CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilysm

sayang tapi takcinta .oh hoo

Edited by mbhcsf at 25-10-2016 09:25 PM
princessjay replied at 25-10-2016 04:37 PM
ini ape yg kwn sy pernh ckp.. if u really cinta that person, jgn tanye sape u pd die sbb itu hak die ...

well itu betul dalam konteks suami isteri though

tapi dalam hal relationhsip yg belum dihalalkan atau  yg masih samar samar , i berpendapat sebaliknya , kena tahu jelas apa situasi dan hala tuju.

i think lebih mudharat kalau si wanita especially mengharap dan at the end ...kecewa sakit emosi sebab tak jelas komunikasi dan syarat syarat taaruf...so lebih elok berterus terang dengan situais diri, keadaan diri dan jelas.

ini nak elak menzalimi atau mudharat dalam emosi dalam jangka panjang , kesian ...

sebab masa berkasih tu atau taaruf haruslah ada niat dan perlaksanaan yg benar ...dijamin kedua dua pihak akan terbela hak dan kebenaran, apa yg berlaku selalunya  masalah berpunca dalam meneka dalam kesamaran..so bila taaruf ni kena jaga...sebab ia masuk bab menjaga emosi, akal dan perasaan kedua dua jasad.

yg selalu jadi bila tak jelas syarat syarat sebab taaruf ni penting yakni  sesuatu bend ayg suci pure and pristine cannot be built on a avery shaky foundation - u wont get a  sincere, stout , solid and strong foundation of love  that way...mencintai seseorang kerana allah ni sangat berat dan dilakukan dalam konteks yg sebenar memang payah dan berat ...

nadmal19 replied at 25-10-2016 05:15 PM
nad pun tgh alami bnd ni.. taktau la die serius ke tak..
die slalu ckp cmni "abg nak awk standby... ...

oh tak pe suruh dia jelaskan , clarify standby as in

a) awak nak saya tunggu dan jelas awak akan eventually datang meimang

b) akan ada org yg saya dijodohkan oleh parents dan orangnya saya fikir ....apa pendapat awak -

c) ....

bagi options  pada dia

dan pendapat dia didengari dalam situasi anda

sebab bebenda macam ni lah tak jelas...

so di akena jelas dari apsek apa yg dia tak sedia komitmen, persepsi,  etc etc

bagi peluang dia clarify dan kalau boleh ELAKKAN PRASANGKA atau sangak buruk sebab itu  penyakit hati

ada benda yg kita doa, dan kita boleh approach pun dengan matang tanpa sangka buruk.

Kite sbnrnye dah tau org tu sayang kite tahap mn.tp kite sdri indenial.cari lain la. Kalau awk tu selekeh, bersiap la skit.kalau awk tu kusam, minum la kolagen & kalau awk gemuk, minum teatox.akak ade jual.kikiki

chazey replied at 25-10-2016 08:36 PM
Tu maknanya kalau dia jumpa yang lagi bagus dia akan tinggalkan ko.  But if tak jumpa2 ko la dia ...

Nad pun pk bnd yg same.. "aku ni sape sbnrnye... die igt aku ni tunggul ke"
skang mmg tgh cri mase yg sesuai tuk clarify... benci la hubungan yg trgantung n jdi tanda tny....

mbhcsf replied at 25-10-2016 09:29 PM
oh tak pe suruh dia jelaskan , clarify standby as in

a) awak nak saya tunggu dan jelas awak ak ...

tq bg advise...
now nad tgh cri mase yg sesuai nak clarify hubungan ni.....

mbhcsf replied at 25-10-2016 09:20 PM
well itu betul dalam konteks suami isteri though

tapi dalam hal relationhsip yg belum dihalalka ...

pd sy even klu dlm perkenalan pn seharusnya kite tidak mengharapkan balasan.. sebab kite mengharapkan balasan lah, kite akan jd kecewa marah bile perasaan xberbalas.. bile kite memilih untuk mencintai seseorang kite sepatutnye tidak mengharapkan ape2.. sebab perasaan itu milik kite, hadir dengan ketentuan tuhan.. if setelah perasaan cinta dilafaz, dan si lelaki tidak mempunyai perasaan yg sama, then terpulang pd kite untuk terus menyintai atau membuka hati pada yang lain.. tp itulah even sy pun sendiri susah hendak memberi cinta tanpa mengharapkan balasan.. nature manusia agaknya, bile memberi mesti ingin menerima..

Follow Us
hmmm ok lah dia terus terang camtu. sekurang2nya dia ada rasa sayang.

ai rasa lagi teruk kalau pura2 sayang dan cinta tapi sebernarnya tidak

Edited by mbhcsf at 26-10-2016 07:28 PM
nadmal19 replied at 26-10-2016 08:22 AM
tq bg advise...
now nad tgh cri mase yg sesuai nak clarify hubungan ni.....

clarify dan saya percaya bebetul dalam membina sesuatu masjid yg kukuh ia perlu disertai dengan hati yg ikhlas tulus dan no hidden agend aatau any element penganiayaan. the best is t be honest , even prophet saw kata , kat abendar walaupun jadam sebab at ethe end of the day ia sangat face saving dan menyelamatkan  element akal, emosi dan jasad itu kedua  dua pihak. kita senang decide and lebih open and honest  and i can say that  the love just waltz in ...bukan jalan lagi dah  waltz terus...kalau semua benda dijelaskan awal awal sebab ini  i mean sedikit sebanyak ia ethics lah...

