklah tren ke kg.baru.
07:18am - sampai di kg.baru, tetiba je tren terhenti dan tershutdown seketika. pilot tu terbersin kot agaknya..
07:19am - berselfie dgn awek cun. ade bukti dlm henpon saya..
07:25am - tren bergerak semula agak laju sampailah mamat tu tersungkur lalu #silameninggal.

Sarjan Hasan: ok ok… pakjib tak bersalah. berdasarkan chronology of event diatas.. maka dgn ini saya membebaskan pakcik dari segala tuduhan salah laku pakcik yg selama ini menerima wang sogokan hadiah dari… ehhh… ape benda yg aku melalut nih… tu laaa byk sgt tengok tv 3 suku… kan dah jadi mcm ni….

ok la pakcik tak bersalah. adalah didapati takde kecurigaan yg wujud pun sejak dari mula pakcik meninggalkan rumah sehinggalah mamat itu mati..
ok pakcik boleh berambus sekarang.,

Sarjan Hasan: ok now, I want to investigate you… miss awek cun…

Awek Cun: Awk nak tuduh saya ni penjenayah ker? Ehh tolong sikit ye, saya ni dah laa ayu, lawa, cantik, manis.. awak ingat saya ni tergamak nak membunuh org ker? Eiii tolong laaa.. nak membunuh lipas pun saya takut ni kan pula nak membunuh org? dah la saya tak kenal mamat tu.. kebetulan je naik tren yg sama… ape laaaa…

berikut adalah kronologi dari awek cun:
0706: naik tren.
0707: bukak henpon sambil betulkan tudung
0710: bukak henpon sambil betulkan tudung lagi..
0715: bukak henpon sambil betulkan tudung lagi sekali....
0717: bukak henpon sambil betulkan tudung lagi sekali lagi....
0719: berselfie dgn org tua terkutuk..
0725: mayat dijumpai..

Sarjan Hasan: ok ok…. Awak juga tak bersalah… awek cun macam awk tak mungkin melakukan jenayah...
awak boleh balik sekarang,.. err.. sila tingalkan no. telefon awak yer…. hihi…

Sarjan Hasan: ok now, come here you mamat selekeh kulit itam legam rambut serabai mcm tak mandi setahun..

Mamat itam : oii cakap tu baik sikit yer… mcmana awk tau saya dah tak mandi setahun? Cakap tu pelan2 sikit… malu laa aii kalau org lain dengor….
Hmm… mentang2 muka saya ni mcm syaitonn, senang2 je ko nak cakap aku terlibat dlm pembunuhan ni yer… tolong sikit… wpun muka itam legam tapi hati saya baik tau…. saya pernah tolong makcik tua melintas jalan, tolong basuhkan bontot kucing lepas dia berak kat tepi jalan….
Tak baik lagi ker saya ni?

Sarjan Hasan: ok ok.. awk seorg yg sgt baik… takde org sangup basuhkan bontot kucing selepas berak… awak memang seorang wira paralimpik Malaysia….. tahniah… err.. sila beritahu secara detail apa yg awk dah buat sejak pagi tadi..

Mamat itam:
ni dia detail dia tuan..

0705: menaiki tren
0706: korek idungz
0710: lagi sekali mengorek idungz..
0715: terkorek idungz lagi...
0718: mengorek idungz lagi sekali sambil menggaru ketiak..
0719: jilat jari selepas menggaru..
0725: mayat ditemui... so scraryy you know.. (sambil mengorek idungz lagi sekali lagi.....)

Sarjan hasan: dah dah... ciss pengotor selekeh.. (sambil terikut mengorek iduungz juga...)

Sarjan Hasan: ok sekarang yg terakhir awk… si mamat hijau. Come here!

Mamat hijau: jhkjghkugkurgvjfhuf? Jhjfheukfku? Jhihugtchtjfd?

jhjdsuef:
0708: jhjugudfldzkozdjol
0710: jhdjshfdskfdk
0715: kijssfisfsn korekidungz kjfhdgkd
0725: jfkdhfuvgdyvjfecv

Sarjan hasan: ooo… awak org luar rupanya…
patut laaa sepatah haram pun saya tak tau ape kebenda yg ko cakap tadi…
semak jer aku nengok muka poyo kau nih....
dah dah berambus.... adios!

Edited by system_failure at 30-9-2016 02:06 AM

Sarjan Hasan: Ahhh.... nampaknye takde sasape pun yg boleh disyaki dlm kes kematian ini.
Maka saya dgn ini meng-closed aje la kes ni... apa susah2...
Mangsa diklasifikasikan sebagai mati selepas terjatuh dari kerusi.. hahaha

beres dah kerja aku... boleh balik rumah yeh yeh... boleh sambung main pokemon... kih kih kih...

THE END.

Tuan tuan dan puan puan hadirin sekalian alam...
kes ini bukanlah kematian mengejut. Tetapi adalah sebuah kes pembunuhan terancang yg dilakukan salah seorg dari individu yg tertulis diatas..
Individu ini sgt mahir berlakon dan mencipta bukti utk tidak mengaitkan diri dgn kes ini..
sila nyatakan siapakah dia dan bagaimana caranya dia melakukakannya...

