CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: True-X

Insuran keluarga perlu ke

Hana replied at 12-10-2016 09:26 AM
tapi, insurance lagi ko tua, lagi tinggi monthlynya.
ambik lambat2, lagi tinggi. kalau aku, rm200 ...

Tu mslhnya medical card xde saving.. mcm sia2 je bayar. Iolss mcm dah bertahun pikir insurans apa yg sesuai nih.. pikir nk amik prudential atau aia. 2 ni je yg mcm menarik minat dan ada panel hospital skitar rmh iols ni

pentinggggg sangat weeehhhhh
insuran aku rm150 sebulan, amek pridential biasa. dari zaman anak dara lagi....pernah satu masa aku ingat nak terminate, pastu ditakdirkan aku accident sebab kena ragut, habis jari patah, kulit terisat bagai...nasib baik laaa ade insuran, duk la kat bilik singgle hospital pantai, selesaaa yang amat, pastu patut aku nye bilik rm300 sehari tapi bilik tu harga time tu dapat discount jadi rm200 sehari so insuran bagi cash kat aku baki rm100 x 3 hari tu....tak sia2,,,checkup after  tu pun ditanggung.

anak aku? rm190 sebulan, aku amek yg utk vvip punya, anak sorang je kan..mampu la lagi....waktu umur dia 4 bulan insuran tak matang lagi dia kena warded kat GH sebab masalah paru2...ya rabbi....seriknye aku...paham2 la hosp klang tu mcmane....stress giler aku jaga dia time tu, sesaaakk, malam2 pun bising kat ward kanak2 tu....mmg serik betul, lepas insuran matang anak aku 2x masuk private hosp, kat hosp pantai sekali, hosp kpj sekali, demam campak nagn ulser je pun.....sangaaattt selesa....

laki aku?? insuran dia paling mahal...rm300 sebulan sebab nye level pekerjaaan dia level ke3 faktor risiko.....tapi tak pernah pun warded stakat ni....minta dijauhkan la sakit2 ni....

total rm640 sebulan.....kitorang pernah dalan setahun mmg income tak cukup sangat2, mmg insuran ni rasa terbeban sgt2, tak mampu bayar, tapi time tu la anak aku sakit duk kat hospital swasta ni, so kitorg pk duit tang lain potong, tang insuran jangan potong takut apa2 jadi....sbb surrounding kitorg dah tengok ramai yg sakit

Rate

1

JeNaB_PopPop replied at 12-10-2016 12:18 PM
insuran aku rm150 sebulan, amek pridential biasa. dari zaman anak dara ...

TUHAN gives you life, for nothing...and yet hang cagarkan diri hang for a fee????
Goshhhhhhh

Kalo mampu ke swasta, amek la insuran.. masa muda2 ni jarang la masuk spital.. tp in future kita tatau.. so far i dah masuk spital beberapa kali.. utk beranak la & trying to conceive & beberapa kalo D&C sbb keguguran & ada skali sbb batuk.. kikikiki... best sbb takyah bayar sesen pun sbb ada insuran company & ada provided extension after resign or retire until 80 yrs old..

Anak bersunat, anak demam, anak kuning.. best kita skali dpt duk spital makan order menu cam restoran hotel

green~tea replied at 21-10-2016 08:25 AM
Kalo mampu ke swasta, amek la insuran.. masa muda2 ni jarang la masuk spital.. tp in future kita tat ...

hang ada beli insurance Hayat tak????? How much are you insured for?????So bila hang mati...Anak Anak boleh bergasak Harta???

mannaakkautau replied at 21-10-2016 08:31 AM
hang ada beli insurance Hayat tak????? How much are you insured for?????So bila hang mati...Anak A ...

kita tatau sampai bila gomen nak subsidize the medical ni.. so kena be prepared la.. lgpun, tea sendiri takmo "mencuri" kuota orang lain yg lebih perlukan khidmat & subsidi government.. at least ada benda kita dah cuba bantu kurangkan mengguna hak orang lain yg lebih perlu

tea ade amek insuran hayat & critical illness since mula2 masuk keje lg... medical card extension pun ambik... anak2 tak hadap ler duit insuran hayat.. hahahahhaha... anak2 tea bukan ramai pun... cukup lah 2 orang takde plan nak menambah pun

Follow Us
JeNaB_PopPop replied at 12-10-2016 12:18 PM
insuran aku rm150 sebulan, amek pridential biasa. dari zaman anak dara ...

aiyohh..nape ko gi hosp klang? mmg le facility tak lawa. hospital lama.
skrg dah ada hospital shah alam. hospital baru.

Kat sini ada satu hospital swasta tu dah taraf macam hospital kerajaan.
Appointment 10pagi, dapat jumpa doktor pukul 2pm
Wad selalu full, pernah ada kes my friend dapat "bilik koridor" sekejap.
Itupun orang masih hadap bayar mahal2.
Kalau tanya ibu2 mengandung yg buat check up kat hospital swasta ni.
Tunggu doktor 2-3 jam, doktor check tak sampai 5 minit

Kalau begitu rupa layanannya, baik pergi hospital kerajaan je.
Bayar pun murah, tak payah insurance bagai.

