CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9828|Reply: 87

Bina keyakinan selepas dicurangi

Post time 8-10-2016 03:11 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Aku ni pernah dicurangi. Rentetan kecurangan dia tu, aku pon dh berhenti kerja sekarang. Lagi pulak anak kecik berderet ni, rasa baik aku fokus pada diorg. Actually dulu aku study, tapi hanyut setahun lah sbb kecurangan laki aku tu... laki aku pulak kata xpayahla kerja..
Pendek cerita aku hilang keyakinan diri sangat2. Ntahla ye, aku rasa hina lah. Sebab dia pernah curang pada aku tu.. ingat balik ape yg dia pernah buat dulu, sampai that girl kata mengandung n gugur bagai. Drama sangat. Aku pon dh cakap nak kawen, kawen. Tp dia xnak. Aku punya geram dengan dia sebab apa masih xnak mengaku, tunggu kantoi. Aku penat sangat masa tu. Aku suruh dia buat taklik, kalau bercinta lagi dgn that girl, jatuh talak. N dia buat. Kantoi lagi, aku sampai naik court lah, nak sahkan jatuh ke x taklik. Tapi dia bersumpah xcinta. Xcinta tp berzina lagi. Alasan dia that girl ugut. Aku pregnant. Dia xnak aku jatuh sakit. So bila aku abes pantang je, dia mula xlayan that girl. So that girl pon kacau aku lah.
Aku rasa xdisayangi. Aku rasa dia kembali pada aku demi anak2 je. N untuk jaga kredibiliti dia. Aku sampai sakit kepala pk benda ni. Aku xde langsung rasa percaya kat dia dah. Dulu kemain cium kaki aku. Tp buat lgi.
Aku dah ambik keputusan utk terima dia balik demi anak2. Dia cakap pon xkn lepaskan aku walau apa pon. Disebabkan taklik tu pon dia memang xkn bercinta lagi dgn that girl. Ya, aku stay tapi macamana aku nak naikkan balik self esteem aku. Aku nak kerja sbnrnya.. tp dia xbg. Aku kadang benci sangat dengan dia. Xleh la... asyik terbayang kelakuan dia dengan that girl je. Kalau lah boleh aku buang memori aku psl benda tu.. ni kalau dia meraba aku je aku dh pk dl mcmtu lah kot dia meraba that girl tu. Apetah lagi yg lain2 kan. Kalau poligami tu lain lah.
Aku pon nak kebahagiaan aku jugak.. Hmmmm

Tt..umur brape..
Anak da brape skg..
Nway..
Bnda paling susah utk dibuat adalah kemaafan.yup...senang ckp susah buat kan..
Berserah pada Allah tt..
Semoga tt akan lebih cekal

apa benda ni...
held your crown la tt, dont let it fall for some lame man.
tt walk away la dari orang yg merosakkan hati dan fikiran tt.

yg paling penting kalo kene hiv dgn std gimana?

Std tu apa?  Sekolah tok dawam ke?

teen_angelJB replied at 8-10-2016 03:56 PM
Tt..umur brape..
Anak da brape skg..
Nway..

Awal 30. Anak tiga sudah

ellejo replied at 8-10-2016 04:38 PM
apa benda ni...
held your crown la tt, dont let it fall for some lame man.
tt walk away la dari or ...

Xbersedianya nak pgg title janda anak tiga. Haihhh mmg gitu pon dlm kepala hotak ni. Nak kerja n walk away je. Dalam kepala hotak jela kan. Tgk anak2 alahai, lemahnye lah aku ni. Tolong lempang boleh x.

Follow Us
Seporah replied at 8-10-2016 05:20 PM
Awal 30. Anak tiga sudah

Weeeiiii TT...takda sultan mana mana mau offer laki hang 15 juta kah kasi lepaskan hang?????

ajinomotonosuga replied at 8-10-2016 04:53 PM
Std tu apa?  Sekolah tok dawam ke?

STD adalah Staedler LUNA Colour Pencils....

Maannakautau replied at 8-10-2016 05:26 PM
Weeeiiii TT...takda sultan mana mana mau offer laki hang 15 juta kah kasi lepaskan hang?????
:shu ...

Kelakarnye. Boleh la nak gelak jugak. Kahkahkah

Seporah replied at 8-10-2016 05:28 PM
Kelakarnye. Boleh la nak gelak jugak. Kahkahkah

Networking laki hang nak kena bagus ler....kalau setakat hangout kat mamak pelita....hancussssss ler.....tapi..kalau selalu main Golf ...Ada chance.....
Tapi hang pun jangan pulak jenis selekeh kampong...nak kena selalu pakai sleeveless...bulu tiak nak selalu shaved......and look stylish and sexy bukan seksa ler....

teen_angelJB replied at 8-10-2016 03:56 PM
Tt..umur brape..
Anak da brape skg..
Nway..