Follow Us
Nk menjemput encik @Elle_mujigae utk memberi sepatah dua kata...

p/s:kali ni kalo kalah aku akan cabut bulu ketiak pastu makan menggunakn straw   

system_failure replied at 30-9-2016 02:45 AM
Nk menjemput encik @Elle_mujigae utk memberi sepatah dua kata...

Haha..tergelak2 baca teka-teki ni. Lawak.

lawak laaa teka teki ni hahahahaha

awek cun

dia saja ambil selfie kononnya nak buat bukti

lagipun mesti pakai filter 360 app sampai rupa dah mcm bapok siam

kronologi kes:

awek cun dan mangsa merupakan jiran sebelah rumah..awek cun bengang sebab mangsa selalu practice gig malam2 buta dan mengganggu beauty sleep si awek cun.

pada hari kejadian, awek cun telah memasukkan jarum ke dalam tali pinggang mangsa yang tergantung dekat ampaian. tanpa menyedarinya, mangsa telah memakai tali pinggang berjarum yang mencucuk perutnya..tapi mangsa tak perasan.

fast fwd masa dalam tren. si mangsa rasa sakit perut sebab makan asam pedas power malam semalam..so dia cuba utk loosekan tali pinggang tersebut. maka matilah mangsa akibat tercucuk perutnya.

case closed.

Pak Jib kah? Org lain naik tren dlm pukul 7.05 or 7.06 gitu, tapi dia kata tren sampai jam 7.16. Sorry la tak biasa naik lrt... boleh touch in pakai mykad ka?

Ahhh aku tertinggal sesuatu

sorry guys..
ade satu perkara aku terlupe nk tulis,
ok aku tambah kat sini la ye...

watak baru: inspektor salina

alkisah, inspektor salina telah mendapat kebenaran dari tuan sf utk menggantikan sarjan hasan dlm mengendalikan kes diatas..
kes kini diedit semula.. kui kui kui

situasi- ketika investigate awek cun.

inpektor salina: setelah meneliti henpon awak, saya dapati pd pukul 7.19 awk telah berselfie dgn pakcik tua giler ni..
tetapi sblum tu awk ada terambil gambar mangsa yg telah mati tu kan? kebetulan pulak mangsa masih hidup waktu tu.. boleh awk jelaskan?

awek cun: oohhh, masa tu saya tersilap snap gambar. tertekan kamera belakang. kebetulan pulak terambil gambar mamat yg dah mati tu.
tp masa tu dia idup lagi. mata dia pandang keatas... mungkin nengok papan tanda stesen yg berikutnya kot... masa tu tangan dia sedang memegang henpon... mungkin sedang menunggu kol dari geng pagi hotfm kot... kih kih kih...
tapi... ape kena mengena pulak dgn saye..
yang penting saya tak sentuh dia sejak dari saat awal sehinggalah dia mati. malah saya duduk dgn si tua terkutuk MO1 tau...
dialah saksi utama saye...

Twirlyhoo replied at 30-9-2016 04:43 AM
Haha..tergelak2 baca teka-teki ni. Lawak.

hey, take it seriously... ni citer seram...
sila takutkan diri anda sebentar yer....

puteri_lz replied at 30-9-2016 10:56 AM
lawak laaa teka teki ni hahahahaha

abaikan yg lawak tu bro...
ni kes pembunuhan tau...
tarik bulu idung dia kang...

mzzenma replied at 30-9-2016 04:39 PM
awek cun

dia saja ambil selfie kononnya nak buat bukti

jawapang awak memang best.....
hampir tepat bro...

yezza dia ambil selfie tu sbg bukti nak cover diri sendiri..
takkan tak rase pelik si awek cun cam dia sanggup ofer diri tetiba jer nak berselfie dgn unknown anonymous iyer dok?
mesti ade udang disebalik mee hoon goreng kan...

pakai jarum peniti tu pun dah nak tepat dah bro..
tapi bila awk kata pin tu disematkan kat seluar dia masa kat ampaian pastu dia akan pakai seluar tu dgn harapan akan tercucuk... hmmm... bukan ke agak lemah sikit?
maksudnya, jikalau bukan dia yg pakai seluar tu... so how?
pastu kalau dia pakai suar tu waktu lain atau di hari yg lain... so how?

so kebarangkalian utk mengsasar agak rendah kat situ.. mungkin bukan terkena pd si dia, malah org lain yg takde kena mengena..

but again, your imagination is great!.. i admit that

clue:

- ni bukan pembunuhan cara tradisional. ni adelah pembunuhan cara modern. Contactless...

pembayang:

- Mr. A nak menonton pilem biru. Tapi akses disekat. So dia remote from pc dia ke pc lain yg tiada sekatan utk melayari http berkenaan.

sila mencuba

system_failure replied at 3-10-2016 09:59 PM
jawapang awak memang best.....
hampir tepat bro...

Elementary watson, elementary..

Imagination ciplak chuolss..mohon tonton sherlock a sign of three utk penerangan lebih lanjut  

mzzenma replied at 3-10-2016 10:26 PM
Elementary watson, elementary..

Imagination ciplak chuolss..mohon tonton sherlock a sign of thr ...

yup.. falsampah dr.arthur doyle mmg melekat dijiwa..  

Giv me another hit.. plz  

Org yg aku tak reply adalah jwpnnye..
If u can connect da missing link