Btw, insurance keluarga memang perlu.
Walaupun companya dah cover insurance utk family,
Iolls tetap ambil insurance untuk keluarga.

Salam... aku baca semua respon....  tq everione

Last week mak aku masuk spital.. aku decide masukkan spital shah alam.. duduk seminggu.. caj rm 46

Hospital baru.... selesa yg amattttt... 100x ganda lg selesa dr spital klang... yela . Arap maklum spital klang dh 30 tahun... padat dan sesak...
Selesa sampai aku pon leh tertido kt kerusi yg disediakan.... setiap katil ade 2 kerusi.... setiap 4 pesakit ade 1 bilik air yg luas dan selesa yg amat.... terima kasih gomen

Hana replied at 21-10-2016 10:18 AM
aiyohh..nape ko gi hosp klang? mmg le facility tak lawa. hospital lama.
skrg dah ada hospital sha ...

hospital shah alam okay ke? aku dengar review ahkak2 opis ni macam kureng jugak.. x banyak doktor pakar, katil bersalin sikit, yang mana belum fully OS silalah melepek mcm kat hospital sg buloh.. huhu

sarahmirza replied at 21-10-2016 11:03 PM
Kat sini ada satu hospital swasta tu dah taraf macam hospital kerajaan.
Appointment 10pagi, dapat j ...

Kat sini tu, shah alam ke?
Aku baru terkena semalam (Ahad), gi nak details scan baby je pun under freelancer sonographer yang pinjam facilities hospital swasta tu, yarabbbiiii appointment aku pukul 1040, pukul 1210 baru masuk bilik scan, lepas tu prosedur hospital tu kena jumpa doktor dulu sebelum balik, aku dah mintak nak skip jumpa doktor pun tak boleh, tunggu jumpa doktor pukul 1340, nak bayar bil pun husband aku potong line terus sebab lambat sangatttttt!
Masa tengah tunggu tu memang aku dok bercakap dengan hsuband, baiklah pergi gomen macam ni punya lama tunggu, nyampah sungguh.
Masalahnya, aku pergi bukan untuk monthly check up under hospital tu, aku pergi untuk optional details scan yg aku booking through freelancer je.
Dah tu, wajib pulak jumpa doktor dia kejadahhhh..huhu
Sia-sia ahad pagi aku habis masa kat hospital swasta..

caramellatte replied at 21-11-2016 10:48 AM
hospital shah alam okay ke? aku dengar review ahkak2 opis ni macam kureng jugak.. x banyak doktor  ...

aku baca kat fb komuniti, katil mmg sket. kalau penuh, hosp suh pergi klang.

caramellatte replied at 21-11-2016 10:54 AM
Aku baru terkena semalam (Ahad), gi nak details scan baby je pun under ...

JB..
Hospital tu skrg mmg sesak.
Tak tau la next year siap renovate baru lapang ke.
Tapi sini hospital swasta banyak.
Tp sbb hospital dah lama ada, patient tak nak tukar2 doktor biasanya.
Tu yg hadap je walau org ramai.

caramellatte replied at 21-11-2016 10:54 AM
Aku baru terkena semalam (Ahad), gi nak details scan baby je pun under ...

Pregnant ke?
Detail scan boleh buat kat klinik biasa.
Kalau kat sini I tau klinik mana buat.
Tak semestinya buat kat hospital.

Sebenarnya insurans memang perlu pon. Kalau kita islam konsepnya takaful la. Dulu memang ramai yang tak ambil tahu pasal takaful ni. Tapi sekarang ramai yang duk tanya. Sebab keadaan sekarang ni kita kena jamin masa depan kita dengan anak2. Sakit tu memang kita tak tahu bila nak datang. Tu kita kena ambik takaful awal2 umur lagi. Kalau katakan sakit dah datang, depa pun dah takboleh nak bagi kita ambik dah. Ala takaful ni nak tau share la cerita dengan takaful2 agent yang ikhlas nak share bukan sebab benefit dia. Ramai sebenarnya, bukan kata pasal medical card je, sakit biasa2 memang boleh pegi government tapi kalau kena bedah ke apa still kita kena keluar duit puluh ribu on the spot. Alhamdulillah kalau ada. Kalau takde tu guna prepare awal2. Lainnya , kalau kena orang utama yang cari sumber pendapatan kerja tu Allah bagi ujian hilang upaya ke meninggal ke, kita cek balik . Cukup ke apa yang dia tinggal untuk anak2 n keluarga sara diri. Berapa lama cukup. Ataupun family dia akan jadi susah sebab dia dah tak mampu kerja. Tula guna insurans nyawa. Saving dalam tu tetap ada, tu kata sampingan la. Tapi tetap boleh guna. Orang kata biar susah2 dahulu, senang2 kemudian. Kalau masa pencari nafkah keluarga hidup pun kita rasa susah cuba kita bayang kalau dia tak dapat bekerja atau dijemput ilahi. Tak ke kita akan lebih susah, ? Dengan hutang, rumah, makan minum semua. Macamtu je konsep dia. Kita kena pandai pilih takaful yang sesuai dengan kita.  Agent yg baik akan bincang dan tanya, dia tak main bubuh siap2 je amaun kita kena bayar.

12
Return to list New