kalau pt nak buat research pun kita bagi tahu habis habis ...bagi masa and jelaskan at anytime dia boleh walk away and say no or without giving any reason pun, ini patient konteks in research , tapi kalau dalam hubungan yg libatkan element perasaan , hati  , energy  etc dengan suatu jasad yg memepunyai ruh  , akal , nafsu , qalb etc , lagilah kena beringat selalu  yg kita manusia  dan kita mohon manusia lain akan niat kita itu ...  u know  , just saya ingatkan diri saya  jugak jgn seksa anak orang because keadaan kita, situasi kita dan etc etc. jangan harap pada orang , harap pada ALLAH SWT SAHAJA. just doa apa apa yg terbaik dan selalunya yg terbaik  allah kana bagikat kita..insya allah - ini juga ujian...sebab tu kena jelaskan awal awal lagi because u nak built the foundation yg kukuh dalam hal yg  berkaitan munakahat ni.

cinta lillahi taal sememangnya tak harapkan pembalasan, berat ...tapi  nak buat ikut bebetul berat tapi wow kalau u baca hadis qudsi ini ...tentang bab ini  wow nice  ganjarannya tapi ini kena bebetul ikut well berat   hmmm....dan juga yups -  tapi perlaksanaan juga kena betul ,  u are free to jelaskan anything as you go on ..sebab hubungan ini belum halal pun...

so u know...clarify dan tak perlu bersangka buruk , itu satu  u know  i elakkan lah. sebab kalau he is mature , smart and intelligent dia akan faham and lebih senang communicate. apa apa pun clarify elok elok. semua komunikasi.

chazey replied at 25-10-2016 08:36 PM
Tu maknanya kalau dia jumpa yang lagi bagus dia akan tinggalkan ko.  But if tak jumpa2 ko la dia ...

jantn mcm ni dia x tahu apa dia nak.dari pglmn aku, jenis yg x firm bila nk buat sesuatu.sembang lebat pun ye.pndai bg alasan.

sue_0684 replied at 26-10-2016 09:38 PM
jantn mcm ni dia x tahu apa dia nak.dari pglmn aku, jenis yg x firm bila nk buat sesuatu.sembang l ...

Yea betul..Ada yang tak firm..tak sure apa dia nak dan mana satu yang dia nak
ni kes banyak pilihan le
That's why bagi seribu satu alasan..

noraidil_06 replied at 26-10-2016 06:10 AM
Kite sbnrnye dah tau org tu sayang kite tahap mn.tp kite sdri indenial.cari lain la. Kalau awk tu se ...

Amboi amboi amboi. Smp ke thread cinta noh dok promote business .

princessjay replied at 26-10-2016 10:50 AM
pd sy even klu dlm perkenalan pn seharusnya kite tidak mengharapkan balasan.. sebab kite mengharap ...

Yup. I setuju dgn pendapat you sbb itulah perasaan I skang kt guy yg I minat. I enjoy rasa kasih sayang yg I ada and I beri pada die wpun die sendiri tak tau. I happy sbb Allah kurnia kan perasaan mcm nie kt I . Tp I tak deny yg rasa mengharap tu ade wpun sedikit.

wawa651 replied at 26-10-2016 10:17 PM
Yea betul..Ada yang tak firm..tak sure apa dia nak dan mana satu yang dia nak
ni kes banyak pi ...

yg bnyk pilihan pun yer..ada jgk jenis x nak commit, sebab tu main tarik tali.dgn kata mudah bukan suka pun,sekadar nk isi masa lapang bila x da org nk borak, nak jln2, nk tgk wayang etc.

i think ...mungkin  sesiapa yg faham konsep taaruf ni kena jelaskan...sebab  bila tak faham akan weujud element meneka dalam kesamaran....ini tak bagus untuk  kedua dua  pihak

macam aku jugak la TT..
kawan baik aku, aku sayang dia tapi xcinta pada dia..pandang dia pandang macam kawan. yelah, kitaorang kenal dah lama dah. sejak aku umur 13 tahun lag tapi rapat lepas SPM, tu pun bersebab.. ..  tapi  tak lebih dari tu
Dalam aku xcinta, aku sanggup juga tunggu dia habis study , xsangka dalam 5 tahun kot bongok kan??? ..just nak tengok dia berjaya dalam hidup. it's enough. dia baik dan sangat bersabar layan kerenah aku. dia antara kawan lelaki yang baik dengan aku.

mbhcsf replied at 26-10-2016 07:12 PM
clarify dan saya percaya bebetul dalam membina sesuatu masjid yg kukuh ia perlu disertai dengan ha ...

now Nad amek mase bersendiri tuk muhasabah diri...
n taknk mengharap ape2 pun dri die....

anyway, tq for d kata2 yg sgt bermakna untuk nad n membuka mata nad dri trus buta ngan kata2 die...

solarlunar replied at 26-10-2016 10:22 PM
Amboi amboi amboi. Smp ke thread cinta noh dok promote business .

ko apa tau. lps ni akak nk mengedik mcm tok vida plak. jgn x ngaku kite kwn plak.

don't overthinking dik
berdoa pd Allah kalau betul2 mahu
hati manusia ni Allah yg pegang
sekurang2 nya dia jujur je bila ckp takde cinta
kau doa je lah Allah buka kan pintu hati dia untuk kau
kalau takde mmg takde lah
mmg bukan jodoh

noraidil_06 replied at 27-10-2016 10:23 AM
ko apa tau. lps ni akak nk mengedik mcm tok vida plak. jgn x ngaku kite kwn plak.

Abis lah Dato Vida jatuh bankrap. Mak retis sapu semua bisnes skali dgn gaya menggedik pun nk copycat

chazey replied at 22-10-2016 08:10 AM
Atau mungkin dia desperate nak kawen sebab usia dah lanjut.

Ada ja kawan jate aku main tutup ...

Jadi pasangan tu bahagia ka akhirnya sis?
#curios