Kemaafan tuh mudah nak diberi( terutama kalau rasa sayang tuh masih mendalam)...Nak melupakan tuh Yang susah...
Kan???

Maannakautau replied at 8-10-2016 05:36 PM
Networking laki hang nak kena bagus ler....kalau setakat hangout kat mamak pelita....hancussssss l ...

Erm aku bukan kampungan lah. Anak tiga pon i is still mantop lagi.. Jgn cakap lah pasal laki boleh pasang lebih satu, itu aku tau. Tp ni bab menyekandal tp xkawen. Selalu tunjuk baik dgn semua org.. mcm ayah mithali suami mithali la kekdahnnya. Dh kantoi gini mmg org xcaya lah dia buat gitu. Aku lagilah. Aku pk kalau xdaya sgt tahan nafsu tu sila lah kawen lain. Sampai aku kesian, xdaya sangat ke?

Seporah replied at 8-10-2016 05:24 PM
Xbersedianya nak pgg title janda anak tiga. Haihhh mmg gitu pon dlm kepala hotak ni. Nak kerja n w ...

kalau dah macam tuh hadap jerk ler.........sambil tuh  restrategise ....mana mana sultan atau Anak Anak sultan Yang still available.......offer kan diri ler.....

Eleh kalau setakat laki hang kerja delivery....Tak payah tunggu sultan ler...bodyguard sultan pun boleh.......setakat offer laki hang 30K utk lepaskan hang...hang ingat laki hang Takmo grab and run kah????

Seporah replied at 8-10-2016 05:49 PM
Erm aku bukan kampungan lah. Anak tiga pon i is still mantop lagi.. Jgn cakap lah pasal laki boleh ...

Then what the hell you are waiting for???? Kalau hang isteri seorang pilot, laki hang boleh jugak nak demand sampai 15 juta Dari orang kenamaan say sultan utk nak lepaskan hang...Tapi setakat kerja delivery peon....nak lepaskan hang Yang ngaku  diri mantop??? Takkan nak demand 15 juta jugak????

Agak agak ler,...,

takyah guna alasan masih bersama sebab anak2
anak2 pun tak hingin nak ngadap mak bapak yang macam nih
bersama tapi takde rasa saling percaya
contoh apa yang TT nak tunjukkan pada anak2 nih?
kalau TT ada anak pompuan, TT nak ke dia buat mcm TT nih?

terover pulak aku nih

Kesian TT... me xtahu nk ckp per sbb faham u mesti sedih sgt..sbb pnh jd pd my besfren...

Moga Allah beri yg terbaik utk u..

Balik2 alasan anak2.
Lepas tu kat rumah muka stress.
Marahkan suami, lepaskan pada anak2.
Demi anak2 katanya.

Maannakautau replied at 8-10-2016 09:44 AM
Kemaafan tuh mudah nak diberi( terutama kalau rasa sayang tuh masih mendalam)...Nak melupakan tuh  ...

agreed with u mannap..memaafkan tu sangat mudah tapi untuk melupakan memang agak payah.

pd i utk menjadi single mum ni bukan nak kita bersedia ke tak sbb dulu i pun masa cerai umur baru 20an anak 3 yg kecil 10 bulan.bersedia ke tak kena tempuhi jugak n satu kebaikannye bercerai masa muda menjadikan kita lebih kuat dan lebih cekal dalam menghadapi cabaran hidup dimata masyarakat yg akan ada memberi tanggapan negatif pd single mum.

kalau rasa diri tu kuat selamatkan lah rumahtangga tt dan buangkan masa silam suami tu.jadikan memori tt zero.bina semula rumahtangga yang da goyah.
Bila jiwa da tenang tt akan dapat membesatkan anak2 dengan lebih baik.

i nak nasihat lebih2 pun x boleh sebab i ni pun byk kali gagal

cuma itulah bina kekuatan dan keyakinan diri tu je...

Sy simpati pada tt tapi sy kurang setuju alasan tt tuk bertahan kerana anak2..kenapa tt tolak hak tt sebagai seorang manusia untuk bahagia dan disayangi..tp kalau tt sanggup bertahan,sila kuatkan hati,dan tabahkan diri..sy disni hanya mampu mendoakn kebahagiaan tt..

alasan biasa pompuan yang tak sanggup menjanda.. anak-anak..
hmmm... marah-marah tapi sanggup jugak tambah anak lagi..
pi je la renew taklik..
jika suami berhubungan/berzina dengan mana-mana pompuan, jatuh talak..
takde la laki ko boleh pusing sana sini dah..